13
جولای

با 3 روش تصحیح خطای فن CPU آشنا شوید

خطا خطای خنک کننده ی پردازنده یکی از رایج ترین خطاهایی که می تواند هنگام شروع و راه اندازی ویندوز رخ دهد. این پیام توسط BIOS ارسال می شود و در این حالت مشکلی در فن CPU وجود دارد. در این مقاله ، ما به شما یاد می دهیم که چگونه مشکل خطای فن CPU Anzel Web را حل کنید.

پیام خطای فن CPU

؟ چگونه پیام خطای فن CPU را برطرف کنم

خطای فن لپ تاپ پیام متداولی است که هنگام راه اندازی رایانه ظاهر می شود. این هشدار معمولاً پس از خاموش شدن رایانه به دلیل گرم شدن بیش از حد ظاهر می شود. این خطا ممکن است به دلیل عدم توانایی فن در خنک سازی سخت افزار باشد. روش های مختلفی برای رفع این خطا وجود دارد. در این مقاله ، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه پیام خطای فن CPU را از Anzel Web اصلاح کنید. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

دلایل خطای فن CPU

خطای خنک کننده ی پردازنده

چندین دلیل برای خطای فن CPU وجود دارد. اطلاعات فن BIOS ممکن است به درستی تنظیم نشده باشد. اگر اطلاعات را اشتباه وارد کنید ، باید آنها را تغییر دهید. دلیل دیگر وجود گرد و غبار است. گرد و غبار می تواند از عملکرد صحیح فن جلوگیری کرده و سرعت آن را کم کند. در نتیجه فن نمی توانست CPU را به درستی خنک کند. در این حالت ، اگر جعبه یا صفحه کلید لپ تاپ را لمس کنید ، متوجه گرم شدن بدنه خواهید شد.

دلیل دیگر این خطا عدم اتصال صحیح فن CPU است. اگر لپ تاپ یا کیس آسیب دیده باشد ، لپ تاپ را گم کرده اید و … ، ممکن است اتصال به فن قطع شود. دلیل دیگر خراب شدن فن و خرابی آن است. اگر هیچ یک از موارد بالا اتفاق نیفتد ، ممکن است فن CPU آسیب ببیند یا بسوزد.

حتما به صدای فن توجه داشته باشید. بعضی اوقات فن خیلی بلند به صدا در می آید ، گاهی متوقف می شود یا صدای عجیبی ایجاد می کند. در هر صورت ، شما باید علت را پیدا کنید و آن را از بین ببرید. سایر طرفداران رایانه باید به درستی کار کنند.

می توانید فن CPU را حذف ، نصب کنید و …. برای یادگیری این موارد ، آموزش تعویض ، نصب و … فن CPU را روی مادربرد بخوانید.

با روش های ساده مشکل خطای فن CPU را برطرف کنید

خطای خنک کننده ی پردازنده

برای رفع خطای Lenovo … ابتدا رایانه خود را به مکانی خنک برسانید. اگر نمی توانید آن را حرکت دهید ، کولر یا فن را روشن کنید تا سیستم خنک شود. هوای گرم اتاق می تواند سیستم را تحت فشار قرار دهد.

سپس دریچه هوا را تمیز کنید. گرد و غبار و خاک را با یک برس نرم تمیز کنید. جارو برقی را روی آخرین مرحله مکش قرار دهید و آن را تمیز کنید.

راه دیگر این است که فن CPU را گردگیری کنید. برای این کار باید سیستم را خاموش کرده و قاب کامپیوتر را باز کنید. سپس آن را با اسپری هوای فشرده تمیز کرده و گرد و غبار را پاک کنید. در این مرحله از مواد شوینده استفاده نکنید. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید ، رایانه خود را نزد متخصص ببرید. برخی از دستگاه ها نیز باز نمی شوند. در این حالت ، رایانه را ارائه دهید.

وقتی قاب کامپیوتر باز است ، از اتصال صحیح فن اطمینان حاصل کنید. فن نباید شل یا آویزان باشد.

زیاد اورکلاک نکنید. اورکلاک می تواند گرمای سیستم را افزایش دهد. بعضی اوقات فن نمی تواند از عهده این گرما برآید. این می تواند به مدارها آسیب برساند و دستگاه را خاموش کند.

خطای فن CPU را در BIOS اصلاح کنید

خطای فن CPU را اصلاح کنید

برای اصلاح خطای فن ، رایانه خود را در حالت BIOS راه اندازی کنید. این بسته به مدل رایانه شما متفاوت خواهد بود. قسمت تنظیمات فن CPU را پیدا کنید. به طور کلی ، این بخش را باید در تنظیمات پیشرفته پیدا کنید. اکنون برگه RPM را پیدا کنید. مقدار پیش فرض باید حدود 600 دور در دقیقه باشد. آن را به 300 تغییر داده و تغییرات را ذخیره کنید. از BIOS خارج شوید و رایانه را روشن کنید.

سایر موارد موجود در BIOS را نیز بررسی کنید. برای انجام این کار ، به Advanced Settings> Hardware Monitor> CPU Fan رفته و Active Heatsink and Fan Vent را فعال کنید. رادیاتور غیرفعال و کانال فن بدون فن را غیرفعال یا غیرفعال کنید. تغییرات را ذخیره کرده و از BIOS خارج شوید.

خطای خنک کننده ی پردازنده

با دیدن این خطا ، با فشار دادن F1 وارد BIOS می شوید. برای اصلاح خطای F1 در رایانه ، تنظیمات فن را تنظیم کنید. برای این کار ، پس از ورود به BIOS ، به Monitor> Fan Speed ​​Monitor (CPU Fan Speed) بروید. حالت N / A را به Ignore تغییر دهید. سپس بر روی Exit کلیک کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

خطای فن CPU را با نرم افزار کنترل سرعت و دما اصلاح کنید

خطای فن CPU را با SpeedFan اصلاح کنید

SpeedFan را بارگیری کنید تا خطای فن CPU برطرف شود. این برنامه دمای کامپیوتر را کنترل می کند و می توانید سرعت فن ها را کنترل کنید. این برنامه با نمودار نمودار دمای سیستم شما را نشان می دهد و می توانید دمای قطعات منفرد را به صورت جداگانه مشاهده کنید. روش دیگر نصب PC Repair & Optimizer Tool است. فقط برنامه را نصب کنید. سپس آن را اجرا کرده و روی Scan Now کلیک کنید. صبر کنید تا مشکلات پیدا شود. در آخر ، روی Repair all کلیک کنید. می توانید نسخه کامل این برنامه را از سرویس های ایرانی بارگیری کنید.

برای دیدن دمای سیستم می توانید از روش های دیگری استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش ها ، نحوه نظارت بر دمای پردازنده را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه پیام Anzl Web CPU Fan Error Error را برطرف کنید. چگونه این مشکل را حل کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.