رفتن به نوشته‌ها

با 13 روش حل مشکل iPhone Face ID آشنا شوید

Face 🤳 iPhone 🤳 کاربردهای بسیاری دارد. به عنوان مثال ، باز کردن قفل آیفون ، تأیید خرید ، ورود به برنامه و غیره. با تأیید شناسه فیس بوک انجام می شود. از آنجا که برخی از کاربران در استفاده از این سرویس مشکلی دارند ، امروز در پی سی آموزش قصد داریم نحوه حل مشکل Face Face ID را به شما آموزش دهیم.

با خرابی فیس بوک آیفون مشکلی برطرف شد

چگونه Face ID را که در iPhone کار نمی کند ، اصلاح کنیم

ویژگی iPhone Face ID هیجان انگیز به نظر می رسد ، اما اگر در استفاده از آن مشکلی داشته باشید ناامیدکننده خواهد بود. دلایل مختلفی برای مشکل Facebook ID وجود دارد که با استفاده از روش ها می توان آنها را برطرف کرد. ما در زیر این موضوع را با جزئیات بیشتری بحث خواهیم کرد.

برای حل مشکل چهره آیفون ، پشتیبانی تلفن را بررسی کنید

اگر آیفون خود را تازه خریداری کرده اید ، قبل از انجام هر کاری مطمئن شوید که تلفن شما از Face ID پشتیبانی می کند. این فناوری به طور کلی توسط سری iPhone XS Max ، iPhone XS ، iPhone XR یا iPhone X در آیفون استفاده می شود. بنابراین ، اگر چنین تلفن هایی یا نسخه های جدیدتری دارید ، باید بتوانید از Face ID استفاده کنید.

اگر آیفون از Facebook ID پشتیبانی نمی کند ، پیشنهاد می کنیم آموزش فیلم نحوه فعال سازی قفل اثر انگشت iPhone Touch ID را مطالعه کنید.

دلیل خرابی آیفون در فیس بوک چیست؟ چیزهای مهم

اگر دستگاه از شما بخواهد رمز ورود را وارد کنید و شناسه فیس بوک کار نکند ، روند کار ممکن است طبیعی باشد. زیرا در موارد زیر به جای استفاده از Face ID ، باید رمز عبور یا Apple ID را وارد کنید.

 • شما روی صورت خود ماسک دارید.
 • دستگاه به تازگی روشن یا راه اندازی مجدد شده است.
 • بیش از 48 ساعت قفل دستگاه باز نشده است.
 • طی شش و نیم روز گذشته ، از رمز عبور برای باز کردن قفل دستگاه استفاده نشده است و Facebook ID در 4 ساعت گذشته قفل دستگاه را باز نکرده است.
 • دستگاه دستور قفل از راه دور را دریافت کرده است.
 • پنج تلاش ناموفق برای مطابقت با چهره انجام شد.
 • پس از شروع حالت اضطراری SOS ، همزمان کلید ولوم و کلید کناری را به مدت دو ثانیه فشار داده و نگه دارید.

اگر این اتفاق بیفتد ، پس از یک بار باز کردن دستگاه با کد ، این مشکل برطرف می شود.

به روز رسانی iPhone Face Debug Update موجود نیست

در برخی موارد ، خود سیستم عامل iOS مشکلی دارد. بنابراین یکی از مواردی که باید برای حل آن تلاش کنید این است که نسخه iOS تلفن خود را به جدیدترین نسخه به روز کنید.

به روز رسانی iPhone Face Debug Update موجود نیست

با بررسی تنظیمات Face ID ، iPhone ID را فعال کنید

برای بررسی تنظیمات Face ID خود به تنظیمات تلفن بروید. سپس وارد تب Face ID & Passcode شوید. مطمئن شوید که Face ID تنظیم شده و ویژگی هایی که می خواهید با Face ID استفاده کنید روشن و روشن هستند.

با بررسی تنظیمات Face ID ، iPhone ID را فعال کنید

عدم پوشش دوربین برای از بین بردن خرابی Face ID

این فناوری با دوربین ها و سنسورهای TrueDepth واقع در بالای صفحه کار می کند. اگر این قسمت از تلفن توسط یک حاشیه ، محافظ صفحه و … پوشانده شود ، نمی توانید از این فناوری استفاده کنید. بنابراین به اینها نگاه کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که هیچ کثیفی در این قسمت وجود ندارد.

عدم پوشش دوربین برای اصلاح شناسه چهره

اگر از iPad در حالت افقی استفاده می کنید ، مطمئن شوید که انگشت یا کف دست شما دوربین و سنسور را پوشش نمی دهد. در این حالت ، پیام Camera Closed با فلشی به سمت دوربین TrueDepth در بالای صفحه نشان داده می شود.

چرا آیفون کار نمی کند؟ عدم پوشش صورت برای رفع مشکلات صورت آیفون

اگر Face ID قادر به شناسایی چهره شما نیست ، باید اطمینان حاصل کنید که چشم ، بینی و دهان شما به طور کامل از دوربین TrueDepth قابل مشاهده است. اگر از ماسکی که دهان و بینی شما را پوشانده استفاده کنید ، شناسه Face کار نمی کند. اگر ماسک صورت دارید ، پس از کشیدن به بالا ، رمز ورود خود را وارد کنید.

البته ، Face ID با تعداد زیادی عینک آفتابی کار می کند ، مگر اینکه از نوع خاصی از عینک استفاده کنید که عبور نور مادون قرمز را مسدود می کند.

رو به دوربین برای حل مشکل تنظیم نشدن شناسه چهره

Face ID آیفون فقط در حالت ایستاده و صورت شما در مقابل دوربین TrueDepth کار می کند. در iPad ، می توانید از Face ID به هر جهت استفاده کنید.

رو به دوربین برای حل مشکل تنظیم نشدن شناسه چهره

دوربین TrueDepth همان دید دوربین دوربین سلفی را دارد. بنابراین ، باید آن را رو در رو بگیرید و در فاصله 25 تا 50 سانتی متری از آن به عنوان یک دست باشد.

چگونه می توان مشکل Face ID را که در iPhone کار نمی کند حل کرد؟ با راه اندازی مجدد تلفن

راه اندازی مجدد تلفن می تواند بسیاری از مشکلات سطحی را برطرف کند. بنابراین ، بهتر است یکبار آیفون یا آیپد خود را دوباره راه اندازی کنید. پس از وارد کردن رمز عبور ، سعی کنید از شناسه فیس بوک خود استفاده کنید.

همچنین اگر مشکلی در لرزش گوشی وجود داشته باشد ، خواندن مقاله علت و 10 راه حل مشکل لرزش اندروید و آیفون برای شما مفید و مفید خواهد بود.

برای حل یک مشکل شناسه فیس بوک که کار نمی کند ، یک ظاهر جدید اضافه کنید

برای بیشتر کاربران ، شناسه فیس بوک با تغییرات مداوم تغییر می کند. اما اگر ظاهری دارید که ممکن است کاملاً متفاوت به نظر برسد ، بهتر است آن را به شناسه فیس بوک خود اضافه کنید تا چهره شما مشخص شود. توجه داشته باشید که Face ID نمی تواند صورت را با ماسک شناسایی کند. برای شخصی سازی ظاهر جایگزین ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

 1. به تنظیمات تلفن و Face ID و گذرواژه بروید. در صورت لزوم رمز ورود را وارد کنید.
 2. تنظیم یا ظاهر جایگزین را لمس کنید.
 3. مستقیم به آیفون نگاه کنید و صورت خود را به حالت فرم درآورید.
 4. سر خود را به آرامی حرکت دهید تا دایره کامل شود. اگر نمی توانید سر خود را حرکت دهید ، روی گزینه های دستیابی ضربه بزنید.
 5. وقتی اسکن Face ID خود را برای اولین بار تمام کردید ، روی «ادامه» ضربه بزنید.
 6. سر خود را با احتیاط حرکت دهید تا دایره برای بار دوم کامل شود.
 7. وقتی تنظیمات شناسه فیس بوک کامل شد ، روی انجام شد کلیک کنید.

برای حل مشکل Face ID را بازنشانی کنید

اگر هنوز به کمک نیاز دارید ، بهتر است Face ID خود را بازنشانی کرده و دوباره تنظیم کنید. برای این کار ، تنظیمات تلفن و برگه Face ID & Passcode را باز کرده و Reset Face ID را فشار دهید. در پایان مراحل ، روی تنظیم Face ID ضربه بزنید تا شناسه Facebook خود را دوباره تنظیم کنید.

تنظیم مجدد آیفون برای حل مشکل شناسه فیس بوک مشکل است

ما قبلاً نحوه تنظیم مجدد سخت افزار پی سی آموزش یا سخت افزار iPhone را به شما آموزش داده ایم. انجام این فرآیند همچنین می تواند مشکل شما را حل کند ، بنابراین بهتر است یک بار امتحان کنید.

تنظیم مجدد کارخانه

بازگرداندن آیفون به تنظیمات کارخانه نیز می تواند مشکل شما را برطرف کند. بنابراین ، اگر تاکنون پاسخی به هیچ وجه دریافت نکرده اید ، می توانید تنظیم مجدد کارخانه آیفون را انجام دهید.

برای رفع مشکل با Face ID به مرکز خدمات بروید

سرانجام ، اگر همچنان در استفاده از iPhone Face ID مشکلی دارید ، ممکن است دستگاه شما از نظر سخت افزاری مشکل داشته باشد. برای انجام این کار ، آن را در تعمیرگاه های معتبر برای بررسی بیشتر بگذارید.

سرانجام ، اگر با خطای Activation Lock نیز مواجه شدید ، حتماً آموزش 6 روش حذف پیام قفل فعال سازی آیفون را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز ما به شما آموزش داده ایم که چگونه مشکل فیس بوک آی دی را در آیفون حل کنید. مشکل شما چگونه حل شد؟ شما می توانید نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را در مورد مشکل ایده های صورت با ماسک و موارد دیگر به اشتراک بگذارید. در قسمت نظرات این پست.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید