9
مه

با 10 روش برای حل مشکل عدم پخش تمام صفحه بازی در ویندوز 10 آشنا شوید

بعضی اوقات هنگام بازی متوجه می شوید که این بازی در حالت تمام صفحه کار نمی کند. این از کیفیت بازی شما می کاهد. روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله از Anzel Web ما 10 روش برای حل مشکل عدم بازی در حالت تمام صفحه در ویندوز 10 ، 7 و 8 به شما آموزش خواهیم داد.

مشکل عدم پخش تمام صفحه در ویندوز 10 را حل کنید

؟ نحوه رفع مشکل بازی در ویندوز 10 در تمام صفحه |

مشکلات عدم تمام صفحه بودن بازی در ویندوزهای 7 ، 8 و 10 به دلیل نادرست بودن تنظیمات صفحه گرافیکی و نمایشگر ، مشکل درایور کارت گرافیک و … راه های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله ما به شما می آموزیم که چگونه مشکل بازی را حل کنید ، که توسط Anzel Web به طور کامل نمایش داده نمی شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

با استفاده از صفحه کلید و منوی بازی ، مشکل بازی را به صورت تمام صفحه در ویندوز 10 حل کنید

برای حل مشکل بازی در حالت تمام صفحه در ویندوز 10 ، می توانید Alt + Enter را هنگام بازی فشار دهید. در بسیاری از بازی ها ، این امر منجر به بازی در حالت تمام صفحه می شود. با این حال ، این برای همه بازی ها صدق نمی کند و شما باید حالت تمام صفحه را از منوی بازی رایانه ای فعال کنید.

برای این کار بازی را شروع کنید. سپس به Display و سپس به Video Settings بروید. حالا به دنبال حالت نمایش باشید. روی منوی آن کلیک کرده و تمام صفحه را انتخاب کنید. سپس تغییرات را ذخیره کرده و بازی را از ابتدا شروع کنید.

با مقیاس گذاری صفحه نمایش ، مشکل صفحه نمایش بازی کوچک را در ویندوز 10 حل کنید

برای حل مشکل صفحه نمایش بازی کوچک در ویندوز 10 ، کلیدهای Win + I را نگه دارید و تنظیمات را باز کنید. سپس به System and Display بروید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

در سمت راست ، تغییر اندازه متن ، برنامه ها و سایر موارد را پیدا کنید. برگه Scale and Layout را روی 100٪ تنظیم کنید (توصیه می شود).

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

اگر از دو نمایشگر استفاده می کنید ، روی قسمت خالی ویندوز 10 کلیک راست کرده و گزینه Display Settings را انتخاب کنید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

روی شناسایی کلیک کنید. مانیتورهایی با یک یا دو عدد مشاهده خواهید کرد. این نمایشگر را به عنوان صفحه اصلی تنظیم کنید. سپس تغییرات را ذخیره کرده و مورد را دوباره مرور کنید.

مشکل عدم اجرای بازی های تمام صفحه را با حالت سازگاری حل کنید

برای حل مشکل با بازی های غیر تمام صفحه در ویندوز 10 ، می توانید حالت سازگاری درون بازی را اجرا کنید. برای این کار بر روی نماد بازی کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. به برگه سازگاری بروید و شروع این برنامه را در حالت سازگاری بررسی کنید. ویندوز قدیمی را از فهرست انتخاب کنید. سپس روی Apply کلیک کرده و تأیید کنید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

مشکل عدم پخش تمام صفحه بازی را در ویندوز 8.1 حل کنید

برای حل مشکل عدم پخش در حالت تمام صفحه در ویندوز 8.1 ، دو روش وجود دارد. در روش اول ، روی دسک تاپ کلیک راست کنید. سپس Screen Resolution را انتخاب کنید. وضوح تصویر را به 1024 76 768 تغییر دهید. روی اعمال کلیک کنید. سپس روی Advanced Settings کلیک کنید. اکنون کارت گرافیک خود را انتخاب کنید. تب Scale را به Full Screen Scale تغییر دهید. روی Apply کلیک کنید.

در روش دوم ، باید درایور نمایشگر را به روز کنید. برای این کار ، Windows Key + X را فشار دهید و Device Manager را انتخاب کنید. به تب Display Adapters بروید و روی Display Adapter راست کلیک کنید. روی بروزرسانی نرم افزار درایور کلیک کنید. گزینه جستجوی خودکار را برای به روزرسانی انتخاب کنید. پس از اتمام به روزرسانی ، سیستم را مجدداً راه اندازی کنید. همچنین ، برای بارگیری و نصب آخرین نسخه درایورهای صفحه نمایش ، به وب سایت سازنده در رایانه خود مراجعه کنید. ویندوز را نیز به روز کنید.

با غیرفعال کردن بازی در حالت تمام صفحه در ویندوز 7 ، 10 و … با غیرفعال کردن Teamviewer ، مشکل را حل کنید

برای حل مشکل بازی نکردن در حالت تمام صفحه در ویندوز 7 ، 10 و … ، بهتر است Teamviewer را غیرفعال کنید. این برنامه اگرچه مفید است اما می تواند صفحه نمایش بازی شما را کاهش دهد. در نتیجه ، گاهی با حذف این برنامه مشکل بازی حل می شود.

اگر مشکل شما با بازی صفحه سیاه است ، 6 روش برای حل مشکل رنگ سیاه بازی در ویندوز 10 ، 8 و 7 بخوانید.

با تغییر تنظیمات انویدیا و اینتل ، مشکل انجام بازی ها به صورت تمام صفحه در ویندوز را برطرف کنید

برای حل مشکل اجرای بازیها به صورت تمام صفحه در ویندوز ، روی صفحه کلیک راست کرده و Intel Graphic Settings را انتخاب کنید. تنظیمات گرافیکی Intel HD را باز کنید. به قسمت Display بروید. اکنون مقیاس تمام صفحه را انتخاب کنید.

اگر کارت گرافیک انویدیا دارید ، صفحه کنترل انویدیا را باز کنید. سپس به Manage 3D Settings رفته و تنظیمات Global را در سمت راست انتخاب کنید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

برگه GPU ترجیحی را از حالت اتوماتیک به Nvidia با عملکرد بالا تغییر دهید. روی Apply کلیک کنید. سپس بازی را دوباره شروع کنید.

بعضی اوقات می توانید با تغییر اندازه دسک تاپ مشکل را برطرف کنید. برای این کار ، به صفحه کنترل Nvidia برگردید و صفحه نمایش را وارد کنید و از فهرست سمت چپ ، Adjust Desktop Size and Position را انتخاب کنید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

برگه بزرگنمایی را پیدا کرده و گزینه No zoom را انتخاب کنید. سپس روی Apply کلیک کنید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

می توانید همین کار را برای کارت گرافیک AMD در Catalyst Control Center انجام دهید.

پس از باز کردن مرکز کنترل Catalyst ، به تب Graphics / Desktop and Display بروید. سپس بر روی دکمه مثلثی روی عکس کلیک کنید. حالا روی Properties کلیک کنید. اکنون تب Resolution را در سطح پایین تری تنظیم کنید. دوباره به بخش Graphics / Desktop & Display بروید. سپس بر روی نماد مثلث کلیک کنید. اکنون گزینه تمام صفحه را انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

با تنظیم نوار وظیفه ، مشکل کوچک شدن صفحه بازی ویندوز را برطرف کنید

برای حل مشکل کوچک شدن صفحه بازی در ویندوز ، کلید Windows + I را نگه دارید تا تنظیمات باز شود. سپس به شخصی سازی بروید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

به نوار وظیفه موجود در منوی سمت چپ بروید. اکنون گزینه Automatic hide the taskbar in desktop mode را در سمت راست فعال کنید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

همچنین می توانید نوار وظیفه را بر روی Hide تنظیم کنید.

اگر هنگام باز کردن فریم هنگام پخش مشکلی دارید ، مقاله “نحوه عیب یابی صحنه های کاهش سرعت و کشویی” را در ویندوز بخوانید.

با تنظیم وضوح صفحه ، مشکل عدم تمام صفحه بودن بازی را در ویندوز 7 ، 10 و … حل کنید

برای حل این مشکل که این بازی در ویندوز 7 ، 10 و … در حالت تمام صفحه نیست با تنظیم وضوح صفحه ، کافی است وضوح صفحه را با بازی هماهنگ کنید. اگر وضوح بازی 1280 7 720 است ، وضوح صفحه را یکسان تنظیم کنید. برای این کار ، روی صفحه کلیک راست کرده و گزینه Display Settings را انتخاب کنید. سپس به تب Display بروید. اکنون با کلیک بر روی آن و انتخاب وضوح همان بازی ، منوی وضوح نمایش را باز کنید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

برای یادگیری نحوه تنظیم اندازه صفحه مانیتور ، می توانید حدود 11 روش برای عیب یابی مشکل عدم تنظیم اندازه دسک تاپ با صفحه مانیتور در ویندوز را بخوانید.

با فعال سازی Direct play این مشکل را که تمام صفحه بازی در ویندوز 10 نیست حل کنید

برای حل مشکل صفحه نمایش بازی کوچک در ویندوز 10 از تب جستجو در نوار وظیفه ، ویژگی Windows را خاموش یا روشن کرده و آن را انتخاب کنید. سپس روی م Legلفه Legacy کلیک کنید تا منوی آن باز شود. بازی مستقیم را بررسی کنید. اکنون OK را کلیک کنید. سپس بازی را شروع کنید.

هیچ بازی تمام صفحه ای وجود ندارد

مشکل بازیهای تمام صفحه را با رجیستری حل کنید

Windows + R را فشار دهید تا مشکل بازی هایی که به طور کامل در Windows 10 محافظت نشده اند ، از این طریق حل شود. سپس Regedit را در کادر تایپ کرده و OK را کلیک کنید. مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM ControlSet001 Control GraphicsDrivers Configuration را پیدا کنید.

حالا روی تب Configuration کلیک راست کرده و Find را بزنید. در کادر بزرگنمایی ، روی یافتن بعدی کلیک کنید. روی بزرگنمایی در منوی سمت راست دوبار کلیک کنید. داده های مقدار را به 3 تغییر دهید اکنون OK را کلیک کنید.

این بخش حاوی داده های حیاتی است. بنابراین هنگام دست زدن به آن بسیار مراقب باشید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، نحوه حل مشکل با بازیهای تمام صفحه در ویندوز 10 ، 8 و 7 را به شما آموزش دادیم که برای حل این مشکل از کدام روش استفاده کردید؟ لطفا نظرات ، پیشنهادات و تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.