رفتن به نوشته‌ها

برای پاک کردن خودکار فایل های غیر ضروری ، Storage Sense را در Windows پیکربندی کنید

Storage Sense یکی از مهمترین ابزارهای ویندوز است که نحوه فعال سازی و پیکربندی آن را در سایت شما نشان می دهد. تک نوع توضیح می دهیم.

ویندوز همیشه دارای ابزارهای داخلی برای پاکسازی فایل های ناخواسته (فایل های موقت ، فایل های ناخواسته و بارگذاری شده) است. پیدا کردن و حذف دستی آنها کمی دشوار است ، اما Storage Sense در Windows 10/11 فایل های ناخواسته را حذف می کند. حذف خودکار فواصل معین. و این کار را برای شما راحت تر می کند.

در اینجا نحوه پیکربندی Storage Sense در ویندوز 10 برای حذف خودکار فایل های ناخواسته آمده است. این ویژگی به طور خودکار فایل های غیر ضروری مانند پرونده های موقت ، سطل بازیافت و پرونده های بلااستفاده را در پوشه بارگیری حذف می کند. بنابراین همیشه می توانید فضای ذخیره سازی بیشتری داشته باشید و عملکرد سیستم را بهبود بخشید.

حس ذخیره سازی پیش فرض در رایانه ویندوز 10 غیرفعال است ، بنابراین باید آن را فعال و پیکربندی کنید تا فایل های غیر ضروری را به طور خودکار خالی کند.

مراحل فعال سازی Storage Sense در ویندوز 10

1. تنظیمات را باز کنید (روی Windows + I کلیک کنید) و System Settings را انتخاب کنید.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

2. سپس گزینه ذخیره سازی را در نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

پیکربندی Storage Sense
3. اکنون در پنجره سمت راست ، روی پیکربندی حس ذخیره سازی کلیک کنید.

4. در صفحه بعد ، عملکرد Storage Sense را فعال کنید.

عملکرد حس ذخیره سازی

5. سپس بر روی منوی کشویی کلیک کنید و دوره های موجود را انتخاب کنید – هر روز ، هر هفته ، هر ماه یا در طول کمی فضای آزاد روی دیسک.

6. سپس ، در گزینه فایل های موقت ، اجازه دهید فایل های موقت که برنامه های من استفاده نمی کنند حذف شوند ، که به طور خودکار فایل هایی را که هیچ برنامه ای از آنها استفاده نمی کند حذف می کند.

7. سپس محتویات را به صورت خودکار از حذف کنید زباله ها انتخاب کنید. یک روز ، 14 روز ، 30 روز ، 60 روز یا هرگز را از منوی کشویی انتخاب کنید.

پیکربندی Storage Sense

8. همچنین اگر از پوشه بارگذاری شده استفاده نمی کنید ، می توانید آنها را حذف کنید. یک روز ، 14 روز ، 30 روز ، 60 روز یا هرگز را از منوی کشویی انتخاب کنید.

پس از پیکربندی ، ویندوز به طور خودکار پرونده ها را از سطل بازیافت ، پوشه بارگیری و پرونده های موقت خالی می کند. در اینجا نحوه استفاده از ویژگی Storage Sense برای حذف فایل های اضافی از رایانه Windows 10 شما آمده است.

منبع : https://techtip.ir/

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید