بلاگ

با نحوه تمیز کردن و حذف چربی از شیشه های ماشین آشنا شوید

حتماً هنگام رانندگی به میزان کثیفی شیشه های ماشین توجه کنید. گاهی اوقات آنقدر کثیف است که راننده نمی تواند جلو را هنگام رانندگی ببیند. این آلودگی ها و چربی ها به دلایل مختلف روی شیشه های خودرو ایجاد می شوند. گاهی اوقات می توانید از برف پاک کن های ماشین برای از بین بردن این آلودگی ها استفاده کنید ، اما گاهی اوقات آلودگی ها می توانند آنقدر بزرگ باشند که شما نیاز به استفاده از برف پاک کن داشته باشید. در این آموزش برای Anzel Web ، ما نحوه تمیز کردن و حذف گریس خودرو را مورد بحث قرار می دهیم.

چگونه روغن شیشه های خودرو را تمیز کنیم؟

چگونه شیشه اتومبیل خود را تمیز کنیم؟

شیشه ماشین به دلایل زیادی کثیف و چرب می شود. دلایلی مانند چاپ روی نوزاد ، دود و آلودگی هوا ، گرد و غبار خام جاده ، نمک دریا و … باعث چرب شدن شیشه های خودرو می شود ، اما یکی از دلایل اصلی چرب شدن شیشه خودرو گازهای داخل خودرو است. حتماً بوی ماشین جدید را استشمام کرده اید. این بو به دلیل پلاستیک و وینیل داخل قطعات خودرو است. این قطعات در نهایت خراب می شوند و اثری چرب روی شیشه جلو می گذارند. خوشبختانه راه های زیادی برای از بین بردن آلودگی روی خودرو وجود دارد ، مانند چربی یا برچسب روی خودرو. برخی از روش های خانه نیز شیشه خودرو را با سرکه تمیز می کنند.

چگونه شیشه های ماشین را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن چربی روی شیشه ماشین ، می توانید تجهیزات مورد نیاز برای تمیز کردن شیشه خودرو را از فروشگاه های محلی یا فروشگاه های آنلاین خریداری کنید. ابزارهای مورد نیاز شما عبارتند از:

سرکه

الکل

حوله یا پارچه میکروفیبر

برف پاک کن یا لکه روی شیشه های محکم ماشین

برای تهیه مواد مورد نیاز می توانید یکی از ترکیب های زیر را انتخاب کنید:

50٪ الکل ، 50٪ آب و کمی سرکه سفید

70٪ آب ، 15٪ شیشه پاک کن ، 15٪ سرکه

از برف پاک کن های صنعتی استفاده کنید (برف پاک کن های حاوی آمونیاک نخرید).

مناسب ترین برف پاک کن شیشه را انتخاب کنید

اگر اتومبیل شما دارای شیشه های رنگی است ، از خرید برف پاک کن هایی که حاوی آمونیاک هستند خودداری کنید. پاک کننده های شیشه حاوی آمونیاک به شیشه های رنگی آسیب می رسانند. تقریباً همه برف پاک کن های خانگی حاوی آمونیاک هستند ، بنابراین اگر ماشین شما شیشه رنگی دارد ، هنگام خرید برف پاک کن مدلی تهیه کنید که روی آن نوشته شود “شیشه رنگی”. آب تمیز نیز یکی از بهترین پاک کننده های شیشه است. با این حال ، موادی در شیشه های فیزیولوژیکی تبلیغاتی وجود دارد که حاوی آب هستند و بنابراین به اندازه آنها قوی نیستند. اگر تصمیم دارید از آب به عنوان شیشه پاک کن استفاده کنید ، بهتر است از حوله های میکروفیبر استفاده کنید.

چربی روی شیشه ماشین را تمیز کنید

آخرین مرحله تمیز کردن واشر شیشه است

شستن و تمیز کردن شیشه ها باید آخرین مرحله در نظافت خودرو باشد. به عنوان مثال ، اگر تصمیم دارید لاک بزنید یا موم بزنید یا حتی ماشین را رنگ کنید ، باید شستشو و تمیز کردن شیشه را به عنوان آخرین مرحله انجام دهید.

چربی را از شیشه ماشین بردارید

مکان مناسب برای تمیز کردن شیشه های ماشین خود را انتخاب کنید

اگر ماشین خود را زیر نور آفتاب پارک کنید ، ممکن است برف پاک کن شیشه هنگام تمیز کردن شیشه جلو بخار شود. به همین دلیل بهتر است ماشین را زیر سایه درخت یا پارکینگ پارک کنید.

    چربی پاک کننده شیشه ماشین

حوله مناسب را برای تمیز کردن شیشه خودرو انتخاب کنید

برای تمیز کردن شیشه خودرو بهتر است از حوله های میکروفیبر استفاده کنید. این حوله ها می توانند تا 8 برابر وزن خود در آب ذخیره کنند. همچنین سطح آنها برای تمیزکردن شیشه مناسب بوده و آن را خراش نمی دهد. اگر هنگام تمیز کردن شیشه اتومبیل خش هایی روی شیشه خودرو ایجاد شد ، راه هایی برای از بین بردن خط و خش روی شیشه خودرو وجود دارد. می توانید این حوله ها را از فروشگاه ها خریداری کرده یا به صورت آنلاین سفارش دهید.

چربی را از لیوان بردارید


چربی گیری قسمت بیرونی شیشه خودرو:

برف پاک کن را روی “بالا” قرار دهید تا چربی از شیشه جلو پاک شود

قبل از پاشش برف پاک کن شیشه ، مطمئن شوید که قسمت های زیر برف پاک کن ها نیز تمیز شوند. سپس برف پاک کن ها را روشن کنید.

چربی گیری شیشه های داخل خودرو

نصف لیوان را با پاک کننده شیشه رقیق شده اسپری کنید

ابتدا شیشه پاک کن را با کمی آب (1 اونس یا دویست و هشتاد گرم) رقیق کنید. سپس یک طرف بین سمت راست و چپ شیشه را انتخاب کرده و دو یا سه بار روی این قسمت اسپری کنید. سم پاشی را امتحان کنید تا بیشتر ناحیه در سمت انتخاب شده اسپری شود. اگر شیشه ماشین شما بزرگ است چهار یا پنج بار اسپری کنید.

چربی روی شیشه ماشین را تمیز کنید

برای حذف چربی از شیشه ، دستگاه شیشه را با حرکات عمودی تمیز کنید

برای تمیز کردن شیشه از حوله های میکروفیبر استفاده کنید. برای تمیز کردن شیشه ، حوله را به مرکز بالای شیشه بیاورید و آن را مستقیماً در امتداد خط عمودی مرکز شیشه جلو پایین بیاورید. دست خود را روی شیشه قرار دهید ، اما کمی به طرف دیگر شیشه ای که در حال تمیز کردن هستید برگردید. تمیز کردن شیشه را به همین ترتیب ادامه دهید و به تدریج به طرف دیگر شیشه نزدیک شوید. اگر در پاکسازی نکات مشکل دارید ، از سه پایه برای افزایش قد خود استفاده کنید.

چربی را از شیشه ماشین بردارید

شیشه را با حرکات افقی تمیز کنید

پس از تمیز کردن شیشه با حرکات عمودی ، نوبت به تمیز کردن آن با حرکات افقی می رسد. از بالای مرکز شیشه شروع کرده و تا لبه های شیشه ادامه دهید. سپس دستمال را به موازات حرکت قبلی به لبه های شیشه بکشید. همین کار را ادامه دهید تا نیمی از سطح شیشه تمیز شود.

چربی پاک کننده شیشه ماشین

این روند را در طرف دیگر نیز تکرار کنید

پس از تمیز کردن نیمی از لیوان ، به نصف دیگر بروید. این امر باعث می شود که شیشه شما کاملاً تمیز باشد. اگر شما نیاز به تمیز کردن یک منطقه خاص بیش از یک بار دارید ، آن را با تمیز کردن مستقیم پاک کنید.

مراقب باشید شیشه خود را به صورت دورانی تمیز نکنید. این کار روی شیشه ترک هایی به جا می گذارد.

لکه روی شیشه های محکم ماشین

لیوان را خشک کنید

حرکات افقی و عمودی باید شیشه را از توده و چربی روی آن تمیز می کرد. پس از تمیز کردن شیشه از این آلودگی ها ، نوبت به خشک شدن شیشه می رسد. حوله یا حوله ای را که داشتید کنار بگذارید و یک حوله یا حوله جدید بردارید. سپس با حرکت دایره ای روی شیشه بکشید. بهتر است از یک طرف شیشه شروع کنید و سپس به طرف دیگر بروید. پس از این مرحله ، شیشه شما کاملاً تمیز می شود و چربی روی شیشه موجود در خودرو برداشته می شود.

چربی را از لیوان بردارید

روش دوم ، استفاده از شامپو ماشین:

با ریختن کمی شامپو ماشین روی سطح بیرونی شیشه ماشین می توان شیشه را تمیز کرد. بعد از ریختن شامپو ماشین روی شیشه ، آن را با حرکات افقی و عمودی تمیز کنید تا شیشه کاملاً تمیز شود.

چربی را از لیوان بردارید

نحوه تمیز کردن سطح داخلی شیشه خودرو:

یک حوله روی داشبورد ماشین بگذارید

با قرار دادن یک حوله روی داشبورد خودرو ، از خیس شدن داشبورد جلوگیری می کنید. برای صرفه جویی می توانید از پارچه ای که سطح خارجی شیشه را با آن تمیز کرده اید استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن شیشه های ماشین

کمی شیشه پاک کن را روی شیشه اسپری کنید

چند برف پاک کن شیشه را اسپری کرده و از گوشه سمت راست بالای شیشه جلو را تمیز کنید. با حرکات موازی ، حوله خود را از بالا به پایین بکشید تا به سمت چپ شیشه برسید. پس از تمیز کردن نیمی از لیوان ، تمیز کردن نیمی دیگر را شروع کنید و تا تمیز شدن کامل شیشه ادامه دهید.

بهترین روش برای تمیز کردن شیشه های ماشین

لیوان را خشک کنید

هنگامی که تمام سطح شیشه تمیز شد ، شیشه را با یک پارچه خشک میکروفیبر خشک کنید. برای خشک کردن شیشه بهتر است از حرکات دایره ای کوچک استفاده کنید.

چربی را از لیوان بردارید

شیشه خود را با برف تمیز کنید:

زاویه مناسب اهرم برف پاک کن را تعیین کنید

اهرم برف پاک کن شیشه اهرمی بلند ، مستقیم یا زاویه دار است که در سمت راست فرمان قرار دارد. اگر در تعیین جهت اهرم برف پاک کن مشکل دارید ، با نمایندگی خودرو خود تماس بگیرید.

چربی روی شیشه ماشین را تمیز کنید

اهرم برف پاک کن را به سمت خود بکشید

وقتی اهرم برف پاک کن را به سمت خود می کشید و از فرمان دور می کنید ، دو جریان مایع برف پاک کن موازی از آنها خارج می شود. اگر مایع برف پاک کن هنگام کشیدن اهرم ها بیرون نمی آید یا با کمی فشار بیرون می آید ، مقدار کاپوت خودرو را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را دوباره پر کنید. اگر اهرم برف پاک کن شما کار نمی کند ، با نمایندگی خودرو خود تماس بگیرید.

چربی را از شیشه ماشین بردارید

اهرم برف پاک کن را رها کنید

هنگامی که احساس کردید برف پاک کن به اندازه کافی مایع برف پاک کن روی شیشه ریخته است ، می توانید اهرم ها را رها کنید. اگر مایع برف پاک کن اثری روی شیشه گذاشت بهتر است مایع را عوض کنید.

چربی را از لیوان بردارید

برای تمیز کردن شیشه ماشین از خمیر لاک ناخن استفاده کنید:

دو یا سه اونس لاک بزنید

استفاده از لاک خمیری یکی از بهترین روش ها برای تمیز کردن شیشه ماشین است. لاک خمیر یک مخلوط الاستیک است که می تواند ماسه را در شکاف های شیشه جمع کند. اگر شیشه ترک ندارد ، می توان از این لاک برای جمع آوری خاک و گرد و غبار روی سطح شیشه استفاده کرد. این لاک ها را می توانید از فروشگاه های محلی خریداری کرده یا بصورت آنلاین سفارش دهید. دستورالعمل استفاده از هر یک از این لاک ها متفاوت است ، بنابراین حتماً دستورالعمل استفاده را بخوانید.

چربی روی شیشه ماشین را تمیز کنید

سطح شیشه را با آب مرطوب کنید

پس از مرطوب کردن سطح شیشه ، کمی روغن خودرو روی شیشه بمالید. این مایع اجازه می دهد تا خمیر به راحتی روی سطح شیشه بچرخد. میزان گریس مورد نیاز بستگی به اندازه شیشه خودرو دارد.

چربی را از شیشه ماشین بردارید

لاک خمیر را در دست بگیرید

نگه داشتن خمیر پرداخت مانند نگه داشتن صابون است. سپس لاک خمیر را روی آب یا چربی قرار دهید. لاک خمیر به آرامی شروع به لغزش روی آن می کند.

چربی را از لیوان بردارید

لاک خمیر را روی لیوان بگذارید

لاک ناخن را در قسمت پایین و مرکز فنجان قرار دهید. سپس آن را به آرامی روی شیشه بکشید تا در یک خط مستقیم تا بالای شیشه حرکت کند. سپس همان حرکت را به صورت موازی تکرار کنید. اگر احساس می کنید که ناخن به آرامی حرکت می کند ، متوجه می شوید که شن ماسه را جذب کرده است.

نحوه تمیز کردن شیشه های ماشین

بعد از اتمام کار شیشه را تمیز کنید

یک پارچه میکروفیبر بگیرید و سعی کنید سطح شیشه را به صورت دورانی تمیز کنید. در این روش ، خمیر لاک باقی مانده روی شیشه جمع آوری می شود.

چربی را از لیوان بردارید

یک روکش شیشه ای ضد آب نصب کنید:

ابتدا کمی تمیز کننده ضد آب مایع برای تمیز کردن شیشه بمالید.

چربی را از لیوان بردارید

اجازه دهید این مایع خشک شود. در دمای بالا 5 دقیقه و در دمای پایین 10 دقیقه صبر کنید.

چربی روی شیشه ماشین را تمیز کنید

هنگامی که سطح شیشه خشک شد ، شیشه را با یک پارچه مرطوب میکروفیبر پاک کنید.

چربی را از شیشه ماشین بردارید

شیشه ماشین را با روغن پاک کن مخصوص تمیز کنید

گاهی اوقات نمی توان با یک کارواش معمولی آلاینده های روغنی را از خودرو خارج کرد. ابتدا باید شیشه جلو را با استفاده از یک پاک کننده مخصوص خاک تمیز کنید ، که می توانید آن را در اکثر فروشگاه های آنلاین خریداری کنید. این روش همانند مراحل تمیز کردن شیشه در داخل و خارج دستگاه است که در بالا توضیح داده شد. فقط می توانید از این محلول ها به جای مواد شوینده استفاده کنید.

قبل از استفاده حتماً دستورالعمل استفاده صحیح از محلول را مطالعه کنید.

چربی را از شیشه ماشین بردارید

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز ما درس نحوه تمیز کردن و حذف چربی از شیشه های خودرو را معرفی کرده ایم و امیدواریم با ارائه روش هایی برای تمیز کردن شیشه خودرو ، مشکلات و نگرانی های شما را برطرف کرده باشیم. نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه آموزش حذف چربی بر روی شیشه در قسمت نظرات این پست به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید