30
آگوست

با 7 راه حل مشکل دوربین گوشی شیائومی آشنا شوید

بسیاری از گوشی های شیائومی دارای دوربین قوی و با کیفیت هستند. با این حال ، دوربین این گوشی گاهی مشکلاتی دارد و نمی تواند تصویر را به درستی ثبت کند. شما می توانید این مشکلات را با چند روش ساده حل کنید. در این مقاله 7 راه حل مشکل دوربین گوشی شیائومی را از Anzel Web به شما آموزش می دهیم.

مشکل دوربین شیائومی را برطرف کنید

؟ نحوه رفع مشکلات دوربین در گوشی های شیائومی

گاهی اوقات دوربین های جلو و عقب گوشی های اندرویدی دچار مشکل می شوند. دوربین های شیائومی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی داشته باشند ، نتوانند به درستی تمرکز کنند ، صفحه سیاه را نشان دهند ، اشتباه کنند و وارد دوربین نشوند و غیره. در این مقاله از Anzel Web به شما آموزش می دهیم که چگونه مشکل دوربین گوشی شیائومی را برطرف کنید. انتظار بیشتری داشته باشید.

چگونه می توان خطای دوربین شیائومی را با پاک کردن حافظه پنهان برطرف کرد

برای حل مشکل ناموفق دوربین یا دسترسی به دوربین ، ابتدا تلفن را یکبار راه اندازی مجدد کنید. بسیاری از مشکلات را می توان با این روش ساده حل کرد. مطمئن شوید که همیشه لنزهای سلفی یا دوربین عقب را با یک پارچه نرم و مخصوص تمیز کنید تا عکس تار نشود.

توجه: گاهی اوقات هنگامی که تلفن گرم می شود یا در محیط گرم قرار می گیرد ، دوربین فعال نمی شود. در این حالت ، باید گوشی را جلوی فن ، کولر و ta نگه دارید تا خنک شود. سپس دوربین را آزمایش کنید. همچنین ، گاهی اوقات هنگامی که تلفن بسیار کم است ، دوربین فعال نمی شود.

سپس به تنظیمات بروید تا بتوانید کش دوربین را پاک کنید. برای رفتن به تنظیمات می توانید صفحه اصلی را به سمت پایین بکشید. سپس روی نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

حالا به برگه Applications رفته و All را انتخاب کنید. در این لیست ، دوربین را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. حالا روی Clear Cache کلیک کنید تا حافظه دوربین پاک شود. حالا تلفن را مجدداً راه اندازی کنید و دوربین را بررسی کنید.

مشکل خطای دوربین شیائومی

برای حل مشکل تاری دوربین ، مقاله مربوط به علت تیرگی عکس و دوربین را بخوانید.

مشکل دوربین گوشی شیائومی و دوربین مشکی را حل کنید

برای رفع مشکل دوربین شیائومی ، وقتی دوربین سیاه می شود و نمی توانید عکس بگیرید ، دوربین یا دوربین را وارد کنید. سپس ، با انگشت دست چپ ، سمت چپ تصویر سیاه را فشار دهید. همین کار را با دست راست و انگشت راست انجام دهید. شما باید این کار را همزمان انجام دهید و هر دو طرف تصویر سیاه را همزمان فشار دهید.

حالا چپ را رها کرده و راست را کمی بیشتر فشار دهید. اساساً ، این باعث می شود تصویر دوربین ظاهر شود.

مشکل دوربین سلفی شیائومی و دوربین عقب آن را با به روز رسانی اندروید حل کنید

برای تعمیر دوربین سلفی و دوربین عقب شیائومی ، به تنظیمات> همه چیز درباره تلفن> به روز رسانی سیستم بروید. سپس نسخه اندروید را بررسی کنید. اگر نسخه جدیدی وجود دارد ، Android را به روز کنید.

مشکل دوربین شیائومی برطرف شد

همچنین می توانید به قسمت Settings> System Application Updates بروید. سپس ببینید آیا آپدیتی برای دوربین وجود دارد یا خیر. در صورت بروزرسانی ، آن را به روز کنید.

مشکلات دوربین را با دوربین شیائومی Note دوربین هنگامی که دوربین فوکوس ندارد ، حل کنید

اگر دوربین شما روی سوژه تمرکز نکند ممکن است مشکلی داشته باشد. گاهی اوقات دوربین نمی تواند سوژه را پیدا کند. در این حالت ، برای فعال کردن فوکوس ، باید تصویر سوژه را در دوربین لمس کنید. اگر این مشکل همچنان ادامه داشت ، باید از روش دیگری استفاده کنید.

مشکل دوربین شیائومی برطرف شد

برای حل مشکل دوربین گوشی شیائومی در این مورد ، باید لنز ماکرو را غیرفعال کنید. این لنز برای ضبط سوژه های بسیار کوچک با جزئیات عالی طراحی شده است. اگر این عملکرد را به اشتباه فعال کنید ، عملکرد فوکوس در حالت عادی عکاسی غیرفعال می شود. برای فعال سازی باید وارد سیستم شوید. سپس حالت های دوربین را وارد کرده و ماکرو را غیرفعال کنید.

رفع خطای دوربین شیائومی با GCam

برای تعمیر دوربین شیائومی با پردازنده Snapdragon می توانید GCam را نصب کنید. برای انجام این کار ، به تنظیمات> تنظیمات پیشرفته> حریم خصوصی بروید. سپس فعال کردن منابع ناشناس را انتخاب کنید. اکنون آخرین نسخه GCam را بارگیری کنید. حالا آن را نصب کنید و دوربین را وارد کنید و مشکل را بررسی کنید. برخی از نسخه های GCam ممکن است کار نکند و ممکن است لازم باشد نسخه دیگری را بارگیری و نصب کنید.

مشکلات دوربین را با Xiaomi Note دوربین مشکل با بازگرداندن دوربین به تنظیمات اولیه و بازگرداندن آن به کارخانه حل کنید.

راه دیگر برای رفع مشکل دوربین جلوی گوشی شیائومی و دوربین پشت این است که دوربین را به تنظیمات اولیه بازگردانید. برای انجام این کار ، روی دوربین ضربه بزنید. روی منو با سه نقطه یا سه ردیف ضربه بزنید و به Setup بروید. اکنون Restore Defaults را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. سپس روی OK یا Yes کلیک کنید. با این کار تنظیمات دوربین گوشی بازنشانی می شود.

راه دیگر این است که تنظیمات کلی تلفن را انجام دهید. به تنظیمات و سپس System Applications بروید. حالا روی Camera ضربه بزنید. روی بازیابی پیش فرض ها کلیک کنید. سپس روی OK کلیک کنید و منتظر بمانید تا دوربین به تنظیمات اصلی بازگردد.

این ممکن است در مورد مدل های تلفن شیائومی صادق باشد:

تنظیمات> برنامه ها> تنظیمات برنامه سیستم> دوربین> بازیابی تنظیمات پیش فرض

مشکل دوربین حل نشد

اگر تمام روش های نرم افزاری را انجام داده اید و مشکل برطرف نشده است ، بهتر است تنظیم مجدد کارخانه یا Hard reset را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که با این کار همه اطلاعات و تنظیمات شما پاک می شود. در نتیجه ، قبل از انجام این کار ، حتماً از آنها پشتیبان تهیه کنید. برای انجام بازنشانی سخت ، ابتدا تلفن را خاموش کنید. هنگامی که تلفن خاموش است ، کلید صدا و دکمه روشن / خاموش را همزمان فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی شیائومی ظاهر شود. با استفاده از دکمه های صدا ، گزینه Wipe Data / Wipe Data یا Wipe cache partition را برجسته کنید. سپس آن را با دکمه پاور انتخاب کنید. در نهایت ، راه اندازی مجدد و سپس راه اندازی مجدد سیستم را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا داده ها پاک شوند. سپس تلفن را روشن کرده و دوربین را بررسی کنید.

دوربین جلو و عقب شیائومی به دلیل مشکلات سخت افزاری از کار می افتند

اگر نتوانستید مشکل دوربین را حل کنید ، همه کارها را انجام دادید و پاسخی دریافت نکردید ، ممکن است این یک مشکل نرم افزاری نباشد و ممکن است یک مشکل سخت افزاری وجود داشته باشد. در برخی موارد ، دوربین از مادربرد جدا می شود. برای بررسی این مشکل باید به منوی CIT دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به این منو ، به بخش شماره گیری بروید. سپس * # * # ۶۴۶۶۳ # * # * یا * # * # ۶۴۸۴ # * # * شماره گیری

مشکل دوربین سلفی شیائومی

وقتی منو فعال شد ، برای تست لنز اصلی وارد قسمت Master Back Camera شوید. سپس به دوربین Vice Back رفته و لنز دوم را بررسی کنید. حالا به Back Camera Aux_ بروید و سایر لنزها را بررسی کنید. اگر نمی توانید دوربین و لنزها را آزمایش کنید ، این مشکل سخت افزاری است. ممکن است تلفن ضربه خورده و قسمت هایی از دوربین آسیب دیده باشد. برای حل این مشکل ، تلفن خود را به نمایندگی معتبر برسانید.

برای اطلاع از دلیل وجود دوربین سیاه در سایر مدل های گوشی های اندرویدی و آیفونی ، مقاله علت و راه حل مشکل دوربین سیاه گوشی را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web نحوه حل مشکل دوربین گوشی شیائومی را به شما آموزش دادیم. چگونه مشکل دوربین گوشی خود را حل کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.