26
آگوست

تفاوت قطعات یدکی OEM و iPhone چیست؟

پس از سالها مراقبت از iPhone ، بالاخره عمر آن به پایان رسید. گاهی اوقات باتری مدت زیادی شارژ نمی ماند. در مواقع دیگر دکمه ها به درستی کار نمی کنند. در هر صورت ، شما هنوز چند سال دیگر با تلفن خود می خواهید و مصمم هستید که آن را به زندگی بازگردانید.

وقتی به مرکز خدمات می رسید ، با یک سوال دشوار روبرو می شوید: OEM یا قطعات یدکی؟ اما این اصطلاحات در واقع به چه معناست؟

OEM در مقابل قطعات یدکی: تفاوت چیست؟

یک سیب در داخل

قطعات اصلی تجهیزات تولید کننده (OEM) قطعات آیفون تولید شده توسط خود اپل است. با این حال ، آنها لزوماً مستقیماً از اپل نیستند. بسیاری از شرکت های تعمیر آیفون شخص ثالث قطعات OEM را که از آیفون های کارکرده نجات یافته اند ، خریداری می کنند.

در همین حال ، شرکت های خارج از اپل قطعات یدکی تولید می کنند که برای کار با آیفون طراحی شده است.

یکی از مزایای اصلی استفاده از قطعات OEM ، احتمال بیشتر سازگاری و تناسب عالی است. با این حال ، فقط به این دلیل که توسط اپل ساخته شده اند ، به این معنی نیست که برای تلفن شما مناسب هستند. علاوه بر این ، به دلیل اینکه اپل اجازه فروش قطعات OEM را نمی دهد ، امروزه هیچ کنترل کیفی در بازار موجود نیست.

مطالب مرتبط: نحوه بررسی اینکه آیا آیفون شما قطعات تقلبی دارد یا خیر

قطعات پس از فروش تولید شده توسط شرکت های دیگر به طور گسترده ای در دسترس هستند زیرا اپل از فروش قطعات جدید و رسمی خودداری می کند. برخی از رایج ترین قطعات یدکی صفحه های LCD هستند که اغلب یکی از اولین قطعات آیفون هستند که خراب می شوند.

با کمال تعجب ، بازار ثانویه لزوماً به معنی کیفیت پایین نیست. برعکس ، در میان تولیدکنندگان در بازارهای ثانویه ، برخی از مارک ها شهرت خوبی برای ساختن تقریباً غیرقابل تشخیص از تکنسین هایی که در اپل آموزش ندیده اند ، به دست آورده اند.

هنگامی که به درستی انجام شود ، هر دو OEM و قطعات یدکی می توانند منجر به عملکرد آیفون شوند. با این حال ، آیا آنها برای مدت طولانی کار خواهند کرد یا خیر ، داستان دیگری است. مگر اینکه به مرکز خدمات مجاز اپل مراجعه کنید ، قطعات شخص ثالث هرگز تضمین نمی کنند که برای مدت طولانی به طور مطلوب کار کنند.

جایگزین هایی برای تعمیر iPhone

اگر همه این صحبتها در مورد OEM ها و قطعات یدکی شما را عصبی می کند ، نگران نباشید. اگر قطعاً متقاعد شده اید که تعمیر ارزش ریسک دستگاه شما را ندارد ، می توانید گزینه های دیگر را در نظر بگیرید.

تصویر سرویس تعمیرات اپل

مراکز مجاز تعمیرات

به جای مراجعه مستقیم به مراکز تعمیر شخص ثالث ، ابتدا قرار ملاقات را در مرکز خدمات مجاز اپل در نظر بگیرید. در حالی که پیشنهاد قطعاً بالاتر از سایر مراکز تعمیر است ، iPhone شما با استاندارد بسیار بالایی تعمیر می شود. اپل بدون در نظر گرفتن وضعیت گارانتی ، iPhone را تعمیر می کند ، در حالی که از اصل بودن تمام قطعات اطمینان حاصل می کند. علاوه بر این ، دستگاه شما واجد شرایط بیشتری برای تماس ها و معاملات بعدی است.

آیفون قدیمی خود را تعویض کنید

اگر هزینه تعمیر دستگاه شما از طریق مرکز خدمات مجاز باعث وحشت شما می شود ، نگران نباشید. اغلب این می تواند فقط نشانه این باشد که زمان ارتقا به محصول جدید رسیده است. در واقع ، می توانید در ازای دریافت اعتبار برای گوشی جدید خود ، با آیفون قدیمی خود تجارت کنید. تجارت آیفون شما نه تنها به شما اعتبار می دهد ، بلکه به شما در جلوگیری از ضایعات الکترونیکی نیز کمک می کند. در برخی موارد ، آیفون های معامله شده از آیفون هایی که تعمیر شده و دوباره فروخته شده اند به استخر بازگردانده می شوند.

خرید تعمیر شده

این روزها ، اپل می داند که همه نمی توانند قیمت هنگفتی را که با گوشی هایشان ارائه می شود ، تحمل کنند. به همین دلیل ، آنها شروع به ارائه فرصت خرید اپل و آیفون های دارای گواهی و بازسازی شده کردند. با خرید یک دستگاه بازسازی شده ، می توانید iPhone را با تخفیف ، از جمله ضمانت اپل ، در حالی که ضایعات الکترونیکی را در محیط کاهش می دهید ، داشته باشید.

همچنین می توانید آیفون های بازسازی شده را از فروشندگان شخص ثالث خریداری کنید. با این حال ، مشابه تعمیر دستگاه شما از آنها ، در صورت خرابی یا کار نکردن مناسب ، حفاظت بسیار کمی وجود دارد.

مطالب مرتبط: تعمیر شده در مقابل استفاده شده در مقابل صاحب گواهی: کدام بهتر است؟

بدانید در iPhone شما چه چیزی وجود دارد

برای بسیاری از ما ، تلفن های همراه ما عملاً برنامه افزودنی ما هستند. ما نه تنها از آن برای مواردی مانند کار یا مدرسه استفاده می کنیم ، بلکه برای سرگرمی و ارتباط با افرادی که دوستشان داریم به آن وابسته هستیم.

در حالی که درست است که سازندگان نصب شده و قطعات جایگزین همیشه بی نقص نیستند ، قطعات با کیفیت خوب می توانند به اندازه کافی خوب باشند تا تلفن شما را با بودجه محدود بیشتر کار کند. با این حال ، همیشه خوب است که گزینه های دیگر خود را در نظر بگیرید.


دستگاه های اپل در یک جعبه
نحوه بررسی اینکه آیا دستگاه Apple شما واجد شرایط بارگیری است یا خیر

گاهی اوقات دسته ای از محصولات اپل دچار نقص های عمده تولید می شوند که باید به خاطر سپرده شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، اپل دستگاه ها را به صورت رایگان تعمیر می کند.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده