رفتن به نوشته‌ها

استفاده از ورودی صوتی Google به فارسی و انگلیسی را در تلفن Android خود بیاموزید

یکی از بهترین صفحه کلیدهای گوشی Gboard است. این صفحه کلید دارای ویژگی های زیادی است که یکی از آنها قابلیت وارد کردن صدا به زبان های مختلف است. کاربران تلفن های Android می توانند به راحتی از لوله صوتی استفاده کنند. در این مقاله نحوه استفاده از ورودی صوتی Google فارسی و انگلیسی در تلفن Android خود از Anzel Web را به شما آموزش می دهیم.

چگونه می توان ورودی صدا را در گوشی های Xiaomi ، Samsung ، Huawei و تلفن فعال کرد؟

؟ نحوه فعال کردن Google Voice Typing در Android

احتمالاً برای شما هم اتفاق افتاده است که نمی توانید برای نوشتن منتظر بمانید یا در انگشتان و مچ دست خود درد دارید و نمی توانید پیام یا متنی بنویسید. در این مورد ، بهترین راه حل استفاده از Google Persian یا English Voice Assistant است. در این مقاله از Anzel Web به شما آموزش می دهیم که چگونه صدای گوگل را فعال کرده و با صدای بلند در تلفن Android خود بنویسید. انتظار بیشتری داشته باشید.

چگونه دستیار صوتی Google را فعال کنم؟ نحوه نصب Gboard

برای فعال کردن ورودی صدا در تلفن Xiaomi خود ، ابتدا Gboard را نصب کنید. برای انجام این کار ، وارد فروشگاه Google Play شوید. در نوار جستجو ، Gboard را تایپ کنید. سپس روی آن کلیک کنید.

چگونه دستیار صوتی Google را فعال کنم؟

حالا روی Install کلیک کنید و منتظر بمانید تا برنامه نصب شود.

چگونه دستیار صوتی Google را فعال کنم؟

سپس روی Open کلیک کنید تا برنامه باز شود.

چگونه دستیار صوتی Google را فعال کنم؟

اکنون روی فعالسازی در تنظیمات کلیک کنید. زبان و ورودی باز می شود.

چگونه دستیار صوتی Google را فعال کنم؟

روی علامت جلوی Gboard ضربه بزنید تا روشن شود.

چگونه ورودی صدا را در تلفن Android فعال کنیم؟

سپس روی OK کلیک کنید.

چگونه ورودی صدا را در تلفن Android فعال کنم؟

در مرحله بعدی ، روی انتخاب روش ورودی کلیک کنید.

چگونه ورودی صدا را در تلفن Android فعال کنیم؟

جعبه ای باز می شود. Gboard را انتخاب کنید.

چگونه ورودی صدا را در تلفن Android فعال کنیم؟

در بخش مرحله 3 ، روی تنظیم مجوزها کلیک کنید.

ورودی صوتی Google در Android

حالا روی Allow کلیک کنید تا دسترسی jBoard به قسمت مخاطبین فعال شود.

ورودی صوتی Google در Android

در نهایت ، روی انجام شد ضربه بزنید.

ورودی صوتی Google در Android

برای افزودن زبان های مختلف به Gboard روی ورودی صدا ضربه بزنید. سپس روی Languages ​​کلیک کرده و زبان مورد نظر را انتخاب کنید.

چگونه ورودی صدا را در تلفن Android فعال کنم؟

اگر قبلاً JBoard را روی تلفن خود نصب کرده اید ، برای فعال کردن ورودی صدا در تلفن Xiaomi خود به تنظیمات بروید…. سپس به System> Languages ​​and input بروید. روی صفحه کلید مجازی ضربه بزنید. در این قسمت می توانید صفحه کلیدهای نصب شده بر روی گوشی خود را مشاهده کنید. ورودی صوتی Google نیز در این قسمت قرار دارد. روی آن کلیک کنید.

چگونه ورودی صدا را در تلفن Android فعال کنیم؟

اکنون به برگه ورودی صدای Google منتقل می شوید. تنظیمات موجود در این قسمت را بررسی کنید. روی زبانه Language ضربه بزنید و زبان های مورد نظر خود را وارد کنید.

در بخش تشخیص گفتار آفلاین ، می توانید زبانها را بارگیری کنید تا وقتی به اینترنت دسترسی ندارید ، همچنان بتوانید از ورودی صوتی Google در Android استفاده کنید.

اکنون ، برای استفاده از ورودی صوتی Google Android ، برنامه هایی مانند شبکه های اجتماعی ، یادداشت های تلفن و مواردی را که می توانید تایپ کنید وارد کنید.

چگونه ورودی صدا را در تلفن Android فعال کنیم؟

اکنون که JBoard دارید ، صفحه کلیدی که فعال می شود و می توانید با آن تایپ کنید Gboard است. مگر اینکه خودتان صفحه کلید دیگری را انتخاب کرده باشید و Gboard را در تنظیمات انتخاب کرده باشید. در سمت راست بالای Gboard نماد میکروفون قرار دارد. وقتی روی آن کلیک می کنید ، پیامی با عنوان “اکنون صحبت کنید و گوش دهید” را مشاهده خواهید کرد.

چگونه ورودی صدا را در تلفن Android فعال کنیم؟

اکنون مستقیماً با تلفن خود صحبت کنید تا از ورودی صوتی Google Android استفاده کنید. سپس متن وارد شده را بدون مشکل بررسی کنید.

چگونه ورودی صوتی را در تلفن Android فعال کنم؟

وقتی میکروفون صدای شما را تشخیص می دهد ، هنگام صحبت قرمز می شود و چشمک می زند. برای مکث برای بی صدا کردن میکروفون ضربه بزنید. برای شروع دوباره صحبت کنید ، برای شروع ضربه بزنید.

وقتی میکروفون صدای شما را تشخیص می دهد ، هنگام صحبت قرمز می شود و چشمک می زند.  برای مکث برای بی صدا کردن میکروفون ضربه بزنید.  برای شروع دوباره صحبت کنید ، برای شروع ضربه بزنید.

چندین راه برای ورود سریع تلفن وجود دارد. برای آشنایی با آنها مقاله آموزش ترفندهای نوشتن سریع در اندروید را مطالعه کنید.

نحوه نوشتن صدای فارسی در اندروید

برای فعال کردن ورودی صوتی Google Persian ، به برگه تنظیمات تلفن بروید. سپس به قسمت Language and Keyboard بروید. اگر Android 7 دارید ، باید به برگه مدیریت عمومی یا عمومی بروید. سپس به برگه Language and Keyboard بروید.

نحوه نوشتن صدای فارسی در اندروید

اکنون Google Voice Input را انتخاب کنید.

نحوه نوشتن صدای فارسی در اندروید

سپس روی Languages ​​ضربه بزنید. از لیست باز شده ، فارسی را انتخاب کنید.

نحوه نوشتن صدای فارسی در اندروید

اکنون می توانید هر برنامه ای را که قابلیت ورود و فعال سازی Gboard را دارد ، وارد کرده و از تایپ صوتی به زبان فارسی استفاده کنید. روی نماد میکروفون بالای صفحه کلید ضربه بزنید و فارسی را واضح و مشخص صحبت کنید.

نحوه نوشتن صدای فارسی در اندروید

وقتی میکروفون را لمس می کنید ، صفحه ای مشابه صفحه زیر را در قسمت صفحه کلید مشاهده خواهید کرد. وقتی با تلفن صحبت می کنید ، میکروفون چشمک می زند ، به این معنی که صدای شما را تشخیص می دهد و آن را به من تبدیل می کند. وقتی جمله یا عبارت خود را تمام کردید ، روی آن ضربه بزنید تا گفتار شما به متن تبدیل شود.

نحوه نوشتن صدای فارسی در اندروید

نحوه استفاده از نسخه وب تلفن خود با ورودی صوتی Google Docs

برای استفاده از ورودی صوتی Google Chrome ، Google Chrome را باز کنید و روی ابزارها> ورودی صوتی ضربه بزنید.

نحوه استفاده از ورودی صوتی Google Docs

یک پنجره کوچک به شکل میکروفون باز می شود. وقتی کارتان تمام شد روی آن کلیک کنید.

نحوه استفاده از ورودی صوتی Google Docs

برای اینکه بتوانید به زبان خود صحبت کنید و Google Docs برای تشخیص زبان شما ، روی پیکان کوچک در پنجره میکروفون ضربه بزنید. سپس زبان خود را از لیست پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از ورودی صوتی Google Docs

حالا با صدای بلند صحبت کنید. می توانید حرفه خود را در قسمتی که متن وارد شده است مشاهده کنید. در این زمان ، شما باید زبان مناسب را انتخاب کرده و واضح صحبت کنید تا ورودی صدا بتواند صحبت شما را وارد کند.

نحوه استفاده از ورودی صوتی Google Docs

میکروفون قرمز می شود و هنگام صحبت چشمک می زند. وقتی چند دقیقه صحبت نمی کنید ، میکروفون به طور خودکار خاموش می شود و برای تایپ باید دوباره کلیک کنید.

اگر با صدای خود در سندنگار Google مشکل دارید ، به عیب یابی غیرفعال کردن ورود Google Voice مراجعه کنید.

نکاتی در مورد دستیار صوتی فارسی و انگلیسی گوگل

در مورد ورودی صدا در Word for Android نیز همین امر صادق است. فقط ورودی صوتی را از Google فعال کنید. وارد نرم افزار Word شوید. سپس روی صفحه خالی ضربه بزنید تا صفحه کلید نمایان شود و با ضربه زدن روی میکروفن شروع به صحبت کنید.

بعد از مرور متن وارد شده ممکن است متوجه برخی خطاها شوید. گاهی اوقات این اتفاق می افتد و سپس باید متن را بررسی و ویرایش کنید. این مشکل بیشتر در زبان فارسی رایج است. برای ویرایش متن ، می توانید روی کلمه ای که تشخیص داده شده برای برجسته شدن ضربه بزنید و نگه دارید. سپس دوباره روی میکروفون ضربه بزنید و کلمه را تکرار کنید یا خودتان آن را وارد کنید.

دستیار صوتی گوگل فارسی

همیشه واضح و بلند صحبت کنید تا Google بتواند صدایتان را به درستی تشخیص دهد. سعی کنید کلمات را بشمارید. البته منظور ما این نیست که خیلی آهسته صحبت کنید ، اما زبان فارسی زبان اصلی گوگل نیست ، بنابراین بهتر است جملات را کوتاه و واژه ها را واضح نگه دارید تا مجبور نباشید متن را بعد از آن ویرایش کنید.

از این ویژگی در محیطی آرام استفاده کنید. اگر سر و صدای زیادی وجود داشته باشد ، این ویژگی به درستی کار نمی کند.

اگر قصد دارید بصورت حرفه ای از ورودی صدا استفاده کنید ، پیشنهاد می کنیم به تنظیمات> زبانها و ورودی> پیشرفته> فرهنگ لغت شخصی بروید و کلماتی را که ممکن است زیاد تکرار کنید اما رسمی نیستند ، اضافه کنید. به عنوان مثال ، نام افراد یا مکان هایی که هنگام وارد کردن صدا تشخیص داده نمی شوند.

ورودی صوتی Google Android: از علائم نگارشی برای ورودی صدای انگلیسی استفاده کنید

اگر از ورودی صوتی Google Android و بخش انگلیسی آن استفاده می کنید ، می توانید هنگام وارد کردن متن از علائم نگارشی استفاده کنید. برای مثال ، جمله زیر را در نظر بگیرید:
؟ نگرانت بودم چه اتفاقی می افتد
این جمله باید به صورت زیر بیان شود:

نگران بودم که روی علامت سوال چه می گذرد

علائم دیگری که ممکن است داشته باشید عبارتند از:

دوره: نقطه

کاما: کاما

علامت تعجب: علامت تعجب

علامت سوال: علامت سوال

خط جدید: به خط جدید بروید

پاراگراف جدید: به پاراگراف جدید بروید

توجه: ورودی صوتی توانایی تشخیص و اجرای حروف بزرگ در ابتدای جملات یا کلمات فهرست را ندارد. شما باید آنها را به صورت دستی ویرایش کنید.

بهتر است از این ویژگی به صورت آنلاین استفاده کنید.

اگر یک کلمه را به انگلیسی اشتباه نوشتید ، می توانید آن را با گفتن دو کلمه زیر حذف کنید:

حذف
Backspace

در اینجا چند دستور دیگر وجود دارد که فقط می توانید از آنها در زبان انگلیسی استفاده کنید:

انتخاب (کلمه ، عبارت ، همه ، سطر بعدی ، پاراگراف بعدی ، کلمه بعدی ، کلمه آخر): برای انتخاب یک قطعه از متن ، کلمه Choice را گفته و سپس یکی از کلمات داخل پرانتز را مطابق نیاز خود بیان کنید. برای مثال ، همه را انتخاب کنید تا همه متن انتخاب شود.

برای کپی ، برش و چسباندن ، کافی است این کلمات را به همراه قسمت مورد نظر مانند کلمه یا عبارت بیان کنید.

رفتن به بالا: برای رفتن به ابتدای قسمت مورد نظر ، این عبارت را با این قسمت بیان کنید. به عنوان مثال ، به ابتدای خط بروید.

قسمت ورودی صدا دارای دستورات زیادی است که می توانید با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web نحوه استفاده از Google Voice Input برای Android و استفاده از ورودی صدای فارسی را به شما آموزش دادیم. آیا توانستید از قسمت فارسی برای ورود صدا استفاده کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید