17
آوریل

حمله به گرد و غبار ارز رمزنگاری شده چیست؟

حمله گرد و غبار ارز رمزنگاری شده به خصوص ترسناک نیست – در واقع به نظر می رسد که شما کیف پول خود را در بهار تمیز می کنید. با این حال ، حمله گرد و غبار مشکلی جدی است که اگر مراقب باشید حریم خصوصی شما را نقض می کند.

بیایید بررسی کنیم که حمله گردگیری ارز رمزپایه چیست ، چگونه کار می کند و چگونه می توانید از آن جلوگیری کنید.

گرد و غبار ارز رمزنگاری شده چیست؟

گرد و غبار ارز رمزنگاری شده

اعتبار تصویر: Maximilian Cabinet / Shutterstock.com

قبل از بررسی اینکه حمله گرد و غبار چیست ، ابتدا باید با آنچه “گرد و غبار” است مقابله کنیم. گرد و غبار به مقدار کمی ارز رمزنگاری شده اشاره دارد که معمولاً پس از انجام معامله باقی می ماند.

مرتبط: کارمزد معاملات بیت کوین چقدر است و چرا اینقدر بالا هستند؟

به عنوان مثال ، بیت کوین Satoshi دارد که برابر است با 0.00000001 BTC. در زمان نوشتن مقاله ، این همان 0.00059 دلار یا حدود 6/100 درصد است. معمولاً گرد و غبار مربوط به چند صد ساتوشی است ، اما حتی در آن صورت هم پول کمی است ، مثل سنت دیجیتال که به دور کیف پول شما لگد می زند.

ما در اینجا از بیت کوین به عنوان مثال استفاده کردیم ، اما هر ارز رمزنگاری شده ای که بتواند با چنین مبالغ کمی مبادله شود ، گرد و غبار نیز خواهد داشت. به همین ترتیب ، این ارزها در برابر حمله گرد و غبار نیز آسیب پذیر هستند.

حمله به گرد و غبار ارز رمزنگاری شده چیست؟

https://www.youtube.com/watch؟v=_dPkAxRwvew

حمله گرد و غبار ارز رمزنگاری شده زمانی است که یک عامل مقدار کمی گرد و غبار را به آدرس های تصادفی می فرستد. این مامور ممکن است یک هکر باشد که قصد دارد هدف بعدی خود را ببوسد ، یا یک مقام دولتی که می خواهد ناشناسی را که ارزهای رمزپایه ارائه می دهند بشکند.

وقتی گرد و غبار به حساب کسی وارد می شود ، آنقدر ریز است که احتمالاً قربانی متوجه آن نمی شود. سپس گرد و غبار به عنوان خروجی معامله هزینه نشده (UTXO) در کیف پول می نشیند و منتظر می ماند تا تمام شود.

مرتبط: اوراق بهادار ارز رمزپایه چیست؟ آیا برای استفاده از بیت کوین به یک مورد نیاز دارید؟

می توانید فرض کنید که کل پول کیف پول یا آدرس در یک بسته بزرگ جمع آوری شده باشد. در واقع ، آنها معمولاً از مقادیر کمتری در UTXO های جداگانه تشکیل شده اند که به مقدار بیشتری اضافه می شوند. به عنوان مثال ، ممکن است فردی با 1 BTC دارای یک 0.50 BTC و دو 0.25 BTC UTXO باشد که به کل مبلغ اضافه می شوند.

وقتی می خواهید کمی ارز رمزنگاری شده خرج کنید ، کیف پول شما UTXO های مختلف را ترکیب می کند تا به آنچه که برای آن پرداخت می کنید برسد. به عنوان مثال ، معامله ای که قیمت آن 0.75 BTC است ، یک کیف پول 0.25 BTC و یک معاملات 0.5 BTC UTXO را از کیف پول فوق می گیرد.

از آنجا که حمله گرد و غبار یک UTXO کوچک ایجاد می کند ، کیف پول بیشتر احتمال دارد هنگام خرید چیزی به صورت آنلاین از آن استفاده کند. وقتی این اتفاق می افتد ، گرد و غبار هکر با سایر UTXO های آدرس های دیگر کیف پول شما مخلوط می شود ، به نماینده اجازه می دهد تا تاریخ معاملات شما را برای آن آدرس ها نیز ببیند.

این دانش به نماینده این امکان را می دهد که برای آنچه که پول خرج می کنید ، کسانی را که هستید جمع کنید و تصویری از آدرس های موجود در کیف پول شما را تشکیل دهد. از این به بعد ، نماینده می تواند شما را به طور خاص راهنمایی کند.

اگر خوش شانس باشید ، نماینده فقط به کلاهبرداری علاقه مند است. در این حالت ، هنگامی که کلاهبردار تلاش می کند شما را از وجوه شما آزاد کند ، ممکن است هجوم کلاهبرداری ارز رمزپایه را در صندوق ورودی خود ببینید.

کلاهبرداران همچنین می توانند با پیوند متقلبی که به آن متصل است ، گرد و غبار بیشتری ارسال کنند. این پیوند یک سرویس یا وب سایت را تبلیغ می کند ، مشابه ایمیل تقلبی.

در بدترین حالت ، نماینده می تواند از این دانش برای تعیین محل زندگی شما استفاده کند. از این به بعد ، آنها ممکن است سعی کنند با تهدید یا خشونت واقعی پول شما را باج بگیرند.

چگونه می توان از حمله به گرد و غبار ارز رمزنگاری شده جلوگیری کرد

متأسفانه ، شما نمی توانید از ارسال گرد و غبار به شخصی جلوگیری کنید. بنابراین ، بهترین راه برای جلوگیری از احراز هویت شخصی از طریق حمله گرد و غبار این است که هرگز UTXO را که گرد و غبار دریافتی شما را حفظ می کند ، خرج نکنید.

این ممکن است شامل انتخاب دستی UTXO هایی باشد که هنگام خرید چیزی استفاده می کنید یا انتقال UTXO های بزرگ به کیف پول دیگر. متناوباً ، برخی از سرویس ها ، مانند Samourai Wallet ، سیستمی را راه اندازی کرده اند که به شما امکان می دهد گردوغبار را به عنوان “هزینه نکن” برای جلوگیری از حملات گرد و غبار مشخص کنید.

مراقب تهدیدهای ارزهای رمزپایه باشید

گرد و غبار ارز رمزنگاری شده می تواند خطرناک باشد زیرا تشخیص آن دشوار است و در صورت عدم کنترل می تواند هویت شما را نشان دهد. خوشبختانه ، روش هایی برای مدیریت UTXO بی خانمان یا استفاده از کیف پولی وجود دارد که گرد و غبار مشکوک را قفل می کند.

اگر تجارت ارزهای رمزپایه دارید ، بهتر است همه کلاهبرداری های مختلف موجود را بررسی کنید. با توجه به اینکه ارز رمزنگاری شده یک فناوری مبتدی در دنیای مالی است ، کلاهبرداران از انواع و اقسام تاکتیک های شرورانه استفاده می کنند تا کاربران سکه خود را خراب کنند.

اعتبار تصویر: Ink Drop / Shutterstock.com


muo-Security-crypto-scams-featured
6 کلاهبرداری رمزنگاری که باید قبل از خرید بیت کوین بدانید

خرید بیت کوین وقتی ارزش رو به رشد آن را می بینید جذاب به نظر می رسد. در اینجا نحوه تشخیص یک کلاهبرداری رمزنگاری قبل از جدا شدن با پول نقد وجود دارد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.