اپل سودهای سه ماهه مارس را گزارش می دهد

درآمد در سه ماه اول سال 2021 جهش کرد.


ترکیب آیفون 12.

روز چهارشنبه ، اپل شیوع در سه ماهه دوم سال 2021 را گزارش کرد ، با درآمد ناگهانی 54٪ و ثبت یک رکورد جدید سه ماهه برای سه ماه منتهی به مارس. درآمد اپل برای این سه ماهه به 89.6 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.

همانطور که توسط CNBC اشاره شده است ، اپل در تمام خطوط تولید خود رشد دو رقمی بالایی را ثبت کرده است.

درآمد آیفون برای سه ماهه گذشته به 47.94 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال 2020 65.5 درصد افزایش داشته است. در همین حال ، Mac با 70.1٪ جهش به 9.10 میلیارد دلار رسید و فروش iPad با 79٪ جهش به 7.80 میلیارد دلار رسید. گروه “سایر محصولات” اپل که شامل دستگاه های پوشیدنی آن مانند Apple Watch و AirPods است ، با 24 درصد افزایش به 7.83 میلیارد دلار رسید.

هر دسته از محصولات رونق می گیرد

بخش خدمات به طور فزاینده مهم اپل نیز 26.7 درصد رشد کرده و 16.90 میلیارد دلار جمع آوری کرده است. خدمات شامل مواردی از App Store گرفته تا Apple Music گرفته تا اشتراک های iCloud است. این موضوع بیشتر مورد توجه اپل قرار گرفته است زیرا فروش آیفون به طور کلی با سرعت شهابی که هر سال انجام می داد متوقف شده است و اپل در جستجوی روش های جدید برای درآمدزایی برای مصرف کنندگان متمرکز است. (گفته شد ، آیفون 12 نسل فعلی فروش بسیار خوبی دارد.)

اگرچه تیم کوک تقسیم بندی بخش خدمات اپل را ارائه نداد ، وی خاطرنشان کرد که این شرکت اکنون بیش از 660 میلیون اشتراک پرداختی برای همه خدمات خود دارد. این رقم 40 میلیون بیشتر از سه ماهه آخر است.

در بیانیه ای ، لوکا مائستری ، مدیر مالی اپل ، گفت:

ما به نتایج سه ماهه خود در ماه مارس ، که شامل سوابق درآمد در هر بخش جغرافیایی و رشد دو رقمی قوی در هر یک از دسته های محصول ما است ، افتخار می کنیم ، که باعث می شود پایه نصب شده دستگاه های فعال ما به بالاترین سطح برسد. این نتایج به ما امکان می دهد گردش نقدی عملیاتی 24 میلیارد دلاری ایجاد کنیم و در طی سه ماهه تقریبا 23 میلیارد دلار به سهامداران بازگردانیم. ما به آینده خود اطمینان داریم و برای حمایت از برنامه های بلند مدت و غنی سازی زندگی مشتریان خود به سرمایه گذاری قابل توجهی ادامه می دهیم.

چه سه ماهه بعدی می تواند باشد

اپل راهنمایی رسمی در مورد آنچه انتظار دارد در سه ماهه منتهی به ژوئن ببیند ارائه نداده است. با کمبود جهانی تراشه ، که به طور بالقوه عرضه محصولات را کاهش می دهد ، این احتمال وجود دارد که اوضاع کمی کند شود.

سپس دوباره ، سری آیفون 12 معلوم می شود که هدیه ای است که وی همچنان در مورد فروش ارائه می دهد. اگر اپل حداقل از نظر بهترین خط تولید خود بتواند بر کمبود تراشه غلبه کند ، این می تواند یک پیروزی سه ماهه دیگر غول کوپرتینو باشد.

همچنین لازم به ذکر است که iPad Pro جدید اپل و iMac نوسازی شده – هر دو با احتمال بالقوه بازدیدهای هیولا برای اپل – هنوز در پایان Q2 اعلام نشده اند. تأثیر آنها فقط در Q3 احساس می شود.

در حالی که منطق حکم می کند که در برخی از مواقع فلات اپل ، نتایج مالی از این قبیل ارائه این سناریو را دشوارتر می کند.


تصویر iPhone 12 Pro در مقابل 12 Pro Max ارائه شده است.
آیفون 12 پرو در مقابل آیفون 12 پرو مکس: چه کسی باید خریداری کنید؟

آیا باید آیفون 12 پرو بخرم یا اینکه پس انداز اضافی و تهیه 12 پرو مکس ارزش دارد؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

دیدگاهتان را بنویسید