15
ژوئن

آیا Bluestacks برای رایانه های شخصی بی خطر است یا بدافزار اندروید می تواند گسترش یابد؟

Bluestacks یک شبیه ساز برای Android است ، هم برای ویندوز و هم برای macOS در دسترس است. این نرم افزار که در سال 2009 راه اندازی شده است ، بارگیری رایگان و سازگار با اکثر رایانه های مدرن است.

در زیر برای هرکسی که نگرانی امنیتی دارد ، در زیر انعکاسی دقیق از ایمنی ، ویژگی ها و بینش دلیل استفاده میلیون ها نفر از آن آمده است.

آیا Bluestacks ویروس است؟

Bluestacks ویروس نیست ، بلکه درعوض شبیه ساز Android است. افسانه های زیادی در مورد کاربرد وجود دارد ، اما بسیاری از آنها نتیجه تصورات غلط است.

تمام نسخه های غیر رسمی بارگیری نشده از Bluestacks.com احتمالاً همراه با بدافزارهایی شامل keyloggers ، cryptojackers ، spyware و سایر بدافزارها هستند. به همین دلیل است که باید از آنها اجتناب کنید.

هنگام نصب ، به عنوان بدافزار علامت گذاری شد

هنگام نصب Bluestacks ، برخی از بسته های آنتی ویروس ممکن است نصب را به عنوان بدافزار علامت گذاری کنند. اگر نرم افزار Bluestacks مستقیماً از Bluestacks.com بارگیری شده باشد ، به احتمال زیاد پیام مثبت نادرست است.

اگر موارد بالا اتفاق افتاد ، می توانید با غیر فعال کردن محافظت از آنتی ویروس یا Windows Defender در زمان واقعی و سپس ادامه نصب ، با نصب ادامه دهید. به یاد داشته باشید که پس از آن محافظت از زمان واقعی را فعال کنید.

برخی از دلایلی که برخی از برنامه های آنتی ویروس شبیه ساز Bluestacks را به عنوان بدافزار طبقه بندی می کنند این است که فایل ها را در پوشه Windows ذخیره می کند ، رجیستری را ویرایش می کند و دارای برخی از فایل های DLL غیر عادی است که از مجازی سازی پشتیبانی می کنند.

با این حال ، برنامه های مجاز مجازی مانند Bluestacks برای کار کردن باید به این عناصر متکی باشند.

چگونه Bluestacks از برنامه محافظت می کند

تیم Bluestacks برای اطمینان از امن بودن سیستم عامل اقدامات احتیاطی را انجام داده است. در زیر خلاصه ای از برخی از آنها آورده شده است.

1. Bluestacks به طور منظم آسیب پذیری ها را برطرف می کند

برای بهبود امنیت ، تیم Bluestacks به طور مرتب وصله هایی را برای کمک به رفع آسیب پذیری های نرم افزار منتشر می کند. از جمله قابل توجه ترین نسخه ها ، رفع آسیب پذیری CVE-2020-24367 است.

چند ماه پیش منتشر شد ، یک اشکال در سیستم ایجاد کرد که به کاربران سیستم کم امتیاز اجازه می داد خودسرانه کد را با استفاده از امتیازات مدیر اجرا کنند ، و این نرم افزار را در برابر حملات هکر آسیب پذیر می کند.

مردی با لپ تاپ نشسته بود

نسخه های اولیه Bluestacks 4 هنوز در معرض بهره برداری هستند ، بنابراین به کاربران توصیه می شود برای دریافت نسخه وصله شده جدیدترین نرم افزار را بارگیری کنند.

در یک کشف بزرگ دیگر ، مشخص شد که نسخه های زودتر از v4.90.0.1046 دارای یک آسیب پذیری هستند که به هکرها اجازه می دهد نه تنها کد را از راه دور اجرا کنند ، بلکه می توانند داده های بایگانی ذخیره شده را نیز بدزدند. این امر از طریق DNS Rebinding حاصل شد.

خوب است بدانید که در آخرین نسخه ها این درها مهر و موم شده است. اگر کاربر مشتاق Bluestacks هستید ، می توانید آخرین آسیب پذیری ها و رفع اشکالات موجود در این صفحه را بررسی کنید.

2. Bluestacks اطلاعات شما را نمی فروشد

Bluestacks به صراحت در اصطلاحات خود بیان می کند که اطلاعات مصرف کننده غیرقابل شناسایی را برای بهبود تحویل محصولات خود جمع می کند. این شرکت مجدداً تأكید می كند كه اطلاعات شخصی مانند ایمیل را برای اشخاص ثالث ارسال نمی كند.

با این حال ، این هشدار می دهد که برنامه های شخص ثالث مانند Google Play ، Twitter و Facebook که با محصول آن مرتبط هستند ممکن است به چنین اطلاعات حساس دسترسی داشته باشند. Bluestacks می گوید هیچ راهی برای جلوگیری از فروش داده های چنین شغلی وجود ندارد. به همین ترتیب ، Bluestacks از کلیه تعهدات ناشی از نصب برنامه های شخص ثالث آزاد می شود.

شخصی که به کد رایانه پیچیده نگاه می کند

این شرکت فناوری همچنین قانون حریم خصوصی کودکان (COPPA) را رعایت می کند. این قانون ارائه دهندگان خدمات را ملزم می کند که ابتدا رضایت والدین را قبل از جمع آوری اطلاعات شخصی مربوط به کودکان زیر 13 سال کسب کنند.

مقدمه این شرکت به کاربران زیر این سن هشدار می دهد که از این سرویس استفاده نکنند و تأکید می کند که هرگونه نصب نرم افزار آن توسط شخص زیر 13 سال لغو و داده های آنها حذف می شود.

چرا شبیه سازهای اندروید محبوبیت بیشتری پیدا می کنند

با صدها میلیون کاربر ، دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده محبوبیت شبیه سازهای اندروید مانند Bluestacks در طول سالها افزایش یابد. در زیر خلاصه ای از برخی از آنها آورده شده است.

1. پردازش و ذخیره سازی بیشتر

در طول سال ها ، صنعت تلفن های هوشمند رشد نمایی را تجربه کرده است. اما با افزایش این نیاز برنامه ها برای ارائه تجربه غنی تر ایجاد می شود. این امر ناخواسته هر ساله تقاضا برای قدرت پردازش بیشتر را تحریک می کند.

به دلیل این چرخه اجتناب ناپذیر ، بسیاری از نسخه های سخت افزاری تلفن های هوشمند در طول سالها عقب مانده اند. این یکی از دلایل اصلی رواج شبیه سازها است.

آتش شبیه سازهای Android مانند Bluestacks توانایی آنها در استفاده از منابع محاسباتی است که معمولاً بالاتر از منابع تلفن همراه معمولی است. مزیت اضافه شده معمولاً به دلیل قدرت پردازش قابل توجه و سازگاری بیشتر با کاربردهای فشرده ، تأخیر کمتری دارد.

شبیه سازها همچنین به کاربران امکان می دهند از فضای ذخیره سازی رایانه بیشتر از تلفن های هوشمند استفاده کنند.

2. برای بازی ها خوب است

عکس صفحه گیم پلی Bluestacks.

شبیه سازهایی مانند Bluestacks توسط گیمرها ترجیح داده می شوند زیرا تجربه غوطه وری بیشتری با نمایشگر بزرگتر ارائه می دهند. صفحه بزرگتر رایانه همچنین گرافیک دقیق تری را نسبت به تلفن هوشمند با صفحه نمایش کوچکتر ارائه می دهد.

علاوه بر این ، گیمرها می توانند هنگام استفاده از شبیه ساز ، از گیم پد ، صفحه کلید و ماوس مورد علاقه خود استفاده کنند – تجربه را بهتر کنید.

3. نیازی به نگرانی در مورد دوام باتری نیست

یکی دیگر از مزایای استفاده از شبیه ساز مانند Bluestacks ، امکان استفاده طولانی مدت از برنامه های Android بدون نگرانی در مورد دوام باتری است. این برای گیمرهایی که به جلسات طولانی مدت بازی نیاز دارند ایده آل است.

جدیدترین ویژگی های Bluestacks

آخرین نسخه های Bluestacks ، از جمله Bluestacks 5 ، دارای یک سری ویژگی های جدید سودمند هستند که استفاده از آنها را آسان تر می کند. برخی از آنها در زیر بحث شده است.

1. ماکرو برای توالی های از پیش تعریف شده

تصویر صفحه نحوه استفاده از ماکروهای Bluestacks.

نسخه های Bluestacks نسخه 4.140 و نسخه های بعدی از Macro برای توالی اقدامات از پیش تعریف شده پشتیبانی می کنند. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد ذخیره یک جریان از اقدامات و سپس اختصاص دادن آن به یک دکمه است. با هر بار فشار دادن دکمه ، زنجیره عمل تکرار می شود. این ویژگی برای گیمرها مفید است.

2. کنترل بازی قابل برنامه ریزی

اکنون بازیکنان می توانند کنترل های دکمه های از پیش تعیین شده را بازنشانی کنند. روش گرانول به بازیکنان این امکان را می دهد تا از کنترل هایی که به سیستم عامل استفاده می کنند استفاده کنند.

این کار از طریق صفحه راهنمای بازی انجام می شود که منوی کنترل قابل ویرایش را باز می کند.

3. کنترل های هوشمند

Bluestacks در حال حاضر دارای Smart Controls است که باعث کاهش درهم و برهمی صفحه هنگام بازی می شود. در قلب این ویژگی هوش مصنوعی الگوریتمی قرار دارد که گزینه های دکمه های نمایش را در زمان ها و تنظیمات خاص در طول بازی تعیین می کند.

4. گیم پد های پشتیبانی شده بیشتر

برای سهولت در روند گیم پلی ، Bluestacks پشتیبانی از تعداد بیشتری گیم پد را پشتیبانی کرده است. این برنامه در حال حاضر با کنترلرهای Logitech ، Xbox ، Redgear ، PDP و PS4 سازگار است.

مرتبط: بهترین کنترل کننده های PS4

این به ویژه برای کاربران Bluestacks که مسابقات آنلاین را در سیستم عامل های مهم بازی مانند Xbox Game Pass Ultimate ترجیح می دهند ، بسیار مفید است.

5. حالت اکو

تصویر بازی Battlegrounds با تأکید بر Bluestacks FPS.

نرم افزار Bluestacks در حال حاضر دارای یک حالت eco است که میزان توان محاسباتی اختصاص داده شده به برنامه را کاهش می دهد.

این شرکت می گوید تعرفه های CPU و GPU می تواند بیش از 80 درصد کاهش یابد. با این کار کاربران می توانند هنگام استفاده از نرم افزار ، چندین کار را در رایانه انجام دهند.

عملکرد را می توان از طریق Multi-Instance Manager پیکربندی کرد ، که برای تنظیم فریم در ثانیه (FPS) ، نرخ تازه سازی و صدا نیز استفاده می شود.

آیا Bluestacks بی خطر است؟ خلاصه بله

اگرچه ممکن است نگرانی هایی در مورد امنیت برنامه Bluestacks وجود داشته باشد ، اما قطعاً می توان گفت که این نرم افزار یک نرم افزار قانونی است.

با این حال ، بدیهی است که تیم Bluestacks می خواهد از طریق بهبود قابلیت استفاده رنگارنگ ، تجربه نرم تری را به گیمرها ارائه دهد. به همین ترتیب ، نسخه های آینده این نرم افزار به دلیل گرم شدن رقابت در بخش ، ویژگی های بازی بیشتری دارند.


بهترین-شبیه ساز-اندروید-ویندوز
بهترین شبیه ساز اندروید برای ویندوز 10

آیا می دانید می توانید Android را مستقیماً روی رایانه خود اجرا کنید؟ در اینجا بهترین شبیه سازهای اندروید برای ویندوز 10 وجود دارد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.