1
آوریل

با 12 روش برای حل مشکل جابجایی حروف از صفحه کلید در ویندوز 10 ، 8 و 7 آشنا شوید

لپ تاپ ها و رایانه های امروزی معمولاً از زبان های نوشتاری مختلفی پشتیبانی می کنند. اگر هنگام تایپ کردن در جابجایی حروف مشکل داشته باشید ، این کاملا قابل حل است. در این مقاله از پی سی آموزش ، 12 روش برای حل مشکل هجی صفحه کلید در ویندوز 10 ، 8 و 7 را بررسی خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

اشتباه تایپی برطرف شده و صفحه کلید لپ تاپ و کامپیوتر منتقل شده است

نحوه رفع اشتباه تایپ صفحه کلید در لپ تاپ و کامپیوتر

کلیدهای صفحه کلید معمولاً از یک استاندارد پیروی می کنند ، مگر اینکه آنها را به زبان خاصی تنظیم کنید. صفحه کلید سخت افزار ساده ای دارد اما بسته به مکان و زبان مورد استفاده قابل تغییر است. این تغییرات و اختلافات گاهی هنگام نوشتن مشکلاتی را ایجاد می کند. برای حل مشکل جابجایی حروف روی صفحه کلید در ویندوز 10 ، 8 و 7 ، راه حل هایی وجود دارد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

با بررسی طرح بندی صفحه کلید ، مسئله انتقال حروف صفحه کلید را در ویندوز 10 برطرف کنید

برای انجام این کار ، باید به قسمت تنظیمات رایانه خود بروید. سپس بر روی گزینه Time and Language کلیک کنید. سپس تب Language را انتخاب کنید.

با حروف درحال حرکت از صفحه کلید در ویندوز 8 رفع شد

سپس زبانی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کرده و گزینه ها را کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که صفحه کلید به درستی اضافه شده است. برای افزودن طرح بندی متفاوت صفحه کلید ، روی دکمه Add کلیک کنید.

سپس طرح صفحه کلید دیگری را انتخاب کنید. در آخر ، طرح نادرست را بردارید.

با بررسی تنظیمات زبان ، صفحه کلید را در ویندوز 10 حذف کنید

برای انجام این کار ، باید به قسمت تنظیمات رایانه خود بروید. سپس بر روی گزینه Time and Language کلیک کنید. سپس تب Language را انتخاب کنید.

این لیست را برای زبانهای دیگری غیر از زبانهایی که معمولاً استفاده می کنید بررسی کنید.

زبان های مورد نیاز خود را انتخاب کرده و برای حذف آنها روی حذف کلیک کنید.

با غیرفعال کردن اسکریپت ها و برنامه ها ، تغییر مکان صفحه کلید در ویندوز 10 را حذف کنید

اگر در رایانه خود برنامه یا اسکریپتی دارید که مستقیماً روی کلیدهای صفحه کلید تأثیر می گذارد ، آنها را حذف کنید. ممکن است به درستی پیکربندی نشده باشند و باعث وارد شدن نویسه های نادرست شوند. برای مثال ، حتماً اسکریپتهای AutoHotKey را حذف کنید تا مشکل تنظیم صفحه کلید برطرف شود.

همچنین دکمه NumLock صفحه کلید را غیرفعال کنید. با روشن کردن این کلید ممکن است کلیدهای صفحه کلید رایانه شما تغییر کند.

با استفاده از Keyboard Troubleshooter حرکت صفحه کلید را در ویندوز 10 برطرف کنید

عیب یاب Computer Key گاهی می تواند برخی از اسکریپت ها را که ممکن است در تنظیمات صفحه کلید شما تداخل ایجاد کند ، شناسایی و حذف کند. برای این کار ابتدا وارد تنظیمات رایانه شوید. در این قسمت گزینه Update and Security را انتخاب کنید. سپس به قسمت عیب یابی بروید. سپس روی ابزار پیشرفته عیب یابی کلیک کنید. عیب یابی صفحه کلید را فعال کنید و نکاتی را که در صفحه ظاهر می شود دنبال کنید.

صفحه کلید به اشتباه وارد شده است

با حذف نصب و نصب مجدد صفحه کلید ، مشکل انتقال حروف از صفحه کلید را در ویندوز 10 حل کنید

در حالی که صفحه کلید به سادگی دستگاهی برای روشن و پخش است ، وظیفه عملکرد صحیح آن بر عهده راننده است. حذف و نصب مجدد صفحه کلید دستگاه ممکن است مشکلات را برطرف کند.

اشتباه تایپی و صفحه کلیدهای منتقل شده روی لپ تاپ و کامپیوتر

برای این کار ابتدا Device Manager را شروع کنید. سپس صفحه کلیدها را باز کنید. سپس روی صفحه کلید راست کلیک کرده و Uninstall a device را کلیک کنید

مشکل فشار دادن کلید و وارد کردن دو حرف روی صفحه کلید

سیستم را مجدداً راه اندازی کنید. صفحه کلید و درایورهای آن در حالت بوت دوباره نصب می شوند.

رفع مشکل با انتقال حروف از صفحه کلید در ویندوز 10 به یک برنامه خاص

بعضی اوقات ممکن است صفحه کلید بتواند حروف پیمایشی را در یک برنامه خاص وارد کند. در حالی که در برنامه های دیگر بدون مشکل کار می کند. در چنین مواردی ، مشکل عمدتا در برنامه ای است که از آن استفاده می کنید.

در این موارد ، تنظیمات قلم نرم افزار را در برنامه بررسی کنید تا مطمئن شوید که قلم های اشتباهی مانند Webding را انتخاب نکرده اید. اگر فونت نرم افزار را تغییر دهید ، معمولاً مشکل ورود به صفحه کلید برطرف می شود.

با به روزرسانی سیستم عامل رایانه ، مشکل سردرگمی حروف صفحه کلید رایانه خود را برطرف کنید

بعضی اوقات استفاده نکردن از آخرین نسخه سیستم عامل رایانه شما می تواند در تنظیمات صفحه کلید مشکل ایجاد کند. برای این کار ، سیستم عامل رایانه خود را ارتقا دهید. برای این کار ابتدا به تنظیمات رایانه خود مراجعه کنید. سپس به تب Update and Protection بروید. سپس با انتخاب گزینه Windows Update ، سیستم عامل به روز می شود.

با حروف درحال حرکت از صفحه کلید در ویندوز 10 رفع شد

وقتی آماده شدید ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید. سپس بررسی کنید که آیا با وارد کردن حروف اشتباه روی صفحه کلید مشکلی ندارید.

با اسکن رایانه خود از نظر بدافزار ، صفحه کلید لپ تاپ را تغییر دهید

بعضی اوقات وارد کردن حروف اشتباه روی صفحه کلید به دلیل تأثیر منفی بدافزار بر روی آنها است. در این موارد ، شما باید کل سیستم را با استفاده از یک برنامه آنتی ویروس نصب شده روی رایانه خود اسکن کنید. در صورت شناسایی بدافزار ، آنها را بردارید. لطفاً دوباره بررسی کنید تا آیا مشکل ورودی صفحه کلید برطرف شده است.

حرکت صفحه کلید را در ویندوز 10 با استفاده از صفحه کلید دیگر حذف کنید

اگر همه موارد بالا را امتحان کرده اید و همچنان در تعویض حروف صفحه کلید در ویندوز 10 مشکل دارید ، ممکن است بخواهید صفحه کلید دیگری را جستجو کنید. کیبورد با قیمت های مختلف در بازار موجود است. پیشنهاد می کنیم ابتدا یک صفحه کلید تهیه کنید و آن را امتحان کنید. اگر به درستی کار کرد ، آن را بردارید.

تغییر صفحه کلید لپ تاپ در سیستم عامل Mac

اگر از سیستم عامل Mac در رایانه یا لپ تاپ خود استفاده می کنید ، می توانید زبانهای صفحه کلید را تغییر دهید تا مشکل حروف درهم و برهم صفحه کلید حل شود. برای این کار می توانید روی کلیدهای Command و Spacebar صفحه کلید کلیک کنید تا بین صفحات موجود حرکت کند. همچنین می توانید روی نماد کلیک کنید تا زبانهایی را که به عنوان ورودی در رایانه شما استفاده می شوند ، مشخص کنید. تصویری با عنوان Macapple1.png کلیک. سپس باید گزینه System Preferences را کلیک کنید.

مشکل جابجایی حروف از صفحه کلید را در ویندوز 7 حل کنید

در صفحه باز شده ، گزینه Keyboard را کلیک کنید. با این کار می توانید به تنظیمات صفحه کلید بروید.

چرا حروف صفحه کلید بهم ریخته است

در صفحه جدید ، منابع ورودی را انتخاب کنید. در این بخش می توانید انتخاب کنید که کدام زبانها را در رایانه خود نصب کنید.

اصلاح صفحه کلید لپ تاپ

در صفحه جدید ، روی نماد + کلیک کنید. به این ترتیب می توانید زبان های جدیدی را به لیست رایانه خود اضافه کنید.

مشکل وارد کردن حروف و اعداد روی صفحه کلید لپ تاپ

در صفحه باز شده ، به دنبال نام زبان مورد نظر خود بگردید.

حروف صفحه کلید کامپیوتر را مخلوط کنید

پس از انتخاب زبان مورد نظر ، گزینه Add را کلیک کنید.

حروف صفحه کلید لپ تاپ را جدا کنید

با این کار زبان جدیدی به صفحه کلید رایانه شما اضافه می شود و مشکل وارد کردن حروف و اعداد روی صفحه کلید لپ تاپ برطرف می شود.

مسئله انتقال حروف از صفحه کلید در ویندوز 8 ، 10 و ..

برای تغییر صفحه کلید ویندوز 8 می توانید از کلید NumLock روی صفحه کلید استفاده کنید. برای این کار ابتدا آنها را با فشار دادن کلید NumLock یا ترکیب کلید Fn + NumLock فعال کنید. این صفحه کلید لپ تاپ شما را به یک پد دیجیتال تبدیل می کند. سپس با فشار دادن NumLock یا Fn + NumLock آن را غیرفعال کنید. اکنون وارد شوید مشکل شما احتمالاً حل خواهد شد. در صورت ادامه مشکل ، ممکن است زبانی که برای ورود انتخاب کرده اید نادرست باشد.

صفحه کلید ویندوز 10 را تغییر دهید

برای تغییر زبان سیستم عامل خود ، روی دکمه Language در سینی سیستم کلیک کنید. در زیر لیستی از زبانهای موجود است که می توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته اگر بیش از یک زبان یا صفحه کلید روی رایانه شما نصب شود ، این اتفاق می افتد.

Win + C را فشار دهید تا منوی Charms باز شود. اگر روش بالا جواب نداد از این روش استفاده کنید. سپس گزینه Settings را کلیک کنید.

تنظیم صفحه کلید

سپس روی Control Panel کلیک کنید تا این پنجره باز شود.

صفحه کلید به اشتباه وارد شده است

در صفحه باز شده ، در بخش ساعت ، زبان و منطقه ، روی تغییر روشهای ورودی کلیک کنید.

با حروف در حال حرکت از صفحه کلید در ویندوز مشکل برطرف شد

روی گزینه ها در صفحه جدید کلیک کنید. سپس ، اگر زبان مورد نظر شما در لیست است ، روی گزینه Move Up کلیک کنید تا زبان به بالای لیست منتقل شود. همچنین ، اگر زبان مورد نظر شما لیست نشده است ، روی افزودن زبان کلیک کنید و زبان مورد نظر را انتخاب و اضافه کنید. همچنین می توانید از گزینه Remove برای حذف زبانهای نصب شده از لیست استفاده کنید.

سپس گزینه Add input method را کلیک کنید.

چرا حروف صفحه کلید بهم ریخته است

سپس زبان یا صفحه کلید مورد نظر را در کادر جستجو وارد کنید.

مشکل وارد کردن حروف و اعداد روی صفحه کلید لپ تاپ

سپس روی صفحه کلید مورد نظر خود کلیک کنید. پس از انتخاب صفحه کلید مورد نظر ، روی گزینه Add در گوشه پایین سمت راست صفحه کلید کلیک کنید.

حروف صفحه کلید کامپیوتر را مخلوط کنید

سپس ذخیره را کلیک کنید. این زبان و صفحه کلید مورد نظر را برای تکمیل تنظیمات صفحه کلید در ویندوز 8 اضافه می کند.

با حروف درحال حرکت از صفحه کلید در ویندوز 7 رفع شد

برای تغییر صفحه کلید ویندوز 8 ، می توانید از کلید NumLock در صفحه کلید استفاده کنید. برای این کار ابتدا با فشار دادن کلید NumLock یا کلید ترکیبی Fn + NumLock آنها را فعال کنید. این صفحه کلید لپ تاپ شما را به یک پد دیجیتال تبدیل می کند. سپس با فشار دادن NumLock یا Fn + NumLock آن را غیرفعال کنید. اکنون وارد شوید مشکل شما احتمالاً حل خواهد شد. در صورت ادامه مشکل ، ممکن است زبانی که برای ورود انتخاب کرده اید نادرست باشد.

اگر چندین زبان برای تغییر آنها در رایانه خود نصب کرده اید ، می توانید روی نماد صفحه کلید مانند در گوشه پایین سمت راست منوی کامپیوتر کلیک کرده و مانند تصویر زیر وارد نوار زبان شوید.

حروف صفحه کلید لپ تاپ را جدا کنید

به این ترتیب می توانید زبانهای رایانه را تغییر دهید. اگر مشکل برطرف نشد ، باید از فهرست شروع وارد صفحه کنترل شوید. در صفحه باز شده ، در بخش ساعت ، زبان و منطقه ، روی تغییر صفحه کلید یا روش ورودی دیگر کلیک کنید.

صفحه کلید ویندوز 10 را تغییر دهید

در پنجره باز شده ، روی صفحه کلید و زبان کلیک کنید. سپس گزینه Change Keyboards را کلیک کنید.

تنظیم صفحه کلید

در صفحه جدید ، روی افزودن کلیک کنید.

با حروف در حال حرکت از صفحه کلید ویندوز مشکل برطرف شد

در صفحه جدید ، زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و صفحه کلید مورد نظر را فعال کنید. سپس روی Ok و Apply کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

با حروف در حال حرکت از صفحه کلید در ویندوز مشکل برطرف شد

نظرات و پیشنهادات شما؟

ما 12 روش برای حل مسئله انتقال حروف از صفحه کلید در ویندوز 10 ، 8 و 7 بررسی کرده ایم. آیا با مشکل ورودی اشتباه صفحه کلید مواجه شده اید؟ کدام یک از روش های زیر به شما کمک کرد تا مشکل وارد کردن حروف و اعداد روی صفحه کلید لپ تاپ را حل کنید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.