18
آگوست

به زبان ساده: VPS چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر سایت خود را Darid اجرا می کنید یا سایتی دارید که به دنبال میزبان مناسب برای آن هستید ، چندین گزینه پیش روی شما قرار دارد. یکی از آنها VPS یا Virtual Private Server نام دارد. VPS به یک سرور اختصاصی مجازی اشاره دارد. در این مقاله از Anzel Web به زبان ساده: VPS چیست و چه کاربردی دارد؟ در نظر داریم.

VPS چیست و هزینه آن چقدر است؟

؟ میزبانی VPS چیست؟

اگر وب سایت شما در حال رشد است و می دانید که در آینده نزدیک شاهد افزایش ترافیک خواهید بود ، باید با توجه به ویژگی های آن هاست مناسب را انتخاب کنید. در این حالت ، VPS ممکن است انتخاب خوبی برای وب سایت شما باشد. در این مقاله به این س answerال که VPS از Anzel Web چیست پاسخ می دهیم و عملکردهای مختلف سرور خصوصی مجازی را بررسی می کنیم. انتظار بیشتری داشته باشید.

سرور خصوصی مجازی چیست؟

VPS یا Virtual Private Server به معنای سرور خصوصی مجازی است. VPS به سادگی یک سرور رایانه قدرتمند است که تمام فایل های داده را در سایت شما ذخیره می کند. وقتی شخصی نام دامنه جستجوی شما را در مرورگر خود وارد می کند ، این رایانه قدرتمند وب سایت شما را در صفحه مرورگر نمایش می دهد.

VPS از فناوری مجازی سازی برای تقسیم سرور قدرتمندی که در مورد آن صحبت کردیم به چندین سرور مجازی استفاده می کند. یک VPS را به عنوان بخشی از سخت افزار فیزیکی در نظر بگیرید که به عنوان چندین سرور جداگانه کار می کند. خصوصی همچنین به این معنی است که سرور مجازی شما برای شما امن خواهد بود. در نتیجه ، نیازی نیست RAM ، CPU یا سایر داده ها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

میزبانی VPS مانند یک سرور اختصاصی است. اگرچه شما یک سرور فیزیکی با سایر کاربران به اشتراک گذاشته اید. شرکت میزبانی وب شما با استفاده از فناوری مجازی سازی یک لایه مجازی روی سیستم عامل سرور نصب می کند. سرور با دیوارهای مجازی به اشتراک گذاشته شده است و هر کاربر می تواند سیستم عامل و نرم افزار خود را نصب کند. وب سایت شما در یک محیط امن قرار دارد و داده های شما توسط سایر کاربران محافظت می شود.

سرور مجازی چیست؟ تفاوت میزبانی مشترک و اختصاصی

آموزش استفاده از VPS

میزبانی مشترک میزبانی است که چندین کاربر CPU ، RAM ، فضای هارد دیسک و غیره را به اشتراک می گذارند و ترافیک سایت آنها بر یکدیگر تأثیر می گذارد. هزینه این میزبان ها کمتر است.

میزبانی اختصاصی میزبانی است که هر سایتی سرور اختصاصی خود را دارد. هزینه این میزبان ها بیشتر است و شما 100٪ بر منابع خود کنترل دارید.

VPS بین این دو حالت قرار دارد. قیمت VPS بین دو هاست است. در این حالت ، وب سایت های دیگر با سخت افزار مشابه شما میزبانی می شوند ، اما سایت شما دارای بخش مجازی خاص خود است. با میزبانی VPS از مزایای یک سرور اختصاصی با قیمت مناسب برخوردار خواهید شد. اگر بودجه زیادی برای خرید سرور اختصاصی ندارید ، می توانید از این سرور استفاده کنید. مانند این سرور ، پهنای باند ، امنیت و میزان RAM شما افزایش می یابد. این سرور از امنیت بیشتری برخوردار است زیرا دارای قابلیت های پیشرفته نظارت و فضای پشتیبان بیشتری است. اگر قصد دارید فرم های پرداخت آنلاین را به سایت خود اضافه کنید ، امنیت برای شما اولویت دارد. با استفاده از VPS منابع قابل اعتماد دریافت خواهید کرد و می توانید به ویژگی های امنیتی درجه یک اعتماد کنید.

برای آشنایی با میزبان های خارجی رایگان ، معرفی رایگان و بهترین میزبان وب خارجی را مطالعه کنید.

سرور مجازی چیست؟ تفاوت بین VPS و میزبانی ابری و وردپرس

سرور مجازی چیست؟ تفاوت VPS با میزبانی ابری و وردپرس با میزبانی ابری از یک سرور واحد استفاده نکنید ، بلکه از یک گروه بندی ایجاد شده در ابر استفاده کنید. هر سرور در این خوشه یک کپی از سایت شما را ذخیره می کند. وقتی یکی از دونده ها مشغول است ، این مجموعه به طور خودکار ترافیک را به سروری هدایت می کند که چندان شلوغ نیست. در نتیجه ، میزبانی ابری بد نیست ، زیرا در این مجموعه سروری وجود دارد که می تواند نیازهای بازدیدکنندگان وب سایت شما را برآورده کند. بسیاری از شرکت های میزبانی VPS را در این حالت ارائه می دهند. میزبانی وردپرس همچنین خدمات ویژه ای را برای دارندگان سایت وردپرس ارائه می دهد. این سایت ها دارای ویژگی های مربوط به وردپرس هستند و تنها در صورت داشتن سایت وردپرس می توانید از آنها استفاده کنید. سرورها نیز با توجه به نیازهای وردپرس طراحی شده اند. امکان راه اندازی سایت وردپرس در سرور خصوصی مجازی وجود دارد ، اما به سرورهای سفارشی پیکربندی شده برای وردپرس دسترسی نخواهید داشت. با این حال ، می توانید محیط ها را متناسب با نیازهای کسب و کار خود سفارشی کنید.

در میزبانی ابری ، شما از یک سرور واحد استفاده نمی کنید ، بلکه از یک خوشه ایجاد شده در ابر استفاده می کنید. هر سرور در این خوشه یک کپی از سایت شما را ذخیره می کند. وقتی یکی از دونده ها مشغول است ، این مجموعه به طور خودکار ترافیک را به سروری هدایت می کند که چندان شلوغ نیست. در نتیجه ، میزبانی ابری بد نیست ، زیرا در این مجموعه سروری وجود دارد که می تواند نیازهای بازدیدکنندگان وب سایت شما را برآورده کند. بسیاری از شرکت های میزبانی VPS را در این حالت ارائه می دهند.

میزبانی وردپرس همچنین خدمات ویژه ای را برای دارندگان سایت وردپرس ارائه می دهد. این سایت ها دارای ویژگی های مربوط به وردپرس هستند و تنها در صورت داشتن سایت وردپرس می توانید از آنها استفاده کنید. سرورها نیز با توجه به نیازهای وردپرس طراحی شده اند. امکان راه اندازی سایت وردپرس در سرور خصوصی مجازی وجود دارد ، اما به سرورهای سفارشی پیکربندی شده برای وردپرس دسترسی نخواهید داشت. با این حال ، می توانید محیط ها را متناسب با نیازهای کسب و کار خود سفارشی کنید.

VPS چیست و چه زمانی باید این سرور را انتخاب کنید؟

VPS چیست؟

برای اینکه ببینید آیا VPS برای سایت شما مناسب است یا خیر ، باید معنای VPS و آنچه که ما با نیازهای سایت شما شرح داده ایم را بررسی کنید.

اگر سایت خود را به تازگی راه اندازی کرده اید و ترافیک چندانی ندارید ، VPS گزینه مناسبی برای شما است. VPS را انتخاب کنید اگر مخاطبان وب سایت شما دائما در حال افزایش است و نمی خواهید سرعت سایت کم شود یا سرور خراب شود. میزبانی مشترک برای سایتهایی که از RAM زیادی استفاده می کنند مناسب نیست. هرچه وب سایت شما بیشتر رشد کند ، محتوای بیشتری نیز دارید. در این حالت ، شاهد کاهش زمان بارگذاری وب سایت خود خواهید بود. VPS به شما کمک می کند که نگران زمان شارژ نباشید.

اگر فروشگاه اینترنتی دارید ، باید امنیت را نیز در نظر بگیرید. زیرا هر روز افراد زیادی مشخصات کارت خود را وارد می کنند و پول به حساب شما واریز می شود. در این حالت ، اطلاعات شما باید از سرقت و هک شدن محافظت شود. اطلاعات مالی خریداران باید محافظت شود.

میزبانی مشترک برای وب سایت هایی مناسب است که سایت خود را با وردپرس یا سایر سیستم های مدیریت محتوای متداول ایجاد می کنند. اگر نیاز به نصب نرم افزار سفارشی دارید ، باید میزبانی را انتخاب کنید که کنترل بیشتری بر آن دارید. به عنوان مثال ، برنامه های مالیاتی ، حسابداری و برنامه های استاندارد نیاز به سرور 24 ساعته و اینترنت پرسرعت دارند. شما نمی توانید آنقدر بر سرور مشترک خود کنترل داشته باشید.

علاوه بر این ، میزان خطا در این سرور بسیار کمتر از سرور مشترک است. هنگامی که هنگام بازدید از سایت خود خطایی مشاهده می کنید ، احتمالاً بازدیدکنندگان نیز این خطا را مشاهده می کنند. همچنین می توانید از VPS برای میزبانی نامحدود دامنه ها بدون هیچ گونه مشکل RAM استفاده کنید. اگر کار شما ایجاد وب سایت برای مشتریان است ، VPS برای شما مناسب تر است.

نحوه استفاده از VPS: نحوه انتخاب بهترین میزبان VPS برای وب سایت خود

بهترین سرور مجازی

اکنون که می دانید خدمات VPS چیست ، بیایید نحوه انتخاب بهترین سرور مجازی را بررسی کنیم. دو نوع میزبان VPS وجود دارد:

 • VPS خودکار: در این مورد ، شما باید با نحوه مدیریت سرور ، عیب یابی و مدیریت برنامه ها ، نرم افزارها و خدمات نصب شده روی سرور آشنا باشید.
 • VPS مدیریت شده: در این مورد ، لازم نیست نگران نحوه نصب و مدیریت برنامه ها باشید و شرکت میزبان آنها را ایجاد می کند.

نکته دیگری که هنگام انتخاب باید به آن توجه کنید این است که وب سایت شما با سیستم عامل VPS که معمولاً سرور لینوکس یا ویندوز شما است ، سازگار است.

تعمیر و نگهداری شبانه روزی نیز بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که به میزان پشتیبانی توجه کنید ، زیرا در صورت بروز مشکلی ، این افراد باید بلافاصله پاسخ دهند و مشکل را برطرف کنند.

نکته دیگر مجهز بودن به جدیدترین و بهترین سخت افزار است. به عنوان مثال ، SSD ها ، SSD های NVMe جدیدتر و پیشرفته تر هستند.

همچنین به سرویس پشتیبان میزبان توجه کنید. لازم نیست میزبان طوری باشد که وقتی مشکلی پیش می آید و می خواهید سایت خود را بازیابی کنید ، همه چیز از بین می رود و دلیل این امر عدم پشتیبان گیری از داده ها است.

ویژگی های مثبت VPS:

 • سرعت و امنیت بیشتر از سرور مشترک
 • عدم آسیب پذیری سایت در برابر مشکلات و افزایش ترافیک به سایر کاربران سرورها
 • دسترسی گسترده به سرور
 • حریم خصوصی بیشتر
 • فرصتی برای ارتقاء آسان خدمات با توجه به رشد سایت

ویژگی های منفی VPS:

 • قیمت بیشتری نسبت به میزبانی مشترک
 • دانش فنی بیشتری از مدیریت مورد نیاز است
 • مشکلات امنیتی به دلیل سرورهای پیکربندی نشده

در نهایت ، ما به شما پیشنهاد می کنیم درباره میزبانی و نکات مهم آن برای انتخاب هاست بهتر بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، Anzel Web to VPS چیست و چه کاربردی دارد؟ پرداخت کردیم. با توجه به ویژگی های این میزبان ، آیا گزینه خوبی برای وب سایت شما خواهد بود؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.