15
جولای

با نحوه حل مسئله استفاده بیش از حد از پردازنده Google Chrome آشنا شوید

علی رغم تلاش مایکروسافت برای محبوبیت بیشتر مرورگر Edge ، اکثر کاربران Google Chrome را ترجیح می دهند. متأسفانه ، این مرورگر بعضی اوقات بدون هیچ دلیل مشخصی از CPU استفاده می کند. در این مقاله ما به شما می آموزیم که چگونه مشکل بیش از حد پردازنده را از مرورگر Google Chrome از Anzel Web حل کنید.

نحوه کاهش مصرف CPU Chrome

؟ نحوه تنظیم پردازنده Google Chrome بالا و میزان استفاده از حافظه رایانه

بعضی اوقات ، وقتی Google Chrome را باز می کنید ، تقریباً 4 تا 50 درصد از ظرفیت پردازنده را پر می کند. این می تواند به دلیل وجود زبانه های بالا ، فرایندهای پس زمینه Google Chrome و .. این باعث کند شدن عملکرد ویندوز می شود. شما می توانید با چند روش ساده این مشکل را حل کنید. در این مقاله ، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه از پردازنده Google Chrome توسط Anzel Web استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

چگونه می توان فهمید که Chrome چه مقدار از CPU استفاده می کند

برای اطلاع از میزان استفاده پردازنده Chrome خود ، وارد سیستم Chrome شوید. روی منوی سه نقطه ای کلیک کرده و گزینه More Tools را انتخاب کنید. اکنون Task Manager را انتخاب کنید.

استفاده بیش از حد از CPU

در این بخش می توانید استفاده از پردازنده ، شبکه ، شناسه پردازنده و حافظه را در مرورگر مشاهده کنید.

استفاده بیش از حد از پردازنده مرکزی

اگر می خواهید میزان RAM را کاهش دهید ، آموزش نحوه کاهش استفاده از RAM را از Google Chrome بخوانید.

با غیرفعال کردن Prefetch Resources ، میزان مصرف CPU Chrome را در ویندوز 10 حل کنید

ابتدا Chrome را به روز کنید. روی منوی سه نقطه ای ضربه بزنید و وارد Help شوید. سپس روی همه چیز درباره Google Chrome کلیک کنید. اگر Chrome قدیمی است ، آن را به جدیدترین نسخه به روز کنید.

سپس حافظه پنهان Chrome خود را پاک کرده و برنامه های افزودنی را غیرفعال کنید. برای پاک کردن حافظه پنهان Chrome ، روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و تاریخچه را وارد کنید. سپس Clear browsing data را انتخاب کرده و حافظه پنهان را از این برگه پاک کنید. سپس Extensions را انتخاب کرده و علامت همه پسوندها را بردارید. سپس کروم را ببندید و دوباره آن را باز کنید.

استفاده بیش از حد از پردازنده مرکزی

Google Chrome را باز کنید تا مشکل قدرت بالای پردازنده در ویندوز 10 حل شود. روی منوی سه نقطه کلیک کنید. سپس روی تنظیمات کلیک کرده و برگه Advanced را پیدا کنید. به سیستم بروید و در صورت وجود گزینه Use Hardware Acceleration را خاموش کنید.

استفاده بیش از حد از CPU

روی حریم خصوصی و امنیت در سمت چپ کلیک کنید. برگه کوکی ها و سایر اطلاعات سایت را پیدا کنید. برای مرور سریع و جستجو صفحات پیش بارگیری را غیرفعال کنید.

استفاده بیش از حد از CPU

سپس کروم را ببندید و دوباره آن را باز کنید.

با غیرفعال کردن آزمایشات ، استفاده از پردازنده Google Chrome را کاهش دهید

برای کاهش استفاده از پردازنده ، Google Chrome را باز کرده و chrom: // flags را در نوار آدرس تایپ کنید. سپس همه موارد را غیرفعال کنید.

استفاده بیش از حد از CPU

سپس روی نماد Chrome در دسک تاپ کلیک راست کنید. Properties را انتخاب کنید. سپس به برگه سازگاری بروید. در زبانه تنظیمات ، شروع این برنامه را به عنوان سرپرست انتخاب کنید.

استفاده بیش از حد از پردازنده مرکزی

اگر می خواهید سرعت Google Chrome را افزایش دهید ، نحوه سرعت بخشیدن به مرورگر Chrome خود را بخوانید.

با اسکن مرورگر خود ، مسئله مصرف CPU Chrome را برطرف کنید

برای حل مشکل مصرف CPU Chrome ، به Windows Security بروید و به قسمت Virus and Threat Protection بروید. سپس گزینه Scan را کلیک کنید. اسکن کامل و اسکن آفلاین Microsoft Defender را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا اسکن تمام ویروس ها را شناسایی و از بین ببرد.

استفاده بیش از حد از CPU

همچنین می توانید اسکن sfc را اجرا کنید. Win + X را فشار دهید. Command Prompt (Administrator) را انتخاب کرده و دستور زیر را وارد کنید. سپس Enter را فشار دهید:

sfc / scannow

Chrome از CPU استفاده می کند

رایانه را دوباره راه اندازی کنید. اگر مشکل برطرف نشد ، دستورات زیر را تایپ کنید و بعد از هر کدام Enter را فشار دهید:

DISM.exe / آنلاین / تصویر پاکسازی / Scanhealth

DISM.exe / آنلاین / تصویر تمیز / بازیابی مجدد

با تنظیم مجدد و نصب مجدد Google Chrome ، میزان استفاده از CPU Chrome را کاهش دهید

برای کاهش مصرف CPU ، به منوی سه نقطه رفته و تنظیمات را انتخاب کنید. سپس تب Advanced را پیدا کنید.

Chrome از CPU استفاده می کند

بازنشانی تنظیمات را در کنار تنظیمات پیش فرض اصلی آنها کلیک کنید. در پنجره باز شده Reset را انتخاب کنید.

Chrome از CPU استفاده می کند

این Chrome را به تنظیمات اصلی خود بازمی گرداند.

اگر مشکل استفاده از پردازنده مرورگر Google Chrome همچنان ادامه دارد ، Win + R. را فشار دهید و نوع appwiz.cpl را در کادر فشار داده و Enter را فشار دهید. از لیست برنامه ها روی Google Chrome کلیک راست کرده و حذف نصب را انتخاب کنید. سپس به Google Chrome بروید و آخرین نسخه را بارگیری کنید.

پردازنده Chrome را شارژ کنید

با به روزرسانی Adobe Flash Player مشکل استفاده از CPU Chrome را حل کنید

برای حل مشکل سرریز پردازنده می توانید Adobe Flash Player را به روز کنید. (توجه داشته باشید که نسخه های جدیدتر Chrome Flash Player حذف شده اند و دیگر در این مرورگر پشتیبانی نمی شوند.)

اگر می خواهید آن را از رایانه دیگری بارگیری کنید ، روی Flash Player دیگری برای رایانه دیگر کلیک کنید؟ بازدید. سپس در مرحله 1 نسخه Windows و در مرحله 2 نوع مرورگر را انتخاب کنید. مرورگر باید Google Chrome باشد. علامت ابزار McAfee را در وسط صفحه بردارید. سپس روی Install Now کلیک کنید.

استفاده از پردازنده Google Chrome را کاهش دهید

در پنجره باز شده ، روی نصب کلیک کنید.

استفاده از پردازنده Google Chrome را کاهش دهید

پس از بارگیری ، فایل را اجرا و نصب کنید. در آخر ، سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید و دوباره مشکل را بررسی کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، نحوه کاهش مصرف CPU در Chrome را به شما آموزش دادیم. آیا توانستید این مشکل را در سیستم خود حل کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.