4
آوریل

با 8 روش برای حل مشکل چاپ در اکسل آشنا شوید

گاهی اوقات اسناد در نرم افزارهای مختلف به راحتی قابل چاپ هستند ، اما چاپ اسناد در Excel دشوار است. برای حل این مشکل ، باید تنظیمات را در چاپگر و اکسل انجام دهید. در این مقاله در پی سی آموزش ما 8 روش برای حل مشکل چاپ در اکسل را آموزش می دهیم. روی خط بمانید.

با عدم چاپ پرونده در اکسل مشکل برطرف شد

نحوه عیب یابی مشکلات رایج چاپ در Microsoft Excel

گاهی اوقات شما از یک صفحه در Excel چاپ می کنید ، اما وقتی به خروجی نگاه می کنید ، متوجه می شوید که صفحه به درستی چاپ نشده است. حتی گاهی چاپ هم انجام نمی شود. در چنین مواردی ، باید برخی تنظیمات را در اکسل و چاپگر اعمال کنیم. به این ترتیب می توان مشکل چاپ در اکسل را حل کرد. در مرحله بعدی ، روشهای موجود برای این منظور را بررسی خواهیم کرد.

با بررسی چاپگر انتخاب شده ، مشکل چاپ را در Excel حل کنید

حتماً چاپگر پیش فرض را برای چاپ از Excel انتخاب کنید. برای انجام این کار ، به برگه Print در Excel بروید ، و سپس منوی کشویی را در برگه Printer باز کنید.

مشکل در اکسل چاپ نمی شود

از میان گزینه های موجود ، چاپگر پیش فرض را در رایانه خود انتخاب کنید. اگر نمی دانید چاپگر پیش فرض رایانه شما چیست ، کلید Windows + کلید ترکیبی S را فشار دهید. در صفحه ظاهر شده ، عبارت Printer را در جعبه جستجو تایپ کنید. در بخش Printer and Scanners ، می توانید چاپگر پیش فرض را در رایانه خود مشاهده کنید.

مشکل در اکسل چاپ نمی شود

اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، به سراغ راه حل بعدی بروید.

با اطمینان از توقف چاپگر ، مشکل عدم چاپ در Excel را برطرف کنید

بعضی اوقات برای بررسی مشکل خاموش شدن چاپگر باید سندی را در Excel چاپ کنید. برای این کار ابتدا تنظیمات رایانه خود را در ویندوز 10 وارد کنید سپس گزینه Devices را انتخاب کنید. سپس گزینه Devices and Printer را انتخاب کنید تا پنجره ای مشابه پنجره زیر باز شود.

مشکل چاپ در اکسل را برطرف کنید

سپس روی چاپگر پیش فرض کلیک راست کرده و View What’s Printing را انتخاب کنید.

سپس روی برگه Printer کلیک کرده و گزینه Print Pause را غیرفعال کنید. سپس گزینه Use the printer offline را غیرفعال کنید.

مشکل چاپ در اکسل

اکنون سند اکسل را دوباره چاپ کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، به سراغ راه حل بعدی بروید.

با چاپ یک منطقه قابل چاپ جدید ، مشکل عدم چاپ فایل اکسل را حل کنید

گاهی اوقات انتخاب یک منطقه چاپ جدید می تواند به حل مشکل چاپ اسناد در Excel کمک کند. برای این کار به تب Page Layout در نرم افزار Excel بروید. سپس گزینه Print Area را انتخاب کنید. در منوی باز شده ، گزینه Clear Print Area را انتخاب کنید.

مشکلی در عدم چاپ فایل اکسل وجود دارد

سپس با استفاده از نشانگر ماوس ، سلولهای جدید Excel را که باید در چاپ چاپگر وجود داشته باشند ، انتخاب کنید. سپس گزینه Print Area را کلیک کرده و گزینه Set Print Area را انتخاب کنید.

با کپی و انتقال سند به صفحه جدید اکسل ، مشکل چاپ در Excel را حل کنید

گاهی اوقات کپی و جایگذاری یک سند در صفحه گسترده جدید اکسل می تواند مشکل چاپ را برطرف کند. برای این کار ، روی گزینه File کلیک کرده و سپس بخش New را انتخاب کنید. سپس گزینه Blank Workbook را انتخاب کنید.

سپس مجموعه سلول ها را از صفحه هایی که می خواهید چاپ کنید انتخاب کرده و Ctrl + C را فشار دهید تا کپی شود. بر روی یک سلول در صفحه خالی ایجاد شده کلیک کنید و سپس Ctrl + V را فشار دهید تا موارد کپی شده به صفحه جدید منتقل شود.

سپس روی زبانه File و سپس گزینه Save As کلیک کنید. پنجره زیر را باز کنید سپس نامی را برای سند انتخاب کرده و کلید Save را انتخاب کنید.

با چاپ در اکسل مشکل را حل کنید

دوباره سند را چاپ کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، به سراغ راه حل بعدی بروید.

با ذخیره سند Excel با پسوند XPS ، مشکل عدم چاپ در Excel را حل کنید

راه حل بعدی که می تواند مشکل چاپ در یک سند اکسل را حل کند ، ذخیره سند در پسوند XPS است. پسوند XPS را هنگام ذخیره فایل مانند تصویر زیر انتخاب کنید. سپس گزینه Save را کلیک کنید. سپس چاپ سند را ادامه دهید.

با عدم چاپ پرونده در اکسل مشکل برطرف شد

مشکل چاپ ناقص صفحه اکسل را حل کنید

گاهی اوقات ، هنگام چاپ از یک صفحه در Excel ، صفحه کاملاً چاپ نشده است. برای حل این مشکل ، ابتدا به تب View در نرم افزار Excel بروید. سپس گزینه View page break را کلیک کنید

مشکل چاپ در اکسل

سپس صفحه اکسل شما کوچکتر شده و یک کادر آبی در اطراف آن ظاهر می شود. این قسمت آبی نشان دهنده منطقه ای است که باید چاپ شود. همچنین ، هر بعد از محتوا که در هر صفحه قرار می گیرد ، توسط خطوط آبی رنگ مشخص می شود.

مشکل در اکسل چاپ نمی شود

سپس ، با قرار دادن نشانگر ماوس در گوشه چاقوی آبی ، می توانید اندازه آن را تغییر دهید تا سلول های Excel در همان صفحه قرار بگیرند.

مشکلی در عدم چاپ فایل اکسل وجود دارد

سپس می توانید صفحه مورد نظر را دوباره چاپ کنید. در این حالت ، کل صفحه اکسل به صورت چاپی نشان داده می شود.

مشکل پیدا نکردن چاپگر را در نرم افزار Excel حل کنید

گاهی اوقات مشکل عدم چاپ در اکسل این است که نرم افزار Excel نمی تواند چاپگر شما را پیدا کند. برای حل این مشکل ، به ابتدای Regedit بروید. سپس وارد HKEY_CURRENT_USER شوید و گزینه Software را انتخاب کنید. سپس از طریق Microsoft وارد تب WindowsNT شوید.

در این بخش سه پوشه پیدا خواهید کرد: دستگاه ها ، بنادر چاپگر و ویندوز. روی سه برابر راست کلیک کرده و دسترسی کامل کاربر را برای هر سه فعال کنید. سپس سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید. سپس چاپگر را دوباره روی سیستم نصب کنید. به احتمال زیاد مشکل شما حل خواهد شد.

فعال کردن سرویس چاپ در ویندوز رفع مشکل چاپ در اکسل

به عنوان آخرین چاره ، منوی شروع Windows را باز کرده ، services.msc را تایپ کرده و گزینه پیدا شده را انتخاب کنید.

سپس گزینه print buffer را از لیست باز پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و Start را انتخاب کنید.

حالا به اکسل برگردید و مراحل چاپ را دوباره امتحان کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله آموزش 8 راه حل برای حل مشکل چاپ در اکسل را مشاهده خواهید کرد. برای حل مشکل چاپ اکسل از کدام یک از روش های زیر استفاده کردید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.