29
آوریل

اپل به دلیل افزایش رقابت ، تولید AirPods را کاهش می دهد

گزارش جدید می گوید اپل می تواند تولید AirPods را تا 30 درصد کاهش دهد.


بازتاب AirPods

AirPods یک جفت هدفون بی سیم واقعی ساخته شده و کاملاً مشهور به نظر می رسد. با این حال ، آنها همانطور که فکر می کنید فروش خوبی ندارند ، زیرا گزارش جدید Nikkei حاکی از آن است که اپل روی بسیاری از AirPod ها در انبارهای خود نشسته است.

در واقع ، این گزارش همچنین می گوید که اپل قصد دارد امسال تولید AirPods را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

چه خبر از AirPods اپل؟

بر اساس این گزارش ، که به گفته نیکی از منابع ناشناس متعددی تهیه می شود ، اپل به تأمین کنندگان خود دستور می دهد تا تولید AirPods را 25-30 درصد کاهش دهند.

در ابتدا انتظار می رفت که اپل 110 میلیون AirPod تولید کند ، اما اگر گزارش صحیح باشد ، این شرکت در سال 2021 حدود 75 تا 85 میلیون هدفون بی سیم تولید خواهد کرد که نسبت به برآوردهای اولیه یک افت جدی است.

یک منبع در مورد اوضاع با نیکی صحبت کرد:

مهمترین کاهش سفارشات مربوط به سه ماهه دوم تا ابتدای سه ماهه سوم است. سطح سهام [in warehouses] و سهام AirPods در فروشگاه ها در حال حاضر زیاد است … و تقاضا به اندازه انتظار نیست.

اگرچه نگران است ، اپل هنوز در بازار هدفون های بی سیم واقعی مارک غالب است ، حتی اگر سهم بازار آن به سرعت کاهش یابد. براساس گزارش Counterpoint که در ژانویه منتشر شد ، سهم بازار اپل در 9 ماه اول از 41 درصد به 29 درصد کاهش یافت.

دلیل سهام اضافی اپل احتمالاً این است که مارک های بیشتری هدفون بی سیم واقعی را با قیمت های جذاب تری نسبت به اپل ارائه می دهند. مارک های ارزان قیمت بسیاری وجود دارند که با کسری از قیمت ، هدفون مناسب تولید می کنند.

البته AirPods احتمالاً کمی بهتر به نظر می رسد و با مارک اپل عرضه می شوند ، اما این بدیهی است که برای جلوگیری از انتخاب مدل های ارزان تر از مصرف کنندگان کافی نیست. وقتی مارک هایی مانند آمازون ، پرتابگرهایی مانند Echo Buds را اضافه می کنید ، پایان اپل بسیار شیب دار است.

در حال حاضر شیائومی برای دومین مارک اصلی هدفون بی سیم از اپل عقب است اما کمتر از نیمی از سهم بازار اپل را در اختیار دارد. در جایگاه سوم سامسونگ قرار دارد که تنها پنج درصد از بازار را در اختیار دارد.

آینده AirPods

اپل قطعاً مزیت رقابتی خود را در فضای واقعی هدفون های بی سیم از دست می دهد ، اما این دور از نقطه ضعف نیست. هنوز در جایگاه اول قرار دارد و AirPods 3 در آستانه قرار دارد ، که مطمئناً از لحاظ فروش به اپل کمک جدی خواهد کرد.

هیچ شرکتی نمی تواند مانند اپل سر و صدا ایجاد کند و انتظار داریم این شرکت با نسل بعدی AirPods نیز همین کار را انجام دهد.


درخت سیب
آیا Apple AirPods ارزش پول سخت شما را دارد؟

اگر فکر کرده اید که آیا AirPods اپل ارزش آن را دارد ، ما برای کمک به شما هستیم. بیایید نگاهی به ویژگی های AirPods بیندازیم تا در تصمیم گیری به شما کمک کنیم.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.