بلاگ

با نحوه تغییر شکل ، اندازه و رنگ موس در ویندوز 10 ، 8 و 7 آشنا شوید

برخی از کاربران ویندوز ممکن است قادر به انجام کارهایی با نشانگرهای بزرگتر و تیره تر و n باشند. در ویندوز امکان تغییر شکل و اندازه ماوس برای کاربران وجود دارد. در این مقاله از پی سی آموزش به شما آموزش می دهیم که چگونه شکل ، اندازه و رنگ ماوس را در ویندوز 10 ، 8 و 7 تغییر دهید.

نحوه تغییر نشانگر ماوس در ویندوز 10 ، 8 و 7

چگونه می توان ظاهر نشانگر ماوس را در ویندوز 10 تغییر داد

اگر از شکل ساده و معمول نشانگر ماوس خسته شده اید ، می توانید آن را تغییر دهید. علاوه بر شکل ، رنگ و اندازه ماوس توسط کاربران قابل تغییر است. در این مقاله از پی سی آموزش به شما می آموزیم که چگونه می توانید شکل ماوس را در ویندوز 7 و 10 تغییر دهید. برای اطلاعات بیشتر مشاهده کنید.

چگونه می توان اشاره گر ماوس را در ویندوز 10 و .. رنگ آمیزی کرد؟ از طریق تنظیمات دستگاه

برای تغییر رنگ نشانگر ماوس در ویندوز 10 ، منوی Start Windows و سپس تنظیمات رایانه را باز کنید. حالا وارد تب Devices و سپس ماوس شوید. از اینجا به Advanced Mouse Options بروید.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

در ویندوز باز شده ، به تب Directories بروید. شکل مورد نظر خود را در برگه Schema پیدا کنید. روی درخواست کلیک کنید و سپس تأیید را کلیک کنید. در قسمت Customize نیز می توانید شکل و حالت برچسب را مشاهده کنید.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

با تنظیمات Easy Access رنگ ماوس را در ویندوز 10 تغییر دهید

روش دیگر برای تغییر اندازه ماوس در ویندوز 10 رفتن به منوی Start است. سپس وارد تنظیمات شوید. سپس بر روی Easy Access کلیک کرده و وارد تب اشاره گر ماوس شوید. از تب Resize Pointer می توانید نشانگر را تغییر اندازه دهید. اندازه 1 از همه کوچک تر است. اندازه 15 بزرگترین اندازه است. همچنین می توانید از چهار گزینه موجود در قسمت Change pointer color ، رنگ نشانگر را تغییر دهید.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

اولین حالت پیش فرض ساده نشانگر است: سفید با یک خط گرد سیاه.

گزینه دوم یک نشانگر سیاه با یک خط گرد سفید است.

گزینه سوم یک نشانگر است که وقتی آن را به سمت رنگ های روشن می کشید سیاه می شود. وقتی آن را روی رنگ تیره قرار می دهید سفید می شود.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

با گزینه چهارم می توانید رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. اگر این گزینه را انتخاب کنید ، می توانید از بین رنگهای موجود در قسمت برگه پیشنهادهای پیشنهادی ، انتخاب کنید. اگر این گزینه برای شما فعال نیست ، می توانید با کلیک روی انتخاب یک رنگ سفارشی ، رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

اندازه ویندوز 10 را از صفحه کنترل تغییر اندازه دهید

برای تغییر اندازه ماوس در ویندوز 10 از این طریق ، به منوی Start رفته و Control Panel را تایپ کنید. سپس وارد شوید و Easy Access را کلیک کنید.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

اکنون روی Change the way of your mouse کلیک کنید. در قسمت نشانگرهای ماوس ، می توانید رنگ و اندازه ماوس را تغییر دهید. بعد از انتخاب ، روی اعمال کلیک کنید و سپس تأیید را کلیک کنید.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

شکل ماوس در ویندوز 10 با ویرایشگر رجیستری

برای تغییر اندازه نشانگر ماوس در ویندوز 10 ، Win + R را فشار دهید و Regedit را در جعبه تایپ کنید و Enter را فشار دهید. سپس Yes را کلیک کنید تا وارد ویرایشگر رجیستری شوید. حالا به HKEY_CURRENT_USER بروید و سپس به تب Control Panel و Cursors بروید.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

روی شکل مورد نظر دو بار راست کلیک کنید. داده های پیش فرض مقدار به طور پیش فرض در ویندوز وجود دارد. اشکال دیگر شامل موارد زیر است:

 • افزایش یافت
 • Windows Black (بسیار بزرگ)
 • Windows Black (بزرگ)
 • Windows Black
 • پیش فرض ویندوز (بسیار بزرگ)
 • پیش فرض ویندوز (بزرگ)
 • ویندوز معکوس (بسیار بزرگ)
 • ویندوز معکوس (بزرگ)
 • ویندوز معکوس
 • Windows Standard (بسیار بزرگ)
 • Windows Standard (بزرگ)

برای تغییر مکان نما این اشکال ، نام شکل مورد نظر را در قسمت Value Data وارد کنید. سپس روی تأیید کلیک کنید.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

اکنون از ویرایشگر رجیستری خارج شوید و کامپیوتر را دوباره راه اندازی کنید.

مکان نما فوق العاده ماوس برای ویندوز 10 با استفاده از برنامه ها و سایت های معتبر

برای تغییر شکل ماوس در ویندوز 10 همچنین می توانید از برنامه ها و سایت های معتبر در این زمینه استفاده کنید. به عنوان مثال مکان نما را از سایتی مانند Open Cursor Library بکشید. سپس آن را از حالت فشرده خارج کنید. برای این کار بهتر است آن را در پوشه Cursors ذخیره کنید. با این روش می توانید به This Computer بروید و سپس درایو C. سپس به Windows و سپس به پوشه Cursors بروید.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

برای انتخاب نشانک بارگیری شده ، به منوی شروع بروید. سپس وارد تنظیمات شوید. اکنون بر روی Devices کلیک کرده و به تب Mouse بروید. سپس به Advanced Mouse Options بروید.

در پنجره باز شده ، روی تب Directories کلیک کنید. در کادر Customize ، اولین مکان نما را کلیک کنید و سپس Browse را کلیک کنید. اکنون به پوشه نشانک های بارگیری شده بروید و شکل مورد نظر را انتخاب کرده و Open را کلیک کنید. به این ترتیب ، این مکان نما به سراغ موردی می رود که در قسمت زمینه کلیک کرده اید.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

همچنین می توانید بر روی سایر برچسب ها کلیک کنید تا کادر سفارشی شود و موارد بارگیری شده را جایگزین آنها کنید. در آخر ، روی اعمال کلیک کنید و سپس تأیید را کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

برای شخصی سازی سایر تنظیمات ماوس ، به آموزش کامل تنظیم ماوس رایانه Windows و Mac مراجعه کنید.

نحوه تغییر نشانگر ماوس در ویندوز 7

برای تغییر نشانگر ماوس در ویندوز 7 ، روی منوی Start کلیک کنید و کلمه Mouse را در جعبه جستجو تایپ کنید. روی آن کلیک کنید تا پنجره تنظیمات ماوس باز شود.

شکل ، اندازه و رنگ ماوس را تغییر دهید

در پنجره Properties Mouse ، به تب Directories بروید. از قسمت Customize می توانید برچسب مورد نظر را انتخاب کنید.

با نحوه تغییر شکل ، اندازه و رنگ موس در ویندوز 10 ، 8 و 7 آشنا شوید

اگر می خواهید مورد دیگری وارد کنید ، روی مرور کلیک کنید.

با نحوه تغییر شکل ، اندازه و رنگ موس در ویندوز 10 ، 8 و 7 آشنا شوید

سپس برچسب مورد نظر را وارد کنید. در آخر روی Apply کلیک کنید و OK کنید. برای بارگیری نشانک های دیگر می توانید به AniCursor مراجعه کنید.

با نحوه تغییر شکل ، اندازه و رنگ موس در ویندوز 10 ، 8 و 7 آشنا شوید

اگر می خواهید شکل ، اندازه و رنگ ماوس را دوباره تنظیم کنید ، به آموزش تنظیم مجدد تنظیمات ماوس و صفحه کلید مراجعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از پی سی آموزش ، نحوه تغییر نشانگر ماوس در ویندوز 7 و ویندوز 10 را به شما آموزش دادیم چرا می خواهید شکل و اندازه نشانگر ماوس را تغییر دهید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید