7
آوریل

بررسی معایب و خطرات استفاده از بخاری بدون دودکش برای انسان

گرمایش منزل. یکی از مهمترین نکاتی که باید در فصول سرد به خاطر بسپارید. برخی از افراد از بخاری های گازی بدون دود استفاده می کنند. استفاده از بخاری به این روش می تواند باعث آلودگی هوای داخل خانه شود و سلامت شما را تحت تأثیر قرار دهد. در این مقاله از پی سی آموزش به مضرات و خطرات استفاده از بخاری بدون دودکش برای افراد می پردازیم.

آیا بخاری بدون دودکش خطرناک است؟

خطرات استفاده از بخاری های بدون گاز

برخی افراد بخاری های گازی خود را بدون دودکش در داخل و خارج از منزل نصب می کنند. این می تواند خطرناک باشد و سلامتی شما را به خطر بیندازد. در این مقاله از انزل وب در مورد مضرات استفاده از بخاری بدون دودکش صحبت می کنیم. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

آیا بخاری بدون دودکش برای خانه شما مناسب است؟

بخاری بدون دودکش

بخاری های گازی با سوزاندن گاز گرما تولید می کنند. با سوختن گاز ، آلاینده های هوا و مقداری بخار آب تولید می شود. بخاری گاز دودکش دار این آلودگی ها و بخار آب را از خانه خارج می کند. در حالی که اجاق گاز بدون دودکش این مواد را در داخل خانه رها می کند.

این آلاینده ها شامل مونوکسیدکربن (CO) و دی اکسید نیتروژن (NO2) هستند که برای سلامتی مضر هستند. میزان آلاینده ها به نوع بخاری ، نصب صحیح بخاری و گازرسانی ، استفاده صحیح و نگهداری بخاری ، اندازه اتاق ، تهویه مطبوع اتاق و سایر وسایل گازسوز در اتاق بستگی دارد. البته بخار آب آلاینده ای نیست. با این حال ، تجمع بیش از حد در اتاق می تواند باعث رشد کپک و قارچ شود. گرد و غبار به تدریج تشکیل می شود و کنه های خاک رشد می کنند. در نتیجه باید خطر وجود بخاری گرم نشده را نیز در نظر گرفت.

اجاق مایکروویو یکی از رایج ترین وسایل آشپزخانه است. این دستگاه برای سلامتی انسان مضر است. برای کسب اطلاعات در مورد آنها می توانید به مقاله آسیب ها و خطرات مایکروویو و مایکروویو مراجعه کنید.

معایب بخاری بدون دودکش و تأثیر آن بر سلامتی

بخاری بدون دودکش

تأثیراتی که آلاینده ها بر سلامت انسان دارند به سطح خود در هوا برمی گردند. علاوه بر این ، این تأثیرات بلافاصله پس از پخش شدن در هوا آغاز می شود. افرادی که حساسیت بیشتری دارند نیز رنج بیشتری خواهند برد. تشخیص مونوکسیدکربن طبیعی امکان پذیر نیست. این ماده نامرئی ، بدون بو و بی مزه است و با گذشت زمان باعث کمبود اکسیژن در بدن و ایجاد اختلال در هوشیاری می شود.

به محض پخش شدن در هوا ، فرد مسموم می شود. علائم مسمومیت شبیه آنفولانزا است و شامل موارد زیر است:

  • سردرد
  • سرگیجه و گیجی
  • ضعف
  • استفراغ
  • تنگی نفس
  • تاری دید
  • از دست دادن هوشیاری

این مسمومیت می تواند منجر به مرگ شود. افراد مسن ، نوزادان ، بیماران تنفسی و بیماران قلبی در معرض خطر بیشتری هستند.

گاز دی اکسید نیتروژن نامرئی و بی مزه است ، اما با مونوکسیدکربن تفاوت دارد زیرا بوی بسیار شدیدی دارد. وقتی اتاق با این گاز پر می شود ، سیستم تنفسی تحریک می شود و تنگی نفس ایجاد می شود. با توجه به این نکته ، باید بدانید که ایمنی بخاری بدون دودکش بسیار پایین است.

اگر در معرض خطرات استفاده از بخاری بدون دودکش قرار بگیرید چه باید کرد؟

در صورت استفاده از بخاری بدون دودکش پنجره ها و درها را باز کنید. دستگاه را خاموش کنید. بیرون برو و از کمد بیرون بیای. بهتر است به پزشک مراجعه کنید. بخاری را نیز سرو کنید. همیشه به رنگ شعله توجه کنید. شعله نباید زرد یا نارنجی باشد.

علاوه بر این ، شما نباید دوده را ببینید. تغییر رنگ دیوار و صفحه بخاری نیز ممکن است نشانه مناسب نبودن بخاری باشد. دودکش را نباید فراموش کرد. بهتر است از یک متر هوا با مونوکسیدکربن استفاده کنید. اگر بخاری شما قدیمی است ، بهتر است بخاری جدید بخرید. استفاده از کولر گازی مناسب نیز توصیه می شود.

بخاری بدون دودکش

اشعه های مضر شامل اشعه ماورا بنفش است. برای کسب اطلاعات در مورد خطرات این تشعشع ، به مطالعه خطرات و عوارض ناشی از تابش و دستگاه UV برای بدن انسان مراجعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از انزل وب ، خطرات استفاده از بخاری دودکش و تأثیر آن بر سلامتی را بررسی کردیم. آیا از فنر بدون دودکش استفاده می کنید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.