28
آگوست

آیا می توانید بدون ثبت نام به ادعاهای VPN اعتماد کنید؟

گشت و گذار در وب می تواند خطرناک باشد ، به خصوص اگر به Wi-Fi عمومی متصل هستید. هرکسی که دانش کمی داشته باشد می تواند اطلاعات شخصی و سابقه مرور وب شما را مشاهده کند.

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مفید است زیرا آدرس IP واقعی شما را می پوشاند و یک جلسه مرور خصوصی وب ایجاد می کند. اگرچه VPN ها وعده می دهند که چشم های کنجکاو را کنار بگذارند ، اما سوالاتی در مورد شیوه های ثبت خود VPN ها ایجاد می شود.

بنابراین این نگرانی ها چیست و آیا باید نگران سیاهههای مربوط به VPN باشید؟

مشکل گزارش های VPN

محبوب ترین VPN های موجود در بازار ادعا می کنند که ارائه دهندگان خدمات “ثبت نشده” هستند ، اما واقعیت این است که تقریباً همه VPN ها برخی از ثبت های کسب و کار شما را حفظ می کنند تا از پشتیبانی خدمات پشتیبانی کنند. با وجود ممیزی های امنیتی و حرکات شفافیت ، هیچ راهی برای تأیید اینکه VPN در واقع خدماتی را بدون ثبت نام ارائه می دهد ، وجود ندارد.

اگر از VPN فقط برای تماشای خدمات جریان یا دسترسی به وب سایت های دارای محدودیت جغرافیایی استفاده می کنید ، ثبت نام VPN مشکلی ایجاد نمی کند. اما برای روزنامه نگاران ، وکلا و مخالفان سیاسی ، تمایز بین انواع مختلف پرونده های log که توسط خدمات VPN پشتیبانی می شوند ، برای ایمنی شخصی مهم است.

انواع فایل های ورود VPN

اکثر داده هایی که VPN ثبت می کند در سه دسته قرار می گیرند. برخی از این گزارش ها خطری اساسی برای حریم خصوصی شما ایجاد نمی کنند ، اما ثبت های حساسی وجود دارد که می تواند شما را در معرض نظارت دولتی و مجرمان سایبری قرار دهد.

1. سیاهههای مربوط به اتصال

اولین نوع پرونده های ورود به سیستم که یک VPN می تواند ذخیره کند ، فایل های گزارش اتصال است. آنها در سطح کاربر یا سرور جمع آوری می شوند و بیشتر برای بهبود یا حفظ عملیات VPN استفاده می شوند. سیاهههای مربوط به اتصال می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • آدرس IP منبع

  • آدرس IP سرور

  • زمان بندی اتصال

  • استفاده از پهنای باند.

فایلهای ثبت اتصال به ارائه دهندگان خدمات کمک می کند تا ترافیک سرور را مدیریت کرده ، از سوء استفاده جلوگیری کرده و سرویس را در حال اجرا نگه دارند. هر VPN که اتصالات همزمان را به دستگاه کاربر محدود می کند ، در درجه اول از فایل های ورود به سیستم برای اعمال محدودیت استفاده می کند. همچنین می توان از داده ها برای بهینه سازی عملکرد VPN و عیب یابی درخواست های کاربر استفاده کرد.

مطالب مرتبط: چه کسی می تواند داده های شما را هنگام استفاده از VPN پیگیری کند؟

با این حال ، برخی از گزارشات اتصال همچنین ممکن است به سرویس VPN و مجری قانون اجازه دهند تا شما و مکان فیزیکی شما را شناسایی کنند.

اگر شما یک کاربر حریم خصوصی هستید ، باید توجه داشته باشید که چه نوع داده ای ثبت شده است و چه مدت توسط ارائه دهنده VPN ذخیره می شود. برخی از ارائه دهندگان خدمات پس از یک روز یا یک هفته گزارش های اتصال را به طور خودکار حذف می کنند ، اما اگر گزارشات شما برای مدت زمان طولانی ذخیره می شوند ، بهتر است در جای دیگری جستجو کنید.

2. سیاهههای مربوط به ترافیک

گزارشات ترافیکی احتمالاً بدترین نوع گزارش VPN هستند ، زیرا هدف استفاده از VPN را شکست می دهند. گزارشات ترافیک می توانند شامل داده هایی مانند:

  • فایلهای بارگیری شده

  • سابقه خرید.

  • برنامه ها و نرم افزارهای مورد استفاده

ما اکیداً توصیه می کنیم از سرویسی که هر نوع گزارش ترافیک را ذخیره می کند اجتناب کنید.

ارائه دهندگان VPN برای ایجاد یک حساب کاربری در اطراف کاربر و فروش آن به خدمات و تبلیغ کنندگان شخص ثالث ، گزارش های ترافیکی را ذخیره می کنند. این گزارش ها بیشتر توسط VPN های رایگان پشتیبانی می شوند ، زیرا برای سرپا نگه داشتن کسب و کار خود باید درآمد کسب کنند. گزارشات قاچاق شما را در معرض مجرمان سایبری قرار می دهد و به راحتی می تواند منجر به سرقت هویت شود.

3. سیاهههای مربوط برای استفاده

گزارش استفاده ، که به عنوان گزارش فعالیت نیز شناخته می شود ، شامل داده هایی است که مستقیماً به فعالیت آنلاین شما مربوط می شود. اینها ممکن است شامل مطالبی مانند:

  • درخواست های DNS

  • فراداده برای استفاده

  • وب سایت های بازدید شده.

مطالب مرتبط: آیا VPN ها نمی توانند وب سایت ها را از شما ردیابی کنند؟

گزارش های استفاده معمولاً به محض پایان جلسه VPN حذف می شوند. از آنجا که سیاهههای مربوط برای استفاده برای مدت کوتاهی ذخیره می شوند ، این نوع گزارش ممکن است نگرانی عمده ای نداشته باشد. اما از نظر حریم خصوصی ، بهتر است از آنها اجتناب کنید.

بسیاری از ارائه دهندگان که داده های فعالیت را ثبت می کنند ، آن را در خط مشی رازداری خود گزارش می دهند. با این حال ، سرویس هایی وجود دارند که به صراحت مجموعه داده های فعالیت را توضیح نمی دهند.

VPN بدون ثبت نام چیست؟

رمزگذاری

سرویس VPN ثبت نشده هیچ گونه اطلاعات مربوط به ارتباط یا فعالیتی را که می تواند برای شناسایی یا ردیابی مکان فیزیکی شما استفاده شود ، ذخیره نمی کند. همچنین هیچ داده ای که از طریق تونل VPN منتقل می شود را جمع آوری نمی کند. در واقع ، یک سرویس بدون ثبت نام ، فعالیت همه کاربران را ناشناس می کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ کاربری به یک اتصال یا فعالیت خاصی در شبکه VPN متصل نیست.

VPN های بدون ثبت نام فقط شامل اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل شما برای اهداف ثبت و صدور صورتحساب خواهند بود. برخی از VPN ها ، مانند ExpressVPN ، حتی به شما امکان می دهند با بیت کوین هزینه پرداخت کنید تا روند صورتحساب خصوصی را ذخیره کنید.

درک این نکته ضروری است که یک VPN بدون ثبت نام نباید یک سرویس VPN با “ضبط صفر” باشد. عملاً غیرممکن است که یک VPN از ثبت نامعتبر پشتیبانی کند و محدودیت هایی مانند پهنای باند و محدودیت های دستگاه را اعمال کند. با این حال ، VPN هایی که اطلاعات شناسایی را جمع آوری نمی کنند ، همچنان به عنوان VPN های ثبت نشده طبقه بندی می شوند.

تونل VPN

در حالی که اکثر VPN ها درخواست های ثبت نشده می دهند ، اما تعداد انگشت شماری از خدمات به این وعده عمل می کنند. در اینجا برخی از خدمات VPN ثبت نشده وجود دارد که می توانید بدون نگرانی در مورد حریم خصوصی خود از آنها استفاده کنید.

1. ExpressVPN

ExpressVPN یکی از معدود خدمات VPN با خط مشی ثابت شده بدون ثبت نام است.

این جزیره در جزایر ویرجین بریتانیا مستقر است و به دلایل حفظ حریم خصوصی محافظت می شود. این سرویس به طور مستقل ممیزی شده است و حفاظت از حریم خصوصی آن بیش از یک بار بررسی شده است.

بیشتر بخوانید: چرا ExpressVPN باید اولین انتخاب شما برای VPN باشد

ادعای ثبت نشده ExpressVPN در سال 2017 مورد بررسی قرار گرفت ، هنگامی که مقامات ترکیه یکی از سرورهای آن را برای بررسی قتل آندری کارلوف توقیف کردند. مقامات نتوانستند اطلاعات شناسایی را پیدا کنند زیرا هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست.

2. دسترسی به اینترنت خصوصی

دسترسی به اینترنت خصوصی (PIA) ویژگی های امنیتی عالی را با یک سیاست سختگیرانه عدم ثبت نام ارائه می دهد.

از رمزگذاری در سطح نظامی ، سوئیچ kill و حفاظت از نشت DNS استفاده می کند. اگرچه دفتر مرکزی آن در ایالات متحده است ، که یکی از اعضای اتحاد اشتراک پنج اطلاعات است ، اما ادعاهای او در مورد فقدان پرونده های ثبت ، درست مانند ExpressVPN ثابت شده است.

3. NordVPN

نوردوپن

NordVPN با بیش از 12 میلیون مشتری یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات VPN است.

مقر آن در پاناما است که خارج از صلاحیت اتحادیه پنج ، نه یا 14 چشم است. این بدان معناست که NordVPN ممکن است درخواست دسترسی به داده های شخص ثالث را رد کند ، بنابراین فعالیت اینترنتی شما در شما قابل ردیابی نیست.

مطالب مرتبط: مشاهده پنج چشم چیست؟ کاربران VPN ، مراقب باشید!

مانند ExpressVPN و PIA ، NordVPN یک حسابرسی مستقل برای تأیید ادعاهای خود بدون ثبت نام تکمیل کرده است. حسابرسی تأیید کرد که شرکت آدرس IP ، داده های ترافیک یا مرور را ثبت نکرده است.

انتخاب سرویس VPN مناسب

در مورد خط مشی های ثبت VPN ، تغییرات زیادی وجود دارد. اما همانطور که می بینید ، همه سیاهههای مربوط بد نیستند. برخی از انواع داده ها می توانند به ارائه دهندگان در بهبود خدمات خود و عیب یابی درخواست های کاربران کمک کنند.

با این حال ، مهم است که بدانید قبل از انتخاب VPN ، چه چیزی ثبت شده است ، هدف از ثبت نام و مدت زمان ذخیره سازی آن چیست. خط مشی های رازداری VPN را دقیق تر بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها اطلاعات شخصی مربوط به شما را جمع آوری نمی کنند.


غیر قابل اعتماد-vpns
5 کلاهبرداری رایج VPN و نحوه جلوگیری از آنها

VPN ها به ابزارهای ضروری آنلاین تبدیل شده اند ، اما کلاهبرداری از VPN می تواند آنها را مضر سازد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده