19
مارس

با 7 روش رفع خطای بازی vulkan-1.dll و ..

آیا به دنبال راهی برای رفع خطای از دست رفته Vulkan-1.dll در ار هستید؟ بنابراین ما را تا انتهای این مقاله دنبال کنید. پرونده vulkan-1.dll ، همچنین به عنوان Vulkan Loader شناخته می شود ، برای عملکرد صحیح برنامه ها و بازی ها لازم است. در نتیجه ، اگر خطایی آسیب دیده یا از بین رفته باشد ، ممکن است با خطایی روبرو شوید. امروز در پی سی آموزش به شما آموزش خواهیم داد که چگونه خطای موجود در بازی vulkan-1.dll را حل کنید.

عیب یابی vulkan-1.dll فاقد ویندوز 10 ، 8 و 7 است

Vulkan-1.dll چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

پرونده vulkan-1.dll یکی از پرونده های سیستم Win32 / 64 DLL است که از 502.78 KB تا 944.3 KB محدوده وسیعی دارد. نام این محصول Vulkan Runtime است. اما چه زمانی این خطا ظاهر می شود؟ حذف پرونده های سیستم ، خراب کردن برخی از پرونده ها در حین حرکت ، خراب شدن رجیستری ویندوز ، آلوده شدن سیستم با بدافزار و غیره ، ممکن است دلایل آن باشد ، که با یکی از راه حل های زیر برطرف می شود.

چه خطایی Vulkan-1.dll پیدا نشد؟

همانطور که گفته شد ، Vulkan-1.dll یک فایل DLL یا Dynamic Link Library است که یکی از اصلی ترین پرونده های سیستم عامل ویندوز و بخشی از Vulkan API است. به طور کلی ، Vulkan یک API گرافیکی سه بعدی سه بعدی با هزینه کم برای سیستم عامل های مختلف است. هدف آن دستیابی به عملکرد بالا در برنامه ها و بازی های سه بعدی در زمان واقعی است. Vulkan قدرتمندتر است و عملکرد بالاتری نسبت به برنامه های گرافیکی OpenGL و Direct 3D دارد.

خطای vulkan-1.dll چیست؟

پرونده های مورد نظر در بسته Vulkan Runtime Libraries نصب شده اند. این بسته به طور خودکار بر روی درایورهای انویدیا نصب می شود.

همچنین ، اگر با خطای D3DCompiler_43.dll مواجه شدید ، توصیه می کنیم که آموزش 8 راه حل برای رفع خطای D3DCompiler_43.dll را در ویندوز 10 ، 8 و 7 بخوانید.

ویندوز را دوباره راه اندازی کنید

مشکلی در حافظه نهان وجود دارد و .. می تواند باعث بروز خطای vulcan-1.dll در بازی شود و .. این مشکلات سطحی فقط با یکبار راه اندازی مجدد برطرف می شوند. بنابراین قبل از هر کاری ویندوز را یکبار راه اندازی مجدد کنید تا به راحتی مشکل برطرف شود.

Windows Update برای رفع خطای vulkan-1.dll

یکی از راه های حل این مشکل به روزرسانی ویندوز است. بنابراین با دیدن این خطا ، بهتر است سیستم عامل خود را به آخرین نسخه منتشر شده به روز کنید.

Windows Update برای رفع خطای vulkan-1.dll

خطای vulkan-1.dll در هنگام بررسی بدافزار رفع شد

برخی از ویروس ها و بدافزارها به پرونده vulkan-1.dll در سیستم شما حمله می کنند. در نتیجه با این خطا روبرو خواهید شد. بنابراین ، با استفاده از به روزرسانی آنتی ویروس یا Windows Defender ، سیستم خود را کاملاً اسکن کنید تا پرونده های آلوده را شناسایی کرده و بدافزار را حذف کنید.

به روزرسانی درایور برای حذف پیام خطای vulkan-1.dll موجود نیست

حتماً درایورهای ویندوز خود را به روز کنید. بسیاری از مشکلات کاربر با به روزرسانی درایور ، به ویژه درایور کارت گرافیک ، برطرف می شود. ما قبلاً نحوه به روزرسانی درایورهای ویندوز در پی سی آموزش را به شما آموزش داده ایم. پس از به روزرسانی ، سیستم را مجدداً راه اندازی کرده و مشکل را آزمایش کنید.

به روزرسانی درایور برای حذف پیام خطای vulkan-1.dll موجود نیست

همچنین ، اگر با خطای dbdata.dll مواجه شدید ، خواندن آموزش 4 روش برای رفع ناتوانی در بارگیری کتابخانه بازی های dbdata.dll برای شما مفید و مفید خواهد بود.

برای رفع مشکل vulkan-1.dll دستور sfc / scannow را اجرا کنید

همانطور که گفته شد ، پرونده های خراب سیستم می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. برای بررسی بیشتر ، بهتر است دستور sfc / scannow را برای بررسی مشکلات احتمالی اجرا کنید. اجرای این دستور در CMD ، پرونده های سیستم ویندوز را بررسی کرده و مشکل را برطرف می کند.

بارگیری فایل vulkan-1.dll (بارگیری Vulkan برای ویندوز 10)

یک راه حل متداول در رفع اشکال DLL ، بارگیری و جایگزینی یک پرونده از دست رفته است. می توانید فایل vulkan-1.dll را بارگیری کرده و در پوشه سیستم Windows قرار دهید. لطفا توجه داشته باشید که این فایل فقط باید از منابع معتبر بارگیری شود.

برنامه یا بازی را دوباره نصب کنید

اگر همچنان با مشکلی روبرو هستید ، ممکن است لازم باشد برنامه یا بازی را حذف نصب و دوباره نصب کنید. برنامه را به طور کامل حذف نصب کنید و نسخه کامل و ایمن را دوباره نصب کنید.

سرانجام ، اگر خطای MSSCP100.dll را مشاهده کردید ، مقاله 12 روش برای حل مشکل خطای MSVCP100.dll را که در بازی وجود ندارد بخوانید و …

نظرات و پیشنهادات شما

در این مقاله نحوه حل خطای vulkan-1.dll در یک بازی ویندوز ارائه شده است. شما می توانید نظرات ، پیشنهادات و تجربه خود را در بارگیری Vulkan برای ویندوز 10 AMD و بیشتر به اشتراک بگذارید. در قسمت نظرات این پست.