بلاگ

دولت ها در سال 2020 داده های رکوردی را درخواست کرده اند. آیا نگران هستید؟

در سال های اخیر ، افراد بیشتری نگران انتقال داده های خود هستند. این امر به ویژه در مورد سیستم عامل های اجتماعی و کسانی که در موقعیت های قدرت هستند صحبت می شود.

بحث و گفتگو در مورد این موضوع با انتشار گزارش آمازون در مورد درخواست اطلاعات برای نیمه دوم سال 2020 بیشتر مورد توجه قرار گرفت. این نشان داد که دولت ها از این سیستم عامل داده های رکوردی را درخواست کرده اند.

دلایل زیادی وجود دارد که دولتها ممکن است درخواست داده کنند ، اما آیا باید نگران باشید؟ چه نوع داده ای مورد نیاز است؟ و از کی؟

گزارش درخواست اطلاعات چه چیزی را نشان داد؟

در بازه زمانی شش ماهه از اول ژوئیه تا 31 دسامبر 2020 ، آمازون 800٪ افزایش در درخواست داده های کاربر دریافت کرده است. سازمان هایی در ایالات متحده و خارج از کشور با غول تجارت الکترونیکی تماس گرفته اند.

در کل ، این شرکت 27،664 مورد اشتراک داده درخواست شده را پردازش کرده است.

آمازون در گزارش خود اشاره کرده است که س quالات مربوط به استفاده از داده های مربوط به جستجوهای خرید. آنها همچنین به خدمات شرکت Echo ، Ring و Fire متصل شدند.

کدام دولت ها بیشترین داده را درخواست کرده اند؟

از 27،664 درخواست داده ، بیشترین درخواست از آلمان است. سازمان های بزرگترین کشور اتحادیه اروپا 11،735 بار اطلاعات را درخواست کرده اند که 42 درصد از کل تجزیه و تحلیل را نشان می دهد.

اسپانیا با اختلاف بسیار دوم در این لیست قرار داشت. 5209 درخواست از کشور جنوب اروپا وارد شده است که به معنی 18.8 درصد است.

ایتالیا از نظر درخواست داده سوم بود. 3،101 مورد از این قسمت از جهان رسیدگی شده است که در نمودار پای 11.2٪ است. ایالات متحده با 3،060 برنامه (11.1٪) در مکان چهارم قرار گرفت.

1181 درخواست از انگلستان است که 4.3٪ است. در همین حال ، فرانسه 857 درخواست برای تبادل اطلاعات (3.1 درصد) ارائه داده است.

کشورهای دیگر به غیر از موارد ذکر شده در بالا 9.1 درصد از کل ادعاها و در مجموع 2521 مورد را تشکیل می دهند.

در مورد سرویس های وب آمازون ، بیشتر درخواست ها از ایالات متحده است. 6/74 درصد از آمریكا هستند ، یعنی 390 به عنوان یك رقم كامل. آلمان (8.4٪) با 44 برنامه دوم در این لیست است.

در فرانسه (5.2٪) 27 مورد مورد رسیدگی قرار گرفت و در انگلیس (3.1٪) 16 مورد وجود داشت. اسپانیا (1.7٪) 9 مورد داشت ، ایتالیا (0.2٪) فقط یکبار اطلاعات سرویسهای وب را درخواست می کرد. “دیگران” (6.9٪) 36 مورد خدمات وب را نشان می دهد.

چه نوع داده ای جمع آوری شده است؟

آمازون گفت که 99.8٪ از درخواست هایی که مربوط به خدمات وب نیستند ، به عنوان عدم حاوی تعریف شده اند. اطلاعات بدون محتوا شامل موارد زیر است:

  • نام
  • آدرس ایمیل
  • جزئیات پرداخت
  • آدرس خانه
  • یک داستان خرده فروشی خاص
  • تاریخ ایجاد حساب

0.2 درصد باقیمانده به عنوان اطلاعات محتوا تعریف شده است. این شامل:

  • محتوای پرونده های داده در حساب های مشتری خرده فروشی (به عنوان مثال عکس)
  • در مورد سرویس های وب آمازون ، این شامل محتوای منتقل شده برای پردازش ، ذخیره سازی و غیره است.

سرویس های وب آمازون دوباره به داده های بدون محتوا نیاز داشتند. 508 مورد در این رابطه وجود دارد که به معنی 97٪ است. 15 درخواست محتوا وجود داشت (3 درصد).

چرا داده ها جمع آوری شد؟

آمازون گفت که این داده ها به دلایل مختلفی درخواست شده است و این مربوط به “دستورات قانونی” است.

یکی از دلایلی که دولتها درخواست داده اند ، احضار احضاریه است. احضار احضار رسمی و کتبی برای حضور در دادگاه است. در این گزارش ، “معادل های غیر آمریکایی” به همان شیوه احضارها تحت نام های مختلف دسته بندی شده اند.

دلیل دیگری که دولتها از آمازون برای کسب اطلاعات خواسته اند ، کمک به دستورهای جستجو بود. حکم بازرسی باید قبل از اختیارات خاص مقامات قانونی صادر شود ، اگرچه قوانین از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

دولت ها همچنین داده هایی از آمازون برای احكام دادگاه درخواست كرده اند. باز هم ، آنها معادل سایر کشورها به غیر از ایالات متحده را پوشش می دهند.

آیا شما باید نگران باشید؟

قابل درک است که شما می توانید توانایی دولت ها را پیدا کنید تا از جایی که خرید می کنید چیزهای زیادی در مورد شما درک کنند.

همچنین ممکن است نگران نظارت باشید. این امر به ویژه هنگامی صادق است که بسیاری از دولت ها به طور م peopleثر به مردم می گویند که در طول همه گیری COVID-19 می توانند و نمی توانند انجام دهند.

مرتبط: راهنماهای رایگان برای درک امنیت دیجیتال و محافظت از حریم خصوصی شما

علی رغم تعداد درخواست ها ، آمازون تا حد زیادی از ارائه اطلاعات خودداری کرد. این شرکت فقط برای 52 مورد داده تبادل می کند.

همچنین لازم است به خاطر داشته باشید که چرا داده ها درخواست می شوند. دولت ها معمولاً مجبور نیستند همان قوانین مربوط به حفاظت از داده ها را به عنوان مشاغل رعایت كنند – GDPR یكی از این نمونه هاست – بنابراین اطلاعات آزادانه درخواست نمی شد.

در بیشتر موارد ، مقامات برای رسیدگی به مسائل حقوقی درخواست اطلاعات می کردند. اگر آنها در مورد چیز خیلی جدی تحقیق نمی کردند ، پس باید فکر کنید که آیا آنها به آن نقطه می رسند یا نه.

تا زمانی که مشکوک به ارتکاب جرمی جدی نشوید ، احتمالاً جای نگرانی ندارید. اگر نگران چگونگی دسترسی یا عدم دسترسی دولت ها به اطلاعات شخصی شما هستید ، بهتر است قوانین حریم خصوصی حوزه قضایی محلی خود را مطالعه کنید.

چگونه می توان از اطلاعات شخصی خود به صورت آنلاین محافظت کرد

حتی اگر نگران نباشید که آیا داده های شما برای تحقیقات جنایی مورد استفاده قرار می گیرد ، محافظت از اطلاعات و اطلاعات شخصی شما هنوز ضروری است. اگر از اطلاعات خود به صورت آنلاین مراقبت نکنید ، می تواند در برابر سرقت هویت و موارد دیگر آسیب پذیر شود.

اگر نمی خواهید شرکت ها اطلاعات شما را بفروشند ، همچنین بهتر است برای جلوگیری از جمع آوری اطلاعات ، اقداماتی انجام دهید.

برای محافظت از اطلاعات شخصی خود به صورت آنلاین ، مراحل زیر را در نظر بگیرید.

از VPN استفاده کنید

استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به شما کمک می کند وبگردی کنید بدون اینکه دیگران بدانند شما چه کاری انجام می دهید. گرچه ممکن است این چیزی نباشد که شما را بیش از حد در خانه آزار دهد ، اما در فضاهای عمومی امری حیاتی است.

از خدمات پیام رمزگذاری شده استفاده کنید

سرویس های پیام رسان مانند WhatsApp در یک مطالعه اخیر برای اهداف داده گنجانده شده اند. اما اکنون راه حل های رمزگذاری شده به آنها امکان می دهد تا پول خود را بدست آورند.

اگر می خواهید با احتیاط بیشتری پیام ارسال کنید ، می توانید مثلاً از Signal یا Telegram استفاده کنید.

فقط حداقل ها را به اشتراک بگذارید

اگر برای ثبت نام در یک سرویس نیازی به ارائه جزئیات زیاد ندارید ، فقط این کار را نکنید. انتقال اطلاعات بیشتر از آنچه در مورد خود دارید بی معنی است ، زیرا شما دقیقاً نمی دانید این اطلاعات با چه کسانی به اشتراک گذاشته می شود.

از داده های خود در برابر تهدیدات محافظت کنید

افشاگری آمازون در مورد داده های خواهان دولت ها ممکن است زنگ های نگران کننده ای را در ذهن برخی افراد ایجاد کرده باشد. اما اگرچه دسترسی سازمان ها به اطلاعات شما ترسناک به نظر می رسد ، اما متن ضروری است.

دولت ها برای رسیدگی به مسائل حقوقی درخواست داده کرده اند و آمازون فقط در موارد کمی به آنها دسترسی داده است.

اگر نگران جمع آوری داده های دولت هستید ، قوانین محلی را بخوانید تا حقوق خود را درک کنید. و هنگامی که آنلاین هستید ، بهتر است به هر حال اقدامات منطقی محافظت از داده ها را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید