2
آوریل

آیا Google Chrome می تواند هنگام استفاده از DuckDuckGo ، شما را ردیابی کند؟

اگر نگران میزان داده های جمع آوری شده توسط گوگل هستید ، می توانید از DuckDuckGo استفاده کنید. اما آیا این حتی در Chrome شخصی است؟


chrome-track-duckduckgo

DuckDuckGo به عنوان پادشاه موتورهای جستجوی خصوصی شهرت خوبی دارد. برخلاف اکثر آنها ، DuckDuckGo سابقه جستجوی شما را حفظ نمی کند یا عبارات جستجوی شما را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذارد.

استفاده از این موتور جستجو توسط نگرانی های مربوط به حریم خصوصی چنان گسترده شده است که حتی کروم هم اکنون به کاربران خود امکان جستجوی وب با استفاده از DuckDuckGo را به جای Google می دهد.

با این حال ، کاربران نمی توانند از خود در برابر Google محافظت کنند و فکر می کنند آیا DuckDuckGo می تواند واقعاً هنگام استفاده از Chrome از آنها در برابر چشم کنجکاو گوگل محافظت کند. بنابراین آیا Google Chrome می تواند هنگام استفاده از DuckDuckGo همچنان شما را ردیابی کند؟

آیا می توانید از DuckDuckGo در Google Chrome استفاده کنید؟

آرم DuckDuckGo

DuckDuckGo که در اصل در سال 2008 به عنوان جایگزینی خصوصی برای سایر موتورهای جستجوی محبوب ، از جمله Google راه اندازی شد ، تا ماه مه 2012 ، 1.5 میلیون جستجو در روز داشت. ماموریت خود اعلام شده این شرکت بهبود حریم خصوصی از طریق موتور جستجوی ناشناس ، برنامه و برنامه های افزودنی آن است.

مرتبط: بهترین موتورهای جستجوی خصوصی که به داده های شما احترام می گذارند

اما تا زمانی که محرمانه بودن اطلاعات با افشاگری در مورد نظارت جهانی اسنودن به یک بحث عمومی بزرگ تبدیل شد ، محبوبیت آنها واقعاً افزایش یافت. به حدی که گوگل پس از مواجهه با س questionsال ها و حتی جریمه های اعمال حریم خصوصی کاربر ، گزینه ای را اضافه کرد که به کاربران امکان می دهد با استفاده از DuckDuckGo از طریق موتور جستجوی خود در وب جستجو کنند.

با این حال ، برخی از کاربران که نگران حریم خصوصی هستند هنوز فکر نمی کنند که آیا این امر واقعاً به آنها کمک می کند از تکنیک های نظارت شرکت بزرگ فناوری فرار کنند؟

آیا Google همچنان می تواند هنگام استفاده از DuckDuckGo در Chrome شما را ردیابی کند؟

DuckDuckGo در Chrome

وقتی افراد از DuckDuckGo در Chrome استفاده می كنند ، تصور می كنند كه چون از یك موتور جستجوی ناشناس استفاده می كنند ، Google نمی تواند سابقه جستجوی آنها را پیگیری كند. با این حال ، این به ندرت درست است.

اگر حریم خصوصی اصلی ترین نگرانی شما باشد استفاده از DuckDuckGo و Google Chrome ایده خوبی نیست. دلیل آن ترکیبی از حداقل تنظیمات حریم خصوصی پیش فرض Chrome و یک مشکل اساسی در نحوه کار DuckDuckGo است.

افرادی که از DuckDuckGo در Chrome استفاده می کنند انتظار دارند جستجوهایشان خصوصی باشد ، همانطور که DuckDuckGo با افتخار قول می دهد. اما این فقط درست است تا وقتی که با حساب Google خود وارد سیستم Chrome شوید.

اگر وارد سیستم حساب Gmail خود شوید و سپس از DuckDuckGo استفاده کنید چه اتفاقی می افتد؟

عبارت جستجو DuckDuckGo در نوار آدرس Chrome ظاهر می شود.

مشکل اصلی این است که تنظیمات پیش فرض Chrome به محض ورود به سیستم یکی از سرویس های Google وارد حساب Google شما می شوند. در اینجا چگونگی این مشکل اساسی در نحوه کار DuckDuckGo سابقه جستجوی شما را در معرض حریم خصوصی قرار داده است.

اگرچه DuckDuckGo اظهار داشت که هیچ یک از داده های سابقه جستجو شما را جمع آوری نمی کند و یا آن را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذارد ، اما عبارات جستجوی شما همچنان به صورت محلی در رایانه شما ذخیره می شوند. وقتی یک عبارت جستجو را در نوار جستجو در صفحه اصلی DuckDuckGo وارد می کنید ، در متن مرورگر شما با متن ساده ظاهر می شود.

این یک مسئله بزرگ حریم خصوصی برای کاربران است ، زیرا هر کسی که به دستگاه های شما دسترسی داشته باشد می تواند از طریق سابقه مرورگر به تاریخچه جستجوی شما دسترسی پیدا کند.

و این دقیقاً در مورد Google وجود دارد که به محض ورود به سیستم حساب Google خود هنگام استفاده از مرورگر Chrome ، به سابقه مرور شما دسترسی پیدا می کند.

بیشتر بخوانید: Google Chrome چیزهای زیادی درباره شما می داند

شخصی ترین ترکیب نیست

صفحه ورود به سیستم حساب Google Chrome.

اعتبار مشهور DuckDuckGo باعث شده تا کاربران به طور خودکار نام آن را با حریم خصوصی مرتبط کنند. و به عنوان یک موتور جستجوی خصوصی با اکثر استانداردها کار خوبی انجام می دهد.

با این حال ، استفاده از آن در Chrome حریم خصوصی بیش از تنظیمات پیش فرض Chrome را ایجاد نمی کند. به نظر می رسد Google برای جلوگیری از خروج کاربران مربوط به حریم خصوصی از سیستم عامل ، فقط DuckDuckGo را به Chrome اضافه کرده است.

این یک مشکل برای اکثر کاربرانی است که حداقل مقدار مشخصی از حریم خصوصی را انتظار دارند ، حتی هنگام استفاده از DuckDuckGo در Chrome.

اگر واقعاً می خواهید سابقه جستجوی خود را خصوصی نگه دارید ، از DuckDuckGo در Chrome استفاده نکنید. موتور جستجو ابزاری عالی است ، اما اطمینان حاصل کنید که به سیستم حسابهای Google وارد نخواهید شد که همچنان از DuckDuckGo استفاده می کنند.


duckduckgo-google-search
DuckDuckGo در مقابل گوگل: بهترین موتور جستجو برای شما

DuckDuckGo موتور جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی شما به دنبال آن هستید. ویژگی های آن چگونه در برابر جستجوی Google قرار می گیرند؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.