19
جولای

با 7 روش برای رفع این دستگاه نمی توانید Windows (Code 10) را شروع کنید

یکی از رایج ترین خطاهای ویندوز این دستگاه نمی تواند خطا را شروع کند (کد 10) 10. این خطا به دلایل مختلفی رخ می دهد و معمولاً مربوط به دستگاه هایی است که می توانند به کامپیوتر متصل شوند. به عنوان مثال ، این خطا زمانی رخ می دهد که ویندوز نتواند چاپگر یا دیسک سخت را به درستی راه اندازی کند. در این مقاله از Anzel Web ما 7 روش برای رفع این دستگاه را به شما می آموزیم خطا نمی تواند شروع شود (کد 10) در ویندوز 10 ، 8 ، 7 و 11.

به این دستگاه اجازه دهید پیام را شروع کند (کد 10)

؟ نحوه رفع خطای “این دستگاه نمی تواند شروع شود (کد 10)” در ویندوز

به طور کلی ، این دستگاه نمی تواند کد 10 را اجرا کند ، هنگامی که دستگاهی را به رایانه متصل می کنید خطایی رخ می دهد و ویندوز می خواهد درایور دستگاه را نصب کند. در این مقاله ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این مشکل را حل کنید این دستگاه نمی تواند کد 10 را اجرا کند. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

حل مشکل این دستگاه نمی تواند به عنوان یک عیب یاب ReadyBoost با استفاده شود

قبل از انجام هر کاری برای رفع خطای کد 10 هنگام نصب درایور ، سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید. با این کار ساده می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد. سپس دستگاه را به درگاه USB دیگری متصل کنید. زیرا ممکن است مشکلی در گیت وجود داشته باشد.

سپس از عیب یاب استفاده کنید. Win + X را فشار دهید یا روی منوی “Start” کلیک راست کنید. سپس Command Prompt یا Windows PowerShell را انتخاب کنید. دستور زیر را وارد کنید:

msdt.exe -id DeviceDiagnostic

عیب یاب باز می شود. روی Next کلیک کنید. روند عیب یابی را ترک کنید. تمام مشکلات شناسایی شده و راه حل هایی به شما داده می شود.

راه دیگر برای شروع این ابزار فشار دادن Windows + I. بر روی Update and Security دوبار کلیک کنید. عیب یابی را کلیک کنید. سخت افزار و دستگاه های سمت راست را پیدا کنید. روی سخت افزار و دستگاه ها کلیک کنید. سپس برای تکمیل مراحل عیب یابی و عیب یابی روی Run the Troubleshooter کلیک کنید. در آخر ، سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید.

حل مشکل این دستگاه برای ReadyBoost قابل استفاده نیست

با بسته شدن مدیر دستگاه مشکل برطرف شد

برای حل مشکل بسته شدن مدیریت دستگاه و کد خطا 10 ، Win + X را فشار دهید یا روی منوی شروع کلیک راست کرده و Device Manager را انتخاب کنید. اکنون می توانید لیستی از دستگاه ها را مشاهده کرده و با ضربه زدن روی نماد پیکان منو را باز کنید. اگر مشکلی وجود داشته باشد ، علامت هشدار زرد رنگ در کنار آن مشاهده می کنید. اگر چنین چیزی را مشاهده کردید ، روی آن دوبار کلیک کنید. برگه وضعیت دستگاه را علامت بزنید. اگر می بینید که این دستگاه نمی تواند خطا را شروع کند (کد 10) ، به این معنی است که مشکل از این دستگاه است.

حل مشکل از این دستگاه نمی توان برای ReadyBoost استفاده کرد

حتماً هر دو بخش ورودی و خروجی صدا و کنترل کننده های Universal Serial Bus را بررسی کنید. اصولاً مشکل در این دو قسمت است. البته ، همه بخش ها را بررسی کنید. اگر دستگاه را پیدا کردید ، سعی کنید آن را از رایانه جدا کنید. چند دقیقه صبر کنید و دوباره آن را به کامپیوتر وصل کنید.

برای یادگیری نحوه کار با مدیر دستگاه ، آموزش Windows Manager Manager را بخوانید.

عیب یابی این دستگاه را نمی توان شروع کرد. (کد 10) با به روزرسانی درایورها و حذف درایورهای استفاده نشده

عیب یابی این دستگاه را نمی توان شروع کرد. (کد 10) به Settings> Update & Security> Windows Update بروید. در این بخش می توانید به روزرسانی درایور را بررسی کنید.

همچنین می توانید به روزرسانی درایورها را در این بخش مشاهده کنید. در برگه Optional Updates ، برگه Driver Updates را علامت بزنید

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

برخی از درایورها ممکن است در این بخش لیست نشده باشند. روی Device Manager کلیک راست کنید. Driver Update را انتخاب کنید. سپس روی جستجوی خودکار درایورها کلیک کنید. در صورت بروزرسانی ، این کار انجام می شود.

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

اگر این روش جواب نداد ، به دنبال نام دستگاه در اینترنت بگردید تا به روزرسانی درایور را در وب سایت سازنده پیدا کنید.

اگر با به روزرسانی درایورها مشکلی برطرف نشد ، باید درایور را حذف نصب کرده و درایور دیگری نصب کنید. روی دستگاه کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

اگر Roll Back Driver را انتخاب کنید ، آخرین به روزرسانی حذف می شود و راننده به نسخه قبلی باز می گردد.

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

هنگام انتخاب این گزینه ، باید دلیلی برای آن انتخاب کنید.

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

اگر این گزینه برای شما فعال نیست ، باید حذف دستگاه را حذف کنید تا درایور کاملاً حذف شود. سپس سیستم را مجدداً راه اندازی کنید. به این ترتیب ویندوز درایورهای لازم را نصب می کند. مگر اینکه درایور دستگاه خارجی باشد که پس از روشن کردن سیستم بتوانید خودتان آن را نصب کنید.

اگر با خطای ERR_NAME_NOT_RESOLVED در Google Chrome مواجه شدید ، 105 پیام اشکال زدایی را در پیام خطای Chrome بخوانید.

عیب یابی این دستگاه را نمی توان شروع کرد. (کد 10) با ثبت نام

برای اصلاح کد خطای 10 در نصب درایور ، می توانید کلیدهای Win + R. را فشار دهید. regedit را در قسمت وارد کنید. به بخش زیر از منوی سمت چپ بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control Class

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

روی پیکان کنار پوشه Class کلیک کنید. در این بخش می توانید GUID های مختلف را مشاهده کنید. اکنون باید GUID صحیح را پیدا کنید. برای این کار ، به Device Manager بروید و روی دستگاهی که مشکل دارد دوبار کلیک کنید. سپس به تب Details بروید و تب Class Guid Property را تغییر دهید. در قسمت Value می توانید GUID مورد نظر را مشاهده کنید.

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

اکنون به ویرایشگر رجیستری بازگردید. این پوشه را پیدا کنید و آن را باز کنید. هنگامی که پوشه باز می شود ، باید UpperFilters و LowerFilters را در سمت راست پیدا کنید. فقط یک مورد می تواند وجود داشته باشد. اگر پوشه را درست باز کرده اید و نمی توانید آن را ببینید ، این روش مفید نیست.

روی این دو کلیک راست کرده و Delete را انتخاب کنید.

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

در آخر ، سیستم را مجدداً راه اندازی کنید. بسته به GUID شما پاک کرده اید ، ممکن است نرم افزاری که از آن استفاده کرده برای نصب مجدد آن به درستی کار نکند.

در پرونده این دستگاه نمی تواند کد 10 را اجرا کند ، می توانید GUID های مختلفی را برای دستگاه های مختلف مشاهده کنید.

با اجرای System Restore خطای مدیر دستگاه را اصلاح کنید

برای برطرف کردن کد خطای 10 در نصب درایور ، روی منوی Start کلیک کنید و در برگه جستجو به دنبال ایجاد یک نقطه بازیابی باشید.

خطا را در مدیر دستگاه اصلاح کنید

به زبانه System Security بروید و System Restore را کلیک کنید. سپس روی تأیید کلیک کنید.

خطا را در مدیر دستگاه اصلاح کنید

در آخر ، سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید.

توجه: این روش هرگونه تغییر در مدیر دستگاه را بازنشانی می کند. همچنین بر روی برنامه ها و پرونده های سیستم ، درایورها و تنظیمات رجیستری تأثیر می گذارد. گاهی اوقات این به معنای از دست دادن تمام اطلاعات است. در نتیجه ، حتماً از اطلاعات مهم خود پشتیبان تهیه کنید.

روش دیگر فشار دادن کلید ویندوز + R. نوع rstrui.exe را در قسمت مورد نظر فشار دهید و Enter را فشار دهید. بازیابی سیستم باز می شود. روی Next کلیک کنید.

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

در صفحه بعدی ، یک نقطه بازیابی را انتخاب کنید ، یعنی همان زمان قبل از بروز مشکل.

مشکل این دستگاه قابل راه اندازی نیست.  (کد 10)

روی Next کلیک کنید. سپس روی Finish کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا روند بازیابی کامل شود. در این مدت چندین بار سیستم می تواند دوباره راه اندازی شود.

درایور بی سیم را دوباره نصب کنید تا هنگام نصب درایور آداپتور شبکه خطایی در کد 10 اصلاح شود

برای رفع خطای Code 10 هنگام نصب درایورها ، ابتدا از به روز بودن ویندوز و BIOS اطمینان حاصل کنید. سپس Windows + R را فشار داده و devmgmt.msc را تایپ کنید. تأیید را کلیک کنید.

در Device Manager ، تب Network Adapters را باز کنید. سپس دستگاه را خاموش کرده و روی آن کلیک راست کنید. حذف نصب درایور را انتخاب کنید. اگر از شما خواسته شده است که پرونده های درایور را حذف کنید ، این کار را انجام دهید.

سپس نرم افزار Intel PROSet / Wireless را در این مثال حذف نصب کنید. Windows + X و سپس F را فشار دهید. نرم افزار را پیدا کرده و آن را حذف نصب کنید. سپس آن را از سایت وی بارگیری کنید.

هنگام نصب درایور ، خطای کد 10 را اصلاح کنید

پس از نصب ، سیستم خود را مجدداً راه اندازی کرده و به Device Manager بازگردید. روی یک فضای خالی کلیک راست کرده و Scan for Hardware Changes را انتخاب کنید.

هنگام نصب درایور ، خطای کد 10 را اصلاح کنید

سپس WiFi را بررسی کنید و ببینید آیا آن کار می کند یا نه. در غیر این صورت ، به مدیریت دستگاه بروید و آداپتورهای شبکه را باز کنید. سپس روی درایور کلیک راست کنید. Driver Update را انتخاب کنید. سپس Browse my computer را برای نرم افزار درایور انتخاب کنید.

در مرحله بعدی ، از فهرست درایورهای موجود در رایانه من ، اجازه به من را انتخاب کنید.

هنگام نصب درایور ، خطای کد 10 را اصلاح کنید

روی من یک دیسک دارم کلیک کنید. سپس Netwtw08.IN را انتخاب کنید. اگر از شما خواسته شد درایور را نصب کنید ، آن را تأیید کنید.

هنگام نصب درایور ، خطای کد 10 را اصلاح کنید

اکنون سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید.

عیب یابی با جایگزینی آداپتور NIC یا بی سیم نمی توان از این دستگاه برای ReadyBoost استفاده کرد

گاهی اوقات یک روش ساده می تواند مشکل را با آداپتور شبکه حل کند. کامپیوتر را خاموش کن. اگر لپ تاپ دارید ، باتری را بردارید. تمام کابلها را از رایانه جدا کنید. دکمه روشن / خاموش را حداقل 30 ثانیه نگه دارید. سپس ده دقیقه صبر کنید. اکنون همه کابل ها ، باتری و .. را وصل کنید. رایانه را روشن کرده و مشکل را بررسی کنید.
اگر این روش جواب نداد ، راه حل در زیر شرح داده شده است. انجام دهید.

بعضی مادربردها از مسیریابی SMB استفاده می کنند. یعنی فقط در یک یا دو اسلات PCI اعمال می شوند. NIC ممکن است در آخرین شکاف PCI باشد. آخرین اسلات PCI SMBus را فعال می کند ، اما کارت از پین های SMBus برای چیز دیگری استفاده می کند و مادربرد یا BIOS را گیج می کند. این SMBus ممکن است روی قالب های دیگر باشد و شکاف فعلی که از آن استفاده می کند مشکلی دارد. رایانه را خاموش کرده و درایور آداپتور شبکه را برای شیار جدید یا شیار 1 جایگزین کنید تا هنگام نصب درایور کد خطای 10 اصلاح شود. سپس سیستم را مجدداً راه اندازی کنید.

اگر همه روش ها را انجام داده اید و هنوز مشکلی در کارت آداپتور شبکه وجود دارد ، می توانید آن را تغییر دهید. این برای یک کامپیوتر رومیزی آسان است. برای تغییر کارت NIC یا بی سیم ، کافی است آن را از شیار PCI جدا کنید. سپس کارت جدید را وارد کنید. پیشنهاد می کنیم از همان کارت شرکت استفاده کنید.

این دستگاه نمی تواند کد 10 را اجرا کند

این برای یک لپ تاپ دشوار است و شما باید کارت مشابهی را انتخاب کنید. اگر کارت LAN شما قابل جدا شدن است ، می توانید آن را تعویض کنید. به طور کلی بهتر است این کار را به یک متخصص بسپارید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله نحوه رفع خطا را به شما آموزش دادیم این دستگاه نمی تواند کد 10 را از Anzel Web اجرا کند. چگونه این خطا را برطرف کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.