6
آگوست

حالت اشکال زدایی USB Android چیست و چگونه آن را فعال کنم؟

اندروید یک سیستم عامل ساده با ویژگی های بسیاری است که برخی از آنها مخفی هستند. یکی از مهمترین بخش های اندروید اشکال زدایی USB است. این بخش در قسمت Developer Options قرار دارد. این ویژگی به تلفن شما اجازه می دهد تا به رایانه متصل شود و می توانید اطلاعات موجود در آن را در رایانه خود مدیریت کنید. در این مقاله ، Anzel Web ، حالت اشکال زدایی USB در Android چیست و چگونه آن را در گوشی های مختلف فعال کنیم؟ در نظر داریم.

چگونه حالت اشکال زدایی USB را فعال کنم؟

؟ حالت اشکال زدایی USB در Android چیست؟ نحوه فعال سازی آن

شما می توانید کارهای زیادی را بر روی گوشی اندرویدی خود انجام دهید ، اما برای انتقال سریعتر و آسانتر فایلها ، دستورات را اجرا کنید و … بهتر است تلفن خود را به کامپیوتر خود وصل کنید. برای انجام این کار ، باید اشکال زدایی USB را فعال کنید ، بنابراین وقتی تلفن خود را به رایانه خود وصل می کنید ، می توانید آن را باز کرده و این اقدامات را انجام دهید. در این مقاله از Anzl Web استفاده از اشکال زدایی USB را توضیح خواهیم داد. انتظار بیشتری داشته باشید.

محل اشکال زدایی USB کجاست؟

برای فعال کردن اشکال زدایی USB به تنظیمات بروید. سپس به قسمت About phone بروید. چندین بار روی شماره کامپایل ضربه بزنید. اکنون پیامی دریافت خواهید کرد که نشان می دهد حالت برنامه نویس فعال شده است. اکنون به تنظیمات بروید و روی System کلیک کنید. برگه Advanced را پیدا کنید. در اینجا گزینه های توسعه دهندگان آمده است.

حالت اشکال زدایی USB در Android چیست و چگونه آن را فعال کنم؟

در این قسمت اشکال زدایی USB را بیابید. این بخش باید در برگه عیب یابی باشد. آن را فعال کنید. اکنون پیامی دریافت خواهید کرد. روی OK کلیک کنید.

حالت اشکال زدایی USB برای Android چیست و چگونه آن را فعال کنم؟

شما قبلاً اشکال زدایی USB را فعال کرده اید. کافیست گوشی را با کابل به کامپیوتر وصل کنید. وقتی این کار را انجام می دهید ، یک پیام روی تلفن خود دریافت خواهید کرد. آن را تأیید کنید. اگر این پیام را بدون اطلاع قبلی دریافت کرده اید و آن را به اشتباه تایید کرده اید ، به Developer Options رفته و Cancel USB debugging permissions را انتخاب کنید. سپس دستگاه های موجود در این قسمت را ریست کنید.

بدون فعال کردن این ویژگی نمی توانید دستورات پیشرفته را با کابل USB اجرا کنید. به این ترتیب ، حتی می توانید برنامه های Android Studio خود را با چند کلیک بررسی کرده و آنها را در تلفن خود راه اندازی کنید. این روش بسیار سریعتر از بارگیری دستی فایل های APK است.

ویژگی دیگر این است که می توانید گوشی خود را بدون هیچ مشکلی با استفاده از نرم افزار مناسب روت کنید. با این روش حتی لازم نیست تلفن خود را لمس کنید و همه چیز از طریق رایانه انجام می شود.

همچنین باید این ویژگی را برای استفاده از دستورات Android Debug Bridge (ADB) فعال کنید. به این ترتیب ، می توانید فایل های APK را در رایانه تلفن خود نصب کرده و فایل ها را جابجا کنید. این روش زمانی مناسب است که حتی نتوانید گوشی خود را روشن کنید. در اندروید بسیار قدیمی ، باید این ویژگی را فعال کنید تا از صفحه نمایش با USB عکس بگیرید.

اشکال زدایی USB به چه معناست و خطرات آن چیست؟

همچنین مشکلاتی در فعالسازی اشکال زدایی USB یا عیب یابی حالت از طریق پورت USB وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر تلفن خود را گم کنید ، ممکن است شخصی اطلاعات شما را بدزدد و دستورات مختلف کابل را اجرا کرده و آن را به رایانه متصل کند. پیشنهاد می کنیم ویژگی Android Device Manager را راه اندازی کنید.

همچنین یک پیام تأیید برای امنیت ارسال شده است. اگر شخصی قصد سرقت اطلاعات از طریق این ویژگی را دارد ، ابتدا باید با تلفن تایید کند. اگر از این ویژگی زیاد استفاده نمی کنید ، می توانید آن را غیرفعال کنید.

وقتی اشکال زدایی USB کار نمی کند ، ابتدا کابل USB و سپس پورت امنیتی را بررسی کنید. شما همچنین باید Android SDK را بر روی رایانه خود نصب کرده باشید و باید به روز شود.

همچنین توجه داشته باشید که اشکال زدایی USB با اشکال زدایی در درخت گره متفاوت است. اشکال زدایی در یک درخت گره با ویژگی TalkBack مرتبط است. این ویژگی به تلفن شما کمک می کند تا اطلاعات روی صفحه را با صدای بلند بخواند. این ویژگی در تنظیمات> قابلیت دسترسی> TalkBack> تنظیمات> تنظیمات پیشرفته> تنظیمات توسعه دهنده قرار دارد و برای فعال کردن آن باید اشکال زدایی گره را فعال کنید. در نتیجه ، مسیر و اجرای این دو متفاوت است.

به اشکال زدایی USB در گوشی های سامسونگ دسترسی پیدا کنید

به اشکال زدایی USB در گوشی های سامسونگ دسترسی پیدا کنید

برای فعال کردن اشکال زدایی USB Samsung ، به تنظیمات بروید. اکنون گزینه های توسعه دهندگان را انتخاب کنید. اگر این گزینه را نمی بینید ، صفحه را به بالا بکشید و سپس به تنظیمات> درباره تلفن> اطلاعات نرم افزار بروید. حالا روی اسمبل شماره هفت کلیک کنید. ممکن است از شما خواسته شود پین یا گذرواژه خود را وارد کنید. مطمئن شوید که کلید گزینه های توسعه دهنده روشن است. از برگه عیب یابی ، می توانید اشکال زدایی USB را روشن یا خاموش کنید. در نهایت ، روی OK کلیک کنید.

اگر ویندوز هنگام اتصال تلفن به رایانه شما تشخیص نمی دهد ، آموزش نحوه اتصال تلفن خود به رایانه را بخوانید.

اشکال زدایی USB گوشی هواوی کجاست؟

برای فعال کردن اشکال زدایی USB در هواوی ، به تنظیمات> سیستم> همه چیز درباره تلفن بروید. کامپایل شماره را لمس کنید تا پیامی که شما قبلاً توسعه دهنده هستید ظاهر شود.

اشکال زدایی USB را فعال کنید

حالا به Settings> System> Developer Options بروید.

اشکال زدایی USB را فعال کنید

در گزینه های توسعه دهنده ، گزینه Always on USB connection را فعال کنید. فقط در حالت بوت ، قسمت عیب یابی را در ADB فعال نکنید ، زیرا وقتی گوشی را از طریق USB به کامپیوتر وصل می کنید ، گوشی بوت می شود و به محتویات آن دسترسی نخواهید داشت.

اشکال زدایی USB را فعال کنید

حالا گوشی را با کابل به کامپیوتر وصل کنید. از بین گزینه های نشان داده شده بر روی تلفن ، انتقال فایل را انتخاب کنید.

اشکال زدایی USB را فعال کنید

به Developer Options رفته و اشکال زدایی USB را برای Android فعال کنید.

اشکال زدایی USB را فعال کنید

اگر برای اولین بار تلفن خود را به رایانه متصل می کنید ، همیشه این رایانه را بررسی کرده و سپس OK را انتخاب کنید.

اشکال زدایی USB را فعال کنید

اگر این اولین بار نیست ، در پیامی که ظاهر می شود روی OK کلیک کنید.

اشکال زدایی USB را فعال کنید

اشکال زدایی USB را در شیائومی فعال کنید

برای فعال کردن اشکال زدایی USB در تلفن Xiaomi خود ، به تنظیمات بروید. سپس به قسمت About Phone بروید. نسخه MIUI را هفت تا ده بار ضربه بزنید. پیامی را مشاهده می کنید که در حال حاضر یک توسعه دهنده هستید. گزینه های توسعه دهنده قبلاً در تلفن شما فعال شده است.

اشکال زدایی USB را در شیائومی فعال کنید

پس از فعال کردن گزینه های توسعه دهنده در تلفن خود ، به تنظیمات بروید. اکنون به تنظیمات پیشرفته> گزینه های توسعه دهنده بروید. در بخش DEBUGGING ، گزینه USB Debugging را پیدا کرده و آن را روشن کنید.

اشکال زدایی USB را در شیائومی فعال کنید

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، نحوه فعال کردن اشکال زدایی USB در Android را به شما آموزش دادیم. آیا توانستید اشکال زدایی USB را در تلفن خود فعال کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.