9
آگوست

با 7 راه حل مشکل عدم دریافت ایمیل در Gmail آشنا شوید

Gmail یکی از محبوب ترین سرویس ها برای ارسال و دریافت ایمیل است. گاهی اوقات ، به دلیل برخی مشکلات ، کاربران قادر به دریافت ایمیل های جدید در آن نخواهند بود. دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد و می توانید با چند راه حل ساده آن را برطرف کنید. در این مقاله 7 راه حل مشکل دریافت نشدن ایمیل در Gmail از Anzel Web را به شما آموزش می دهیم.

چگونه مشکل عدم دریافت ایمیل در Gmail را حل کنیم؟

؟ چگونه می توان Gmail را هنگامی که ایمیل دریافت نمی کند ، برطرف کرد

ممکن است منتظر ایمیل مهمی باشید ، اما مهم نیست چقدر منتظر بمانید ، این پیام برای شما ارسال نمی شود. این امر به دلایل مختلف اتفاق می افتد. چند راه ساده وجود دارد که می توانید آن را ریشه کن کرده و مشکل عدم دریافت پیام در Gmail را حل کنید. در این مقاله از Anzel Web ، ما این روش ها را آموزش می دهیم. انتظار بیشتری داشته باشید.

چرا Gmail کار نمی کند؟ به دلیل مشکلات سرور

ابتدا یک ایمیل با حساب دیگر به Gmail ارسال کنید. اگر ایمیل خود را دریافت کرده اید ، مشکلی در دریافت آن در Gmail وجود ندارد و مشکل از فرستنده است.

اگر از نرم افزار استفاده می کنید ، آن را به روز کنید.

ممکن است مشکلی در عدم دریافت Gmail عمومی وجود داشته باشد و سرورهای Google نیز مشکلی دارند. برای بررسی این وضعیت به صفحه وب وضعیت Gmail بروید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

به نماد کنار Gmail توجه کنید. اگر سبز است ، این بدان معناست که سرور Gmail مشکلی ندارد. اگر این نماد صورتی یا نارنجی است ، به این معنی است که سرور مشکل دارد و باید منتظر بمانید تا این مشکل برطرف شود. در برخی موارد ، ممکن است یک علامت تیک سبز در سمت راست هر بخش مشاهده کنید که در صورت قرمز بودن ، نشان دهنده مشکل سرور شما است.

چرا Gmail کار نمی کند

نحوه رفع مشکل دریافت پیام در Gmail با استفاده از سایت Gmail

راه دیگر برای حل مشکلات انصراف Gmail استفاده از سایت به جای استفاده از نرم افزار مدیریت ایمیل است. مرورگر خود را باز کرده و به Gmail بروید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

وارد حساب Gmail خود شوید. اگر مشکلی در سایت وجود ندارد و به راحتی می توانید ایمیل های خود را دریافت کنید ، مشکل در این برنامه است. می توانید از برنامه دیگری برای حل مشکل استفاده کنید ، یا برنامه فعلی را حذف کرده و دوباره نصب کنید. راه دیگر این است که حساب ایمیل خود را به طور کامل از این برنامه حذف کنید. سپس نام کاربری و رمز عبور خود را دوباره وارد کنید. گاهی اوقات مشکل این برنامه ها را می توان با این کار ساده حل کرد.

پیشنهاد می کنیم مرورگرهای دیگر را امتحان کنید تا ببینید مشکلی در یک مرورگر وجود دارد یا خیر.

اگر نمی توانید وارد حساب Gmail خود شوید ، راه حل مشکل ورود به حساب Gmail خود را بخوانید.

چگونه مشکل دریافت پیام در Gmail را برطرف کنیم: حافظه Gmail پر است

این ممکن است به این دلیل باشد که در Gmail ایمیلی پر از حافظه دریافت نمی کنید. هر کاربر ظرفیت حافظه مشخصی دارد. برای بررسی آن ، مرورگر خود را باز کنید. وارد Gmail شوید. حالا وارد حساب مورد نظر شوید. در پایین صفحه ایمیل می توانید میزان ظرفیت و حافظه کامل را مشاهده کنید. به عنوان مثال ، در تصویر زیر ، 81 درصد ظرفیت پر شده و حدود 3.5 گیگابایت باقی مانده است.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

اگر از حالت عمودی استفاده می کنید ، می توانید ظرفیت را در سمت راست مشاهده کنید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

برای پاک کردن حافظه Gmail ، می توانید ایمیل هایی را که مهم نیستند یا پشتیبان گیری کرده اید حذف کنید. همچنین ایده خوبی است که ایمیل های بزرگتر را حذف کنید. ایمیل هایی که حاوی فایل های بزرگ هستند. همچنین ایمیل های Google Drive خود را حذف کنید. اگر نمی خواهید ایمیل ها را حذف کنید ، راه دیگر این است که حساب خود را ارتقا دهید و مشترک شوید. چندین اشتراک وجود دارد که گزینه های مختلفی را ارائه می دهند.

برای حذف ایمیل ، کادر کنار هر یک را علامت بزنید. سپس روی نماد سطل زباله در بالای کادر ایمیل کلیک کنید. قبلا ، Anzel Web آموزشی برای بازنشانی و حذف همه ایمیل های قدیمی Gmail از صندوق ورودی شما داشت.
داده ایم.

مشکل در دریافت ایمیل در Gmail

اگر می خواهید ایمیل های گروهی را پیدا کنید ، می توانید عبارت زیر را در نوار جستجوی Gmail تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

وجود دارد: پیوست بزرگتر: 15M

می توانید حجم مورد نظر را به جای 15M وارد کنید. به عنوان مثال 2M. ما در اینجا به دنبال ایمیل های بزرگتر از 15 مگابایت بودیم. این شماره را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

مشکل در دریافت ایمیل

حالا ایمیل های فیلتر شده را حذف کنید. پس از حذف آنها از “ورود. نامه ، باید به سطل بازیافت بروید و ایمیل ها را برای همیشه از آنجا حذف کنید. پوشه Recycle Bin را از منوی سمت چپ انتخاب کنید. سپس روی سطل خالی سطل زباله در بالای صفحه ضربه بزنید.

مشکل در عدم دریافت ایمیل

روی OK کلیک کنید. منتظر بمانید تا مراحل حذف کامل شود.

مشکل در دریافت ایمیل

چرا Gmail کار نمی کند؟ برگه های هرزنامه و همه نامه ها را بررسی کنید

گاهی اوقات بدون دریافت ایمیل مشکلی ندارید و برای شما ارسال می شود ، اما به جای ارسال به صندوق ورودی ، در پوشه Spam قرار دارد. مرورگر را باز کنید. وارد حساب Gmail خود شوید. سپس روی پوشه Spam در سمت چپ کلیک کنید.

مشکل در دریافت ایمیل در Gmail

ایمیلی که منتظر آن هستید ممکن است در این قسمت باشد. اگر در این بخش است ، روی آن کلیک کنید تا باز شود. سپس روی گزارش عدم اسپم کلیک کنید تا به ایمیل اطلاع دهید که چنین ایمیل هایی هرزنامه نیستند و باید به طور عادی ارسال شوند.

مشکل در دریافت ایمیل در Gmail

همچنین پیشنهاد می کنیم برگه Whole Mail را بررسی کنید. این بخش شامل تمام ایمیل های موجود در حساب شما می شود. در مرورگر وارد حساب خود شوید. سپس روی All Mail در سمت چپ کلیک کنید.

مشکل در دریافت ایمیل در Gmail

اگر این پوشه را نمی بینید ، روی More کلیک کنید. سپس All Mail را انتخاب کنید.

مشکل در دریافت ایمیل در Gmail

در این قسمت می توانید ایمیل را بیابید.

مشکل در دریافت ایمیل مشکل در Gmail به دلیل فیلتر شدن

با استفاده از برگه فیلتر فیلتر Gmail ، می توانید پیام ها را به ویژگی های خاصی محدود کنید. برای حل مشکل عدم دریافت ایمیل ، مرورگر خود را باز کرده و وارد حساب Gmail خود شوید. حالا روی نماد شبیه چرخ دنده ضربه بزنید و تنظیمات را وارد کنید. اکنون روی مشاهده همه تنظیمات کلیک کنید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

برگه فیلترها و آدرسهای مسدود شده را انتخاب کنید. فیلترها را بررسی کنید که آیا ایمیل ها را مسدود می کنند یا خیر.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

اگر فیلتری نمی خواهید و فکر می کنید از دریافت ایمیل جلوگیری می کند ، روی جلوی Delete کلیک کنید. در برخی موارد ، باید کنار فیلتر مورد نظر را علامت زده و سپس Delete را انتخاب کنید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

خدمات خوب دیگری نیز وجود دارد که می توانید به جای Gmail از آنها استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، سایت های جایگزین Yahoo و Gmail را مطالعه کنید.

چرا Gmail کار نمی کند؟ به دلیل ارسال ایمیل

مشکل عدم دریافت پیام در Gmail ممکن است به این دلیل باشد که ارسال ایمیل ها فعال است. برای بررسی این بخش ، به تنظیمات بروید. روی برگه Forwarding و POP / IMAP کلیک کنید. حالا ببینید ارجاع فعال است یا خیر.

مشکل عدم ورود به Gmail

برای دریافت ایمیل در صندوق ورودی ، روی پیکان کوچک در کادر دوم کلیک کنید. سپس Save a copy of Gmail را در صندوق ورودی خود انتخاب کنید.

مشکل عدم ورود به Gmail

این نوع Gmail یک نسخه از ایمیل ارسال شده به صندوق ورودی شما را قرار می دهد. برای لغو کامل این بخش ، روی لغو غیرفعال کردن بازارسال کلیک کنید.

مشکل عدم ورود به Gmail

در نهایت ، روی ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید.

مشکل عدم ورود به Gmail

چگونه مشکل دریافت پیام در Gmail را برطرف کنیم: فایروال را غیرفعال کنید

بسیاری از برنامه های آنتی ویروس فایروال پیش فرض را فعال می کنند که می تواند منجر به مسدود شدن ایمیل شود. برای حل مشکل عدم دریافت ایمیل با غیرفعال کردن فایروال ، در بخش جستجو در منوی Start به دنبال Windows Security باشید. سپس روی آن کلیک کنید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

سپس روی Firewall and Network Security کلیک کنید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

حالا Domain Network را انتخاب کنید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

نماد زیر فایروال Microsoft Defender را خاموش کنید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

برای سایر شبکه ها ، فایروال را به همان روش غیرفعال کنید.

برای غیرفعال کردن آنتی ویروس ، CTRL + ALT + DEL را فشار دهید. سپس Task Manager را انتخاب کنید. حالا به برگه Startup بروید. روی Antivirus کلیک کنید و Disable را انتخاب کنید.

مشکل در دریافت پیام در Gmail

سپس کامپیوتر را مجدداً راه اندازی کنید.

توجه: پس از بررسی ایمیل ، فایروال امنیتی سیستم خود را دوباره فعال کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، به شما آموزش داده ایم که چگونه مشکل عدم دریافت پیام در Gmail را حل کنید. علت مشکل شما چیست و چگونه آن را برطرف کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.