28
مه

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

ممکن است هارد SSD جدیدی خریداری کرده باشید و بخواهید آن را جایگزین کنید. اما پس از ایجاد سوییچ ، دیگر نمی توانید ویندوز را بر روی آن نصب کنید. این مشکل به دلایل مختلفی رخ می دهد. در این مقاله ما 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد SSD از Anzel Web به شما آموزش می دهیم.

با عدم نصب ویندوز 10 ، 8 و 7 بر روی درایو حالت جامد ، این مشکل برطرف شد

؟ اگر نمی توانید ویندوز را روی SSD نصب کنید چه باید کرد

اگر هارد SSD را جایگزین کرده اید و در نصب ویندوز مشکل دارید ، روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله از Anzel Web ، به بررسی روشهایی برای حل مشکل عدم نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD خواهیم پرداخت. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

می توانید برنامه هایی را که به طور کامل توسط سرویس های ایرانی پیاده سازی شده اند ، بارگیری و نصب کنید.

رفع عمده مشکلات برای حل این مشکل با نصب ویندوز 10 بر روی هارد دیسک SSD

برای حل مسئله نصب ویندوز بر روی SSD ، ابتدا باید نصب پارتیشن تمیز را انجام دهید و اندازه HHD مناسب را انتخاب کنید. سپس آن را روی SSD شبیه سازی کنید. تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید تعداد بلوک های خالی قبل از تقسیم است.

مطمئن شوید که SSD در موقعیت صحیحی قرار دارد. همچنین آخرین نسخه BIOS را برای لپ تاپ خود بارگیری و نصب کنید. مهم نیست که SSD در کدام شکاف قرار دارد ، اما اگر دستگاه شما مکان خاصی را برای آن مشخص کرده است ، SSD را در همان مکان نصب کنید.

ویندوز با UEFI عملکرد بهتری دارد. این قسمت ممکن است در برخی دستگاه ها آسیب دیده و نیاز به تعمیر داشته باشد. مطمئن شوید حالت SATA AHCI باشد.

ویندوز 10 درایور خاصی برای کنترلر SATA ندارد. ابتدا باید درایور ویژه را بارگیری کنید. آن را از یک درایو فلش یا کارت حافظه دیگر خارج کنید. سپس ، وقتی روی Load Driver کلیک کردید ، درایور مناسب را انتخاب کنید.

اگر می خواهید تفاوت بین UEFI ، Legacy Mode و BIOS را بدانید ، تفاوت UEFI ، BIOS و Legacy Mode را بخوانید.

مشکل نصب نکردن ویندوز روی پارتیشن های GPT و MRB را حل کنید

برای حل مشکل GPT هنگام نصب ویندوز 10 و 8 و عدم نصب آن بر روی SSD ، می توانید درایو را به درایو GPT تبدیل کنید. روش دیگر خاموش کردن حالت راه اندازی UEFI و فعال کردن حالت راه اندازی Legacy است. برای انجام این کار ، وارد BIOS شوید. سپس ، در تب Advance ، زبانه SATA را روی حالت AHCI تنظیم کنید. سپس Secure Boot را در صورت وجود فعال کنید.

اگر هنوز نمی توانید SSD را در Windows Setup مشاهده کنید ، در منوی Start به دنبال CMD بگردید و Command Prompt را وارد کنید. اکنون diskpart را وارد کنید.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

سپس وارد لیست دیسک شوید.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

اکنون دیسک انتخاب شده را با شماره دیسک وارد کنید.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

اطمینان حاصل کنید که دیسک انتخاب شده شما حاوی اطلاعات مهمی نیست ، در غیر این صورت از آن پشتیبان تهیه می شود ، با این کار تمام داده های شما در دستگاه پاک می شود.

اکنون clean all را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

در آخر ، بر روی Exit کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات ویندوز برگردید.

برای یادگیری نحوه نصب هارد دیسک بر روی کامپیوتر ، به آموزش کامل فیلم نصب هارد دیسک یا SSD در رایانه و لپ تاپ مراجعه کنید.

مشکل عدم شناسایی SSD را با ابزار ایجاد Windows Media 10 حل کنید

برای حل مسئله عدم نصب ویندوز بر روی درایو حالت جامد ، به سایت نرم افزار Microsoft بروید. سپس ابزار ایجاد رسانه را بارگیری و اجرا کنید. برای ایجاد یک رایانه دیگر روی ایجاد رسانه نصب کلیک کنید.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

سپس زبان ، نوع و نسخه ویندوز را انتخاب کنید. به عنوان مثال 32 بیت یا 64 بیت.

به مراحل لازم بروید و در آخر روی Finish کلیک کنید. رسانه نصب ایجاد شده را به رایانه ای که کار نمی کند وصل کنید و آن را روشن کنید. سپس زبان و سایر موارد را در Setup وارد کرده و Next را کلیک کنید. اگر Setup را نمی بینید ، به این معنی است که رایانه شما نمی تواند از درایور شروع به کار کند. برای تغییر دستورات بوت ، باید به وب سایت شرکت خود بروید و آن را فعال کنید.

تعمیر رایانه خود را انتخاب کنید. در صفحه Select an Select روی عیب یابی کلیک کنید. گزینه های پیشرفته را انتخاب کنید. بازیابی سیستم را کلیک کنید. اکنون برای نصب مجدد ویندوز 10 روی Reset در این رایانه کلیک کنید.

با به روزرسانی BIOS مشکلی را که SSD بوت نمی کند حل کنید

برای حل این مسئله که SSD بوت نمی شود ، باید BIOS را در دستگاه خود به روز کنید. به وب سایت دستگاه خود بروید و مدل را وارد کنید تا بتوانید نسخه صحیح BIOS را پیدا کنید. سپس روی بارگیری پرونده کلیک کنید تا پرونده بارگیری شود. وقتی پنجره بارگیری ظاهر شد ، روی ذخیره کلیک کنید. اکنون ابزار بروزرسانی BIOS را اجرا کنید. سپس به زبانه ای که فایل را بارگیری کرده اید بروید و روی پرونده جدید خود دوبار کلیک کنید. ویندوز BIOS را مجدداً راه اندازی و به روز می کند. پس از به روزرسانی ، دستگاه برای اعمال تغییرات به طور خودکار راه اندازی مجدد می شود.

هنگام انجام این کار سیستم را لمس یا خاموش نکنید.

اگر SSD شما توسط BIOS شناخته نشده است ، کابل اتصال SSD را بررسی کنید یا کابل SATA را تعویض کنید. همچنین می توانید آن را به یک آداپتور USB خارجی متصل کنید. پورت SATA نیز ممکن است خاموش باشد. در برخی موارد ، این پورت در System Setup (BIOS) خاموش است و باید آن را به صورت دستی روشن کنید. نکته دیگر این است که درایور را به دستگاه ایمن دیگری متصل کنید تا ببینید آیا SSD بی خطر است یا نه.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

با راه اندازی مشکل GPT را در نصب ویندوز 10 حل کنید

اگر ویندوز 10 درایو حالت جامد را تشخیص دهد اما نمی توانید ویندوز 10 را روی آن نصب کنید ، خطایی مشاهده خواهید کرد که ویندوز نمی تواند روی آن درایو نصب کند.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

درایو انتخاب شده بخشی از پارتیشن GPT است. برای حل مشکل GPT در نصب ویندوز 10 ، باید تنظیمات BIOS را تغییر دهید یا درایو MBR را تغییر دهید. برای انجام این کار ، به تنظیمات BIOS رفته و حالت UEFI را فعال کنید. اگر فقط حالت راه اندازی Legacy را مشاهده کردید ، SSD را به درایو MBR تبدیل کنید. Shift + F10 را پایین نگه دارید. سپس وارد Diskpart شوید. سپس وارد دیسک لیست شوید. انتخاب دیسک را همراه با شماره دیسک وارد کنید. اکنون بر روی Clean Convert MBR کلیک کنید. منتظر بمانید تا پردازش کامل شود.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

در آخر ، به صفحه نصب ویندوز برگردید و ویندوز 10 را نصب کنید.

مشکل نصب ویندوز بر روی دستگاه AOMEI را بدون از دست دادن اطلاعات حل کنید

برای حل مشکل عدم شناسایی SSD می توانید از برنامه استاندارد AOMEI Partition Assistant استفاده کنید. با استفاده از این برنامه دیگر نگران از دست دادن اطلاعات خود در هنگام تبدیل MBR به GPT و بالعکس نخواهید بود. می توانید هنگام نصب ویندوز بر روی دیسک سخت دوم ، این برنامه را روی رایانه ای ایمن و فعال اجرا کرده و SSD را به این درایو متصل کنید.

برنامه را باز کنید. سپس بر روی SSD کلیک راست کرده و گزینه Convert to GPT یا Convert to MBR مطابق SSD خود را انتخاب کنید.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

سپس آن را تأیید کرده و روی اعمال کلیک کنید. همچنین می توانید از این برنامه برای ایجاد رسانه بوت استفاده کنید.

با 8 روش برای حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد دیسک SSD آشنا شوید

گاهی اوقات هنگام نصب ویندوز نمی توانید دستگاه ها را مشاهده کنید. برای حل این مشکل ، آموزش نحوه عدم نمایش دستگاه ها هنگام نصب ویندوز 10 ، 8 و 7 را بخوانید.

نحوه نصب ویندوز بر روی SSD جدید با EaseUS Partition Master

برای حل مشکل نصب ویندوز روی درایو حالت جامد می توانید از برنامه EaseUS Partition Master استفاده کنید. با استفاده از این برنامه می توانید به راحتی ویندوز را بر روی GPT نصب کرده و با خطای Can’t Install Windows on GPT Disk مشکل را برطرف کنید.

با نصب MiniTool مشکل عدم نصب ویندوز بر روی هارد SSD را برطرف کنید

برای حل مسئله عدم نصب ویندوز بر روی دیسک سخت خود می توانید از MiniTool استفاده کنید. با استفاده از این برنامه می توانید به راحتی ویندوز را بر روی SSD نصب کرده و مشکلات مربوطه را برطرف کنید.

اگر هنگام نصب ویندوز با خطای Just Moment مواجه شدید ، آموزش 4 روش برای حل مشکل گسترش نصب ویندوز 10 و پیام Just a Moment را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، نحوه حل مشکل نصب ویندوز بر روی هارد SSD را به شما آموزش داده ایم. برای حل این مشکل از کدام روش استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.