رفتن به نوشته‌ها

درک فایل Izvor.list در اوبونتو

sources.list یکی از فایلهای زیادی است که هنگام افزودن مخازن نرم افزار مشاهده خواهید کرد. در اینجا آنچه شما باید در مورد آن بدانید آورده شده است.


عکس کتابها و مقالاتی که روی هم چیده شده اند

هر بار که مخزن جدیدی به اوبونتو اضافه می کنید ، سیستم ورودی به آن اضافه می کند منابع. لیست فایل.

این پرونده شامل سایر اطلاعات مربوط به ذخیره سازی است؟ و آیا ذخیره این داده ها برای سیستم عامل مهم است؟ در این پست متوجه خواهید شد.

پرونده Source.list چیست؟

همانطور که قبلاً می دانید مخازن وظیفه ارائه بسته به کاربران لینوکس را دارند. توزیع های مبتنی بر دبیان و اوبونتو استفاده می کنند منابع. لیست پرونده را برای ثبت تمام حافظه موجود در سیستم ذخیره کنید.

منابع. لیست این فایل شامل جزئیات مخزن است که هر خط کامنت نشده یک مخزن جداگانه را نشان می دهد.

فایل source.list در اوبونتو

هر خط در منابع. لیست فایل از یک قالب مشترک پیروی می کند:

deb https://repository.url distro type

قسمت اول نوع بسته ارائه شده توسط مخزن را نشان می دهد. در دبیان و اوبونتو یکی از این دو نوع بایگانی را پیدا خواهید کرد: deb و deb-src. به طور پیش فرض ، اوبونتو مخازنی را که ارائه می دهند غیرفعال می کند deb-src بسته ها

قسمت دوم برای آدرس مخزن رزرو شده است. این URL به سروری اشاره دارد که تمام پرونده های بسته را به همراه پایگاه داده ذخیره می کند.

قسمت سوم نام کد نسخه نصب Ubuntu شما را نشان می دهد. میتونی پیدا کنی عالی، بیونیک، و کانونی در مورد اوبونتو و دزد یا ساید اگر از دبیان استفاده می کنید.

رکورد چهارم شامل اطلاعاتی درباره نوع ذخیره سازی است. در اوبونتو ، قسمت چهارم شامل هر یک از این چهار جز components مخزن است: اصلی ، محدود ، جهانی و چندرسانه ای.

مرتبط: پرونده سایه Linux / etc / سایه چیست و چه کاری انجام می دهد؟

اطلاعات ذخیره سازی Linux را مدیریت کنید

اطلاعات ذخیره سازی را به صورت دستی وارد کنید منابع. لیست پرونده یک عمل توصیه شده نیست. به جای آن باید از آن استفاده کنید add-apt-repository دستور دهید زیرا ایمن تر و قابل اطمینان تر است. همچنین تضمین می کند که هیچ چیز غیرمرتبط با محتوای پرونده اضافه نمی کنید.

در لینوکس ، می توانید بسته های مورد نظر را به طور مستقل اضافه و حذف کنید. در واقع ، مدیریت نرم افزار یکی از موارد زیادی است که اوبونتو بهتر از ویندوز انجام می دهد.


روتر قدیمی
12 روش مفید برای استفاده مجدد از روتر قدیمی (آن را دور نریزید!)

آیا روتر قدیمی دراورهای شما را به هم ریخته است؟ در اینجا نحوه تنظیم مجدد روتر قدیمی خود و صرفه جویی در هزینه به جای دور انداختن آن آورده شده است!

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید