19
مارس

بیاموزید که چگونه با افزایش VRAM ویندوز 10 ، 8 و 7 قدرت کارت گرافیک خود را افزایش دهید

اجرای برای اجرای برخی از برنامه ها و بازی های رایانه ای جدید ، به کارت گرافیک و RAM پیشرفته نیاز دارید. به همین دلیل برای دستیابی به بهترین کیفیت کارت گرافیک خود باید کاری انجام دهید. چندین روش برای افزایش قدرت کارت گرافیک شما در ویندوز 10 وجود دارد و ..

نحوه افزایش حافظه ویدئویی ویژه در ویندوز 10 ، 8.1 و 7

؟ نحوه افزایش RAM ویژه ویدئو (VRAM) در ویندوز 10 ، 8 و 7

سطح بالای کارت گرافیک به شما کمک می کند تا برنامه ها و بازی های با کیفیت را بر روی سیستم خود اجرا کنید. بعضی اوقات کارت گرافیک شما توان کافی برای این کار را ندارد اما از چند طریق می توانید قدرت را افزایش دهید. در این مقاله از پی سی آموزش به شما می آموزیم که چگونه می توانید قدرت کارت گرافیک را در ویندوز 10 افزایش دهید تا VRAM را در بازیهایی مانند PES و .. افزایش دهید. برای اطلاعات بیشتر مشاهده کنید.

میزان گرافیک را برای افزایش VRAM در ویندوز 8 و … حدس بزنید

برای افزایش VRAM در ویندوز 7 ، 8 و 10 ، ابتدا باید بدانید که کارت گرافیک سیستم شما چقدر است. برای این کار به منوی Start بروید. سپس وارد تنظیمات شوید. حالا روی System و سپس Display کلیک کنید.

سپس بر روی Advanced Display Settings کلیک کنید. سپس روی Display Display Adapter Properties کلیک کنید. پنجره ای در مقابل حافظه ویدیویی ویژه باز می شود که مقدار گرافیک را نشان می دهد.

قدرت کارت گرافیک را افزایش دهید

برای یادگیری نحوه به روزرسانی کارت گرافیک خود در ویندوز 10 ، می توانید به آموزش به روزرسانی کارت گرافیک خود مراجعه کنید.

حافظه ویدئویی ویژه را در ویندوز 10 ، 8.1 و … از طریق BIOS افزایش دهید

روش اول افزایش VRAM در BIOS است. برای انجام این کار ، باید VRAM را در BIOS تنظیم کنید. ابتدا BIOS را طبق سیستم خود بیاورید. به طور کلی ، وقتی سیستم را روشن می کنید ، باید F2 یا DEL را فشار دهید. در منو ، به دنبال گزینه هایی به نام Advanced Features ، Advanced Chipset Features یا موارد مشابه باشید. سپس باید زبانه ای به نام Graphics Settings ، Video Settings یا VGA Share Memory Size وارد کنید.

این بخش باید دارای بخشی برای تنظیم اندازه حافظه GPU یا GPU باشد. این مقدار معمولاً روی 128 مگابایت تنظیم می شود. اگر فضای کافی دارید ، آن را روی 256 مگابایت یا 512 مگابایت تنظیم کنید. البته ممکن است در سیستم شما اینگونه نباشد. در نتیجه ، از روش دیگری برای افزایش سرعت کارت گرافیک استفاده کنید.

چگونه گرافیک رایانه ای را در ویندوز 10 ، 7 و … بهبود دهیم؟ با ثبت نام

برای افزایش VRAM در ویندوز 10 و … می توانید مبلغی غیر واقعی وارد کنید. برای افزایش VRAM در ویندوز 8.1 و … ، باید ویرایشگر رجیستری را با تایپ Regedit در منوی Start باز کنید. این روش گرافیک لپ تاپ را برای بازی هایی که به کارت گرافیک بالا احتیاج ندارند ، اما برای شروع خطای گرافیکی ایجاد می کند ، تنظیم می کند.

قدرت کارت گرافیک را افزایش دهید

مراقب باشید این کار را انجام دهید ، زیرا هرگونه خطایی می تواند سیستم شما را مختل کند. به آدرس زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE نرم افزار Intel

اکنون ، برای افزایش VRAM نمودار INTEL ، روی پوشه Intel در سمت چپ کلیک کنید. سپس New و Key را فشار دهید.

قدرت کارت گرافیک را افزایش دهید

این کلید را GMM نامگذاری کنید. روی آن کلیک کنید.

قدرت کارت گرافیک را افزایش دهید

سپس در قسمت راست روی قسمت خالی پنجره سمت راست کلیک کنید. مقدار New و سپس DWORD (32 بیتی) را انتخاب کنید.

قدرت کارت گرافیک را افزایش دهید

نام آن را DedicatedSegmentSize بگذارید. گزینه Decimal را از تب Base انتخاب کنید. مقدار را به 512 تغییر دهید.

قدرت کارت گرافیک را افزایش دهید

قدرت کارت گرافیک را افزایش دهید

سپس رایانه را دوباره راه اندازی کنید. البته این روش افزایش VRAM برای لپ تاپ چندان تضمین شده نیست و ممکن است مشکل شما را حل نکند. همه چیز به بازی یا برنامه بستگی دارد.

قدرت کارت گرافیک را افزایش دهید

برای رفع سایر مشکلات مربوط به بازی های خراب ، به دلایل و راه حل های عیب یابی بازی های خراب ویندوز مراجعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از پی سی آموزش نحوه افزایش حافظه ویدئویی ویژه در ویندوز 7 ، 8 و 10 را به شما آموزش داده ایم. چگونه توانسته اید قدرت کارت گرافیک را در ویندوز 7 ، 8 و 10 افزایش دهید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.