رفتن به نوشته‌ها

بلندر بیش از 14 میلیون بار در سال 2020 بارگیری شده است.

هر روز تعداد بیشتری از هنرمندان از نرم افزارهای سه بعدی استفاده می کنند که “می تواند برای همیشه به کار برود.”


آرم مخلوط کن و نمونه کارهایی که با آن ایجاد شده است

هرکسی که به مدل سازی سه بعدی علاقه مند باشد احتمالاً نام مخلوط کن را شنیده است. علیرغم انتقادات مبنی بر اینکه این نرم افزار برای مبتدیان چندان مناسب نیست ، به نظر می رسد این نرم افزار بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است.

بلندر دارای تعداد زیادی در سال 2020 است.

بلندر گزارش سالانه خود را برای سال 2020 پس گرفت. [PDF]، و در آن می آموزیم که نرم افزار گرافیک سه بعدی سال گذشته بیش از 14 میلیون بار بارگیری شده است.

پس از انتشار چهار نسخه مهم در طول سال ، به طور متوسط ​​3.5 میلیون بارگیری در هر نسخه است. در این گزارش آمده است: “این افزایش چشمگیری در تمام سیستم عامل ها است.”

بلندر را در سال 2020 بارگیری کنید

شاید بتوانید این رشد را ناشی از آنچه اخیراً افزایش علاقه به هنر سه بعدی (و ظاهراً هر فعالیت خلاقانه دیگری به دلیل همه گیری) نشان می دهد ، اما مطمئناً به این امر کمک می کند که وب سایت رسمی دیگر فقط جایی نیست که می توانید بارگیری کنید مخلوط کن

این برنامه همچنین از طریق چندین توزیع کننده دیجیتال ، مانند فروشگاه مایکروسافت ، استیم و اسنپ کرافت در دسترس است.

در طول این سال [2020]، این نسخه [Blender 2.83] 10 بار به روز شده است و در سال 2021 نیز به روزرسانی خواهد شد. از آنجا که مخاطبان خاصی را هدف قرار می دهد ، LTS دارای نصب بسیار کمتری است ، بیشتر از طریق سیستم عامل های توزیع مانند Microsoft Store ، Snapcraft و Steam.

به نظر نمی رسد همان تعداد انگشت شماری از هنرمندانی باشد که بارها و بارها بلندر را بارگیری می کنند. Blender در واقع به مخاطبان جدیدی رسیده است – وب سایت آن با محبوبیت بیشتری از Blender.org و زیر دامنه های آن 23 میلیون بازدید کننده منحصر به فرد دارد.

بیشتر کسانی که به blender.org مراجعه می کنند از ایالات متحده هستند که یک پنجم کامل (20 درصد) از کل بازدید وب سایت است. شهروندان اینترنتی از هند دومین گروه بزرگ بازدید کننده هستند (7.7 درصد) ، انگلیس و آلمان از آنها عقب نیستند (به ترتیب 4.7 و 4.1 درصد).

مخلوط کن چیست؟

آرم مخلوط کن به رنگ

Blender یک بسته سه بعدی ایجاد منبع آزاد رایگان برای ویندوز ، مک و لینوکس است. می توانید از آن برای ایجاد کارتون ، برنامه های تعاملی ، بازی های رایانه ای و موارد دیگر استفاده کنید.

در ابتدا در ژانویه 1994 منتشر شد ، Blender یکی از قدیمی ترین اما قابل اعتمادترین و مقرون به صرفه ترین برنامه های 3D است.

نمونه هایی از کاربرد آن در صنعت شامل بسیاری از مدلهای موجود در دسترس ناسا و برخی از کارهای تبلیغاتی Nintendo Super Smash Bros برای 3DS و Wii U (هنرمندی که به CG کوکی فاش شد).

امروز استفاده از مخلوط کن را بیاموزید

اگر شما علاقه مند به یادگیری استفاده از مخلوط کن هستید ، می توانید به بخش آموزش های وب سایت مراجعه کنید. Blender Foundation همچنین ویدیوهایی می سازد که به شما نشان می دهد چگونه می توانید از همه ویژگی های جدیدی که به مرور اضافه می شوند و می توانید در کانال رسمی YouTube تماشا کنید استفاده کنید.


نمونه ای از فیزیک میکسر
شروع کار با مخلوط کن: مقدمه ای بر فیزیک

بلندر می تواند یک نرم افزار پیچیده برای استفاده باشد. در اینجا ما به اصول پایبند هستیم و از یک شبیه سازی فیزیکی ساده استفاده می کنیم.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید