14
جولای

با 9 روش برای حل مسئله عدم بروزرسانی ویندوز 10 آشنا شوید

به روزرسانی های منظمی برای ویندوز 10 وجود دارد که به کاربران در عیب یابی و استفاده کامل از مشکلات ویندوز کمک می کند. با این حال ، گاهی اوقات این به روزرسانی ها به درستی انجام نمی شوند ⚠️ و کاربر نمی تواند به روزرسانی را انجام دهد. در این مقاله ما 9 روش برای حل مشکل عدم بروزرسانی ویندوز 10 از Anzel Web به شما آموزش می دهیم.

چگونه می توان مشکل عدم بروزرسانی ویندوز 10 را حل کرد؟

؟ نحوه به روزرسانی ویندوز که در ویندوز 10 کار نمی کند را اصلاح کنیم. |

به روزرسانی های ویندوز برای رفع اشکال و بهبود عملکرد آن است. به همین دلیل ، مایکروسافت به صورت دوره ای به روزرسانی می کند. کاربر همچنین باید این به روزرسانی ها را انجام دهد و هر چقدر آنها را به تأخیر بیندازد ، در نهایت به روزرسانی انجام می شود. بعضی اوقات در حین بروزرسانی متوجه خطایی می شوید که به روزرسانی را کامل نمی کند. در این مقاله ما به شما می آموزیم که چگونه مشکل عدم بروزرسانی ویندوز 10 را از Anzel Web حل کنید.

برای جلوگیری از بروزرسانی ویندوز 10 چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ دلایل را بررسی کنید

مشکل به روزرسانی ویندوز 10 نیست

ما در ابتدا دلایل عدم بروزرسانی ویندوز 10 را بحث خواهیم کرد. این خطا ممکن است به دلیل کمبود حافظه باشد. اگر خطای “ذخیره سازی کم است ، برخی از عملکردهای سیستم کار نمی کنند” را دریافت کردید ، به این معنی است که رایانه شما حافظه زیادی ندارد. هنگام بروزرسانی ، ویندوز باید فضای کافی برای به روزرسانی داشته باشد.

دلیل دیگر این است که شما به روزرسانی های ماهانه را نادیده می گیرید و همه آنها جمع می شوند. بعضی اوقات برخی از این به روزرسانی ها باید انجام شوند تا به روزرسانی نهایی و اصلی به درستی انجام شود. برخی از به روز رسانی ها در حال سرویس دهی Stack هستند و سیستم را برای به روزرسانی اصلی آماده می کنند.

دلیل دیگر ناسازگاری رانندگان با یکدیگر است. به عنوان مثال ، درایورهای GPU ممکن است با RAM سیستم شما سازگار نباشند. بهترین راه به روزرسانی درایورها و نصب آخرین نسخه است.

دلیل دیگر این مشکل این است که پرونده های سیستم با مشکل روبرو هستند. پرونده های سیستم بسیار مهم هستند. هر زمان که در عدم به روزرسانی ویندوز 10 مشکلی دارید ، اسکن SFC را اجرا کنید. سپس اسکن DISM را شروع کنید. هر دو اسکن توسط CMD قابل اجرا هستند.

دلیل دیگر این خطا مشکل سرویس Windows Update است. این سرویس وظیفه بررسی به روزرسانی ها و نصب آنها را دارد. اگر با خطایی روبرو شدید Windows Update در حال حاضر قادر به بررسی به روزرسانی نیست زیرا سرویس خراب است ، به این معنی که این سرویس قطع شده است. برای حل این مشکل ، باید سیستم خود را در حالت امن راه اندازی کنید. پس از انجام این کار ، حافظه پنهان به روزرسانی را پاک کرده و سیستم را دوباره راه اندازی کنید.

به روزرسانی ویندوز 10 را به صورت دستی فعال کنید

برای اصلاح خطا هنگام به روزرسانی نکردن ویندوز 10 ، بهتر است به روزرسانی را به صورت دستی انجام دهید و گزینه بروزرسانی را خودتان انتخاب کنید. برای انجام این کار ، به تنظیمات بروید و روی بررسی برای به روزرسانی ها در سمت راست کلیک کنید.

مشکل به روزرسانی ویندوز 10 نیست

روش دیگر استفاده از Microsoft Update Assistant است. فقط روی Update Now کلیک کنید. سپس مراحل لازم برای به روزرسانی ویندوز را دنبال کنید.

مشکل به روزرسانی ویندوز 10 نیست

همچنین بهتر است ابتدا برنامه آنتی ویروس IP و اصلاح کننده را موقتاً غیرفعال کنید.

همچنین توصیه می شود فایلهای موجود در پوشه زیر را حذف کنید:

C: Windows SoftwareDistribution

این پرونده ها موقتی هستند و اگر آسیب ببینند ، به روزرسانی به خوبی کار نمی کند.

مشکل به روزرسانی ویندوز 10 نیست

همچنین ، گاهی اوقات مشکل در سرور DNS می تواند دلیل این خطا باشد. سرورهای زیادی وجود دارد و می توانید سرور DNS سیستم خود را تغییر دهید. برای این کار ، روی نماد Wi-Fi و اینترنت در نوار وظیفه کلیک راست کرده و Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید. سپس گزینه Change adapter settings را انتخاب کنید. در پنجره باز شده ، روی اینترنت خود راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. پروتکل اینترنت نسخه 4 (TCP / IPv4) را انتخاب کنید و روی Properties کلیک کنید. آدرس های سرور DNS زیر را انتخاب کنید و شماره های 8.8.8.8 را در قسمت Preferred DNS server وارد کنید.

با به روزرسانی جدید ویندوز 10 مشکل را برطرف کنید

در سرور Alternative DNS Server شماره های 8.8.4.4 را وارد کنید.

با به روزرسانی جدید ویندوز 10 مشکل را با Troubleshooter حل کنید

برای حل مشکل با به روزرسانی جدید ویندوز 10 با Troubleshooter ، به منوی Start بروید و به دنبال Troubleshooter بگردید. روی ابزارهای پیشرفته عیب یابی کلیک کنید.

مشکل به روزرسانی ویندوز 10 نیست

Windows Update را انتخاب کرده و شروع به عیب یابی کنید. منتظر بمانید تا اسکن کامل شود. سپس ، اگر مشکلی وجود داشته باشد ، سیستم به طور خودکار سعی می کند آن را برطرف کند.

خطا در بروزرسانی ویندوز 10

با اطمینان از آماده بودن خدمات ، مشکل را با به روزرسانی ویندوز 10 برطرف کنید

Win + R را فشار دهید تا خطای عدم بروزرسانی ویندوز 10 برطرف شود. در قسمت service.msc وارد شوید. تأیید را کلیک کنید. روی Windows Update راست کلیک کنید. Properties را انتخاب کنید.

خطا در بروزرسانی ویندوز 10

تب Startup Type را به Automatic تغییر دهید. اگر سرویس در حالت توقف است ، شروع را کلیک کنید. سپس روی Apply کلیک کرده و تأیید کنید.

اکنون Background Intelligent Transfer Service (BITS) را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید. Properties را انتخاب کنید. نوع راه اندازی را به حالت خودکار تغییر دهید. روی درخواست کلیک کنید و سپس تأیید را کلیک کنید. همین کار را برای سرویس رمزنگاری نیز انجام دهید.

پنجره را ببندید و سیستم را دوباره راه اندازی کنید. سپس دوباره مشکل را بررسی کنید.

نحوه فعال سازی به روزرسانی رجیستری ویندوز 10

برای رفع خطای عدم بروزرسانی ویندوز 10 ، تنظیمات رجیستری را بارگیری کنید. روی فایل بارگیری شده دوبار کلیک کنید. سپس در پاسخ آیا واقعاً می خواهید ادامه دهید؟ بله را کلیک کنید. تأیید را کلیک کنید. سیستم را مجدداً راه اندازی کنید.

خطا در بروزرسانی ویندوز 10

با غیرفعال کردن اتصال متغیر ، مسئله به روزرسانی ویندوز 10 را برطرف کنید

Win + I را فشار دهید تا با به روزرسانی جدید ویندوز 10 مشکل حل شود سپس شبکه و اینترنت را انتخاب کنید.

خطا در بروزرسانی ویندوز 10

روی WiFi در سمت چپ کلیک کنید. سپس روی مدیریت شبکه های شناخته شده کلیک کنید.

خطا در ویندوز 10 به روز نشده است

روی نام WiFi خود کلیک کنید. سپس روی Properties کلیک کنید. کادر تنظیم اتصال به اندازه گیری را غیرفعال کنید. سپس دوباره مشکل را بررسی کنید.

ویندوز 10 خطا را به روز نمی کند

با عدم بروزرسانی ویندوز 10 0x80240fff با CMD مشکل را برطرف کنید

برای اصلاح خطا هنگام به روزرسانی نکردن ویندوز 10 ، روی منوی شروع کلیک راست کنید. سپس Command Prompt (مدیر) را انتخاب کنید. در پنجره باز شده ، دستورات زیر را تایپ کرده و پس از وارد کردن هر یک ، Enter را فشار دهید.

توقف خالص wuauserv

net cryptSvc

بیت های توقف خالص

خالص سرور خاموش

ren C: Windows SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

ren C: Windows System32 catroot2 catroot2.old

شروع خالص wuauserv

cryptSvc شروع خالص

بیت های اولیه خالص

سرور خالص شروع

مدیران شبکه گروه های محلی

سرویس شبکه / اضافه کردن

سرپرست شبکه گروه محلی خدمات محلی / اضافه کردن

سپس پنجره خط فرمان را ببندید و سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید.

برای جلوگیری از بروزرسانی ویندوز 10 چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ ساعات فعال را تغییر دهید

Win + I را فشار دهید تا مسئله عدم به روزرسانی ویندوز 10 حل شود ، سپس گزینه Update and Security را انتخاب کنید. سپس روی Change ساعات فعال ضربه بزنید.

خطا در ویندوز 10 به روز نشده است

تغییر را کلیک کنید.

خطا در ویندوز 10 به روز نشده است

زمان شروع و پایان را تغییر دهید. سپس ذخیره را کلیک کنید. حداکثر فاصله 18 ساعت است.

خطا در ویندوز 10 به روز نشده است

با تغییر زمان به روزرسانی ، هنگام عدم بروزرسانی ویندوز 10 خطا را برطرف کنید

این مسئله ممکن است به دلیل بروزرسانی نامناسب باشد. در این حالت ، می توانید بروزرسانی را چند روز به تأخیر بیندازید تا مشکل حل شود. بعد از این روزها می توانید ویندوز را دوباره به روز کنید. می توانید به روزرسانی را تا 35 روز به تأخیر بیندازید.

ویندوز 10 خطا را به روز نمی کند

Win + I. را فشار دهید تا برای بروزرسانی و امنیت وارد شوید. روی Advanced Options کلیک کنید. در بخش مکث به روزرسانی ها ، روی کادر تأیید کنار انتخاب تاریخ کلیک کنید. سپس زمانی را که می خواهید به روزرسانی متوقف شود را از لیست کشویی انتخاب کنید. این کار را می توانید برای به روزرسانی های با کیفیت انجام دهید و تغییر در به روزرسانی ویژگی امکان پذیر نیست.

اگر در هنگام به روزرسانی صفحه Do not off your computer گیر کرد ، می توانید این مشکل را با تماس با Windows Stuck در حالت خاموش کردن Windows Update حل کنید.

با به روزرسانی سیستم با بروزرسانی جدید ویندوز 10 مشکل را برطرف کنید

برای بروز مشکل در به روزرسانی ویندوز 10 ، می توانید به روزرسانی های بد قبلی را حذف کنید. سپس به روزرسانی جدید را انجام دهید. Win + I. را فشار دهید سپس Update & Security را وارد کنید. مشاهده تاریخچه به روزرسانی را انتخاب کنید.

با به روزرسانی جدید ویندوز 10 مشکل را برطرف کنید

در این بخش لیستی از به روزرسانی ها را مشاهده خواهید کرد. روی حذف نصب به روزرسانی ها در بالای صفحه کلیک کنید.

با به روزرسانی جدید ویندوز 10 مشکل را برطرف کنید

صفحه جدیدی باز می شود با کلیک بر روی هرکدام می توانید آن را حذف نصب کنید. مطمئناً ، اگر به روزرسانی های اصلی حذف شود ، سیستم اشتباه می کند.

با به روزرسانی جدید ویندوز 10 مشکل را برطرف کنید

البته می توانید از ابزار بازیابی سیستم استفاده کنید. این ابزار ویندوز سیستم شما را به زمانی می برد که همه چیز به خوبی کار می کند.

هر کاری انجام دهید ممکن است برای حل این مشکل کارساز نباشد. در این حالت ، تنها راه نصب مجدد ویندوز است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، ما به شما آموزش دادیم که چگونه مسئله عدم بروزرسانی ویندوز 10 را از Anzel Web حل کنید. برای حل این مشکل از کدام روش استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.