26
مارس

این نظرسنجی اطلاعات نادرست پردازش شده فیس بوک در مورد انتخابات را ارائه می دهد

در زیرنویس این گزارش با جسارت آمده است: “چگونه فیس بوک نتوانست رأی دهد و تقریبا دموکراسی را به آتش کشید.”


برنامه Facebook در فروشگاه App iPad

آواز در سال 2007 تأسیس شد ، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در ایالات متحده است که هدف آن جلب توجه جهانیان به موضوعات فوری اجتماعی و سیاسی است. آخرین تجزیه و تحلیل سازمان حداقل … اطلاعات جالب ارائه شده است.

بدیهی است که اگر فیس بوک از ابتدا اطلاعات نادرست سیستم عامل خود را جدی می گرفت ، بخش عظیمی از کاربران این سرویس از اطلاعات نادرست در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده در امان بودند.

آیا فیس بوک می تواند برای مقابله با اطلاعات نادرست اقدامات بیشتری انجام دهد؟

آخرین کمپین آنلاین آواز ، “فیس بوک: از انتخابات تا شورش” ، ادعا می کند که فیس بوک می توانست از 10.1 میلیارد پیش بینی پست مشخص شده برای اطلاعات نادرست انتخابات (از “موثرترین صفحات” خود) جلوگیری کند ، اگر قبلاً اقدام کرده باشد.

عدم موفقیت در دسترسی به این صفحات و محدود کردن توانایی آنها برای تبلیغات در یک سال قبل از انتخابات به این معنی بود که فیس بوک به آنها اجازه می دهد تعاملات ماهانه خود را از 97 میلیون تعامل در اکتبر 2019 به 277.9 میلیون تعامل در اکتبر 2020 سه برابر کنند. [This number is] رسیدن به 100 صفحه برتر رسانه آمریکایی (به عنوان مثال CNN ، MSNBC ، فاکس نیوز) در فیس بوک.

علاوه بر این بخش آبدار از بینش ، آواز 267 صفحه و گروه در فیس بوک (در مجموع 32 میلیون کاربر) پیدا کرد که حاوی پست هایی با “محتوای تجلیل از خشونت در اواسط انتخابات 2020” بود.

68.7٪ از آنها نظریه های توطئه QAnon ، Boogaloo یا شبه نظامیان را تبلیغ کردند ، که نباید اینگونه باشد ، زیرا فیس بوک در اکتبر 2020 همه موارد QAnon را از سیستم عامل خود ممنوع کرد. بدتر اینکه 118 از 267 صفحه و گروه هنوز هم فعال هستند تا به امروز ، علی رغم همه نقض های فاحش سیاست فیس بوک.

مرتبط: فیس بوک برای حذف محتوایی که در آن به “جلوگیری از سرقت” اشاره شده است

آواز همچنین اشاره کرد که باید حداقل سه پست “در آستانه تحریک خشونت” را به فیس بوک گزارش دهد و از ناظران خواست که سریع اقدام کنند.

در حال حاضر ، اطلاعات نادرست در فیس بوک یک مشکل بزرگ است. مصرف کنندگان تقریباً درباره همه بحث های مهم در سراسر جهان – همه گیر COVID-19 ، تغییرات آب و هوایی ، همانطور که شما آن را می خوانید – با نگران کننده ای پست های گمراه کننده ارسال می کنند.

روز دوشنبه ، فیس بوک اعلام کرد که 1.3 میلیارد حساب جعلی را حذف کرده است تا تلاش کند جلوی گسترش سریع اطلاعات غلط را بگیرد.

آیا اطلاعات غلط در همه برنامه های فیس بوک مشکلی دارد؟

با آزادی آهسته او اخبار (در برنامه موبایل) در کشورهای منتخب جهان ، بدیهی است که فیس بوک می خواهد خود را به عنوان گزینه ای مناسب برای کاربران شبکه برای دریافت اخبار از منابع معتبر بسازد.

بدیهی است این اتفاق نمی افتد اگر تیترها و داستان های جعلی همچنان Facebook و سایر برنامه های آن را پر کنند. همین دو هفته پیش ، مرکز مبارزه با نفرت دیجیتال (CCDH) گزارشی منتشر کرد و مدعی شد الگوریتم اینستاگرام اطلاعات غلط را تشویق می کند.


اینستاگرام را با تلفن هوشمند باز کنید
نظرسنجی: الگوریتم اینستاگرام اطلاعات غلط را تشویق می کند

تحقیقات CCDH نشان می دهد که اینستاگرام ممکن است پستهایی را از منابع توصیه کند که چندان قابل اعتماد نیستند.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.