31
مه

راهنمای مبتدیان برای استفاده از ویژگیهای پایگاه داده در یک مفهوم

استفاده از پایگاه داده در فضای کاری Notion تغییر بازی برای حفظ سازمان و بهره وری است. با داشتن ویژگی ها و روش های بی شماری برای مشاهده داده های شما ، با استفاده از آن می توانید امکانات بی پایان داشته باشید.

بیایید خصوصیات ساده و نحوه استفاده از آنها را در پایگاه داده خود بررسی کنیم. اما برای همه مبتدیان ، ابتدا بیایید به اصول اولیه برگردیم.

خصوصیات پایگاه داده در مفهوم چیست؟

هنگامی که یک پایگاه داده Notion ایجاد می کنید ، متوجه می شوید که چندین ویژگی مختلف دارد. منظور آنها دقیقاً چیست؟

ویژگی ها مشخص می کنند که یک ستون در پایگاه داده شما شامل چه نوع اطلاعاتی است و ابزاری عالی برای سازماندهی اطلاعات شما است. آنها در ارائه مروری بر جزئیات مربوط به یک عنصر در پایگاه داده بسیار مفید هستند. آیا می خواهید برای همه جلسات مهم خود تاریخ اضافه کنید ، وضعیت پروژه ها را ردیابی کنید ، فیلم هایی را که تماشا کرده اید بررسی کنید؟ شما خواص را تحت پوشش قرار داده اید.

نحوه افزودن ویژگی

با ایجاد یک پایگاه داده در نمای جدول شروع کنید. این یکی از متداول ترین نماهای دیتابیس است و آسان ترین کار برای افزودن و مرتب سازی خصوصیات است.

مفهوم مالکیت می کند

برای افزودن ویژگی به یک پایگاه داده ، کلیک کنید + کاراکتر تا ستون آخر. Notion یک ستون جدید ایجاد می کند و یک منوی بازشو ظاهر می شود. خاصیت را تغییر نام دهید و انتخاب کنید نوع ملک از لیست موجود است.

در اینجا خلاصه ای از ویژگی های اصلی است که هر کاربر تازه کار این مفهوم می تواند با آن شروع کند:

1. عنوان

خاصیت عنوان مفهوم

این تنها خاصیتی است که نمی توانید حذف کنید زیرا عنوان عنوان مورد نظر شما است. هر عنصر در پایگاه داده Notion همچنین می تواند به صفحه جدیدی گسترش یابد و ویژگی های عنوان نیز به عنوان عنوان در آن صفحات عمل می کنند. برای باز کردن یک صفحه پایگاه داده ، کافیست موس خود را روی سلول قرار داده و کلیک کنید باز کن.

2. متن و شماره

تعداد مفهوم و خصوصیات متن

همانطور که از نامش پیداست ، این خصوصیات برای متن و اعداد استفاده می شوند.

می توانید از ویژگی Text برای افزودن یادداشت ، نظر یا خلاصه استفاده کنید. توجه داشته باشید که فقط می تواند به شما یک خط بنویسید و متن به طور خودکار بسته نمی شود. اگر متن زیادی برای اضافه کردن دارید ، نوشتن آن را در صفحه توسعه یافته در نظر بگیرید.

تعداد فرم مفهوم

ویژگی Number فقط به شما امکان می دهد اعداد را وارد کنید. در همان زمان ، می توانید از قالب های خاصی مانند درصد یا ارز استفاده کنید.

با انتخاب عنوان خاصیت و سپس انتخاب می توانید به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید قالب بندی اعداد یا نشانگر ماوس را روی یک شماره نگه دارید و کلیک کنید 123 از آنجا می توانید از منوی کشویی ظاهر شده قالب مورد نظر را انتخاب کنید.

مرتبط: دلایل استفاده از این اصطلاح برای نیازهای عملکردی شما

3. انتخاب و چند انتخاب کنید

ویژگی انتخاب مفهوم برای چند گزینه

افزودن برچسب یکی از بهترین راه ها برای منظم ماندن است و چه کسی رنگ اضافی را دوست ندارد؟ ج انتخاب کنید خاصیت ، شما فقط می توانید یک دسته را به مورد خود اختصاص دهید. همزمان، با قابلیت انتخاب چندگانه به شما امکان می دهد تا آنجا که می خواهید علامت گذاری کنید.

برای ایجاد لیستی از گزینه های انتخاب ، شروع به تایپ یک برچسب جدید در بلوک خالی کنید. مشاهده خواهید کرد که یک پنجره بازشو با پیش نمایش برچسب شما ظاهر می شود. پس از پایان کار ، کلیک کنید ايجاد كردن تا آن را نجات دهد.

برای ویرایش متن ، تغییر رنگ یا ترتیب دادن مجدد ترتیب نمایش مقادیر ، روی سه نقطه در کنار گزینه موجود کلیک کنید.

مفهوم ایجاد یک برچسب

با کلیک بر روی قسمت خالی و انتخاب گزینه های مورد نظر خود از فهرست بازشو ، مورد خود را برجسته کنید. اگر از ویژگی Select استفاده کنید ، فقط یک مقدار می تواند وجود داشته باشد و در صورت انتخاب یک مقدار جدید ، جایگزین می شود. برای حذف برچسب ، فقط کلیک کنید ایکس کنار او.

استفاده از ویژگی های Select و Multi-Select برای حفظ طبقه بندی موارد شما به روش های قابل تشخیص یا نظارت بر فرکانس یک برچسب خاص در پایگاه داده شما مفید است.

4. تاریختقویم مفهومی تاریخ تاریخ

افزودن ویژگی تاریخ به شما کمک می کند تاریخ ها یا رویدادها را ردیابی کنید ، و Notion حتی می تواند یادآوری هایی را برای شما در برنامه تنظیم کند.

پس از تنظیم ویژگی Date ، می توانید با کلیک روی بلوک خالی تاریخ مورد را اضافه کنید. یک تقویم کوچک و منو برای انتخاب شما ظاهر می شود. گزینه های اضافی در منوی پاپ آپ موجود است که می تواند به شما کمک کند. روشن کن تاریخ پایان برای تعیین تاریخ پایان و روشن کردن زمان را روشن کنید برای اضافه کردن زمان روز

تاریخ قالب مفهوم

اگر می خواهید یادآوری ها را در Notion تنظیم کنید ، آن را روشن کنید یادآوری می کنم ویژگی و قبل از رویداد اعلان دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید انتخاب کنید قالب منطقه و تاریخ برای اصلاح قالب ارائه شده

5. کادر انتخاب را علامت بزنیداملاک چک لیست املاک

کادرهای تأیید از چند مورد استفاده می کنند ، از اینکه نشان می دهد یک کار به پایان رسیده است تا کمک به شما برای پیگیری عادت های خود. پس از افزودن این ویژگی ، کادرهای تأیید به طور خودکار در تمام ردیف های بعدی ظاهر می شوند.

6. شخصیت

همکاری با افراد دیگر در صفحه مفاهیم راهی عالی برای تقسیم مسئولیت ها و توزیع عناصر به اعضای تیم است. ویژگی انتساب فقط در صورتی مفید خواهد بود که یک حساب Premium Notion داشته باشید که امکان کار گروهی و همکاری را فراهم کند.

با کلیک بر روی یک بلوک خالی ، یک منوی کشویی برای شما ایجاد می شود تا انتخاب کنید که به کدام یک از اعضای تیم می خواهید موردی را اختصاص دهید.

مفهوم مالکیت رسانه ها

با استفاده از این ویژگی می توانید پرونده های رسانه ای را بارگذاری کنید یا پیوندها را در پایگاه داده تعبیه کنید. فقط روی بلوک خالی کلیک کنید و یا آپلود یا اضافه کردن پیوند را انتخاب کنید.

با انتخاب مجدد مورد و انتخاب می توانید چندین مورد را به سلول اضافه کنید یک فایل یا تصویر اضافه کنید. هنگامی که بیش از یک رسانه پیوست شده است ، می توانید ترتیب ارائه آنها را نیز انتخاب کنید.

همچنین با افزودن پرونده ها و تصاویر ، یک تصویر بند انگشتی به سلول اضافه می شود که می توانید برای گسترش در یک تصویر بزرگتر ، روی آن کلیک کنید از طرف دیگر ، محتوای واقعی پیوندی که اضافه می کنید جاسازی نخواهد شد ، اما شما می توانید مستقیماً به سایتی که پیوند داده شده است بروید.

مرتبط: نحوه استفاده از مفاهیم تعبیه شده

8. URL ، ایمیل و تلفن

این ویژگی ها دقیقاً به همان صورت که کار می کنند کار می کنند و به شما امکان می دهند URL ها ، آدرس های ایمیل یا شماره تلفن ها را وارد کنید. فایده افزودن این خصوصیات راحتی آن است.

وقتی ماوس خود را روی هر یک از این خصوصیات قرار دهید ، یک جعبه کوچک در گوشه پایین سمت چپ ظاهر می شود. با کلیک بر روی جعبه ، پیوند قرار داده شده در مرورگر وب شما به طور خارجی باز می شود ، ایمیل شما برای ارسال ایمیل به آدرس مشخص شده باز می شود یا برنامه تلفن برای تماس با شماره مشخص شده باز می شود.

نحوه تغییر دید ملک

هنگامی که تمام خصوصیات خود را اضافه کردید ، می توانید قابلیت مشاهده آنها را به پایگاه داده خود تغییر دهید. برای این کار ، سه نقطه را در سمت راست بالای پایگاه داده کنار قرار دهید جستجو کردن، و سپس انتخاب کنید خواص گزینه.

چگونه گزینه های پایگاه داده اضافی Notion را پیدا کنیم

از آنجا لیستی از تمام خواص خود را مشاهده خواهید کرد و می توانید مواردی را که می خواهید نشان دهید انتخاب کنید.

ویژگی های مفهوم قابلیت مشاهده را تغییر می دهد

این به ویژه هنگامی مفید است که شما دارای ویژگی های زیادی هستید و باید پایگاه داده خود را دوباره بارگیری کنید تا به شما در تمرکز بر مهمترین موارد برای شما کمک کند.

خواص اضافی را در نظر بگیرید

ویژگی ها برای هر نوع پایگاه داده ای که ایجاد می کنید بسیار مفید هستند. اکنون که شما در مورد ویژگی های اساسی و چگونگی استفاده از آنها برای به حداکثر رساندن سازماندهی پایگاه داده خود ایده دارید ، وقت آن است که از آنها استفاده کنید. از کشف ویژگی های پیشرفته و باز کردن قفل همه پتانسیل های پنهان شده در پایگاه های داده Notion نترسید.


concept-img
دیدگاه های پایگاه داده نوتشن چیست؟ نحوه استفاده از آنها

نماهای دیتابیس می توانند جریان کاری شما را ساده کرده و مدیریت پروژه را آسان کنند. نحوه استفاده از آنها را بیاموزید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.