بلاگ

این رایانه نمی تواند آموزش عیب یابی ویندوز 11 را در ویندوز 11 شروع کند

ویندوز 11 بر روی هر سیستم قابل نصب نیست. رایانه شما باید حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز 11 را داشته باشد تا بتواند آن را نصب کند. با این حال ، ممکن است رایانه شما مشخصات لازم را داشته باشد ، اما هنگام نصب آن با خطای “این کامپیوتر نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند” روبرو خواهید شد. میردازیم.

این پیام را تصحیح کنید این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند

؟ نحوه حل این کامپیوتر خطای ویندوز 11 را شروع نمی کند

شما فقط می توانید ویندوز 11 را روی سیستم هایی که ویژگی های خاصی دارند نصب کنید. برای اطمینان از این موضوع ، باید با برنامه های خاص سیستم خود مشورت کنید تا از این موضوع مطلع شوید. سیستم شما ممکن است همه ویژگی ها را داشته باشد ، اما همچنان خطا را نشان می دهد. این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را روی ویندوز راه اندازی کند. این مشکل به دلیل عدم فعالیت Secure Boot و TPM در UEFI است و با چند روش ساده قابل حل است. در این مقاله از Anzel Web ما این راه حل ها را توضیح خواهیم داد.

اولین قدم رفع خطا است این کامپیوتر نمی تواند ویندوز 11 ویندوز 11 را راه اندازی کند

قبل از اینکه بخواهید پیام خطا را برطرف کنید این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را در ویندوز 11 راه اندازی کند ، پیشنهاد می کنیم مرور کلی سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 11 را با تمام مشخصات لازم برای نصب این ویندوز و نحوه تأیید آنها بخوانید. .

مادربرد سیستم شما باید دارای تراشه TPM 2.0 باشد. اگر دستگاه شما قدیمی است ، ممکن است در دسترس نباشد. Windows + R. را فشار دهید سپس عبارت زیر را در کادر Run تایپ کنید و Enter را فشار دهید:

tpm.msc

ارور این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند

صفحه مدیریت Trusted Platform Module (TPM) باز می شود. در صفحه اطلاعات تولید کننده TPM ، برگه Specification Version را علامت بزنید. این بخش باید 2.0 باشد.

ارور این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند

اگر سیستم شما تراشه مورد نظر را نداشته باشد ، با خطا مواجه خواهید شد TPM سازگار یافت نشد. البته گاهی اوقات می توان این تراشه را غیرفعال کرد. در نتیجه ، باید آن را فعال کنید.

ارور این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند

رفع این رایانه نمی تواند خطای Windows 11 را در ویندوز شروع کرده و پرونده را فعال کند appraiserres.dll

برای رفع این رایانه نمی توان خطای Windows 11 را در ویندوز شروع کرد ، ابتدا فایل appraiserres.dll را بارگیری کنید. سپس ویندوز 11 ISO را نصب کنید.

سپس به پوشه Sources بروید. فایل appraiserres.dll را پیدا کنید. روی آن کلیک راست کرده و Delete را انتخاب کنید. سپس فایل appraiserres.dll جدید را در ISO 11 ویندوز وارد کنید. حالا دوباره سعی کنید ویندوز 11 را نصب کنید.

سیستم عامل ویندوز 10 نمی تواند سیستم را برای تراشه TPM 2.0 آزمایش کند. این کار او را مجبور به پردازش می کند.

تعمیر این رایانه امکان شروع ویندوز 11 تحت Windows وجود ندارد و Secure Boot و TPM را فعال کنید

برای تعمیر این رایانه باید حالت Boot یا UEFI را شروع کنید. در ویندوز 11 نمی توانید پیام خطای Windows 11 را شروع کنید. برای این کار سیستم خود را دوباره راه اندازی کنید. هنگام روشن شدن رایانه باید دکمه خاصی را فشار دهید. این دکمه بسته به مدل و مارک رایانه شما متفاوت خواهد بود. در بعضی موارد باید کلید F2 یا F11 را فشار دهید. قبل از انجام این کار ، با اطمینان از دکمه مورد نظر خود ، مدل رایانه خود را با استفاده از کلید UEFI یا کلید BIOS در اینترنت جستجو کنید.

نحوه فعال کردن Secure Boot و TPM نیز بسته به مدل سیستم شما متفاوت خواهد بود. با این حال ، مراحل تقریباً یکسان است.

هنگام بارگیری در حالت Boot یا UEFI ، زبانه Security را پیدا کنید. به دنبال TPM باشید. این بخش باید فعال شود.

ارور این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند

ارور این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند

Secure Boot نیز باید در همان برگه یا در برگه Boot باشد. اگر حالت آن غیرفعال است ، آن را فعال کنید.

ارور این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند

ارور این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند

در آخر ، برای ذخیره تغییرات ، روی ذخیره کلیک کنید و از سیستم خارج شوید.

پس از انجام این کار ، سیستم خود را دوباره بررسی کنید.

رفع ارور این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، نحوه حل خطا را به شما آموزش داده ایم. این کامپیوتر نمی تواند ویندوز 11 ویندوز 11 را راه اندازی کند. چگونه این مشکل را حل کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید