15
آگوست

دستورالعمل رانندگی ویدئویی و نحوه روشن کردن گیربکس اتوماتیک

رانندگی با اتومبیل راحت تر از رانندگی با اتومبیل دستی است. این خودروها گاهی از نظر مصرف سوخت ، هزینه های نگهداری و راحتی رانندگی بهتر هستند. گیربکس های اتوماتیک به طور فزاینده ای محبوب شده اند و برخی از افراد ممکن است نتوانند به خوبی آنها را کنترل کنند. در این مقاله از Anzel Web نحوه رانندگی و روشن کردن گیربکس اتوماتیک را به شما آموزش می دهیم.

فراگیری و رانندگی با گیربکس اتوماتیک را بیاموزید

؟ نحوه رانندگی اتومبیل اتوماتیک

گیربکس های اتوماتیک دارای تکنولوژی مدرن تری نسبت به گیربکس های دستی هستند. رانندگی نسبتاً ساده تری دارند و امروزه اکثر خودروها بر اساس این فناوری ساخته شده اند. در این مقاله نحوه کنترل گیربکس اتوماتیک از Anzel Web را به شما آموزش می دهیم. منتظر بقیه این مقاله باشید.

دستورالعمل رانندگی با گیربکس اتوماتیک: قبل از روشن کردن خودرو

قبل از روشن کردن گیربکس اتوماتیک ، باید نکاتی را در نظر بگیرید. هنگام سوار شدن به صندلی صندلی را تنظیم کنید. بنابراین می توانید همه آینه ها را به خوبی ببینید و نقاط کور را تشخیص دهید.

سپس پدال گاز ، ترمز ، فرمان ، دنده ، دکمه کنترل چراغ ، دکمه برف پاک کن و .. پدال ها جلو و پایین هستند. پدال ترمز در سمت چپ و پدال گاز در سمت راست قرار دارد. صفحه دندان همچنین دارای حروف مانند N ، R ، P و D و چندین عدد است.

آموزش روشن کردن گیربکس اتوماتیک

قبل از حرکت حتما کمربند ایمنی خود را ببندید.

آموزش روشن کردن گیربکس اتوماتیک

P: پارکینگ ، این قسمت باید هنگام توقف و پیاده شدن از ماشین استفاده شود. تنظیم دنده روی P گیربکس را قفل کرده و از چرخش آن جلوگیری می کند. با این حال ، هنگام پارک ، باید ترمز دستی را نیز فشار دهید.

R: دنده عقب

ن: امکانات را کنار بگذارید

D: رانندگی ، در حالت Drive سرعتها به طور خودکار انتخاب می شوند و ماشین می تواند حرکت کند. در برخی از خودروهای اتوماتیک ، خودتان می توانید یک یا دو دنده را انتخاب کنید.

به عنوان مثال ، هنگامی که می خواهید در تپه ای شیب دار رانندگی کنید ، کاهش سرعت به شما کمک می کند. این ویژگی همچنین از چرخش ، چرخش و کشیدن چرخ ها در برخی شرایط جلوگیری می کند.

به عنوان مثال ، هنگام رانندگی در برف یا یخ ، گاهی اوقات توصیه می شود که دو دنده رانندگی کنید تا در صورت برف ، چرخ ها لغزش نکنند. برخی از خودروهای اتوماتیک دارای حالت زمستانی هستند که برای چنین مواردی طراحی شده است.

در خودروهای اتوماتیک فقط دو پدال وجود دارد: گاز و ترمز. در این خودروها پدال کلاچ وجود ندارد.

نحوه روشن کردن دستگاه اتوماتیک

اکنون نحوه روشن کردن دستگاه اتوماتیک را به شما آموزش می دهیم. پای راست خود را روی پدال ترمز قرار دهید و آن را به سمت پایین فشار دهید. سپس سوئیچ را قرار داده و خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا ماشین روشن شود. در خودروهای بدون سوئیچ ، پس از توقف ، دکمه Start را در این مرحله فشار دهید.

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

پای خود را روی پدال ترمز بگیرید و اهرم یا دکمه قفل سوئیچ (دکمه دنده ای را که اغلب باید فشار دهید) روی D (برای بازگشت به R) قرار دهید.

نحوه روشن کردن دستگاه اتوماتیک

وقتی این چرخ دنده را انتخاب می کنید ، چراغ علامت D روشن می شود.

  • اگر اهرم چرخ دنده روی ستون فرمان نصب شده است ، قبل از بالا یا پایین کشیدن چرخ دنده باید آن را به سمت خود بکشید.
  • اگر اهرم دنده کنار صندلی است ، دکمه ای در بالا وجود دارد که باید آن را فشار دهید تا دنده را حرکت دهید و سپس تعویض کنید.

ترمز دستی را رها کنید. به طور کلی ، ترمز دستی بین دو صندلی در جلوی خودرو قرار دارد یا پدال در سمت چپ و جایی که پا است قرار دارد.

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

محیط اطراف خود را بررسی کنید. مناطق کور را بررسی کنید تا ببینید آیا موجود زنده یا وسیله ای در این مناطق وجود دارد یا خیر. هنگام رانندگی ، بینایی شما باید در درجه اول در جاده باشد.

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

به آرامی شروع کنید و فشار را از روی پدال ترمز آزاد کنید. ماشین شروع به حرکت می کند. پاهای خود را از روی ترمز بردارید. با همان پا پدال گاز را به آرامی فشار دهید. حالا ماشین سریعتر می شود. برای رانندگی معمولی در جاده به دلیل سرعت نیازی به تعویض دنده ندارید.

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

برای گردش به چپ ، باید فرمان را به راست و عقب بچرخانید.

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

برای توقف یا کاهش سرعت باید ترمز را فشار دهید. پای راست را از روی پدال گاز بردارید و سپس ترمز را با فشار کم فشار دهید. برای راه اندازی مجدد ، پای خود را روی پدال گاز قرار دهید.

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک و کار با دنده

در آموزش بعدی برای روشن کردن گیربکس اتوماتیک ، نحوه پارک را توضیح می دهیم. پس از رسیدن به مقصد ، با فشار تدریجی روی پدال ترمز ، خودرو کاملاً متوقف می شود. همچنین دنده را روی P. قرار دهید با چرخاندن دکمه در جهت عقربه های ساعت ، موتور خاموش می شود. قبل از پیاده شدن حتماً چراغهای جلو را خاموش کرده و ترمز دستی را بکشید.

گیربکس اتوماتیک را روشن کنید

قبل از دنده عقب و تعویض دنده مطمئن شوید که خودرو کاملاً متوقف شده است. دنده را به قسمت R. منتقل کنید تا موانع اطراف را بررسی کنید. پای خود را با دقت از روی ترمز بردارید و شتاب دهنده را فشار دهید. هنگام بازگشت ، ماشین در همان جهت چرخ ها حرکت می کند. تنها تفاوت این است که شما به عقب برمی گردید.

گیربکس اتوماتیک را روشن کنید

دنده واضح زمانی است که نیازی به کنترل سرعت خودرو نیست و نباید در رانندگی معمولی از آن استفاده کرد. به عنوان مثال ، هنگامی که برای مدت کوتاهی پارک می کنید یا وقتی ماشین بکسل می شود.

گیربکس اتوماتیک را روشن کنید

هنگام پایین آمدن از تپه های شیب دار نیز می توانید از چرخ دنده های پایین 1 ، 2 و 3 استفاده کنید. دنده 1 زمانی است که می خواهید بسیار آهسته حرکت کنید. هنگام تعویض دنده نیازی به خروج از حالت D یا Drive ندارید.

گیربکس اتوماتیک را روشن کنید

برای یادگیری نحوه عملکرد ترمزهای EFB ، نحوه استفاده از ترمز دستی برقی را مطالعه کنید.

نکاتی در مورد نحوه کار با گیربکس اتوماتیک

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

برخی از خودروها سوئیچ اتوماتیک ندارند. برای راه اندازی اتوماتیک اتوماتیک بدون سوئیچ ، باید پای خود را روی ترمز بگذارید و سپس دکمه Start را فشار دهید.

هر خودرویی که دنده را بدون کمک کلاچ تغییر دهد ، اتوماتیک نامیده می شود. در گیربکس اتوماتیک ، گیربکس به طور خودکار دنده مناسب را با توجه به موقعیت انتخاب می کند. گیربکس های اتوماتیک انواع مختلفی دارند:

نحوه رانندگی با گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک معمولی

این خودروها از مبدل گشتاور برای انجام کار کلاچ استفاده می کنند و نسبت به خودروهای معمولی با دنده مصرف سوخت بیشتری دارند.

گیربکس متغیر پیوسته

CVT در خودروهای هیبریدی مانند تویوتا پریوس استفاده می شود. در این حالت ، چرخ ها با استفاده از مجموعه ای از چرخ دنده های خورشیدی و سیاره ای و با استفاده از کمربندهای فولادی حرکت می کنند و انتقال قدرت و گشتاور موتور به این طریق به آنها منتقل می شود. رانندگی با این خودروها روان تر و قابل اطمینان تر است. با این حال ، شتاب این چرخ دنده ها کندتر است. اگر می خواهید سرعت را به سرعت افزایش دهید ، صدای موتور افزایش می یابد.

اتوماتیک با دو کلاچ

این گیربکس ها شبیه گیربکس های اتوماتیک معمولی هستند ، اما دارای دو کلاچ هستند که جایگزین مبدل گشتاور می شوند و به طور خودکار کار می کنند. در این حالت ، امکان تغییر سریع دنده ها وجود دارد.

گیربکس دستی اتوماتیک

این چرخ دنده در خودروهای ارزان قیمت استفاده می شود و دیگر مانند گذشته محبوبیت چندانی ندارد. این خودروها شبیه به خودروهای معمولی هستند ، اما سرعتها به صورت خودکار انتخاب می شوند. همچنین کلاچ به جای پدال با کامپیوتر کار می کند. مضرات این نوع چرخ دنده ها مکث کوچک بین تعویض دنده است.

اگر چراغ ABS خودروی شما روشن شد ، دلیل آن را در مقاله چرا چراغ ABS خودرو شما روشن است بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، ما به آموزش تصویری رانندگی با گیربکس اتوماتیک از Anzel Web پرداختیم. ماشین شما در کدام دسته از دنده های اتوماتیک قرار می گیرد؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.