26
آگوست

آیا خطای “Remote Desktop کامپیوتر شما را پیدا نمی کند” دریافت می کنید؟ در اینجا نحوه رفع آن آمده است

با رایج شدن کار از راه دور ، ویژگی Windows Remote Desktop به عنوان یک ابزار بهره وری مفید است. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که کامپیوتر خود را ، بدون توجه به مکانی که در آن هستید ، کنترل کنید ، به شرط داشتن اتصال به اینترنت کارکرده. با این حال ، برخی از کاربران از خطایی که به آنها می گوید “Remote Desktop نمی تواند کامپیوتر را پیدا کند” ناراحت می شوند.

قبل از عیب یابی ، ممکن است ابتدا بخواهید ببینید آیا اتصال به Remote Desktop را به درستی تنظیم کرده اید یا خیر. همچنین ، فقط Windows 10 Pro و نسخه های بعدتر می توانند به عنوان میزبان عمل کنند. اگر مطمئن هستید که همه چیز خوب است و هنوز خطا را دریافت می کنید ، ما برخی از راه حل ها را داریم که می توانید سعی کنید از شر این مزاحمت خلاص شوید.

عیب یابی هر گونه مشکل اتصال به اینترنت

اتصال به اینترنت ثابت پیش نیاز استفاده از عملکرد دسکتاپ از راه دور است. برای اینکه مطمئن شوید اتصال اینترنتی شما واقعا پایدار است ، باید بیشتر از باز کردن Google در مرورگر خود کار کنید. در عوض ، یک ویدئو را در YouTube پخش کنید و ببینید آیا هر دو ثانیه بدون بافر پخش می شود یا خیر.

اگر سرعت اینترنت شما بسیار کند است ، ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد. این ممکن است مشکلی در Wi-Fi یا ISP شما باشد. در بیشتر موارد ، وقتی کاربران ISP مناسب و برنامه اینترنت پرسرعت دارند ، این اولین مورد است.

اگر متوجه شدید که رابطه شما مشکلی ندارد ، راه حل زیر را امتحان کنید.

دستگاه راه دور را بیدار کرده و تنظیمات آن را بررسی کنید

اگر دستگاه از راه دور شما خاموش یا وصل شده باشد ، خطای “Remote Desktop Cannot Find Computer” ظاهر می شود. به این ترتیب ، دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید دستگاه میزبان بیدار است و به شبکه شما متصل است.

در حالی که در رایانه میزبان خود هستید ، مطمئن شوید که آیا دسترسی از راه دور فعال است یا خیر. برای فعال کردن Remote Desktop ، به تنظیمات > سیستم > دسکتاپ از راه دور و از دکمه ضامن زیر استفاده کنید Remote Desktop را فعال کنید در پنجره سمت راست

دسکتاپ از راه دور را فعال کنید

همچنین ، مطمئن شوید که اجازه اتصال از راه دور به دستگاه راه دور را می دهید. به دنبال منوی Start برای “اجازه دسترسی از راه دور “ و نتیجه را با نام باز کنید اجازه اتصال از راه دور به این رایانه را بدهیدبه در پنجره سمت راست و به پایین بروید دسکتاپ از راه دور بخش.

بر روی کلیک کنید نمایش تنظیمات به تنظیمات را تغییر دهید تا اتصال از راه دور به این رایانه مجاز شود و کادر کنار آن را علامت بزنید اتصالات کمک از راه دور به رایانه را فعال کنیدبه مطبوعات باشه و ببینید آیا این مشکل را حل می کند یا خیر.

کمک از راه دور

خدمات اولیه Remote Desktop Services را فعال کنید

از کنسول سرویس خود دیدن کنید تا مطمئن شوید خدمات مورد نیاز برای استفاده از ویژگی Remote Desktop غیرفعال نشده اند.

مطبوعات Win + R.، نوع services.msc، و به دنبال خدمات دسکتاپ از راه دور و خدمات دسکتاپ از راه دور UserMode Port Redirectorبه هنگامی که آنها را پیدا کردید ، ببینید آیا هر دو فعال شده اند یا خیر.

سرویس rdp

اگر غیرفعال هستند ، روی آنها دوبار کلیک کرده و آنها را تغییر دهید نوع راه اندازی به راهنمابه برای اعمال تغییرات ، رایانه را مجدداً راه اندازی کنید.

رفتن به یک شبکه خصوصی

اگر به یک شبکه اجتماعی متصل هستید ، ممکن است اتصالات شما به Remote Desktop مسدود شود. برای فعال کردن این امر ، یا به یک شبکه خصوصی متصل شوید (توصیه می شود) یا مشخصات شبکه اتصال فعلی خود را از عمومی به خصوصی تغییر دهید.

برای تنظیم نمایه شبکه خود به عنوان خصوصی ، روی نماد شبکه در نوار وظیفه خود کلیک کنید و ارتباطی را که در حال حاضر به آن متصل هستید انتخاب کنید. این شما را به برنامه تنظیمات می برد.

روی شبکه ای که به آن متصل هستید کلیک کنید. در بالای صفحه دو نمایه شبکه را مشاهده خواهید کرد: عمومی و خصوصی. اگر اتصال شما روی تنظیم شده است عمومی، تغییر به خصوصی و ببینید آیا با این کار خطا برطرف می شود یا خیر.

مشخصات شبکه

هر گونه نقص در فایروال را برطرف کنید

هنگام صحبت در مورد خطاهای دسکتاپ از راه دور ، فایروال متداول ترین مقصر است. تنظیمات فایروال هر دستگاه (مشتری یا میزبان) می تواند باعث خطای “Remote Desktop not find the computer” شود.

علاوه بر این ، Remote Desktop به طور خودکار در ویندوز فعال نمی شود. اگر برای اولین بار از ویژگی Remote Desktop استفاده می کنید ، باید فایروال را مطلع کنید تا بتواند آن را به پیش ببرد.

برای رفع اشکالات فایروال در ماشین های سرویس گیرنده و میزبان ، به دنبال فعال کردن برنامه و نتیجه را با نام انتخاب کنید به برنامه از طریق فایروال ویندوز اجازه دهیدبه بر روی کلیک کنید تغییر تنظیمات، به پایین بروید تا پیدا کنید کمک از راه دور و دسکتاپ از راه دوربه

دسکتاپ فایروال از راه دور

فرض کنید که ممکن است بخواهید در آینده از رایانه به عنوان مشتری یا میزبان استفاده کنید ، هر دو را فعال کنید کمک از راه دور و دسکتاپ از راه دور روی هر دو دستگاه اجازه دسترسی فقط از طریق خصوصی شبکه ها ایمن تر هستند ، اما اگر می دانید چه می کنید ، هر دو کادر را علامت بزنید تا دسترسی به شبکه های خصوصی و عمومی امکان پذیر باشد.

مطالب مرتبط: 5 راهی که هکرها از Wi-Fi عمومی برای سرقت هویت شما استفاده می کنند

حل ازدحام احتمالی پورت 3389

به طور پیش فرض ، اتصال Remote Desktop از پورت 3389 استفاده می کند که پورت گوش دادن RDP نیز نامیده می شود. اگر برنامه دیگری نیز از همان پورت استفاده کند ، اتصال به Remote Desktop در استفاده از پورت مشکل خواهد داشت.

برای رفع این مشکل ، ویرایشگر رجیستری را با فشار دادن باز کنید Win + R. و در حال دویدن regeditبه

هدایت به کامپیوتر HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM ControlSet001 Control Terminal Server WinStations RDP-Tcpبه

در پنجره سمت راست ، به دنبال مقداری بنامید شماره بندر و روی آن دوبار کلیک کنید به طور پیش فرض ، فیلد داده مقدار در دسترس خواهد بود d3d به عنوان ارزش آن ، که است مقدار هگزا دسیمال برای 3389به

پورت rdp رجیستری

اگر این پورت قبلاً در حال استفاده است ، سعی کنید این عدد را به 3388 تغییر دهید. با این حال ، 3388 یک مقدار هگزا دسیمال نیست ، بنابراین شما همچنین باید روی دکمه رادیویی در کنار آن کلیک کنید. اعشاریبه مطبوعات باشه و از رجیستری خارج شوید

سابقه رابطه خود را پاک کنید

در حالی که در Registry Editor هستید ، کمی وقت بگذارید تا حافظه کش Remote Desktop Connections را پاک کنید ، در صورتی که علت این مشکل باشد.

هدایت به کامپیوتر HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Terminal Server Client و نگاه کردن MRU سوابق. اگر برای اولین بار از Remote Desktop استفاده می کنید ، ممکن است هیچ پرونده MRU را مشاهده نکنید. در این صورت ، روی آنها راست کلیک کرده و حذف کنید.

کش DNS را پاک کنید

اگر هیچکدام از موارد رفع شده کار نمی کند ، دستور flush DNS را اجرا کنید. با جستجو یک خط فرمان بالا را اجرا کنید cmd در منوی استارت ، راست کلیک کنید خط فرمان، و انتخاب به عنوان سرپرست اجرا کنیدبه

دستور زیر را اجرا کنید:

ipconfig /flushdns

کنترل دستگاه از راه دور را دوباره به دست آورید

ما امیدواریم که اکنون بتوانید جادوی خود را بدون حضور فیزیکی در اطراف دستگاه از راه دور انجام دهید. اگر هنوز مشکل دارید ، می توانید Remote Desktop را رها کنید. جایگزین های زیادی وجود دارد.


ابزارهای دسترسی از راه دور گنجانده شده است
13 بهترین نرم افزار برای به اشتراک گذاری صفحه و دسترسی از راه دور

اشتراک گذاری صفحه ویندوز مزایای زیادی دارد. از این ابزارهای رایگان برای به اشتراک گذاشتن صفحه ها یا دسترسی از راه دور به رایانه دیگر استفاده کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده