25
ژوئن

تقسیم کننده های HDMI چگونه کار می کنند و آیا می توانند از شلوغی کابل بکاهند؟

کابلهای رابط چند رسانه ای با وضوح بالا (HDMI) مدتی است که با کنسولهای بازی ، رایانه و بسیاری از دستگاههای دیگری که از آنها استفاده می کنند وجود دارد. هنگام کار با چندین دستگاه یا نمایشگر ، داشتن دستگاه های تقسیم کننده HDMI ایده خوبی است.

اما تقسیم کننده های HDMI چگونه کار می کنند؟ و آنها چه هستند؟ به خواندن ادامه دهید زیرا پاسخ هر دو س theال را در این مقاله خواهید یافت.

تقسیم کننده های HDMI چیست؟

کابل HDMI سفید روی زمین خاکستری خوابیده است

تقسیم کننده HDMI یک هاب کوچک است که معمولاً دارای یک درگاه ورودی منفرد و چند درگاه خروجی است. لپ تاپ به تنها درگاه ورودی متصل است. سپس تقسیم کننده HDMI سیگنال را دریافت کرده ، آن را کپی کرده و از طریق درگاه های خروجی به نمایشگرها می فرستد.

پس چه زمانی از یکی استفاده می کنید؟ خوب ، بیایید بگوییم یک مجری می خواهد هنگام ارائه یک صفحه نمایش لپ تاپ خود را روی چندین نمایشگر نشان دهد. برای رسیدن به این هدف ، باید لپ تاپ خود را به یک تقسیم کننده HDMI متصل کنید. تقسیم کننده HDMI دقیقاً همان چیزی را که از نامش پیداست انجام می دهد: سیگنال HDMI را تقسیم می کند تا یک سیگنال منفرد به چندین نمایشگر برود.

دو نوع اصلی تقسیم کننده HDMI وجود دارد: منفعل و فعال. می توانید درباره این دو مورد بیشتر بیاموزید.

تقسیم کننده های غیر فعال HDMI

تقسیم کننده های غیرفعال HDMI سیگنالی را دریافت می کنند و آن را به چندین نسخه از خود تقسیم می کنند قبل از اینکه از طریق چندین خروجی ارسال کنند. این یک روش واضح برای ارسال سیگنال به چندین نمایشگر است و بیشترین مصرف انرژی را دارد.

همانطور که گفته شد ، تقسیم کننده های منفعل HDMI دارای اشکالاتی هستند.

فقط نیمی از انرژی سیگنال اصلی به هر دستگاه می رسد. اگر مقدار توان برای تأمین انرژی هر دو نمایشگر کافی نباشد ، تقسیم کننده معمولاً از انتقال سیگنال امتناع می ورزد.

جداکننده های فعال HDMI

دستگاه های تقسیم کننده فعال HDMI از منبع تغذیه استفاده می کنند ، بدین معنی که منبع تغذیه خود را دارند. به همین ترتیب ، آنها می توانند سیگنال اصلی را به اندازه کافی تقویت کنند تا اطمینان حاصل کنند که تمام نمایشگرها یک سیگنال قوی دریافت می کنند.

تقسیم کننده های فعال HDMI همچنین برای مقابله با تخریب سیگنال مفید هستند. قبل از شروع تخریب سیگنال الکتریکی تا چه حد می تواند طی کند. مسافتی که یک سیگنال HDMI می تواند طی کند حدود 50 فوت است. اما ، چون سیگنال با تقسیم کننده HDMI فعال تقویت می شود ، می توان آن را بیشتر فشار داد.

تقسیم کننده های HDMI چه مشکلی دارند؟

کابل سیاه HDMI در پس زمینه

بنابراین اکنون شما پاسخ این سوال را می دانید: “تقسیم کننده های HDMI چگونه کار می کنند؟” با وجود مزایای مرتبط با هر دو نسخه ، شما باید برخی نکات منفی اضافی را در نظر بگیرید. آنها در زیر لیست شده اند.

HDCP

یک مشکل که کاربران هنگام استفاده از تقسیم کننده باید با آن مقابله کنند HDCP است. این بدان معنی است: “محافظت از محتوای دیجیتال با پهنای باند بالا”.

HDCP یک فناوری است که توسط اینتل برای مقابله با دزدی دریایی دیجیتال ساخته شده است. این تضمین می کند که سیگنال عبوری از کابل حاوی محتوای دارای حق چاپ نیست. اگرچه ایده خوبی به نظر می رسد ، اما می تواند مشکلاتی را برای مصرف کنندگان ایجاد کند.

فناوری را که از HDCP مستثنی است “HDMI handshake” می نامند. این روندی است که طی آن مانیتور و منبع (کنسول بازی ، لپ تاپ و …) به طور مداوم با یکدیگر رفت و برگشت برقرار می کنند. اگر محتوای عبوری از کابل به هر طریقی رمزگذاری شود ، دستگاه ها قطع می شوند.

متصل: بهترین آداپتورهای HDMI به VGA

مسئله در این واقعیت نهفته است که بیشتر اوقات مطالب برای دزدی دریایی پخش نمی شود. مردم دوست دارند فیلم ها و نمایش ها را در صفحه های بزرگتر یا در چندین صفحه در تنظیمات عمومی نشان دهند. اگر دستگاه ها حق نسخه برداری از محتوا را تشخیص دهند ، اتصال قطع می شود.

وضوح صفحه ناسازگاری

هنگام ارسال سیگنال به چندین نمایشگر ، اگر نمایشگرها در رزولوشن های مختلف کار کنند ممکن است آزاردهنده باشد. شکاف دهنده HDMI سیگنال را با مانیتور تطبیق نمی دهد ، بنابراین سیگنال مشابه به هر دو مانیتور می رود.

اگر وضوح تصویرها خیلی متفاوت نباشد ، اوضاع باید بهتر شود. اما اگر بخواهید همزمان یک سیگنال 4K به یک صفحه نمایش 4K و یک صفحه نمایش 720p بفرستید ، این می تواند برخی از مشکلات را ایجاد کند.

بهتر است اطمینان حاصل کنید که هر دو نمایشگر از وضوح یکسانی برخوردار هستند یا – حداقل – از وضوح یکسانی برخوردار هستند. علاوه بر این ، لازم است مطمئن شوید که نمایشگرها با هر سیگنالی که به اشتراک می گذارید سازگار هستند.

ناسازگاری نسخه HDMI

HDMI ، مانند USB ، شماره نسخه های مختلفی دارد تا پیشرفتی را که این فناوری طی سالها به دست آورده ، نشان دهد. بنابراین ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که مانیتور ، شکاف دهنده و منبع از نسخه مشابه HDMI استفاده می کنند. در صورت وجود ناسازگاری ، ممکن است سیگنال خارج نشود.

از اواسط ژوئن 2021 ، آخرین نسخه HDMI 2.1 است. اگر مانیتور فقط بتواند نسخه 1.1 را بپذیرد ، پس از آن تصویری از یک منبع فشار دهنده سیگنال از نسخه 2.1 نمایش داده نمی شود. در طرف دیگر این سکه HDMI به صورت عقب سازگار است. این به این معنی است که یک مانیتور که HDMI نسخه 2.1 را قبول می کند ، می تواند یک تصویر از نسخه 1.1 را نیز نشان دهد.

همچنین مهم است که بررسی کنید آیا کابل مورد استفاده شما از کیفیت خوبی برخوردار است. مردم تعجب می کنند که آیا کابل های HDMI روکش طلا استاندارد بالاتری دارند؟ در واقع ، شما هرگز نباید به ظاهر کابل خود پایبند باشید. به جای آن بسته بندی را بخوانید. پس از انجام این کار ، می توانید تصمیم بهتری بگیرید.

مرتبط: بهترین تلویزیون های بازی HDMI 2.1

چگونه تقسیم کننده های HDMI می توانند به کاهش درهم ریختگی کمک کنند

بارزترین مزیت استفاده از اسپلیترهای HDMI توانایی انتقال یک فید ویدیویی به چندین نمایشگر است. این واقعیت اضافه شده است که تقسیم کننده های HDMI باعث کاهش درهم و برهمی می شوند.

بدون چنین مواردی ، کاربر باید چندین منبع داشته باشد. این بدان معنی است که هر منبع برای اتصال جداگانه به هر مانیتور باید کابل خود را داشته باشد – و این یک کابوس سازمانی است! از آنجا که شما فقط به یک منبع دارای تقسیم کننده HDMI نیاز دارید ، این تعداد کابل ها را در کل کاهش می دهد.

بنابراین ، آیا می توانید سیگنال HDMI را تقسیم کنید؟ خلاصه بله اما باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز سازگار است.

اگر هر روز از چندین مانیتور استفاده می کنید ، استفاده از تقسیم کننده های HDMI ایده خوبی است. آنها در بیشتر شرایط مفید هستند. مانند هر فناوری ، مهم است که بدانید چگونه از آنها به درستی استفاده کنید تا از سردرد جلوگیری کنید.

دستگاه های تقسیم کننده HDMI را می توان در فروشگاه های الکترونیکی سراسر جهان یافت ، بنابراین یافتن مورد مناسب برای تخلیه زندگی دشوار نیست.


hdmi-displayport-diference-featled
Display Port vs. HDMI – تفاوت در چیست و کدام یک بهترین است؟

آنها دو پورت ویدیویی متداول در جهان هستند. اما چه کسی بهترین است؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.