19
آوریل

ادوارد اسنودن NFT را روی صورت خود به قیمت 5.4 میلیون دلار فروخت

کارهای NFT “آزاد بمان” نام دارد. کمی بیشتر از آن فروخت.


اسنودن

ادوارد اسنودن چیزهای زیادی است: یک خبر دهنده NSA ، یک مشاور اطلاعاتی رایانه ای سابق ، یک فعال … یک نشانه ضروری گران قیمت است؟ این تمایز اخیر از این خبر ناشی می شود که NFT اسنودن ، یک اثر هنری در چهره وی که از صفحات دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در مورد برنامه نظارت گسترده ای که به نمایشگاه کمک کرده بود ، ساخته شده است ، به قیمت 2224 ETH یا تقریباً 5.4 میلیون دلار فروخته شده است.

این امر باعث می شود تصویری با عنوان “Stay Free” یکی از گرانترین NFT های فروخته شده در جریان رونق NFT کنونی باشد. به کاربرPleasrDAO فروخته شد. حراج (نزدیک به 400000 دلار) به دو برابر 2.9 میلیون دلار پرداخت شده برای NFT توسط مدیر عامل توییتر و بنیانگذار جک دورسی در ماه مارس نزدیک شد.

“آزاد بمان”

سود حاصل از Stay Free به بنیاد آزادی مطبوعات می رسد ، یک سازمان غیر انتفاعی که در سال 2012 برای تأمین مالی و حمایت از آزادی بیان ، همراه با ارتقا freedom آزادی مطبوعات تأسیس شده است.

اسنودن رئیس این سازمان است که اعضای هیئت مدیره را به عنوان افشاگر اخبار و روزنامه نگاران گزارش می کند ، دانیل السببرگ ، لورا پویتراس ، گلن گرین والد و زنیا جاردین.

اسنودن در سال 2013 با گرین والد و پوآتراس کار کرد تا جزئیات اطلاعات فوق محرمانه آژانس امنیت ملی درباره اقدامات گسترده نظارت را منتشر کند. در سال 2020 ، دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای دوره نهم ، این نظارت گسترده بر سوابق تلفنی میلیون ها آمریکایی را غیرقانونی اعلام کرد و نباید انجام شود.

ایده ترکیب کار اسنودن با NFT ممکن است بعید به نظر برسد ، اما همانطور که اسنودن در بیانیه ای از بنیاد آزادی مطبوعات گفت:

“کاربردهای ظهور رمزنگاری می توانند نقش مهمی در حمایت از حقوق ما داشته باشند. این حراج توسعه استفاده های ارزشمند و محرمانه از رمزگذاری را برای حفظ آزادی مطبوعات و خدمت به مردم تحریک می کند.”

WTH NFT است ، که می توانید بپرسید

NFT به برچسب منحصر به فردی اطلاق می شود که برای ضبط مالکیت یک مورد خاص در زنجیره بلوکی ذخیره می شود. عمدتا برای تأیید آثار هنری دیجیتال استفاده می شود. در اصل به عنوان معادل دیجیتالی خودکار امضا شده با دست عمل می کند. اگرچه خود اثر به دلیل اینکه یک پرونده دیجیتالی است می تواند به طور بی وقفه تکثیر شود ، اما منحصر به فرد بودن امضای دیجیتال به آن ارزش می بخشد. NFT برای فروش همه چیز از نقاشی دیجیتال گرفته تا خانه ای در آلمان مورد استفاده قرار می گیرد.

باید دید شور و شوق کنونی برای همه NFT چه مدت ادامه دارد. با این حال ، به نظر عادلانه می توان گفت که فروش اخیر Snowden NFT نشان می دهد که هنوز خاموش نشده است.

اعتبار تصویر: Random Institute / Unsplash CC


حروف زنجیره بلوک روی زمینه سفید
در صورت خرید NFT واقعاً چه چیزی متعلق به شماست؟

NFT شدیدترین است ، اما اگر یک دستگاه خریداری کنید متعلق به شما چیست؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.