1
سپتامبر

با 6 روش تغییر آدرس IP در ویندوز 10 ، 11 ، 7 و 8 آشنا شوید

IP مخفف Internet Protocol یا Internet Protocol است و شامل اعداد منحصر به فردی است که به دستگاه شما اختصاص داده شده است تا بتوانید از اینترنت استفاده کنید. می توانید آدرس IP رایانه خود را به روش های مختلف تغییر دهید. در این مقاله از Anzel Web ما 6 روش تغییر آدرس IP را در ویندوز 10 ، 11 ، 7 و 8 به شما آموزش می دهیم و این روش ها را توضیح می دهیم.

نحوه تغییر IP در Windows 10 ، 11 و .. PC را بیاموزید

؟ چگونه آدرس IP رایانه خود را تغییر دهیم

گاهی اوقات برای استفاده از برخی سایت ها ، نصب روتر جدید خانه ، استفاده از برخی خدمات ، حریم خصوصی و امنیت ، باید آدرس IP رایانه خود را تغییر دهید. روش های مختلفی برای تغییر آدرس IP در ویندوز 10 ، 11 و .. وجود دارد. در این مقاله از Anzel Web نحوه تغییر آدرس IP ویندوز را به شما آموزش می دهیم. انتظار بیشتری داشته باشید.

نحوه تغییر ip کامپیوتر در Windows 10 از طریق تنظیمات

برای تنظیم IP در Windows 10 ، Win + I را فشار دهید یا روی منوی Start ضربه بزنید. Settings را انتخاب کنید. سپس Network and Internet را انتخاب کنید.

IP کامپیوتر را در ویندوز 10 تغییر دهید

بسته به اتصال به اینترنت ، روی یکی از گزینه های Wi-Fi یا اترنت کلیک چپ کنید.

IP کامپیوتر را در ویندوز 10 تغییر دهید

روی نام اینترنت در سمت راست کلیک کنید.

IP کامپیوتر را در ویندوز 10 تغییر دهید

در صفحه باز شده ، برگه تنظیمات IP را جستجو کنید. سپس روی Edit کلیک کنید.

IP کامپیوتر را در ویندوز 10 تغییر دهید

می توانید IP را در پنجره Edit IP Settings تغییر دهید. اگر می خواهید آدرس IP به طور خودکار مطابق روتر تنظیم شود ، Automatic (DHCP) را انتخاب کنید. به این IP آدرس IP پویا گفته می شود.

IP کامپیوتر را در ویندوز 10 تغییر دهید

اگر می خواهید یک آدرس IP ثابت یا یک آدرس IP ثابت را خودتان تنظیم کنید ، دستی را انتخاب کنید. بسته به پروتکل خود ، IPv4 یا IPv6 را روی روشن تنظیم کنید. شما می توانید هر دو را با توجه به نیاز خود فعال کنید. هر یک از این عناصر آدرس IP مختص به خود را دارند. در نتیجه ، باید اطلاعات مورد نیاز هر دو را وارد کنید.

آدرس IP ویندوز را تغییر دهید

برای تغییر آدرس IP در Windows 10 ، باید موارد زیر را تکمیل کنید:

آدرس IP: آدرس IP ثابت مورد نظر خود را وارد کنید. به عنوان مثال ، ما می خواهیم آدرس IP ویندوز 10 (پارتیشن IPv4) خود را به 192.168.50.10 تغییر دهیم.

طول پیشوند زیر شبکه: طول پیشوندی را تعیین کنید که اندازه زیر شبکه را تعیین می کند. به عنوان مثال ، ما روتر را طوری تنظیم کرده ایم که از ماسک زیر شبکه 255 5 255 ٫ 255.0 استفاده کند. در نتیجه ، طول پیشوند زیر شبکه ما 24 است.

دروازه: آدرس IP روتر خود را وارد کنید. به عنوان مثال 192. 168. 50.1.

آدرس IP ویندوز را تغییر دهید

تکمیل دو بخش Preferred DNS و Alternate DNS اختیاری است. روتر خود آنها را شناسایی می کند.

در نهایت روی ذخیره کلیک کنید.

آدرس IP ویندوز را تغییر دهید

اطلاعات نباید اشتباه باشد. در غیر این صورت اینترنت نخواهید داشت. در این حالت ، به این بخش بازگردید و Automatic (DHCP) را انتخاب کنید.

نحوه تغییر IP در ویندوز 7 ، 8 ، 10 و … را از کنترل پنل بیاموزید

برای تغییر IP کامپیوتر از این طریق ، در منوی Start به دنبال Search Control Panel بگردید. روی آن کلیک کنید و سپس روی نمایش وضعیت شبکه و وظایف در شبکه و اینترنت کلیک کنید.

نحوه تغییر آدرس IP رایانه را بیاموزید

در قسمت Network and Sharing Center ، روی Internet در قسمت نمای کلی شبکه های فعال خود ضربه بزنید.

نحوه تغییر آدرس IP رایانه را بیاموزید

حالا روی Properties کلیک کنید.

نحوه تغییر آدرس IP رایانه را بیاموزید

در پنجره ای که باز می شود ، بسته به آدرس IP ای که می خواهید تغییر دهید ، پروتکل اینترنت نسخه 4 (TCP / IPv4) یا پروتکل اینترنت نسخه 6 (TCP / IPv6) را انتخاب کنید. اگر می خواهید هر دو را تغییر دهید ، مراحل زیر را برای هر دو دنبال کنید.

نحوه تغییر آدرس IP رایانه را بیاموزید

سپس روی Properties کلیک کنید.

نحوه تغییر آدرس IP رایانه را بیاموزید

اکنون پنجره جدیدی باز می شود. اگر می خواهید یک آدرس IP پویا داشته باشید که به طور خودکار توسط روتر برای Windows شما تنظیم شده است ، به طور خودکار آدرس IP را انتخاب کنید.

نحوه تغییر آدرس IP رایانه را بیاموزید

اگر می خواهید یک آدرس IP ثابت برای آداپتور شبکه خود داشته باشید ، استفاده از آدرس IP زیر را انتخاب کنید. سپس اطلاعات مورد نیاز را برای تنظیم دستی IP در Windows 10 و .. وارد کنید.

در نهایت ، روی OK کلیک کنید و همه پنجره ها را ببندید.

نحوه تغییر آدرس IP رایانه با نرم افزار Proxy و تعویض IP را بیاموزید

نحوه تغییر IP

برای تغییر آدرس IP ویندوز می توانید از برنامه های تعویض IP استفاده کنید. فقط نرم افزار تغییر IP را در رایانه خود بارگیری و نصب کنید. سپس آن را باز کنید. کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس روی Connect ضربه بزنید. این آدرس IP شما را در کمتر از یک دقیقه تغییر می دهد.

برای یادگیری نحوه تنظیم مجدد تنظیمات شبکه ، نحوه تنظیم مجدد تنظیمات شبکه در Windows را مطالعه کنید.

نحوه تنظیم IP در ویندوز 11 ، 10 و … با خاموش کردن مودم

IP را در ویندوز 11 تنظیم کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای مشاهده آدرس های IP در ویندوز 10 ، 11 و است ، ورود به Whatismyipaddress و دیدن آدرس IP ویندوز است. یافتن IP در ویندوز 11 ، 10 و کمک به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که این روش به درستی کار می کند. سپس مودم را به طور کامل خاموش کنید تا آدرس IP ویندوز تغییر کند. حداقل 5 دقیقه صبر کنید. گاهی وقت بیشتری لازم است. سپس دوباره آن را روشن کنید. اکنون دوباره به سایت ذکر شده بروید و IP را ببینید. این نوع مودم فرض می کند که سیستم شما یک دستگاه جدید است و به آن IP جدیدی می دهد. گاهی اوقات باید چندین بار این کار را انجام دهید تا به نتیجه برسید. توصیه می کنیم مودم را شب ها خاموش کرده و صبح روشن کنید. اگر مودم و روتر شما جدا هستند ، باید این کار را برای هر دو انجام دهید. هنگام روشن شدن ، ابتدا مودم را روشن کنید. سپس روتر را روشن کنید.

نحوه تغییر IP در CMD

همچنین می توانید از خط فرمان برای تغییر آدرس IP در اینترنت و ویندوز استفاده کنید. روی منوی Start Windows 10 یا 8.1 راست کلیک کنید ، یا Win + X را فشار دهید. حالا روی Command Prompt (Administrator) کلیک کنید. در نسخه های قدیمی تر ، در منوی Start به دنبال خط فرمان باشید. سپس روی آن راست کلیک کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

قبل از تغییر آدرس IP ، باید نام کامل شبکه خود را برای رابط کاربری که می خواهید تغییر دهید پیدا کنید. برای انجام این کار ، دستور زیر را وارد کنید:

رابط netsh ipv4 پیکربندی را نشان می دهد

IP را به CMD تغییر دهید

اکنون در این قسمت به دنبال رابط کاربری باشید. در مثال ما ، ما می خواهیم این کار را برای Wi-Fi انجام دهیم ، که در دستگاه ما به نام ما نامگذاری شده است. همچنین می توانید نام سایر اتصالات مانند اتصال منطقه محلی ، اتصال منطقه 2 * و اترنت را مشاهده کنید. نام دقیق رابط را پیدا کرده و بنویسید. زیرا بعداً به آن نیاز داریم.

حالا دستور زیر را برای آدرس IP ثابت وارد کنید:
رابط netsh ipv4 تنظیم آدرس آدرس = ”INTERFACE NAME” IP_ADDRESS SUBNET_MASK GATEWAY ثابت

IP را به CMD تغییر دهید

به جای نام INTERFACE ، نامی را که نوشته اید وارد کنید.

مثلا:
netsh interface ipv4 set address name = ”Wi-Fi” static 192.168.3.8 255.255.255.0 192.168.3.1

اطلاعات مربوط به قسمت های مختلف فرمان با توجه به ویژگی های سیستم شما جایگزین می شود. در مثال ما موارد زیر جایگزین شده اند:

آدرس IP: 192.168.3.1 (IP مورد نظر شما)

ماسک زیر شبکه: 255.255.255.0

دروازه: 192.168.3.1

اگر از یک آدرس IP ثابت استفاده می کنید و می خواهید آن را به یک آدرس پویا تغییر دهید که به سرور DHCP مانند روتر تغییر می کند ، به جای آن دستور زیر را وارد کنید:

رابط netsh ipv4 نام را به آدرس = “INTERFACE NAME” منبع = dhcp تنظیم کنید

IP را به CMD تغییر دهید

نحوه تغییر آدرس IP و به روز رسانی خودکار آن در CMD

Win + R را فشار دهید تا IP در Windows 10 دریافت شود و آدرس IP را از این طریق به روز کنید. سپس cmd را در قسمت RUN تایپ کرده و Enter را فشار دهید. خط فرمان باز می شود. دستور زیر را وارد کرده و Enter را فشار دهید:

ipconfig / release

یک سری متن نمایش داده می شود. پس از اتمام متون ، دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

ipconfig / بروز رسانی

سپس پنجره را ببندید. آدرس IP شما به روز شد.

اگر در خطای ویندوز خود با آدرس IP تشخیص خطای Windows مواجه شدید ، مقاله نحوه حل مشکل تعارض IP در Windows را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، نحوه تغییر آدرس IP در ویندوز 10 ، 11 و .. را به شما آموزش دادیم. از کدام روش برای تغییر آدرس IP رایانه خود استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.