8
جولای

استراتژی های ایمنی در طول سفر با Uber

“در یک ماشین با یک غریبه. امیدوارم که من ربوده نشوم.” این آخرین کلماتی بود که کاترین سرو ، تفنگدار سابق آمریکایی ، عصر 15 ژوئن 2021 ، قبل از اینکه توسط شخصی که به اشتباه توسط یک راننده Uber در یک شهر کوچک در روسیه اشتباه گرفته شده بود ، به مادرش پیامی ارسال کند .

این داستان غم انگیز روشن می سازد که سواران Uber هر بار که سفر می کنند باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند. خبر خوب این است که هر دو وجود دارد از نظر تاکتیکی و تکنولوژیکی اقدامات در دسترس شما برای به حداکثر رساندن آگاهی از وضعیت و در نتیجه ایمنی هنگام استفاده از Uber.

چگونه هنگام مصرف Uber از خود محافظت کنید

آنها به مواردی اشاره دارند که می توانید انجام دهید ، یا به رفتارهایی اشاره می کنید که می توانید ایمنی شخصی خود را در هر بار سفر به حداکثر برسانید.

1. منتظر Uber در داخل خانه باشید

منتظر در یک ساختمان

ما همه آنجا بوده ایم. شما برای رسیدن به جایی عجله دارید و منتظر Uber خود در مقابل یک باشگاه یا ساختمان هستید. از نظر امنیتی ، این منطقی نیست زیرا به یک جنایتکار بالقوه ، که در غیر این صورت به نام جعلی Uber شناخته می شود ، یک امتیاز را به شما می دهد تا شما را تشخیص دهد و به درستی تصور کند که عجله دارید و منتظر Uber خود هستید.

اگر صاف باشند ، به راحتی به شما خواهند رسید و می پرسند: “آیا با Uber تماس گرفتی؟” همانطور که عجله می کنید ، بدون فکر وارد می شوید. این ممکن است آخرین مسافرت شما باشد ، بنابراین این کار را نکنید.

درعوض ، با صبر و حوصله در داخل خانه منتظر رسیدن Uber باشید. هنگام انجام این کار ، رتبه بندی راننده را در برنامه بررسی کنید. اگر راننده امتیاز پایینی دارد ، ممکن است بخواهید سفر را لغو کنید. اگر تصمیم به لغو دارید ، سریع این کار را انجام دهید تا هزینه ای برای شما متحمل نشود.

2. پارک های سوارکاری را در منطقه ای که نور کافی دارد فراهم کنید

با ورود اوبر ، از راننده بخواهید در مکانی که دارای نور کافی است پارک کند و چراغ های آنها را روشن کند یا چراغ هایشان را روشن کند. این به شما امکان می دهد وسیله نقلیه صحیح را شناسایی کرده و پلاک خودرو ، ساخت و مدل خودرو را از فاصله ایمن بررسی کنید.

همچنین به شما این امکان را می دهد قبل از نزدیک شدن به اتومبیل وی ، رفتار راننده را از نظر فعالیت مشکوک کنترل کنید. فقط پس از بررسی اینکه پلاک ، مارک و مدل خودرو با داده های موجود در برنامه مطابقت دارد ، به ماشین بروید.

مرتبط: بهترین هشدارهای ایمنی شخصی

وقتی به ماشین رسیدید ، از راننده ای که آنجاست بخواهید تا شما را سوار شود. این مکالمه کوتاه به شما امکان می دهد چهره آنها را با عکس موجود در برنامه و صدای صدای آنها با شخصی که با او صحبت کرده اید مقایسه کنید. اگر همه چیز خوب پیش رفت ، برای دسترسی به تلفن او ، پین “سفر خود را بررسی کنید” به راننده بدهید. این پین شما را به تلفن راننده متصل می کند و فقط در این صورت باید سوار وسیله نقلیه شوید.

3- هنگام حضور در اتومبیل ، اقدامات احتیاطی را انجام دهید

مسافر در uber

در قسمت عقب اتومبیل در سمت سرنشین بنشینید و کمربند ایمنی ببندید تا در صورت تصادف از حداکثر محافظت برخوردار شوید. در همین حال ، نشستن در قسمت عقب مسافر به شما امکان می دهد بین خود و راننده فاصله ایجاد کنید و همچنین با خیال راحت از هر دو طرف از وسیله نقلیه خارج شوید تا از ترافیک روبرو جلوگیری کنید.

دستگیره در را بررسی کنید تا مطمئن شوید قفل کودک درگیر نشده است. این برای آزادی حرکت شما بسیار مهم است. اگر درگیر است ، با ادب از راننده بخواهید آن را خاموش کند. اجازه ندهید که راننده بدون از بین بردن قفل کودک خارج شود.

4- به یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود اطلاع دهید که کجا هستید

مسافر اوبر

هنگامی که Uber در حال حرکت است ، با یک تماس معتمد تماس بگیرید و به او بگویید که در حال رفتن به مکان X هستید و انتظار دارید در عرض Y دقیقه به آنجا برسید. اگر کسی برای تماس وجود ندارد ، تماس بگیرید و یک پیام صوتی برای خود بگذارید. این امر به طور عمدی به راننده اطلاع می دهد که شما هوشیار و آگاه از خود هستید و افرادی را نیز در جریان دارید که از موقعیت شما آگاه هستند.

5- مسیر خود را مشاهده کنید

مسافر بی سروصدا

در طول سفر ، نسبت به راننده مهربان و محترم باشید. بهتر است تا رسیدن به مقصد از هرگونه مکالمه با راننده که مربوط به سفر نیست ، خودداری کنید. حتماً با باز نگه داشتن نقشه خود ، مسیر را کنترل کرده یا به تلفن راننده که معمولاً روی داشبورد نصب می شود ، نگاه کنید.

6. از Uber به یک منطقه امن خارج شوید

هنگامی که به مقصد رسیدید ، همچنین بهتر است ، در صورت امکان ، از Uber از یک منطقه کاملاً روشن و عمومی که آدرس خانه دقیق شما را نمی دهد ، خارج شوید.

Uber چه ویژگی های امنیتی را ارائه می دهد؟

Uber دارای ویژگی های مختلفی در برنامه است که به بهبود ایمنی شخصی شما کمک می کند. برای دسترسی آسان تر ، این ویژگی های امنیتی قبلاً در یک مکان قرار گرفته اند و شامل:

RideShare

این ویژگی به شما امکان می دهد با وارد کردن مستقیم از دفترچه تلفن خود به برنامه Uber ، مخاطبین خانواده و دوستان معتمد را از قبل وارد کنید. وقتی این شماره ها در برنامه قرار گرفت ، Uber هر بار که سفر می کنید به شما یادآوری می کند تا سفر را با آن مخاطبین به اشتراک بگذارید. این مخاطبین ، به نوبه خود ، می توانند هر زمان که سفر می کنید ، سفر شما را در زمان واقعی ردیابی کنند.

سفر خود را بررسی کنید

گالری تصاویر (2 تصویر)

“سفر خود را بررسی کنید” یک ویژگی تأیید پین است که به شما کمک می کند با راننده مناسب سوار وسیله نقلیه مناسب شوید. با باز کردن برنامه ، رفتن به تنظیمات و ضربه زدن روی “سفر خود را تأیید کنید” می توانید به این ویژگی بپیوندید. هنگامی که این ویژگی را فعال کنید ، هنگام درخواست سفر ، یک پین 4 رقمی منحصر به فرد دریافت خواهید کرد.

قبل از ورود به وسیله نقلیه راننده ، پین خود را به راننده بگویید. اگر آنها راننده ای باشند که برنامه شما مطابقت دارد ، راننده می تواند پس از وارد کردن پین شما در برنامه خود ، سفر را شروع کند. اگر پین ای که به او می دهید با تلفن او مطابقت نداشته باشد ، راننده نمی تواند سفر را شروع کند. برای ایمنی بیشتر ، پین سفر را در حالی که از ماشین خارج هستید با راننده به اشتراک بگذارید.

سوار شوید

https://www.youtube.com/watch؟v=rTcI1Z2MT0g

یک سال پیش ، اوبر ویژگی RideCheck را ارائه داد که به اوبر اجازه می دهد بفهمد سفر بیش از حد طولانی شده است یا سقوطی رخ داده است.

اگر برنامه احساس کند که در طول سفر اتفاق غیرمنتظره ای رخ داده است ، به شما امکان می دهد به ابزارهای ایمنی مناسب مانند 911 دسترسی پیدا کنید که به سرعت می تواند شما را در مورد نیاز خود کمک کند. با باز کردن جعبه ابزار ایمنی و فعال سازی اعلان ها مطمئن شوید که روشن باشد.

مرتبط: برنامه هایی که هنگام اشتراک با Uber یا Lyft از شما محافظت می کنند

با استفاده از برنامه های ایمنی شخصی ، ایمنی خود را ارتقا دهید

کاترین سرو در اوج زندگی خود کشته شد زیرا او به جای اوبر واقعی سو استفاده کرد. مرگ بی معنی او غم بزرگی است. با این حال ، نباید بی فایده باشد. در عوض ، باید هوشیاری شما را القا کند.

نکات فوق به شما کمک می کند تا خود را مانند یک عامل تصور کنید که هر بار سوار اتومبیل شخص دیگری می شوید به یک محیط خصمانه وارد می شوید. این نکات هنگامی که با هم استفاده می شوند ، به شما آگاهی از وضعیت تصویر بزرگ می دهند ، به شما کمک می کند قبل از هر سفر اقدامات احتیاطی نظامی انجام دهید ، از رفتار نادرست راننده جلوگیری کنید و همچنین ابزار فنی لازم برای احضار را به شما ارائه می دهد. اگر مشکلی پیش آمد ، کمک کنید.


uber-tech-news
راهنمای مبتدیان برای انواع مختلف و گزینه های Uber

اگر تازه وارد اوبر هستید ، بسیاری از گزینه های سواری گیج کننده هستند. بیایید نگاهی به گزینه های Uber بیندازیم و ببینیم کدام گزینه ها برای شما مناسب هستند.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.