15
جولای

آیا VPN ها می توانند وب سایت ها را از ردیابی شما متوقف کنند؟

از آنجا که حریم خصوصی به یک نگرانی فزاینده تبدیل می شود ، مردم متوجه می شوند که توسط بسیاری از سایتهایی که بازدید می کنند به طور فعال ردیابی می شوند و شروع به کشف توانایی پنهان ماندن خود می کنند. در نتیجه ، در چند سال گذشته بازار شبکه خصوصی مجازی (VPN) منفجر شده است.

بسیاری از این راه حل ها واقعاً خوب هستند. اما آیا VPN برای خصوصی نگه داشتن فعالیت های آنلاین شما کافی است؟ بیایید بررسی کنیم که بیشتر VPN ها چگونه کار می کنند و وضعیت فعلی چگونه است.

VPN چگونه کار می کند؟

https://www.youtube.com/watch؟v=_wQTRMBAvzg

VPN به شما امکان می دهد اتصال خود را به نقطه دیگری ، که می تواند در هر نقطه از جهان باشد ، هدایت کنید. در نتیجه ، سایت ها و سرویس های دیگری که به آنها متصل می شوید آدرس IP واقعی شما را “نمی بینند”. آنها فقط آدرس سرور VPN شما در حال حاضر استفاده می کنند ، بدون هیچ راهی برای پیدا کردن آن به طور خاص به شما.

بسیاری از سرویس های VPN حتی به اینکه کاملاً ناشناس هستند ، می بالند ، هیچ گونه گزارش کاربر و سایر نقاط مشابه را ذخیره نمی کنند. اثبات حقانیت این ادعاها دشوار است ، اگرچه در گذشته حوادث متعددی رخ داده است.

مرتبط: VPN چیست؟ چگونه تونل از حریم خصوصی محافظت می کند

VPN ها برای اهداف مختلفی استفاده می شوند ، نه فقط برای جلوگیری از ردیابی توسط وب سایت های کنجکاو. به عنوان مثال ، آنها می توانند ابزاری مفید برای باز کردن قفل محتوای محدود منطقه ای در سایتهایی مانند Netflix باشند. برخی از افراد برای حفظ هویت آنلاین دائمی خود از VPN هنگام مسافرت نیز استفاده می کنند ، که می تواند برای مواردی مانند کار مهم باشد.

سایت ها از چه روش هایی برای ردیابی شما استفاده می کنند؟

روشهایی که وب سایتها برای ردیابی شما استفاده می کنند

متأسفانه ، آدرس IP شما تنها قسمت کوچکی از تصویر بزرگی است که سایت ها برای شما ایجاد می کنند. یک سایت متوسط ​​می تواند فعالیت های شما را از طرق مختلف ردیابی کند و برخی از آنها کاملاً از کنترل شما خارج هستند. بسیاری از این نکات به تنهایی منحصر به فرد نیستند ، اما در ترکیب با سایر نقاط می توانند نمایه ای کاملاً تکان دهنده ایجاد کنند. به عنوان مثال ، یک وب سایت معمولی به اطلاعات زیر دسترسی خواهد داشت:

  • آدرس آی پی.

  • هدرهای مرورگر.

  • بیسکویت ها.

  • سیستم عامل

  • وضوح صفحه.

  • برنامه های افزودنی مرورگر.

  • افزونه های مرورگر و نسخه های آنها.

  • لیست فونت های نصب شده

  • راندمان ارائه

برخی از آنها را می توان به صورت دستی یا حتی جعلی تغییر داد. به راحتی می توانید به مرورگر خود بگویید که از یک عامل کاربری جعلی استفاده کند و حتی آن را برای هر سایتی که بازدید می کنید تصادفی کند. سیستم عامل شما نیز همین است.

اما وقتی صحبت از سایر داده های داده می شود ، دشوار می شود. سایت ها برای نمایش محتوای مناسب پویا باید از وضوح تصویر شما آگاهی داشته باشند تا تقلبی منجر به نمایش نادرست شود. آنها همچنین باید بدانند شما چه قلم هایی نصب کرده اید تا در صورت عدم وجود موارد مورد نیاز ، آنها بتوانند به گزینه های دیگر بازگردند.

و سپس به موارد پیچیده ای مانند ارائه بهره وری می رسیم. یک سایت می تواند چند تست ساده مانند ترسیم یک خط نامرئی در پس زمینه با استفاده از JavaScript و اندازه گیری دقیقاً مدت زمانی که کامپیوتر شما برای انجام این کار طول می کشد ، انجام دهد.

تمام این اطلاعات جمع آوری شده ، می تواند برای شناسایی شما با دقت تکان دهنده استفاده شود. با در نظر گرفتن این نکته ، اگر قصد دارید هنگام وب گردی نمای کم نظیر داشته باشید ، VPN به تنهایی کافی نیست. شما باید آن را با یک عامل کاربری جعلی و سیستم عامل ترکیب کرده و برخی از عملکردهای وب سایت را فدای دستکاری در عناصر دیگر کنید. و حتی در آن صورت ، هنوز هم ممکن است کسی با استفاده از جمع آوری اطلاعات کافی فعالیت های شما را به شما ردیابی کند.

آیا VPN شما یک راه حل قابل اعتماد است؟

عکسی از آرم VPN گنجانده شده و نمایش داده شده روی صفحه لپ تاپ

همچنین این س ofال وجود دارد که آیا شبکه های VPN از قابلیت اطمینان کافی برای استفاده منظم برخوردار هستند؟ مشتری VPN مدرن معمولی ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد که می تواند به شما در افزایش حریم خصوصی خود از این زاویه کمک کند. به عنوان مثال ، مشتری می تواند هر سرور را برای اتصال به هر بار انتخاب کند. همچنین می تواند با سیستم عامل شما به طور خودکار شروع شود.

برخی از VPN ها همچنین دارای یک “کلید کشتن” هستند که یک تنظیم اساسی است که به مشتری VPN می گوید در صورت قطع اتصال VPN برنامه های خاص را از بین ببرد. با این کار خطر قرار گرفتن در معرض تصادف به حداقل می رسد زیرا سروری که برای اتصال به آن استفاده می کنید ناگهان خراب شده است.

توجه داشته باشید که برای برخی از برنامه ها این ممکن است 100٪ قابل اعتماد نباشد. اگر می خواهید هنگام بارگیری تورنت از شناسایی جلوگیری کنید ، به عنوان مثال ، حتی یک بسته که آن را اجرا می کند ، ممکن است برای رسم صلیب بر هویت واقعی شما کافی باشد.

مواردی که باید در مورد سرویس های VPN به خاطر بسپارید

تصویر اتصال VPN روی صفحه تلفن ، به زبان آلمانی نوشته شده است

همانطور که در بالا ذکر شد ، برخی از سرویس های VPN ادعاهای جسورانه ای درباره نحوه برخورد با حریم خصوصی شما دارند. به عنوان مثال ، برخی ممکن است به شما بگویند که به هیچ وجه هیچ گزارش کاربر را ذخیره نمی کنند. مشکل این بیانیه این است که تا وقتی واقعاً اتفاقی نیفتد و شخصی اطلاعات شما را از شرکت درخواست نکند ، تأیید در واقع غیرممکن است.

برخی از شرکتهای موجود در بازار داده های درخواستی را داشتند. ExpressVPN یکی از مشهورترین نمونه های این امر است. سرانجام برخی از سرورهای آنها در طی تحقیقات توسط مقامات ضبط شد. مقامات بدنبال اطلاعات مربوط به قتل سفیر روسیه بودند.

با این حال ، بعدا مشخص شد که سرورها حاوی هیچ اطلاعاتی نیستند که بتواند به محققان کمک کند. ExpressVPN ضمن تایید موقعیت خود مبنی بر اینکه مشتریان فقط باید از خدمات آن به طور قانونی استفاده کنند ، این موضوع را در بیانیه ای تأیید کرد.

اما این س remainsال همچنان باقی است که آیا این مربوط به هر سرویسی است که چنین ادعاهایی را مطرح کند؟ همیشه ممکن است برخی از تنظیمات در پشت صحنه ای که ما از آنها آگاهی نداریم صورت گیرد. با توجه به این موضوع ، بهتر است از استفاده از VPN برای هر چیزی که نمی خواهید در آینده در معرض آن باشد ، خودداری کنید.

آیا ارزش استفاده از VPN هست یا نه؟

بنابراین اکنون می دانید که در استفاده از VPN 100٪ آزاد نیستید که ردیابی کنید؟ این یعنی چی؟ آیا باید اشتراک خود را لغو کنید و دیگر هرگز از آن استفاده نکنید؟

خوب ، نه کاملا VPN در صورت استفاده در شرایط مناسب ، هنوز هم یک ابزار عالی است. این فقط “عصای جادویی حریم خصوصی” نیست که برخی سعی دارند آن را به تصویر بکشند.

مانند هر مورد دیگری ، با مسئولیت پذیری از خدمات VPN استفاده کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که اقدامات شما بعداً ممکن است عواقبی داشته باشد ، بنابراین کاری نکنید که به طور معمول آنلاین انجام نمی دهید.


تصویر شبکه VPN که در صفحه کامپیوتر ظاهر می شود
VPN بدون ثبت نام چیست؟

این روزها با تعداد زیادی VPN در بازار ، دانستن اینکه کدام یک را انتخاب کنید دشوار است. به همین دلیل ارزش دارد VPN بدون ثبت نام را در نظر بگیرید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.