از نام حیوان خانگی خود به عنوان گذرواژه استفاده کنید؟ در اینجا نحوه ایمن سازی بیشتر آن آورده شده است

استفاده از نام دوست پرزدار خود به عنوان رمز عبور یک روش مطمئن برای بهتر به خاطر آوردن آنها است ، اما منجر به یک رمز عبور ضعیف می شود که یک هکر می تواند آن را بشکند. خوشبختانه ، روش هایی برای ایجاد یک رمز عبور قوی وجود دارد که هنوز حیوان خانگی مورد علاقه شما را در کانون توجه قرار می دهد.

پس چرا فقط از نام حیوان خانگی خود در اعتبار ورود خود استفاده نمی کنید؟ و چگونه می توانید رمز عبور خود را قوی تر کنید؟

چه اشکالی دارد که از نام حیوان خانگی خود استفاده کنید؟

در نگاه اول استفاده از نام حیوان خانگی به عنوان گذرواژه ایده درخشان به نظر می رسد. به خاطر سپردن آن آسان است ، حدس زدن آن به اندازه استفاده از نام یا تاریخ تولد واضح نیست و به شما امکان می دهد از نام مستعار شخصی استفاده کنید که ممکن است یک هکر از آن عبور نکند.

با این حال ، فقط استفاده از نام حیوان خانگی خود به عنوان رمز عبور آن را برای مجرمان اینترنتی باز می گذارد. همانطور که توسط بی بی سی گزارش شده است ، هکرها می توانند نام حیوان خانگی شما را از رسانه های اجتماعی شما استخراج کنند یا تا زمانی که کسی کار نکند ، به سادگی نام حیوان خانگی شما را درج می کنند.

متاسفانه ، میلیون ها نفر از نام حیوان خانگی خود به عنوان رمز عبور استفاده می کنند ، به این معنی که تعداد زیادی از حساب ها در برابر حملات هکر آسیب پذیر هستند.

خوشبختانه ، روش هایی وجود دارد که ما می توانیم نام حیوان خانگی شما را به یک رمز عبور قدرتمند تبدیل کنیم. ابتدا فقط باید برخی از قوانین عمومی رمز عبور را اعمال کنیم.

چگونه می توان یک رمز عبور قوی با نام حیوان خانگی خود ایجاد کرد

برای ساختن گذرواژه قوی ، ابتدا باید چهار چک اساسی انجام دهید. بدین ترتیب ، رمز ورود شما را با در نظر گرفتن این موارد طراحی خواهیم کرد.

این چک ها عبارتند از:

  • ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ.

  • تعداد مناسب شخصیت ها ، ترجیحاً بیش از هشت نویسه.

  • چندین عدد و نماد پاشیده شده است.

  • رمز عبوری مختص وب سایتی که از آن برای آن رمز عبور استفاده می کنید.

این چهار بررسی فقط چند روش انتخاب شده برای ایجاد رمز عبور قوی است و بسیاری از روشهای دیگر نیز وجود دارد که می توانید برای ایجاد محافظت قوی استفاده کنید. با این حال ، اجرای این چهار مورد آسان است و با نام حیوانات خانگی به خوبی کار می کند.

مرتبط: راه های ایجاد رمزهای عبور ایمن و به یاد ماندنی

برای ایجاد گذرواژه قوی ، نمی توانید انتخاب کنید که کدام چک ها را دنبال کنید. برای داشتن بیشترین شانس جلوگیری از ورود هکر به حساب کاربری خود ، باید هرکدام را مستقر کنید.

هرچه این مراحل را طی می کنیم ، نتیجه را از طریق تست قدرت رمز عبور دانشگاه ایلینوی (UIC) منتقل می کنیم تا نظر شخص ثالثی راجع به میزان قوت رمز بدست آوریم. این یکی از گزینه هایی است که ما در راهنمای ابزار تأیید رمز عبور خود بررسی کردیم ، بنابراین اگر می خواهید رمزهای عبور خود را امتحان کنید حتما آن را بررسی کنید.

مرحله اول: حروف کوچک و بزرگ را اضافه کنید

ابتدا اجازه دهید اندکی انحراف به رمز ورود خود اضافه کنیم. اگر گذرواژه شما فقط با حروف کوچک نام حیوان خانگی شما است ، افزودن این مرحله می تواند فوری باعث تقویت آن شود.

برای اولین قدم ، بیایید در ابتدای هر کلمه چند حرف بزرگ اضافه کنیم. به عنوان مثال ، اگر رمز ورود شما “fido” باشد ، اکنون “Fido” می شود. شخصی که یک همستر به نام گزش دارد ، اکنون رمزعبور “قرص” خواهد داشت.

در مورد من ، من از یکی از حیوانات خانگی قبلی که خانواده ام بزرگ کرده اند استفاده می کنم. یک گربه زنجبیل به نام بگینز. و فقط برای اینکه بدانید ، من در واقع از نام Baggins در هیچ یک از رمزهای عبور خود استفاده نمی کنم ، فقط در صورت داشتن ایده های ناخوشایند!

اگر من یک رمز عبور ایجاد کنم که فقط “baggins” باشد ، دوست ندارم رمز UIC را بررسی کنم.

با نوشتن ساده حرف B در Baggins ، این نتیجه مقدار قابل توجهی جهش می کند.

رمز ضعیف

البته این یک پیشرفت بزرگ است. اما این رمز عبور هنوز ضعیف است.

به همین دلیل مهم است که به جای انتخاب فقط یک یا دو قانون ، از هر چهار قانون رمز عبور پیروی کنید.

مرحله دوم: طول کاراکترها را با استفاده از حافظه اصلی افزایش دهید

اکنون که حروف بزرگ و کوچک داریم ، وقت آن است که مقداری گوشت گاو به رمز ورود خود اضافه کنیم. با این حال ، چرا به جای افزودن حروف ، اعداد و علائم تصادفی ، به جای آن از حافظه مورد علاقه حیوان خانگی خود استفاده نکنید؟ به این ترتیب به خاطر سپردن کاراکترهای تصادفی بسیار راحت تر خواهد بود.

به عنوان مثال ، اگر Fido سگ شما برنده جایزه است ، می توانید رمز عبور “FidoWonADogShow” خود را ایجاد کنید. اگر همستر شما Nibbles یک بار دوچرخه ورزش پرسرعت خود را خارج کرده است ، می توانید “NibblesFlewOffAWheel” را امتحان کنید.

توجه داشته باشید که این گذرواژه ها همان قانونی را که در مرحله اول تعیین کرده ایم ، ادامه می دهند ، جایی که در ابتدای هر کلمه از یک حرف بزرگ استفاده می کنیم. این امر به تقویت بیشتر حفاظت از رمز عبور کمک می کند ، بنابراین حتماً آنها را اضافه کنید.

در مورد رمز عبوری که ایجاد کردم ، گربه شیرینی زنجفیلی من Baggins فرار کرد. هر وقت به دلایلی مجبور می شدیم او را در آغوش بگیریم ، او راهی برای منفجر شدن دوباره پیدا می کرد. به همین ترتیب ، او عنوان “نینجا زنجبیل” را از آن خود کرد. این خاطره بسیار خوبی است که از باگینز دارم و بنابراین باید آن را بخاطر بسپارم.

اگر “BagginsTheGingerNinja” را در کنترل کننده رمز وارد کنم ، می توانیم ببینیم که رمز عبور بسیار قوی تر شده است.

رمز عبور قوی

مرحله سوم: اعداد و علائم را به رمزعبور اضافه کنید

مشکلی که در رمز عبوری مانند “BagginsTheGingerNinja” وجود دارد این است که همچنان در معرض حملات فرهنگ لغت است. این زمانی است که یک هکر تا زمانی که موفقیتی پیدا نکند در جعبه رمز عبور تغییرات مختلف کلمه ای را درج می کند.

خوشبختانه ، ما می توانیم با استفاده از اعداد و علائم این روش را متوقف کنیم. این کار به راحتی می تواند حروف رمز عبور خود را با شماره ها یا نمادهایی که شبیه به آنها هستند جایگزین کنید.

به عنوان مثال ، اگر من این قانون را تنظیم کنم که هر حرف A با علامت (@) جایگزین شود و هر حرف I با شماره 1 جایگزین شود ، “BagginsTheGingerNinja” به “B @ gg1nsTheG1ngerN1nj @” تبدیل می شود.

این گذرواژه جدید نتیجه خوبی از مولد رمز عبور می گیرد.

رمز عبور بسیار قوی

اگر نگران هستید که کسی برای شکستن رمز عبور خود منطق همان کاراکتر و عدد را اعمال کند ، می توانید اعداد به یادماندنی را نیز به آن اضافه کنید. به عنوان مثال ، هنگام ایجاد رمز عبور می توانید از تاریخ یا سن فرزندخواندگی حیوان خانگی خود استفاده کنید. این لمس شخصی کوچک ، حفاری را بسیار دشوارتر خواهد کرد.

مرحله چهارم: یک شناسه منحصر به فرد به رمز ورود اضافه کنید

این گذرواژه قوی است ، اما حتی اگر برای هر حسابی که ایجاد می کنید از آن استفاده کنید ، قوی ترین رمز عبور جهان نیز خراب می شود. فقط یک بار نشت رمز عبور طول می کشد و یک هکر می تواند به هر حسابی که ایجاد می کنید دسترسی پیدا کند.

به همین ترتیب ، برای هر حسابی که ایجاد می کنید باید مجموعه ای از قوانین را ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اگر از رمز عبور آمازون استفاده می کنید ، می توانید چیزی مانند “Azn!” را اضافه کنید. یا “خرید” تا پایان. فقط وارد کردن نام وب سایت در گذرواژه مهم نیست ، در غیر این صورت هکر بسته به اینکه در کدام سایت قصد ورود دارد به راحتی می تواند این قسمت را تغییر دهد.

از قدرت حیوانات خانگی برای یک رمز عبور قوی استفاده کنید

استفاده از نام حیوان خانگی فقط به عنوان رمز عبور باعث ضعف در حمله می شود ، اما روش هایی وجود دارد که می تواند آن را به یک خط دفاعی قوی اما به یاد ماندنی تبدیل کند. اکنون شما می دانید که چگونه با کمک دوست پرزدار خود از حساب های آنلاین خود محافظت کنید.

اگر می خواهید در دفاع تازه کشف شده آنها را برای کمک به آنها بازگردانید ، چرا برای آنها یک اسباب بازی خوب یا غذای لوکس تهیه نکنید؟ فروشگاه های آنلاین حیوانات خانگی زیادی وجود دارد که می توانید لوازم آنها را تنها با چند کلیک سفارش دهید!

اعتبار تصویر: Sharomka / Shutterstock.com


سایت های غذای حیوانات خانگی
12 بهترین فروشگاه آنلاین حیوانات خانگی برای حیوانات خانگی و غذا

آیا می خواهید بهترین لوازم حیوانات خانگی و حیوانات خانگی را تهیه کنید؟ این فروشگاه های آنلاین حیوانات خانگی بهترین معاملات محصولات حیوان خانگی را ارائه می دهند.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

دیدگاهتان را بنویسید