با نحوه تغییر مکان ذخیره سازی پرونده های بایگانی iTunes در ویندوز 10 ، 8 و 7 آشنا شوید

به طور کلی ، پشتیبان گیری از آیفون خود با iTunes در ویندوز آسان است. اما iTunes به شما اجازه تغییر مکان ذخیره پشتیبان ویندوز را نمی دهد. حتی اگر فضای رانندگی شما کم باشد. اما این پایان راه نیست و می توانید برای تهیه نسخه پشتیبان از iTunes از ریدایرکت ها استفاده کنید. در این مقاله از پی سی آموزش ، به شما می آموزیم که چگونه مکان ذخیره سازی پرونده بایگانی iTunes خود را در ویندوز 10 ، 8 و 7 تغییر دهید. در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه تغییر مسیر ذخیره فایل بایگانی iTunes در ویندوز

نحوه تغییر مسیر ذخیره فایل پشتیبان iTunes در ویندوز

در ابتدا لازم به ذکر است که iTunes به شما امکان تغییر مکان پیش فرض تهیه نسخه پشتیبان را نمی دهد و بعید به نظر می رسد که این ویژگی در آینده نزدیک به iTunes اضافه شود. اما می توانید با تقلب در iTunes مکان پشتیبان را تغییر دهید. در اینجا نحوه تغییر مکان پشتیبان گیری iTunes خود آورده شده است.

محل ذخیره فایل پشتیبان iTunes را در ویندوز 10 مشخص کنید

سعی کنید از آیفون خود در پارتیشن اصلی ویندوز پشتیبان تهیه نکنید. زیرا ممکن است به دلیل خراب شدن ویندوز بایگانی را به طور کامل از دست دهید. قرار دادن نسخه پشتیبان از آیفون در یک پارتیشن جداگانه باعث می شود از این دردسر جلوگیری کنید. همچنین دیگر نیازی به استفاده از دستگاه خارجی دائمی نیست.

iTunes Windows Store و نسخه دسک تاپ آن پشتیبان گیری از iPhone را در مکانی دیگر ذخیره می کنند. بنابراین شما باید پوشه مربوط به بایگانی را باز کنید. iTunes را برای شروع باز کنید و از iPhone خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. با این کار شناسایی پوشه مرتبط با بایگانی آسان تر خواهد شد.

آموزش پشتیبان گیری iTunes

برای iTunes از فروشگاه Windows ، ابتدا باید Windows + E را فشار دهید تا Windows Explorer باز شود. سپس در نوار آدرس به جاده زیر بروید.

مکان ذخیره فایلهای بایگانی iTunes

درعوض فوق بجای آن [username]نام رایانه خود را وارد کنید.

مکان ذخیره سازی پرونده های بایگانی iTunes را تغییر دهید

برای نسخه دسک تاپ iTunes ؛ ابتدا کلید ترکیبی Windows را فشار دهید. در نتیجه ، کادر محاوره ای Run ظاهر می شود. در این قسمت آدرس زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

تغییر مسیر پشتیبان گیری iTunes

این باید پوشه پشتیبان iTunes را برای نسخه دسک تاپ باز کند.

نحوه تغییر مکان فایل پشتیبان iTunes

بسته به نسخه پشتیبانی که قبلاً ارائه داده اید ، ممکن است بیش از یک پوشه مشاهده کنید. نام پوشه ها همچنین ترکیبی از چندین کاراکتر است که شناسه منحصر به فرد دستگاه شما را شناسایی می کند. برای اینکه بفهمید هر پوشه موجود چه خصوصیاتی دارد ، بر روی هر کدام کلیک کنید و Alt + Enter را فشار دهید تا پنجره ای حاوی خصوصیات آنها باز شود.

پوشه ای را انتخاب کنید که دارای Timestamp باشد و با پشتیبان گیری آیفون سازگار باشد. وقتی می توانید پوشه پشتیبان مربوط به iPhone خود را پیدا کنید ، حتماً پنجره Windows Explorer را برای دسترسی باز بگذارید.

با انتخاب یک پارتیشن یا دستگاه خارجی دیگر ، فایلهای پشتیبان iTunes را هدایت کنید

برای پشتیبان گیری از آیفون خود می توانید از پارتیشن های دیگر یا دستگاه های خارجی استفاده کنید. البته ، ما توصیه می کنیم که از یک پارتیشن SSD در همان رایانه استفاده کنید تا دیگر نیازی به اتصال دائمی با دستگاه خارجی نداشته باشید. قبل از شروع ، برنامه iTunes را ببندید و برای ایمن بودن iPhone خود را خاموش کنید.

Windows + E را فشار دهید تا پنجره جدید Windows Explorer باز شود. در رایانه Windows 10 خود به دستگاه دیگری بروید و پوشه جدیدی به نام NewBackup ایجاد کنید.

سپس یک نسخه از پرونده بایگانی را در محل ذخیره سازی اصلی خود (که در بالا دریافت کردیم) تهیه کرده و به پوشه جدید NewBackup منتقل کنید. مدت زمان این انتقال بسته به اندازه پوشه بایگانی متفاوت خواهد بود. بعد از اتمام کار ، به همان پوشه پشتیبان ریشه بروید و نام آن را به OldBackup یا هر نام دیگری که می خواهید تغییر دهید. این پوشه را ذخیره کنید تا در صورت بروز اشتباه در آینده بتوانید اطلاعات را بازیابی کنید.

یک سیمولینک ایجاد کنید تا از پارتیشن به عنوان مکان پشتیبان جدید برای هدایت بایگانی iTunes استفاده کند

با Symlink می توانید وانمود کنید که یک فایل در مکان خاصی قرار دارد ، در حالی که در واقع در جای دیگری ذخیره شده است. پیوند نمادین قبلی در انزل وب چیست ، برای چه استفاده می شود و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است. به این ترتیب می توانید برنامه iTunes را بخوانید و از iPhone خود در جایی دیگر پشتیبان بگیرید بدون اینکه چیزی خراب شود.

با استفاده از Simulink ، می توانید مسیر پشتیبان گیری iTunes را به مکان دیگری تغییر دهید. قبل از ایجاد سیمولینک ، دستور زیر را در نظر بگیرید تا دریابید از کدام مسیرها استفاده کنید.

نحوه تغییر مسیر ذخیره فایل پشتیبان iTunes در ویندوز

عبارت [New Location Path] در واقع آدرس پشتیبان گیری جدید آیفون را نشان می دهد [Original Location Path] به پوشه اصلی پشتیبان گیری آیفون مراجعه می کند. این دستور دایرکتوری پشتیبان گیری اصلی آیفون را به دایرکتوری پشتیبان گیری جدید آیفون پیوند می دهد. حتی اگر هر دو روی دستگاه های مختلف باشند ، باز هم کار خواهند کرد.

کلید Windows + S را فشار دهید تا پنجره جستجوی ویندوز باز شود. CMD را تایپ کنید و گزینه Run as administrator را در سمت چپ پنجره جستجوی ویندوز انتخاب کنید. در پنجره خط فرمان ، از دستور Simulink با مسیرهای مناسب استفاده کنید. اگر رایانه Windows 10 شما از فروشگاه Windows در حال اجرا iTunes است ، دستور زیر ظاهر می شود:

یک نسخه پشتیبان از iTunes را به ویندوز 10 هدایت کنید

همچنین برای نسخه دسک تاپ iTunes ، این دستور به صورت زیر ظاهر می شود:

c: کاربران
amir> mklink / J “٪ AppData٪ Apple computer mobilesync Backup 139f38b72484cfd32abad6f09af0102511bb8dda” “D: NewBackup”

با این کار یک سیمولینک با یک نماد پوشه با یک پیکان مورب و نام پوشه عددی در محل اصلی پوشه پشتیبان آیفون ایجاد می شود. برای بررسی اینکه آیا سیمولینک به درستی کار می کند ، برنامه iTunes را باز کنید و سپس iPhone خود را به رایانه پشتیبان ویندوز 10 خود متصل کنید. پس از تکمیل نسخه پشتیبان ، می توانید تاریخ و زمان پوشه های پشتیبان را به روز کنید. سرانجام ، می توانید پوشه OldBackup را از پوشه اصلی پشتیبان گیری آیفون حذف کنید.

سیمولینک را حذف کرده و مکان پشتیبان گیری آیفون را بازیابی کنید

تا کنون ، ما یاد گرفته ایم که چگونه با ایجاد Simulink نحوه پشتیبان گیری از iTunes را تغییر دهیم. اگر بعد از مدتی نظر خود را تغییر دادید ، می توانید پشتیبان گیری از iPhone را بازنشانی کنید. برای انجام این کار ، به پوشه پشتیبان iTunes رفته و پوشه Simulink را که در آن قرار دارد حذف کنید.

همچنین می توانید یک نسخه از پوشه پشتیبان را به فضای ذخیره سازی جدید در پوشه اصلی ذخیره سازی iPhone منتقل کنید. مراقب باشید در پوشه ها تغییری ایجاد نکنید ، زیرا ممکن است کل پرونده بایگانی غیر قابل استفاده شود.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله با نحوه تغییر مکان پرونده پشتیبان iTunes آشنا شوید. آیا تا به حال فضای ذخیره سازی پشتیبان آیفون خود را در ویندوز تغییر داده اید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید