بلاگ

اپل واچ سری 3 در مقابل 6: تفاوت چیست؟

اگر به ساعت اپل علاقه مند هستید ، متوجه می شوید که مدل های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. با این حال ، فقط چند مدل از این مدل ها می توانند جدید خریداری شوند ، زیرا اپل دیگر باعث توقف اپل واچ سری 1 ، 2 ، 4 و 5 شد.

این باعث می شود که Apple Watch Series 3 قدیمی تر با سری 6 جدیدتر ، همراه با Apple Watch SE باشد. چه چیزی این مدل های اپل واچ سری 3 و سری 6 را از یکدیگر متمایز می کند؟ ما دقیقاً می دانیم چه چیزی و تفاوت آنها را در زیر به تفصیل آورده ایم!

پوشش های متضاد

گل رز طلای اپل در نزدیکی دوربین مچ قرار دارد

مورد Apple Watch Series 6 شباهت زیادی به مورد Apple Watch Series 3 دارد ، اما تفاوت هایی بین آنها وجود دارد.

اول ، اندازه هر صفحه نمایش (و بنابراین هر ساعت) متفاوت است. سری 3 در اندازه های 38 و 42 میلی متر موجود است و ضخامت آن حدود 11.4 میلی متر است. سری 6 می تواند 40 میلی متر یا 44 میلی متر باشد و در ضخامت 10.7 میلی متر کمی نازک تر است.

بنابراین سری 6 اپل واچ ممکن است از صفحه نمایش بزرگتری نسبت به سری 3 برخوردار باشد. اما با وجود اینکه نازک تر است ، سری 6 ممکن است کمی سنگین تر باشد.

بیشتر این به این دلیل است که قاب می تواند 2-4 میلی متر بزرگتر از ساعت اپل سری 3 باشد اما بخشی از تفاوت وزن به ماده قاب ها برمی گردد.

اپل واچ سری 6 و اپل واچ سری 3 را می توان با محفظه های آلومینیومی یا استیل ضد زنگ خریداری کرد. سری 3 همچنین می تواند در سرامیک های سفید موجود باشد ، در حالی که سری 6 می تواند در تیتانیوم موجود باشد.

جعبه های تیتانیوم سری 6 نسبت به سرامیک سفید سری 3 وزن کمتری دارند و در 34.6 گرم یا 41.3 گرم برای مدل های 40 میلی متر یا 44 میلی متر سری 6 در مقابل 40.1 گرم یا 46.4 گرم برای مدل های 38 میلی متر یا 42 میلی متر سری 3 موجود هستند.

در همین حال ، قاب های آلومینیومی و استیل ضد زنگ در کیف 38 میلی متری سری 3 سبک ترین هستند که کوچکترین موردی است که می توانید برای ساعت اپل تهیه کنید.

پشت ساعت از مواد مختلفی ساخته شده است ، بسته به این که کدام مدل از Apple Watch را تهیه کنید. سری 6 همیشه یک کریستال پشت سرامیکی و یاقوت کبود است. سری 3 ، با گزینه های تلفن همراه ، دارای یک کریستال سرامیکی و یاقوت کبود است ، در حالی که GPS فقط سری 3 دارای یک پشت کامپوزیت ساخته شده از پلاستیک است.

آخرین تفاوت بزرگ با کاورها این است که سری 6 می تواند در چندین رنگ تکمیل شود ، در حالی که سری 3 فقط در رنگ های نقره ای یا خاکستری کیهانی موجود است.

این رنگ ها در همه موارد مواد سری 3 موجود است. رنگ های سری 6 به مواد بستگی دارد اما شامل تنظیمات طلایی ، مشکی فضایی ، آبی ، گرافیت ، تیتانیوم طبیعی و قرمز در نقره ای و خاکستری فضایی است.

اختلافات را نشان دهید

یک دست در مشت ، اپل واچ را بر روی مچ دست خود دارد و تمام کاربردهای آن قابل مشاهده است

قبلاً گفتیم که اپل واچ سری 3 و سری 6 در اندازه های مختلف صفحه نمایش موجود هستند. این نتیجه این است که سری 6 دارای یک صفحه نمایش است که به لبه های ساعت اپل می رسد ، در مقایسه با صفحه مربع و مرکز سری 3. اما در وضوح صفحه نیز تفاوت هایی وجود دارد.

سری 38 میلی متری Apple Watch دارای صفحه نمایش با ابعاد 272×340 پیکسل است. ابعاد ساعت مچی Apple Series 3 Watch با ابعاد 312×390 پیکسل است. صفحه نمایش ساعت اپل از سری 6 40 میلی متر 324×394 پیکسل است ، در حالی که 44 میلی متر 368×448 پیکسل است.

بنابراین سری 6 بدون توجه به اندازه ای که دارید از صفحه نمایش با وضوح بالاتر برخوردار است.

سری 6 همچنین دارای نمایشگر همیشه روشن و ارتفاع سنج است. این بدان معناست که به جای اینکه صفحه Apple Watch بعد از مدتی خاموش شود ، مانند موردی که در سری 3 مشاهده می شود ، صفحه در صورت غیرفعال شدن کم رنگ می شود اما هرگز کاملاً خاموش نمی شود.

این بدان معناست که شما همچنان می توانید زمان و زمان را روی صفحه نمایش اپل واچ بررسی کنید بدون اینکه مجبور شوید مچ دست خود را حرکت دهید یا صفحه را لمس کنید تا ابتدا روشن شود ، همانطور که در سری 3 انجام می شود. انجام این اقدامات از اپل سری 6 این ساعت صفحه را از در عوض یک حالت کم نور

ما برای صرفه جویی در مصرف باتری در Apple Watch Series 6 توصیه می کنیم صفحه نمایش همیشه روشن را خاموش کنید. اما اینکه شما از آن استفاده می کنید یا نه از ویژگی های سری 6 است نه سری 3.

پردازش جزئیات قدرت

نمای نمای نزدیک اپل واچ با نوار آبی رنگ روی یک شارژر مغناطیسی نشسته است.  ساعت قابل مشاهده است

تراشه ها و پردازنده های داخل ساعتهای اپل سری 6 و سری 3 عالی هستند ، اما تفاوت های بیشتری بین دستگاه ها ایجاد می کنند.

سری 6 با S5 SiP همراه با پردازنده 64 بیتی دو هسته ای و تراشه بی سیم W3 اپل ارائه می شود. این باعث می شود که ساعت مچی قدرتمندتری نسبت به سری 3 باشد که دارای پردازنده دو هسته ای S3 SiP و تراشه بی سیم W2 اپل است.

این به سری 6 نسل جدیدی از تراشه ها و پردازنده ها می دهد ، بنابراین سریعتر کار می کند و می تواند پردازش قدرتمندتری را مدیریت کند. در نتیجه ، اگر علاقه مند هستید ، ممکن است با Apple Watch دچار عوارض پیچیده ای شوید.

سری 3 بسیار قدرتمند است (و می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند) ، اما سری 6 دارای صدای کمی اضافی است که می تواند آن را برای برخی از کاربران جذاب تر کند.

همچنین هر سری دارای گزینه های مختلف ذخیره سازی است. سری 3 با 8 گیگابایت یا 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی در دسترس است ، این فقط به مدل GPS یا مدل تلفن همراه بستگی دارد. سری 6 با 32 گیگابایت فضای ذخیره سازی همراه است که به طور قابل توجهی بیشتر از سری 3 پایه است.

جداسازی سنسور

برنامه Workout در یک ساعت اپل که روی مچ دست پوشیده شده باز می شود.  پیکان جهت اصلاح چیزی در جهت عقربه های ساعت حرکت می کند

اپل واچ سری 3 و سری 6 دارای یک سنسور ضربان قلب نوری در پشت خود هستند. این به آنها امکان می دهد ضربان قلب را در حین ورزش و فعالیت منظم کنترل کنند.

سری 6 نسل سوم این سنسورها را در خود نصب کرده است. سری 3 هنوز هم نسل اول را ارائه می دهد که کاملاً کار می کنند اما نسبت به نسل فعلی کمی پیشرفته ترند.

حسگرهای ضربان قلب نسل سوم می توانند اکسیژن خون را اندازه بگیرند به شرطی که برنامه اکسیژن خون را نصب کنید و ساعت اپل را روی مچ دست خود بچرخانید. متاسفانه سنسور سری 3 نمی تواند همین کار را انجام دهد.

علاوه بر این ، سری 6 به یک سنسور اضافی مجهز شده است. Digital Crown Series 6 دارای سنسور ضربان قلب برقی است که با استفاده از آن می توانید نوار قلب را در Apple Watch خود قرار دهید.

ساعت های سری 6 همچنین دارای قطب نمای داخلی هستند که ساعت های 3 سری اپل فاقد آن هستند. بنابراین می توانید هنگام پیاده روی از سری 6 خود به عنوان قطب نما استفاده کنید ، اما با استفاده از سری 3 (یا هر اپل واچ قبل از سری 5) باید برای این کار به آیفون خود اعتماد کنید.

قطب های قیمت

مردی که ساعت اپل را بر تن دارد روی صفحه ضربه می زند

تفاوت نهایی بین Apple Watch Series 3 و Apple Watch Series 6 در قیمت است.

حتماً با خواندن بخشهای بالا متوجه شده اید که Apple Watch Series 6 دارای چند ویژگی بیشتر از سری 3 است. اگر فکر می کنید این باعث می شود سری 6 کمی گران شود ، کاملاً درست می گویید.

در زمان نگارش ، ساعت اپل واچ سری 6 با قیمت 399 دلار فقط برای مدل GPS و 499 دلار برای مدل های GPS و Cellular شروع می شود. اپل واچ سری 3 به تنهایی (که تنها نوع موجود در وب سایت اپل است) با قیمت 199 دلار آغاز می شود.

این قیمت ها البته بسته به ویژگی ها و انواع تسمه هایی که به سفارش خود اضافه می کنید ، افزایش می یابند. اما اساس سری 3 تقریباً نیمی از قیمت سری 6 است که کاملاً تفاوت چشمگیری دارد.

اپل واچ SE چطور؟

مدلهای Apple Watch

دانستن تفاوت های ساعت های اپل ساعت 3 و سری 6 در صورتی که تصمیم به خرید ساعت اپل دارید بسیار مفید است. اما در مورد Apple Watch SE چطور؟

ما Apple Watch SE را بین سری 3 و سری 6 به عنوان پایدار طبقه بندی می کنیم تراشه های آن از نظر قدرت پردازش بین سری 3 و سری 6 عمل می کنند و قیمت آن نیز در وسط وجود دارد. مدل فقط GPS با قیمت 279 دلار و مدل GPS و شبکه تلفن همراه با قیمت 329 دلار آغاز می شود.

SE سنسور ضربان قلب الکتریکی جدیدی در سری 6 ندارد ، اما دارای سنسور ضربان قلب نوری نسل دوم است. همچنین دارای قطب نما و نمایشگر همیشه روشن است و در اندازه های سری 6 با 32 گیگابایت فضای ذخیره سازی موجود است.

SE در انتخاب رنگ ها نزدیک به مطابقت با سری 3 است (اگرچه ممکن است در رنگ طلایی نیز موجود باشد) و فقط در بدنه آلومینیومی موجود است.

SE از جهاتی نسبت به سری 3 یک قدم بالاتر است ، اما از بسیاری از گزینه ها و ویژگی های سری 6 نیز یک پله پایین است بنابراین یک گزینه میان رده جامد است ، اما ممکن است ارزان قیمت یکی و یکی را نداشته باشد. قدرت دیگران

شباهت های اپل واچ بیشتر از تفاوت است

اگر واقعاً به تماشای اپل واچ سری 3 و سری 6 در کنار هم بنشینید ، شباهت های بیشتری نسبت به تفاوت ها پیدا خواهید کرد.

ما امیدواریم که ذکر برخی از تفاوت های بالا به شما کمک کند در صورت انتخاب بین مدل ها ، بین مدل ها تصمیم بگیرید. اما هر کدام از اپل واچ را که به دست می آورید ، مطمئن هستیم که دستگاهی را خواهید داشت که برای مدت زمان طولانی دوست داشته باشید!


apple-clock-used-feature
آیا لازم است اپل واچ تهیه کنید؟ 6 کار عالی که می توانید با یکی انجام دهید

مطمئن نیستید که باید Apple Watch تهیه کنید؟ در اینجا برخی از کارهایی که می توانید با Apple Watch انجام دهید وجود دارد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

دیدگاهتان را بنویسید