1
ژوئن

اپل ممکن است در سال 2022 آیپدی با صفحه نمایش OLED معرفی کند.

اپل به تازگی اولین آیپد مینی ال ای دی خود را معرفی کرده است. اما اکنون می توانید به نسخه بعدی آن نگاه کنید.


آی پد

اپل با جدیدترین آیپد پرو خود از صفحه نمایش LCD به نمایشگر مینی ال ای دی تغییر کرده است ، اما طبق گزارش جدید ، این آخرین تغییر صفحه نمایش نیست که برای تبلت اپل شاهد خواهیم بود.

گزارش ETNews ، از طریق Apple Insider ، نشان می دهد که اپل ممکن است با معرفی فناوری صفحه نمایش که بخشی از آیفون است از آیفون X 2017 ، یک iPad با صفحه نمایش OLED را معرفی کند.

این گزارش به منبع ناشناس در صنعت نمایش اشاره می کند. آنها ادعا می كنند كه اپل در حال آماده سازی معرفی iPad OLED از سال 2022 است. فرض بر این است كه اپل توافق كرده است با تولیدكنندگان صفحه نمایش صفحه های OLED لازم را به آن عرضه كند.

OLED در مقابل Mini-LED

OLED در مقایسه با Mini-LED یک فناوری صفحه نمایش برتر است زیرا اجازه می دهد هر پیکسل روشن یا خاموش شود. در مقایسه ، مینی LED ها دارای بلوک های نوری قابل تنظیم هستند که می توانند در مناطق خاص کم نور یا روشن شوند. هر دو افزایش کنتراست ، رنگ روشن تر و رنگهای سیاه عمیق تری دارند ، اما OLED در نحوه نمایش تصویر صفحه کمی انعطاف و دقت بیشتری دارد.

با این حال ، برخی معتقدند که نمایشگرهای OLED برای iPad مناسب نیستند. در اوایل سال جاری میلادی ، مینگ-چی کو ، تحلیلگر TF International Securities در یادداشتی خطاب به مشتریان ، نوشت که “از نظر فنی ، OLED برای دستگاه های عملکردی مناسب نیست” به دلیل احتراق.

این به تصویری روی صفحه اشاره دارد که دائماً به صورت شبح نمایش داده می شود ، در مواردی که یک عنصر گرافیکی خاص برای مدت طولانی در یک مکان باقی بماند. ایده این است که به عنوان یک ابزار عملکردی که مردم روی آن کار می کنند ، iPad ها احتمالاً بیشتر از آیفون از این اثر رنج می برند — همانطور که گفته شد ، چندین سال است که نمایشگرهای OLED ارائه می دهد.

همانطور که گفته شد ، آیپد اولین تبلت با نمایشگر OLED نخواهد بود. سامسونگ ، هواوی و لنوو از جمله رقبای تولید تبلت با صفحه نمایش OLED هستند. در مورد اپل این امکان وجود دارد که انتخاب استفاده از mini-LED نسبت به OLED با توجه به قیمت آن باشد. بنابراین ، احتمالاً باید تفاوت محسوسی در مینی LED نسبت به صفحه نمایش OLED برای اپل وجود داشته باشد تا تغییرات ایجاد شود.

لطفا هر تغییری

این تنها لرزش صفحه نمایش نیست که در حال حاضر در دنیای اپل اتفاق می افتد. به تازگی اعلام شده است که نسل بعدی MacBook Pro اپل در آینده نزدیک از نمایشگرهای مینی LED استفاده خواهد کرد.

در هر دو مورد ، اپل هنوز به طور علنی هر دو روش را تأیید نکرده است – و تقریباً مطمئناً تا زمانی که آماده اعلام رسمی دستگاه های آماده راه اندازی نباشد

اعتبار تصویر: Francois Hoang / Unsplash CC


تصویری از iPad Pro 2020 جدید با صفحه کلید جادویی به رنگ سیاه و سفید ، که روی زمینه ای رنگارنگ قرار گرفته است
iPad در یک چهارم بزرگ عرضه تبلت در بالای صفحه قرار می گیرد

این سه ماه مناسب تبلت ها بود – و مخصوصاً برای تبلت های اپل.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.