28
آگوست

تنظیمات روتر Microtek برای انتقال تصاویر و نحوه استفاده از آن

برای تنظیم تنظیمات روتر Microtek برای انتقال تصویر باید به چند نکته توجه کنید تا بتوانید تصویر را بدون مشکل از طریق روترهای میکرو انتقال دهید. برای یادگیری نحوه پیکربندی روتر Microtek برای انتقال تصاویر ، بقیه مقاله Tak Tip را دنبال کنید.

انتقال تصاویر و مشاهده تصاویر از دوربین مداربسته خارج از دوربین ها یکی از نیازهای روزانه صاحبان خانه ، مدیران شرکت و دیگران است که با ورود تجهیزات میکروتکنیکی به شبکه دوربین مدار بسته امکان پذیر شده است.

وقتی سفر می کنید و می خواهید فعالیت های شرکت را بررسی کنید ، به این فرصت نیاز خواهید داشت ، به همین دلیل است که شرکت میکروتیک این فرصت را در اختیار روترهای خود قرار داده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روتر Microtek را برای انتقال تصویر و سفر ایمن پیکربندی کنید.

به همین دلیل ، اکثر کاربران دستگاه های میکروتیک دوست دارند تصاویر نظارت تصویری خود را از راه دور از طریق اینترنت مشاهده کرده یا شبکه های داخلی خود را از راه دور کنترل کنند. آنها می توانند این کار را به راحتی انجام دهند مدیریت کاربران شبکه همچنین یک ریموت در دست داشته باشید.

تبدیل تصاویر با دوربین مدار بسته یکی از چالش های کاربران دوربین مدار بسته یا دوربین مدار بسته است. انتقال تصاویر نظارت تصویری (شبکه ای ، آنالوگ و HD) برای بسیاری از شرکتها و سازمانهای بزرگ با شعب متعدد ضروری است. اطمینان از تبدیل تصویر خوب می تواند عملکرد سیستم های دوربین مدار بسته و اپراتورها را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. به طور کلی ، روشهای زیر برای ارتباط بین دو یا چند ایستگاه ویدیویی نظارت تصویری استفاده می شود:

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

  • انتقال استاتیک تصویر IP
  • انتقال تصویر IP پویا

این روشها اساسی و حرفه ای هستند آموزش مسیریابی میکروتیک به طور کامل در وب سایت فرادرس ذکر شده است ، که کار شبکه ای از دوربین های مدار بسته را به صورت بسیار اصولی و مرحله به مرحله توضیح می دهد.

تنظیمات روتر Microtek برای انتقال تصاویر با IP ثابت

شرایط انتقال تصویر استاتیک وجود دارد که باید آنها را برآورده کنید. اولین قدم ایجاد یک آدرس IP ثابت در IP PBX یا DVR-NVR است و مرحله بعدی اتصال IP به اینترنت است که می توانید با تایپ یک رول DSTNAT این کار را انجام دهید.

ابتدا باید اتصال دستگاه DVR به شبکه داخلی را بررسی کنیم. به همین دلیل ، ابتدا IPDVR را در مرورگر شبکه وارد کنید تا از صحیح بودن IP دستگاه اطمینان حاصل کنید.

سپس ، برای ورود به قسمت تنظیمات IP ، در مرورگر به دنبال 192.168.1.1 بگردید و با پر کردن فیلدهای نام کاربری و رمز عبور ، وارد قسمت تنظیمات میکرو روتر شوید.

برای انجام این کار ، مراحل زیر را با دقت دنبال کنید (مطابق شکل)

رول DSTNAT بنویسید

از برگه IP ، دیوار آتش را انتخاب کنید و پس از باز شدن یک پنجره جدید ، به برگه “NAT” بروید و روی علامت “+” کلیک کنید.

برای اینکه بتوانید این کار را دقیقاً انجام دهید ، با یک مثال کامل توضیح می دهیم تا بتوانید تنظیمات روتر Microtek را برای انتقال تصاویر بدون مشکل پیکربندی کنید.

IPDVR ما 192.186.1.100 است که در پورت 8080 واقع شده است. و IP ویژه خاص 188.25.25.100 است که هر کسی که می خواهد DVR را وارد کند باید این IP ویژه را وارد کند. به همین دلیل من شکل پیکربندی را دنبال می کنم.

تنظیمات روتر Microtek

مطابق تصویر بالا ، در برگه General ، ابتدا قسمت Chain را روی dstnat و در قسمت آدرس Dst ، آدرس DVR (یعنی 188.25.25.100) را وارد کنید. سپس به برگه Action بروید و همان کار را در تصویر بالا انجام دهید.

اکنون ، برای اینکه افراد بتوانند از راه دور به DVR در خارج از شبکه اصلی دسترسی پیدا کنند ، باید یک حلقه جدید را با استفاده از پروتکل IAX2 ثبت کنیم.

تنظیمات روتر IP استاتیک Microtek

با انجام مراحل بالا به صورت مرحله به مرحله ، می توانید به راحتی تنظیمات روتر Microtek را برای انتقال تصاویر با IP ثابت تنظیم کنید. با این حال ، راه دیگری وجود دارد که به شما امکان می دهد تصاویر را از شبکه از طریق IP پویا به شبکه میکروکنترلر منتقل کنید.

انتقال تصاویر به روتر Microtek با IP پویا

برخلاف IP استاتیک ، IP پویا ثابت نیست و هر از گاهی تغییر می کند ، که این امر امنیت شبکه را افزایش می دهد.

به دلیل تغییرات IP ، انتقال تصویر به روتر Microtek با IP پویا کمی دشوارتر خواهد بود ، اما در عوض امنیت بیشتری را برای شبکه شما ایجاد می کند.

پس از بروزرسانی 6.1 ، روترهای Microtek امکان انتقال تصاویر با IP پویا را فراهم کردند و از خدمات DDNS برای ردیابی تغییرات IP استفاده کردند. نام سرویس DNS این شرکت MikroTik Cloud است که رکورد DNS دستگاه شما با استفاده از شماره دستگاه و نمایش آدرس IP تولید شده است ، یا به عبارت دیگر DNS به هر روتر اختصاص داده می شود و نام یکسان باقی می ماند. بمانید و فقط آدرس IP تغییر می کند.

برای ایجاد IP پویا در روتر Microtek ، ابتدا IP را انتخاب کرده و روی Cloud کلیک کنید تا صفحه راه اندازی شود.

در پنجره جدید مطابق تصویر ، گزینه DDNS Enable را علامت زده و روی دکمه اعمال کلیک کنید.

انتقال تصاویر به روتر Microtek با IP پویا

به تنظیمات روتر Microtek برای انتقال تصویر برای آدرس IP ثابت ، باید نام DNS در تصویر بالا مشخص شده باشد.

اکنون ، مطابق تصویر زیر ، قبل از ایجاد دسترسی خارجی به آن ، باید یک NAT سازگار با شبکه دوربین خود ایجاد کنید.

برای ایجاد دسترسی خارجی ، باید غلطک ها را مطابق تصویر اضافه کنید.

انتقال تصاویر به روتر Microtek با IP پویا

انتقال تصاویر به روتر Microtek با IP پویا

پس از اتمام مراحل فوق ، می توانید به آسانی فقط با در دست داشتن نام DNS وارد سیستم شوید.

انتقال تصاویر به روتر Microtek با IP پویا

مشاهده انتقال تصاویر به روتر Microtek

دو روش برای مشاهده تصویر دوربین های شبکه در روتر Microtek وجود دارد: روش اول استفاده از مرورگر استاتیک برای ورود به IP و روش دوم استفاده از نرم افزار تلفن همراه دارای سیستم عامل Android یا iOS است.

برای مشاهده تصاویر روتر Microtek ، ابتدا یک مرورگر وارد کرده و در قسمت آدرس IP ثابت شبکه به همراه پورت را به صورت 188.25.25.100:8080 تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

بسیاری از برنامه های نظارت تصویری برای تلفن های هوشمند Android و iOS توسعه یافته اند. بسیاری از این برنامه ها به صورت رایگان در دسترس هستند. همچنین هر شرکت دوربین مدار بسته نرم افزاری خاص خود را برای راحتی کاربران ایجاد کرده است تا بدون هیچ مشکلی و با امنیت بالا به دوربین های سازمان و شرکت خود دسترسی داشته باشند.

مزایای انتقال تصویر

انتقال تصاویر به روتر Microtek برای مدیر سازمانها و شرکتها بسیار مفید خواهد بود و کنترل افراد و کارکنان را تا حد زیادی تسهیل می کند. مزایای دیگری نیز برای انتقال تصاویر وجود دارد که در قالب یک لیست در زیر به آنها اشاره می کنیم.

  • سرقت را کاهش دهید
  • مدیریت سازمان در شرایط بحرانی مانند سرقت مسلحانه
  • نظارت کامل بر مشتریان و کارکنان
  • قابلیت ذخیره ویدئو یا عکسبرداری آنلاین
  • امکان برقراری تماس صوتی در برخی از شبکه ها
  • محفظه های دوار را کنترل کرده و زاویه آنها را تغییر دهید

آموزش حرفه ای روترها و شبکه ها بر اساس Microtek

Mikrotik یکی از مهمترین تولیدکنندگان تجهیزات شبکه است که با نرم افزارهای گرافیکی و ساده سازی ایجاد شبکه در بین کارشناسان شبکه شناخته شده است. این تجهیزات برای دوربین های نظارت تصویری شبکه ، کامپیوتر ، تلفن و غیره استفاده می شود. به همین دلیل است که آشنایی طرفداران شبکه با آن بسیار مهم است.

به همین دلیل ، وب سایت فرادرس انواع مختلفی از آموزش های اولیه و حرفه ای را برای دانش آموزان به صورت آنلاین ارائه کرده است ، آموزش روتر Microtek این یکی از ابتدایی ترین آموزش های آنلاین است که با هزینه بسیار کم در سایت فرادرس قرار گرفته است و تا کنون بیش از 2000 دانش آموز از آن استفاده کرده اند.

در این آموزشها علاوه بر آموزش تنظیمات انتقال تصویر روتر Microtek به شبکه جهانی وب ، آموزش انتقال تصاویر بین شبکه های محلی نیز ذکر شده است.

منبع : https://techtip.ir/