15
نوامبر

برند برتر دنیا در سال ۲۰۱۸ از سوی فوربس اعلام شد

مجله فوربس در سنت سالیانه خود لیستی از ارزشمندترین برندگان سالهای اخیر جهان را منتشر کرده است. جای تعجب نیست که 5 مارک برتر این لیست در صنعت فناوری هستند ، اما تغییر موقعیت و پیشرفت برخی از شرکت ها ممکن است مورد توجه بسیاری از دوستداران فناوری باشد. با ادامه سایت پی سی آموزش همراه باشید.

طبق این لیست ، شرکت متنوع آمازون موفق شده است غول موسوم به کوکا کولا را که بیلبوردهای آن در سراسر جهان دیده می شود ، حذف کرده و وارد پنج مارک برتر جهانی کند. اگر به تاریخچه و روند این دو شرکت نگاهی بیندازید ، می بینید که آمازون موفق به انجام مأموریتی غیرممکن شده است. شرکت کوکاکولا که در سال 1892 تاسیس شد ، هم اکنون کالاها را به بیش از 200 کشور تحویل می دهد و زنجیره خرده فروشی آمازون در سال 1994 افتتاح شد و تنها در مدت 24 سال به یک امپراتوری عظیم تبدیل شده است.

به گفته این مجله ، ارزش برند اپل 182.8 میلیارد دلار ارزیابی شده است که 8 درصد بیشتر از سال گذشته است. به همین دلیل ، اپل موفق شد عنوان بهترین مارک جهان در سال 2018 را از آن خود کند. اگرچه سامسونگ تلفن های همراه بیشتری را نسبت به اپل به بازارهای جهانی وارد کرده است ، اما 87٪ از سود صنعت از این شرکت مستقر در کوپرتینو است.

اگرچه گوگل موفق شد ارزش برند خود را 30 درصد افزایش دهد و ارزش کلی آن 132 میلیارد دلار باشد ، اما همچنان دومین برند در این لیست است. به دنبال این دو شرکت ، مایکروسافت با ارزش تجاری 104.9 میلیارد دلار ، فیس بوک با ارزش تجاری 94.8 میلیارد دلار و آمازون با ارزش تجاری 70.9 میلیارد دلار در مکان های بعدی این لیست قرار دارند.

لیست فوربس براساس درآمد این برند در سه سال گذشته تهیه شده است. سپس این نشریه سعی در محاسبه متوسط ​​نسبت قیمت به درآمد برای همان سال برای هر برند داشت. این نسبت از تقسیم قیمت سهام یک شرکت بر سود هر سهم به دست می آید و روش خوبی برای محاسبه ارزش سهام یک شرکت است. البته به خاطر داشته باشید که شرکت های فناوری همیشه نسبت قیمت به درآمد بالایی دارند.

بازی کلش آف کلنز نیز در بین برند های بازی رتبه ی خیلی خوبی را نصیب خودش کرد.