22
آگوست

تجربه ای متفاوت در سفر به Desful

استان خوزستان ، یکی از استان های جنوب غربی ایران ، به دلیل منابع عظیم نفت و گاز شهرت دارد ، اما نمی توان جاذبه های گردشگری زیبا و دیدنی استان را از دست داد. شهرهای مختلف این استان از جمله اهواز ، آبادان ، دسفول ، هورامشهر و … هر ساله پذیرای گردشگران متفاوتی از سراسر ایران هستند. حال اگر تصمیم به سفر به این استان دارید ، پیشنهاد می کنیم تجربه گردشگری در Desful را از دست ندهید. برای سفر به این شهر ، آمادگی کافی است بلیط چارتر هواپیما به Desful یا حتی اهواز بروید ، به این شهر بروید و از گشت و گذار در آن لذت ببرید. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا نکاتی را در مورد سفر به دزفول به اشتراک بگذارید.

برای Desful

شهر تاریخی دسفول که قدمت آن به دوران هخامنشیان می رسد ، یکی از شهرهای شمالی استان خوزستان است که با استان لرستان هم مرز است. این شهر تابستان های بسیار گرم و زمستان های مدیترانه ای دارد و اگر تصمیم به سفر به Desful گرفتید ، سفر در بهار و پاییز را به شما پیشنهاد می کنیم. این شهر که بیش از 250 هزار نفر جمعیت دارد و مساحت آن 4672 کیلومتر مربع است ، هم آثار گردشگری و تاریخی جذابی برای بازدیدکنندگان دارد و هم طبیعت سرسبز آن برای مسافران جذاب و خوشایند است.

گردشگری دزفول

همانطور که گفتیم شهر دسفول دارای آثار گردشگری و تاریخی جذابی است و طبیعت سرسبز آن مشهور است. یکی از این جاذبه های گردشگری آبشار شویی است که در 100 کیلومتری Desful واقع شده و ارتفاع آن حدود 85 متر است! دره خرسان یا دره ارواح در 40 کیلومتری دسفول واقع شده است و یکی از شگفت انگیزترین دره های ایران است. عمق این دره بیش از 200 متر است و اگر به آنجا بروید با گونه های مختلف گیاهی و آبشارهای مختلف روبرو خواهید شد. مسجد جامع دزفول و آرامگاه یعقوب لیث صفاری از دیگر دیدنی های این شهر است. اگر وقت دارید ، حتما سری به بازار دسفول قدیمی یا بازار دسفول قدیمی بزنید. این بازار قدیمی که در گذشته یکی از مراکز مهم تجاری این شهر بوده و هنوز رونق خود را حفظ کرده است ، هم برای خرید صنایع دستی این شهر مانند کاپوفافی و قلم و گلدان برای صنایع دستی و هم برای گشت و گذار مناسب است. و لذت بردن از معماری سنتی آن راحت است.

چگونه به دزفول سفر کنیم؟

شهر دزفول دارای فرودگاه است و با خرید بلیط هواپیما از اسنپ تریپ می توانید به راحتی در این شهر سفر کرده و اقامت کنید. هتل های متعددی نیز در شهر وجود دارد که شامل هتل های روناش و ایوان می شود. همچنین می توانید از تهران به اهواز و از آنجا به Desful بروید. اگر بلیط خود را از Snaptrip خریداری می کنید ، می توانید مطمئن باشید قیمت بلیط هواپیما تهران-اهواز در این وب سایت این بهترین و مناسب ترین قیمت خواهد بود. هنگامی که سفر خود را به Desful به پایان می رسانید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که شهر را ترک کرده یا به راحتی به اهواز برگردید. ارزان ترین بلیط هواپیما اهواز به تهران از Snaptrip خرید کنید و سفر خود را کامل کنید.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

منبع : https://techtip.ir/