24
مارس

خطای HTTP 503 چیست؟ خطایی را که برای سرویس 503 در دسترس نیست اصلاح کنید

خطای 503 یکی از ناامیدکننده ترین کارهایی است که می توانید هنگام بازدید از یک صفحه وب انجام دهید. یکی از دلایلی که این خطا در ذهن ما رخ می دهد عدم شناخت علت است! مانند سایر خطاهای HTTP و 502 دروازه بد ، دلیل این خطا به راحتی قابل شناسایی نیست.

با این حال ، روش های مختلفی برای شناسایی علل این خطا وجود دارد که بعداً در این مقاله در سایت مورد بحث قرار می گیرد نوع تک ما به آنها مراجعه می کنیم.

خطای HTTP 503 به چه معناست؟

وقتی سرویس 503 در دسترس نیست خطایی را تصحیح کنید

خطای 503 به این معنی است که چیزی دسترسی مرورگر به وب سرور مورد نظر را مسدود می کند. این معمولاً به این معنی است که سرور قادر به پردازش درخواست اطلاعات نیست و در عین حال علت این مشکل روشن نیست!

این اشتباه معمولاً با جملات نمایشی زیادی همراه است! جملاتی مانند؛ ما در حال رفع مشکلات وب سایت هستیم ، لطفاً بعداً وارد سیستم شوید. البته ، این عبارات ناامیدکننده و بی فایده هستند ، اما بهتر از نمایش یک صفحه خطای خالی است.

چه عواملی باعث خطای HTTP 503 می شوند؟

همانطور که گفتیم ، درست مثل خطای bad gateway 502 ، تشخیص علل خطای HTTP 503 دشوار است. مهمترین علت خطای 503 غیرقابل دسترس بودن وب سرور است که ممکن است به دلیل خدمات پشتیبانی از سرور برنامه ریزی شده برخی از مسائل فنی پیش بینی نشده

اگر سرور مشکلی ندارد. در برخی موارد ، این خطا ناشی از ترافیک زیاد است. مانند وب سایت هایی که بازدید کمی دارند اما در یک بازه زمانی بازدید بالایی دارند. یکی از رایج ترین اشتباهات در هنگام حملات Didas خطای 503 است.

پیکربندی نادرست افزونه های وب سایت دلیل دیگری برای خطای HTTP 503 است. به دلیل عدم تناقض بین افزونه های وب سایت وردپرس.

از طرف دیگر ، یکی از دلایل خطاهای منظم 503 ، پیکربندی نادرست DNS است که می توانید برای رفع آن به سرور متصل شوید.

برای تصحیح این خطا ، به انواع بررسی ها نیاز دارید که مدت زمان زیادی طول می کشد. توصیه می کنیم در صورت ادامه خطا با یک متخصص شبکه مشورت کنید.

خطایی را که برای سرویس 503 در دسترس نیست اصلاح کنید

در اولین مرحله برای عیب یابی خطای غیر قابل دسترسی سرویس 503 ، باید صفحه را تازه سازی کنید ، در بعضی موارد این خطا به طور موقت نمایش داده می شود و پس از چند دقیقه برطرف می شود.

اگر این روش جواب نداد ، می توانید حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کرده و دوباره امتحان کنید. اگر سایت متعلق به شماست و مشکلی در سرور شما وجود دارد ، باید مراحل زیر را انجام دهید.

  • ابتدا وارد صفحه کنترل میزبانی شوید و بررسی کنید که دیگر از منابع استفاده نمی شود. در برخی موارد ، به دلیل هک شدن سایت شما توسط هکرها ، منابع ممکن است غرق شده و هشدار 503 را بازگردانند.
    • برای حل مسئله منبع ، باید مراقب باشید که در کدام منبع شرکت می کنید. اگر میزان صدا پر است ، باید با پشتیبانی میزبانی خود تماس گرفته و درخواست افزایش حجم کنید.
    • اگر CPU یا RAM درگیر باشد ، احتمال هک شدن سایت شما وجود دارد. پلاگین های نصب شده در وردپرس یا CMS جوملا باعث ایجاد این مشکل شده اند. برای اطمینان از این مشکل ، باید با پشتیبانی میزبانی تماس بگیرید.
  • اگر منابع کافی دارید و مشکلی با این مشکل ندارید ، نسخه php میزبان را بررسی کنید و برای حل مشکل خود به جدیدترین نسخه را به روز کنید.

خطای 503 وردپرس

خطای 503 وردپرس این اتفاق معمولاً برای مبتدیان می افتد زیرا این افراد از پلاگین های رایگان و متنوعی در سایت خود استفاده می کنند که این امر باعث شلوغی بیش از حد سایت می شود.

اگر می توانید افزونه های غیر عملکردی را از سایت خود حذف کنید و از افزونه های ایمن برای جلوگیری از پرونده های مخرب استفاده کنید.

اگر نمی خواهید افزونه های سنگین را حذف کنید ، تنها راه حل خرید میزبان های قدرتمند وردپرس است. اما به نظر من ، اگر باتجربه نیستید ، از یک طراح مشاوره بگیرید تا با سبک کردن پیوست ها ، ماهانه هزینه کمتری را برای اجاره پرداخت کنید.

منبع : https://techtip.ir/