23
مارس

با نحوه عیب یابی ویندوز 10 ، 8 و 7 آشنا شوید

خطاها و مشکلاتی در ویندوز رخ می دهد که خوشبختانه راه حل ها و ابزارهای مناسبی مانند Windows T Troubleshoot دارند که در بیشتر موارد می تواند موثر و مفید باشد. در این مقاله از پی سی آموزش نحوه کار با عیب یابی در ویندوز 10 ، 8 و 7 را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه استفاده از ابزار عیب یابی ویندوز 10 ، 7 و 8.1

؟ نحوه استفاده از عیب یابی ویندوز

یکی از ساده ترین راه ها برای عیب یابی ویندوز استفاده از ابزارهای عیب یابی ویندوز 10 ، 8 و 7 است.این بخش برای رفع سریع خطاهای احتمالی ویندوز طراحی شده است. اگرچه همه مشکلات ویندوز از این طریق قابل حل نیستند ، اما یک راه حل سریع و آسان برای بسیاری از این مشکلات است. در این مقاله از پی سی آموزش نحوه استفاده از ویژگی عیب یابی در ویندوز 10 و … را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش عیب یابی برای ویندوز 10 در کنترل پنل

برای حذف ویندوز 7 ، 8 و 10 با این روش ، به Control Panel رفته و System and Security را کلیک کنید.

عیب یابی ویندوز

سپس روی عیب یابی مشکلات رایج رایانه کلیک کنید. درعوض ، می توانید عیب یابی را در صفحه کنترل جستجو تایپ کرده و جستجو کنید و سپس روی عیب یابی کلیک کنید.

عیب یابی ویندوز 10

اکنون از منوی سمت چپ View all را انتخاب کنید.

عیب یابی ویندوز

همچنین می توانید از قسمت عیب یابی جستجو مشکل را وارد کرده و آن را جستجو کنید.

عیب یابی ویندوز

سپس موردی را که می خواهید حذف کنید از موارد ظاهر شده انتخاب کنید. اکنون روی Next کلیک کنید.

عیب یابی ویندوز

سپس راه حل پیشنهادی را اجرا کنید. در بیشتر موارد ، ویندوز 10 ، 8 و 7 به طور خودکار حذف می شوند و نیازی نیست که روی راه حل کلیک کنید.

در بعضی موارد ، اتصال گسترده ای وجود دارد که می توانید برای اجرای عیب یابی در Run as administrator از آن استفاده کنید. پس از بررسی این گزینه ، در پنجره باز شده کادر Apply fixes automatically را انتخاب کنید تا از ایجاد تغییرات به صورت خودکار جلوگیری شود.

عیب یابی ویندوز

عیب یابی ویندوز

برای رفع خطا هنگام لغو تغییرات انجام شده در رایانه خود ، به چگونگی رفع تغییر لغو تغییراتی که نتوانستند به اتمام برسند مراجعه کنید.

نحوه عیب یابی ویندوز 8.1 و … از تب تنظیمات

برای عیب یابی ویندوز 10 ، … از منوی Start به تنظیمات بروید و روی Update and Security کلیک کنید. عیب یابی را در سمت چپ کلیک کنید.

عیب یابی ویندوز

اگر مشکلی وجود دارد ، می توانید آن را در سمت راست مشاهده کنید. به طور کلی ، رایج ترین مشکلات ویندوز 10 شامل موارد زیر است:

  • اتصالات اینترنتی
  • به روزرسانی های ویندوز
  • صفحه های آبی
  • سخت افزار و دستگاه ها
  • آداپتورهای شبکه
  • اتصالات بلوتوث

روی مشکل کلیک کنید و عیب یاب را اجرا کنید.

عیب یابی ویندوز

اگر مشکلی را که می خواهید پیدا نکردید ، روی ابزار پیشرفته عیب یابی پیشرفته کلیک کنید تا همه مشکلات احتمالی را ببینید. سپس روی اجرای عیب یاب کلیک کنید.

عیب یابی ویندوز

سپس عیب یاب مشکل را برطرف می کند. ممکن است راه حل هایی برای حل مشکل به شما داده شود که باید از بین آنها راه حل مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید.

عیب یابی ویندوز 10

منتظر بمانید تا روند انجام شود و در صورت امکان مسئله حل شود.

عیب یابی ویندوز

عیب یاب ممکن است مشکلی را پیدا نکند یا آن را برطرف نکند. در این حالت ، گاهی راه حل های دیگری به شما ارائه می دهد ، اما این همیشه اتفاق نمی افتد. البته این ویژگی به طور دقیق بیان نمی کند که چگونه مشکل را حل می کند.

عیب یابی ویندوز

اگر صفحه ویندوز سیاه شد ، به روش های حل مشکل صفحه سیاه ویندوز 10 مراجعه کنید.

نحوه عیب یابی ویندوز 7 و 8

برای عیب یابی ویندوز 7 و 8 ، به Control Panel و سپس System and Security بروید. اکنون برای عیب یابی مشکلات رایج رایانه بر روی پیوند آبی کلیک کنید. در ویندوز 7 ، باید روی عیب یابی کلیک کنید.

عیب یابی ویندوز

در این بخش ، متداول ترین ابزارهای عیب یابی را مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی مشاهده همه می توانید بقیه موارد را مشاهده کنید.

عیب یابی ویندوز

اکنون بر روی نقص مورد نظر کلیک کنید.

عیب یابی ویندوز

برای یافتن سریعتر آنها ، می توانید از نوار جستجو در گوشه سمت راست بالای پنجره استفاده کنید.

عیب یابی ویندوز

وقتی روی یکی از آنها کلیک کردید ، سپس روی Next در پنجره باز شده کلیک کنید تا مراحل عیب یابی انجام شود. در برخی موارد ، گزینه ای به نام Advanced وجود دارد که می توانید با کلیک بر روی آن به سایر پنجره ها دسترسی پیدا کنید. برای جلوگیری از ایجاد تغییر بدون اطلاع شما ، کادر Apply fixes automatically را علامت بزنید. اگر با این فرایند به طور خودکار مشکلی ندارید ، علامت آن را بردارید.

عیب یابی ویندوز

در بعضی موارد ، راه حل ها در یک پنجره ظاهر می شوند و شما باید راه حل مورد نظر خود را از آنها انتخاب کنید. در اصل ، این فرایند به طور خودکار انجام می شود و از کاربر س askedالی نمی شود.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از پی سی آموزش ، با روش های عیب یابی در ویندوز 7 ، 8 و 10 آشنا شدیم. از کدام روش برای عیب یابی استفاده کردید؟ لطفاً افکار و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.