رفتن به نوشته‌ها

اپل ، گوگل ، مایکروسافت و موزیلا برای بهتر کردن افزونه ها در حال همکاری هستند

هیئت منصفه ، با نصب تمام برنامه های افزودنی مورد علاقه خود در یک مرورگر جدید ، می تواند به گذشته تبدیل شود.


Chrome ، Edge ، Safari و Firefox

افزونه های مرورگر تجربه مرور وب ما را بسیار راحت تر می کنند ، اما اغلب در طیف گسترده ای از مرورگرها عملکرد خوبی ندارند. خوشبختانه اپل ، گوگل ، مایکروسافت و موزیلا در حال تغییر همکاری هستند.

غول های مرورگر به طور کلی کار می کنند

همانطور که در وبلاگ W3 اعلام شد ، چهار تیتان مرورگر گرد هم می آیند تا در مورد نحوه مرورگرهای وب با پسوندها به توافق برسند. چهار شرکتی که در میز بحث نشسته اند دارای یک مرورگر هستند که بر اساس سهم بازار در چهار مرورگر برتر قرار دارد. Google Chrome ، Safari اپل ، Edge مایکروسافت و Firefox موزیلا.

مرتبط: Microsoft Edge از Firefox به عنوان سومین مرورگر محبوب دسک تاپ بهتر عمل می کند

اگر تا به حال سعی کرده اید مرورگرها را جابجا کنید ، احتمالاً ناامید خواهید شد که متوجه شوید مرورگر جدید شما از همه پسوندهایی که در مورد مرورگر قدیمی خود دوست داشته اید پشتیبانی نمی کند. یا متوجه می شوید که توسعه دهنده برنامه افزودنی نسخه ای برای مرورگر جدید شما ساخته است ، اما مانند نسخه قبلی کار نمی کند.

این جمع غول ها احتمالاً حرکتی برای کمک به حفظ این مشکلات در گذشته است. همانطور که W3 می گوید:

کار ما با مجموعه مشترکی از اصول طراحی HTML و W3C TAG هدایت می شود: کاربر گرا ، سازگاری ، عملکرد ، امنیت ، محرمانه بودن ، قابلیت حمل ، پشتیبانی و رفتار کاملاً مشخص.

W3 به سرعت اضافه می کند که نمی خواهد در آنچه مرورگر می تواند انجام دهد و نمی تواند قرار بگیرد. همچنین نمی خواهد برنامه های افزودنی هر مرورگر از یک فروشگاه باشد. در عوض ، W3 معتقد است که شرکت ها برای کمک به نوآوری و خلق چیزهای جدید به کمی آزادی نیاز دارند.

با این حال ، اگر این مکالمه ها به خوبی پیش بروند ، توسعه دهندگان برنامه های افزودنی زمان بسیار راحت تری برای انتقال محصول خود به سایر مرورگرها خواهند داشت. علاوه بر این ، در منشور W3 آمده است که توسعه دهندگان برنامه های افزودنی باید بتوانند بدون نیاز به بازنویسی هر بار محصول خود ، شبکه خود را توزیع کنند ، این امر باید به شدت زمان توسعه را کاهش دهد.

با این حال ، روزها هنوز برای گروه خیلی زود است و هنوز چیزی سنگ تمام گذاشته نشده است. بنابراین باید محکم بنشینیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

آیا افزونه مرورگرهای مختلف از گذشته است؟

ممکن است آزار دهنده باشد که دریابید مرورگر جدید و جذاب شما با تمام پسوندهایی که می شناسید و دوست دارید ، ارائه نمی شود. خوشبختانه ، یک همکاری جدید بین بهترین توسعه دهندگان مرورگر در اینترنت می تواند آوردن یک پسوند به هر مرورگر را بسیار آسان کند.

ما امیدواریم که این جلسه ذهن به ایمن سازی برنامه های افزودنی برای افراد کمک کند. در گذشته ، پسوندهای متقلب به سرقت داده های کاربر دستگیر شده اند ، بنابراین امیدوارم برخی از استانداردها به شما کمک کنند سوراخ ها را صاف کرده و از شما محافظت کنند.

اعتبار تصویر: Koshiro K / Shutterstock.com


مرورگر-حذف برنامه های افزودنی
8 افزونه مرورگر که به دلیل DataSpii باید اکنون حذف کنید

برخی از برنامه های افزودنی مرورگر با سرقت اطلاعات شما دستگیر شده اند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید سریعاً آنها را حذف کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید